Варна-София съвети

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Варна-София съвети

Мнениеот half » Сря Юни 21, 2017 11:52 am

Здравейте, обмислям да тръгна към София с колелото след около месец, но ще карам по шосе.
Пет дена се надявам да ми стигнат,маршрутът е следния за сега, търпи промени в зависимост къде ще има роднини, места за спане и интересни забележителности.

Ще си нося в раницата:
2 тениски
връхна дреха, ветровка, дъждобран (можеби от торби)
инструменти, 2 резервни гуми
аптечка
катинар
нож, свински опашки, изолирбанд, смазки за верига и вилка
слънчеви очила (ако има място и маската, зависи какво ще е времето)

техника:
телефон
камера
километраж

храна и вода:
домашно корни
баница/кекс/сандвичи
ядки и сушени плодове
ще се храня и по заведения
бидон на колелото и бутилка в раницата

Изображение

По колелото ще сменя средното малко преди да тръгна, сега ще оглеждам за колче с офсет и ще използвам стари гуми, нобиник-полуслик и стара малка кенда. Като размер ми е идеално за спускане, но с вдигната седалка е чудесно за крос-кънтри, 3х8 е и за пътя ще влезе в действие.

Въпросите ми са:
Преминаването през Стара планина трудно ли е (наклона позволява каране нали)?
До сега не съм карал повече от един ден, ще тренирам колкото мога по-често, когато караш всеки ден по стотина километра свиква ли се или всеки ден е все по-зле? Какво обезболяващо да си взема за пътя?
Пропускам ли нещо важно като екипировка?
Как е по-добре да се почива, един път на обяд или няколко пъти за кратко?

Ако има желаеши, да се включат за кратко или за целия път, не се притеснявайте да пишете! :)
"Доброто възпитание е умението да скрием колко високо мнение имаме за себе си и колко ниско мнение имаме за другите." - Марк Твен
Аватар
half
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1293
Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 9:09 am
Местоположение: Варна

Re: Варна-София съвети

Мнениеот kvelikov » Сря Юни 21, 2017 1:25 pm

Отговор:

смени форума... ;)
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Варна-София съвети

Мнениеот nikant » Сря Юни 21, 2017 9:22 pm

half написа:....

Въпросите ми са:
Преминаването през Стара планина трудно ли е (наклона позволява каране нали)?
До сега не съм карал повече от един ден, ще тренирам колкото мога по-често, когато караш всеки ден по стотина километра свиква ли се или всеки ден е все по-зле? Какво обезболяващо да си взема за пътя?
Пропускам ли нещо важно като екипировка?
Как е по-добре да се почива, един път на обяд или няколко пъти за кратко?

Ако има желаеши, да се включат за кратко или за целия път, не се притеснявайте да пишете! :)


Ако можеш да избегнеш Е772 (Търговище-В.Търново) ще е по добре според мен.
За 5 дни няма никакви проблеми с преминаването на трасето, независимо от релефа.
До 100км на ден колелото става за каране. За по дълги дистанции колелото не е много подходящо за шосейно колоездене, ще се измъчиш.
Ако спориш с идиот, вероятно точно същото прави и той.
nikant
 
Мнения: 170
Рейтинг: 1340
Регистриран на: Сря Ное 27, 2013 8:26 pm
Местоположение: Европа

Re: Варна-София съвети

Мнениеот Speedmaster™ » Сря Юни 21, 2017 10:30 pm

Защо не хванете влак Варна-Карнобат и да карате подбалканския път, само не разбрах защо ви е смазка и вилка? Като начало заложете на нови и гладки гуми, може да не спукате нито една но си вземете поне три+, ако сте във форма ще се справите за два-три дена най много с маршрута. Като багаж си вземете дишаща раница или багажа да е по велосипеда, ако спите по пътищата си вземете лек спален чувал и някакви крачоли и ръкави ако карате вечерта+фарове и стоп. Като храна може да си набавяте от обектите по пътя но си вземете магнезий да не се схваните мускулно по пътя, вода задължително 2х500ml по велосипеда или по вас като спирате на всяка чешма за презареждане. Като храна наблягате на локум, ядки, сушени плодове или пресни, супи и салати по заведенията по пътя, нискомаслени млека, малеби, боза и много други сладки и не забравяйте солта...тя задържа водата и ще ви е необходимо при този топъл преход. Мога да добавя още много неща, питайте за повече?
Аватар
Speedmaster™
 
Мнения: 570
Рейтинг: 1448
Регистриран на: Вто Юли 01, 2014 9:07 pm
Местоположение: България

Re: Варна-София съвети

Мнениеот Speedmaster™ » Чет Юни 22, 2017 6:16 am

Допуснал съм грешка при смазка за верига и вилка, тя ще ви е нужна само ако карате в дъждовен ден и старата се отмие. Също не забравяйте прохода Шипка от към Габрово е 14,9 километра със продължителен наклон и ще ви е доста труден, дори на места ще бутате. Също ако ви се кара вечерта може да го вземете маршрута без големи почивки целия, може вече да блокирате някъде за сън и ще ви е нужен спален чувал или хамак. За през деня си вземете слънцезащитно мляко-спрей, защото изгарянето е по-силно при комбинация от слънце и вятър която се получава при колоездене.
Аватар
Speedmaster™
 
Мнения: 570
Рейтинг: 1448
Регистриран на: Вто Юли 01, 2014 9:07 pm
Местоположение: България

Re: Варна-София съвети

Мнениеот victortrt » Чет Юни 22, 2017 11:14 am

Аз да питам, от какъв зор точно през Шипка си решил да минеш. Нито изказването, нито спускането по него са особено готини според мен.
Има по-равни проходи - Хаинбоаз, там около Шумен също. Според мен най-добрата опция ти е подбалканския път, който е относително спокоен и доста населен.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Варна-София съвети

Мнениеот Vatman » Чет Юни 22, 2017 12:39 pm

Много по-добре е Провадия - Айтос или Дюлински за преминаване на юг... този Шипка освен, че не е нищо особено е много опасен заради трафика... Прохода на Републиката, наричан незнайно защо с турското хаинбоаз е също много товарен трафик.
Vatman
 
Мнения: 96
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 2:00 pm
Местоположение: с. Каменица, община Велинград

Re: Варна-София съвети

Мнениеот victortrt » Чет Юни 22, 2017 2:38 pm

Щото е по-кратко по телефона да се напише. :beer:
Рано сутрин едва ли е толкова натоварен, въпросът е, че шипка така или иначе не е вариант.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Варна-София съвети

Мнениеот half » Чет Юни 22, 2017 3:20 pm

Идеята ми е да не си давам зор и доколкото мога да посетя някои паметници или забележителности.
Нямам място за палатка, спален чувал нямам все още, а искам разходите да са минимални, само храна, нощувки и вход ако има на някой места.
Маршрута както писах е примерен, няма град или място които на всяка цена да трябва да видя (освен София), но не съм пътувал изобщо (само с влак) до сега и просто не съм запознат с пътищата.
Предложете ми, моля, места през които да мина, не ми е проблем пет дена да съм на път, тъкмо ще почивам повече. Подбалканския път ми се струва приятен, дали ще е необходимо да се обаждам предварително в семейните хотели за резервация или обикновено се намират места на момента?
За слънцезащитен крем се сетих и аз по едно време + четка за зъби, паста и олио за брада :D
"Доброто възпитание е умението да скрием колко високо мнение имаме за себе си и колко ниско мнение имаме за другите." - Марк Твен
Аватар
half
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1293
Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 9:09 am
Местоположение: Варна

Re: Варна-София съвети

Мнениеот victortrt » Чет Юни 22, 2017 5:08 pm

Малко по-подробно и не от телефона.
Според мен се обаждай за резервация за всеки случай. Сега ясно е, че в Павел баня все нещо ще намериш и по нощите, но в Калофер или Златица не е сигурно.
Резервни батерии за светлинките не са излишни, а май пропускаш изобщо светлини.
За лоша видимост ти е задължително светлоотразително и ярко облекло /има и в декатлона, а вие си имате такъв и явно си му клиент/ или поне жилетка за кола за 3-5 лева на раницата. Не че някой ще те спре да те глоби, но е за твоя сигурност. За всеки случай нека тениските са ти ярки - електрикови, оранжеви и да не са памучни, поне за карането, за спане може, ако има къде да се изкъпеш.
Спомена раница. Повече от важно е тя да е поне малко с идея да диша при каране. Иначе на половин час ще сменяш тениските, дори да са "дишащи".
За маршрута
Ако много ти се ходи на Шипка, добре, но този проход и Троян - Кърнаре, са едни от най-неудачните места за минаване на Стара планина с колело /не съм пробвал Твърдица - Елена, Сливен - Стара река и Златица - Етрополе/ , много са стръмни, няма видимост, на Шипка е и натоварено и може някой да те отнесе като нищо. От юг е доста по-стръмно и няма да можеш да се спускаш спокойно, защото има завои, тоест ще го минеш много бавно и нагоре и надолу. На изток все има някой по-поносим проход.
Подбалканския път се ползва често от колоездачи, дори има организирано пътуване от София до морето с две преспивания, тоест се очаква шофьорите да са свикнали, но друго е група с кола, друго е сам колоездач, трябва да светиш, отразяваш и се забелязваш отдалеч.
Разбира се някой може да го мине без дори да помпи гуми и да изкара с каквото си носи и вода от едно наливане, друг може да спука пет пъти гума - въпрос на шанс както всяко нещо.
Понеже не бързаш хубаво е гумите ти да имат някаква защита от спукване.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Варна-София съвети

Мнениеот d_d » Чет Юни 22, 2017 6:36 pm

Аз пък мисля, че Шипка от южната страна не е никак лоша за спускане и катерене. 13 км хубав път, не е натоварен, няма камиони, завоите са с добри дъги. Пускам я с кеф, понякога със скоростта на най-калпавите шофьори. Само веднъж една свръх натоварена баничарка леко ме притисна. Има 2 чешми от юг, кръчми на върха и долу в началото на прохода/от юг/.
d_d
 
Мнения: 20
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Май 29, 2016 3:41 pm

Re: Варна-София съвети

Мнениеот half » Чет Юни 22, 2017 11:16 pm

Голяма част от пътуването зависи от това по колко километра ще минавам на ден, за момента над 150 ми се струва много трудна задача, но както писах имам едим месец за тренировка. Ще ходя до Аладжа, Кранево, Каварна, Калиакра и се надявам да се получи заякването.
Чантата ми е shimano hotaka 32, мисля че има предостатъчно място, но колко ще проветрява предстои да разбера, не че ще си купя друга специално за сега де.
За светлини помислих бегло, защото смятам да се придвижвам през деня, но найстина по-добре да имам, ако не за да виждам то за да ме виждат мене. Мисля че един приятел би ми услужил с фар който е доста мощен и се зарежда с ю ес би, а отзад най-обикновенна мигалка.
Имам две джърсита червено и тъмно зелено, ще погледна за още нещо по-открояващо се, също преден калник от декатлона. Очилата ми са с у ве защита и кафеникави (доста приятно когато има и сянка и слънце), не са сменяеми стъклата, но имам и диоптрични (малък диоптър късогледство) за тъмно и когато искам да се насладя на гледката.
Маршрутът ще търпи промени, може би до последния момент, за сега ще заложа на подбалканския, но от къде ще го почна още го мисля.
Разглеждам всичките книги от типа 101 отбивки, България- позната и непозната и се чудя колко места мога да посетя, не ми се иска пътуването да е само каране.
Speedmaster™
много други сладки и не забравяйте солта...тя задържа водата и ще ви е необходимо при този топъл преход

Да разбирам, че солта ще ми помогне да задържа водата в себе си или да я избягвам?

Благодаря на висчки до момента, помагате доста! :beer:
"Доброто възпитание е умението да скрием колко високо мнение имаме за себе си и колко ниско мнение имаме за другите." - Марк Твен
Аватар
half
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1293
Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 9:09 am
Местоположение: Варна

Re: Варна-София съвети

Мнениеот Speedmaster™ » Пет Юни 23, 2017 8:58 am

Солта ще ви помогне да задържате водата, ще ви дам един пример...на преход 300 километра имах потребност от 7 литра вода, същия го повторих но без повечето необходими минерали и елементи включително и солта за организма и имах потребност от 19 литра вода при същите градуси за деня. Не казвам че трябва да се ползва с голямо количество сол, просто при храна се добавя малко за вкус, примерно при салати, супа, айран, солени ядки и др. Знаем как при колоездене се изпотява и при черни дрехи се вижда най лесно бели петна, те са именно от нея. Лично не съм фен на опознай родината за да я обикнеш, всички преходи ми са били с цел най бързо да стигна от точка "А" до точка "Б" с цел почивка или бревети. Багажа го пращам чрез Еконт и във мен държа спален чувал от най леките, ремонтно фолио, локум, сушени плодове, различни сокчета и вода като спирам на всеки 50-60 километра за презареждане като подбирам маршрута според отворените обекти защото карам основно вечерта, когато не мога да продължа заради заспиване лягам където намеря по пътя и се опитвам да заспя но най често адреналина пречи породен от темпото да се получи това и просто си почивам така.
Аватар
Speedmaster™
 
Мнения: 570
Рейтинг: 1448
Регистриран на: Вто Юли 01, 2014 9:07 pm
Местоположение: България

Re: Варна-София съвети

Мнениеот evilzet » Пет Юни 23, 2017 9:11 am

Човече,
Помисли малко повече, не само "бегло" :confused: Доста си неподготвен, нямаш опит, а си се засилил да караш 5 дена (прогнозно :eyebrow: ) в жегата, по някакви натоварени автомобилни пътища. Като гледам откъде почват съветите, карай си еднодневни преходи, пък като дойде пауъра и опита може да мислиш за такива турове.
evilzet
 
Мнения: 1479
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Варна-София съвети

Мнениеот Speedmaster™ » Пет Юни 23, 2017 10:17 am

Изображение
Според мен не се отказвайте, просто си направете маршрута на велосипеда до близки спирки и гари на БДЖ. Примерно ако нещо се случи със вас и велосипеда винаги може да хванете влак посока София и няма да се обвинявате ако допуснете грешка при това приключение. Лек път и дано имате мобилен интернет за по лесна проверка на влаковете от сайта на железниците, поздрави!
https://youtu.be/2OXVnsPC0gg
Аватар
Speedmaster™
 
Мнения: 570
Рейтинг: 1448
Регистриран на: Вто Юли 01, 2014 9:07 pm
Местоположение: България

Re: Варна-София съвети

Мнениеот victortrt » Пет Юни 23, 2017 11:03 am

Подбалканският път е успореден с подбалканската линия на влака, често са на 5 метра едно от друго, освен около Копривщица и Клисура.
Предполагам човекът е имал предвид, че може да се върне или да ползва план Б /влак/. То и някой еконт е вариант да си прати колелото от него за него /аз така правя за морето/ и да си пътува с каквото иска.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Варна-София съвети

Мнениеот half » Чет Юни 29, 2017 9:37 am

Вчера стигнах до Балчик, общо към 80 км. отиване и връщане. След Златни пясъци пътя беше тесничък и имаше доста туристически автобуси, тия хора май грам не си правиха услие да минат на прилично разстояние от мен, а гледам имат 10-15 см до лентата разделяща платната, най-гадното беше, че на места заради дървета, клони, боклуци и подобни трябва да влизам на повече от метър в платното. Но вие ги знаете тия неща де.
Схващат ми се трапците и раменете от вятъра, има ли оправия това, ако сложа нещо плътно ще се сваря?
"Доброто възпитание е умението да скрием колко високо мнение имаме за себе си и колко ниско мнение имаме за другите." - Марк Твен
Аватар
half
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1293
Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 9:09 am
Местоположение: Варна

Re: Варна-София съвети

Мнениеот Lucky Loser » Чет Юни 29, 2017 11:24 am

half написа:Схващат ми се трапците и раменете от вятъра, има ли оправия това, ако сложа нещо плътно ще се сваря?

За това специално използвам ветроустойчив елек с мрежест гръб. Достастъчно се качва по врата, за изпотяване не става и дума, отделно отстрани има и страпове(или както се наричат) за затягане.
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Варна-София съвети

Мнениеот indy » Пет Юни 30, 2017 7:00 am

Това схващане при мен се получава когато карам прекалено стегнат. Пробвайте да се отпуснете малко. Знам, че е трудно в началото по шосе. Също може да е от дължината на лапата. Аз съм шосейкаджия :) от Варна. Имах същия проблем в началото. Смених лапата (с по-къса) и отпуснах хвата и всичко се оправи. 1см. беше достатъчен.
Аватар
indy
 
Мнения: 23
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2008 3:42 pm
Местоположение: Варна

Re: Варна-София съвети

Мнениеот half » Пет Юни 30, 2017 6:48 pm

Определено е от вятъра, ракмата ми е малка и даже си мисля да пробвам с по-дълга лапа за дългия път, тъкмо ще ме дръпне от седалката малко. Може да пробвам с найлонови торби да направя някакво "наметало" :D
Може ли линк за елека или подобен?
:beer:
"Доброто възпитание е умението да скрием колко високо мнение имаме за себе си и колко ниско мнение имаме за другите." - Марк Твен
Аватар
half
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1293
Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 9:09 am
Местоположение: Варна

Re: Варна-София съвети

Мнениеот Lucky Loser » Пет Юни 30, 2017 9:21 pm

Линк не намерих, но във вторите все трябва да има.
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Варна-София съвети

Мнениеот evilzet » Пет Юни 30, 2017 10:00 pm

И на мен в далечната '93, когато имах първия си байк, първо ми се схващаше врата. Не е от вятъра,просто мускулите на врата не са свикнали да държат главата дълго време под този наклон. От години не съм усещал подобно схващане, така че има светлина в тунела...
evilzet
 
Мнения: 1479
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Варна-София съвети

Мнениеот half » Нед Юли 02, 2017 9:58 pm

Да определено и това е голям фактор, измарям се и понякога поглеждам през 5 секунди напреде колкото да видя че е чисто и после забивам поглед в предната гума да си почине врата.
Вчера малко се надценихме с един приятел, планът беше да стигнем поне до Балчик, а защо не и до Калиакра, но след като посрещнахме изгрева малко над Златни пясъци мерака ни мина (доспа ни се бая) и трябваше да обърнем. :D
"Доброто възпитание е умението да скрием колко високо мнение имаме за себе си и колко ниско мнение имаме за другите." - Марк Твен
Аватар
half
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1293
Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 9:09 am
Местоположение: Варна

Re: Варна-София съвети

Мнениеот half » Вто Юли 04, 2017 12:33 pm

Трябва да сменя колчето за седалка, понеже рамката ми е малка за такъв тип каране, след 30 минути почва да се усеща много сериозно как седалката ми не е на място.
Трябва ми колче с размери 30.9; 400мм. с офсет.
За момента имам два варианта зуум и кокс разликата в цената не ме интересува особено, зуума обаче е с повече офсет не знам дали си заслужава, да не вземе да се огъне или счупи (колчето го изкарвам на 1 см от максималното възможно).
Ако имате други предложения под 40 лева споделете.
"Доброто възпитание е умението да скрием колко високо мнение имаме за себе си и колко ниско мнение имаме за другите." - Марк Твен
Аватар
half
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1293
Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 9:09 am
Местоположение: Варна

Re: Варна-София съвети

Мнениеот half » Чет Юли 20, 2017 7:19 pm

Не намирам релефна карта на пътя. Може би не знам как да търся, може би няма такова нещо каквото търся. Представям си, като задам маршрута да ми показва денивелацията, както съм виждал на тракове за пътеките. Моля давайте линкове или разяснения. :confused:
"Доброто възпитание е умението да скрием колко високо мнение имаме за себе си и колко ниско мнение имаме за другите." - Марк Твен
Аватар
half
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1293
Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 9:09 am
Местоположение: Варна

Re: Варна-София съвети

Мнениеот victortrt » Пет Юли 21, 2017 8:14 am

Трябва сам да си я направиш - https://www.bikemap.net/en/route/create ... 98/terrain
Избираш маршрута по картата и ти дава релеф. Вече как се запазва не знам.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Варна-София съвети

Мнениеот half » Пет Юли 21, 2017 1:17 pm

Благодаря, не съм се изразил точно (задам=начертая) за маршрута, супер е! :beer:
"Доброто възпитание е умението да скрием колко високо мнение имаме за себе си и колко ниско мнение имаме за другите." - Марк Твен
Аватар
half
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1293
Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 9:09 am
Местоположение: Варна

Re: Варна-София съвети

Мнениеот victortrt » Пет Юли 21, 2017 2:15 pm

Еми като го начертаеш, го пусни, че може някой да има мнения за някои лоши участъци. Аз минавах с кола из източния Балкан и ти препоръчвам Рижкия проход, обзорския е много натоварен и стръмен, дюлинския съм чувал, че е с лош асфалт. Само не карай по магистрала.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Варна-София съвети

Мнениеот half » Пет Юли 21, 2017 10:19 pm

Последно реших да тръгна от Карнобат, това е маршрута.
"Доброто възпитание е умението да скрием колко високо мнение имаме за себе си и колко ниско мнение имаме за другите." - Марк Твен
Аватар
half
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1293
Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 9:09 am
Местоположение: Варна

Re: Варна-София съвети

Мнениеот Lucky Loser » Пет Юли 21, 2017 10:35 pm

victortrt написа:дюлинския съм чувал, че е с лош асфалт.

Така е, миналата седмица минах от там. Няма дупки, но пък асфалтът е на бабуни, ако мога така да се изразя. Но тръгвайки от Варна ще е само надолу :)
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Следваща

Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта