Варна-София съвети

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: Варна-София съвети

Мнениеот half » Съб Авг 05, 2017 3:06 pm

Е половината път го минах на колело :D от Сопот се върнах към Карлово и от там влака за Софето.
Много топло и рамката не ми е за дълъг път, простата ми алармираше, но пак съм доволен видях доста места и срещнах интересни хора.
Благодаря отново за съветите, може следващия път да съм с друго колело и по друго време. :beer:
"Доброто възпитание е умението да скрием колко високо мнение имаме за себе си и колко ниско мнение имаме за другите." - Марк Твен
Аватар
half
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1293
Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 9:09 am
Местоположение: Варна

Re: Варна-София съвети

Мнениеот victortrt » Чет Авг 17, 2017 4:20 pm

half, ако не те затруднява, защо не дадеш повече подробности за маршрута, пътя и т.н.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Варна-София съвети

Мнениеот half » Чет Авг 24, 2017 11:43 am

Маршрута е този от линка, до където го карах де. От пътя нямам оплаквания, не беше твърде тясно или обрасло, така че да влизам в лентите, тировете бях доста страшни с въздушната си струя, но в един момент свикнах и знаех кога да натисна и да отпусна,
1ви ден
Варна-Карнобат (с влак)
Карнобат-Казанлък (колело/кола)
Най-тежкия ден, почнах да карам от 10 часа, на обяд спрях да хапна в крайпътен ресторант (прекалих малко и ми стана тежко :D ), после беше ад, най-големите жеги, аз обаче съм тъп и не спирам да въртя. В един момент се усетих, че може и да ми стане нещо и реших да почина към 15ч, ама то слънцето няма къде да ходи (а нямаше грам облаци) и си поседях към час и нещо. Тръгнах, но просто жегата ме изцеждаше за минути, пия вода (вряла) и след 10 секунди гърлото ми е пресъхнало, а най-неприятното беше, че седалката ми натискаше простата доста настоятелно :crap: . Така продължих на почивки през 20 минути, скривах се под крайпътни храстчета и дървета за малко сянка. Стигнах до една бензиностанция в Оризари към 18-19ч питах хората има ли гара наблизо, една жена ми каза че ще ме метне с колата до Мъглиж, даже ме закара до потопената църква Иван Рилски (където исках да отида, но я бях отписал предвид обстоятелствата). Слънцето вече залязваше като карах към Казанлък и нямах грижи, там спах в къща за гости.
2ри ден
Казанлък-Калофер-Карлово
Много лежерно за никъде не бързах, в Калофер постоях към 3-4 часа поне, поснимах, посетих музея на Ботев стана ми едно патриотично такова и нямах проблеми до Карлово (все пак са само 50 км за деня). Имах голям късмет с времето, прогнозата беше да почват валежите в цялата страна, като стигнах в Карлово вече духаше доста и от 30 минути се наместваше облака за да се облекчи, за щастие точно като се качих в къщата се отприщи бурята.
3ти ден
Карлово-Сопот-Карлово-София
Бях решил че ще хващам влак към София (пак щеше да вали, оставаше трудното от пътя, а аз вече бях пребит), но Сопот е на 5-10 минути с колело и реших да го посетя, оказа се, че влака там може и да не спре :D за това се върнах в Карлово. Нагледах се на Балкан и от влака, минахме един тунел преди Копривщица (ако не се лъжа), който беше супер дълъг сигурно към 5-10 минути бяхме в него. Към 21ч стигнахме в София и пътешествието ми приключи.
"Доброто възпитание е умението да скрием колко високо мнение имаме за себе си и колко ниско мнение имаме за другите." - Марк Твен
Аватар
half
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1293
Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 9:09 am
Местоположение: Варна

Re: Варна-София съвети

Мнениеот Speedmaster™ » Чет Авг 24, 2017 2:03 pm

http://road.cc/sites/default/files/styl ... k=ib9BC3wR
Отлично, важно че сте били на вън и сте си направили приключение. Аз също като вас ме морят топлите дни и за това карам предимно вечерта на фарове и силни стоп светлини, някой ще каже че е опасно но мога да твърдя че след 23:00 до 04:00 движението е значително слабо и водачите на МПС ви пазят защото не знаят в първия момент какъв е светещият обект. В бъдеще може да си вземете шосеен велосипед с цел бързо темпо и минимално усилие при такива преходи, но всичко е до потребност и желание.
Аватар
Speedmaster™
 
Мнения: 570
Рейтинг: 1448
Регистриран на: Вто Юли 01, 2014 9:07 pm
Местоположение: България

Re: Варна-София съвети

Мнениеот 2WBGST » Чет Авг 24, 2017 6:10 pm

Хубаво пътешествие. От БДЖ само за пътнически влакове дават билети за велосипеди. Те не предвиждат поне през лятото (в определени дни от седмицата) специални товарни вагони за велосипедисти към море, планина и т.н. туристически дестинации.
През нощта наистина се кара спокойно, стига да не е твърде безлюдно.
2-Wheels-BG-STreet
2WBGST
 
Мнения: 273
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Съб Окт 10, 2015 9:30 pm

Re: Варна-София съвети

Мнениеот Lucky Loser » Чет Авг 24, 2017 8:51 pm

2WBGST написа:От БДЖ само за пътнически влакове дават билети за велосипеди.

ОТ разпоредба на БДЖ:
Превозът на велосипеди е разрешен:
във всички категории пътнически влакове на платформата (т.е. предверието пред санитарния възел на влака) на последния вагон, в електромотрисните влакове – в багажното отделение.
Ти от къде имаш тази информация или някой на касата се е направил на интересен.. ?
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Предишна

Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта