Маршрута е този от линка, до където го карах де. От пътя нямам оплаквания, не беше твърде тясно или обрасло, така че да влизам в лентите, тировете бях доста страшни с въздушната си струя, но в един момент свикнах и знаех кога да натисна и да отпусна,
1ви ден
Варна-Карнобат (с влак)
Карнобат-Казанлък (колело/кола)
Най-тежкия ден, почнах да карам от 10 часа, на обяд спрях да хапна в крайпътен ресторант (прекалих малко и ми стана тежко
), после беше ад, най-големите жеги, аз обаче съм тъп и не спирам да въртя. В един момент се усетих, че може и да ми стане нещо и реших да почина към 15ч, ама то слънцето няма къде да ходи (а нямаше грам облаци) и си поседях към час и нещо. Тръгнах, но просто жегата ме изцеждаше за минути, пия вода (вряла) и след 10 секунди гърлото ми е пресъхнало, а най-неприятното беше, че седалката ми натискаше простата доста настоятелно
. Така продължих на почивки през 20 минути, скривах се под крайпътни храстчета и дървета за малко сянка. Стигнах до една бензиностанция в Оризари към 18-19ч питах хората има ли гара наблизо, една жена ми каза че ще ме метне с колата до Мъглиж, даже ме закара до потопената църква Иван Рилски (където исках да отида, но я бях отписал предвид обстоятелствата). Слънцето вече залязваше като карах към Казанлък и нямах грижи, там спах в къща за гости.
2ри ден
Казанлък-Калофер-Карлово
Много лежерно за никъде не бързах, в Калофер постоях към 3-4 часа поне, поснимах, посетих музея на Ботев стана ми едно патриотично такова и нямах проблеми до Карлово (все пак са само 50 км за деня). Имах голям късмет с времето, прогнозата беше да почват валежите в цялата страна, като стигнах в Карлово вече духаше доста и от 30 минути се наместваше облака за да се облекчи, за щастие точно като се качих в къщата се отприщи бурята.
3ти ден
Карлово-Сопот-Карлово-София
Бях решил че ще хващам влак към София (пак щеше да вали, оставаше трудното от пътя, а аз вече бях пребит), но Сопот е на 5-10 минути с колело и реших да го посетя, оказа се, че влака там може и да не спре
за това се върнах в Карлово. Нагледах се на Балкан и от влака, минахме един тунел преди Копривщица (ако не се лъжа), който беше супер дълъг сигурно към 5-10 минути бяхме в него. Към 21ч стигнахме в София и пътешествието ми приключи.