Великденски карания в Гложене

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Великденски карания в Гложене

Мнениеот Admin » Вто Апр 11, 2017 8:11 am

На 14 и 15 април ще съм в с.Гложене (на 100 км от София, час и малко път с кола) и мисля да направя две карания там.
Единият ден карането ще е за начинаещи, ама за баш начинаещи - само асфалт и черни пътища.
Другият ден карането ще е за напреднали - ще има по-стръмни изкачвания и технични пътеки, може и някой храсталак да проучим.
Все още не зная кое каране кой ден ще е, нито маршрути и т.н. - тепърва ще ги мисля, като отметна още малко от делничните задачи.
Пускам обаче темата, за да може ако някой желае да се включи, да има предвид и да я следи за подробности.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Великденски карания в Гложене

Мнениеот sos » Вто Апр 11, 2017 8:30 am

Звучи много прималиво :beer:
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: Великденски карания в Гложене

Мнениеот Yash » Вто Апр 11, 2017 9:59 am

Точно се чудех няма ли да ходиш някъде... :D
Пиши ме.
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Великденски карания в Гложене

Мнениеот Admin » Вто Апр 11, 2017 5:31 pm

Явка, пиша те, ама тоя път не мога да осигуря транспорт - аз отивам още от четвъртък, прибирам се в неделя сутринта...
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Великденски карания в Гложене

Мнениеот Admin » Чет Апр 13, 2017 8:14 am

Време е за малко повече подробности.
Първо, и двата дни сборният пункт ще е в края на с. Гложене (откъм Тетевен), при входа на стадиона. Точното място е тук: https://goo.gl/maps/SRjBnGSkaSF2 .
Причината да избера него е, че има къде да се спрат няколко автомобила, пък и повечето маршрути, по които ще караме, започват или минават оттам. Иначе в селото също има 2-3 площада и места, където може да се паркира, но това като че ли е най-приятно.

Петък, 14 април
В петък карането ще е по маршрут за начинаещи. Това означава: много асфалт, ще има и малко черни пътища (надявам се лесни, но не мога да обещая, защото не съм ги карал), много бавно темпо на каране (и нагоре, и надолу), с почивки и т.н.
Начало: 11:00 ч на посоченото горе място. Слагам началото достатъчно късно, за да се преборите с евентуални задръствания, но който идва от София, да си направи добре сметката - нормално от центъра до Гложене се пътува около 1:20 часа, обаче при задръстена магистрала може да отнеме и два часа.
Маршрутът ще е с дължина 35-40 км. Всъщност имаме избор между два маршрута, като изборът ще бъде направен след първите 10-15 км (които са общи за двата), т.е. след основното изкачване, когато видим как е групата, как сме с времето и т.н.
Носете си вода и храна като за цял ден. Ако на някого му е досадно да кара бавно и по леки терени, това каране не е за него. :)

Събота, 15 април
За жалост съм ограничен откъм време, т.е. карането трябва да приключи до 16 часа. Затова началото ще е в 10 ч, пак при стадиона.
Маршрутът ще е тип осморка, т.е. с вариант да го съкратим, ако времето не стига за втората част. Очакваната дължина на цялата осморка е около 30 км, изкачване 1000+ метра. На места ще има доста стръмни баири, на други места изкачването е приятно. Ще спуснем две пътеки, които са доста технични, не е за хора без умения за такива терени.

GPS следи не съм сглобявал, ще ги запишем на място. ;)

Това е засега. Ако има желаещи за който и да е от дните (и са извън тези, с които вече сме говорили), моля да пишат в темата, за да знаем кого чакаме. Ако се наложи да се свържете с мен, номерът ми е 0887 три-две-16-девет-пет.
:beer:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Великденски карания в Гложене

Мнениеот Alpina » Чет Апр 13, 2017 8:22 am

+1 за първия ден (ако си свърша работата днес)
+1 за втория ден
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Великденски карания в Гложене

Мнениеот Yash » Чет Апр 13, 2017 8:48 am

Admin написа:Събота, 15 април
За жалост съм ограничен откъм време, т.е. карането трябва да приключи до 16 часа.

И без това прогнозата за тогава е за дъжд от 17:00 нататък.

Засега съм под въпрос.
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Великденски карания в Гложене

Мнениеот Lepichi » Чет Апр 13, 2017 9:15 am

Admin написа:...Ще спуснем две пътеки, които са доста технични, не е за хора без умения за такива терени. :beer:


Ще бъде интересно после да гледаме клипчета в темичката за клипове от пътеките :popcorn: Дано някой да успее да ги заснеме :)
Lepichi
 
Мнения: 66
Рейтинг: 1264
Регистриран на: Вто Юни 09, 2015 8:21 am

Re: Великденски карания в Гложене

Мнениеот sos » Чет Апр 13, 2017 9:41 am

Плюс двама, за двата дни, даже ще останем и в Неделя да завъртим нещо Тетевенско :beer:
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: Великденски карания в Гложене

Мнениеот psavov » Чет Апр 13, 2017 10:20 am

Амиииииииииииииии , бих се включил !
psavov
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Фев 29, 2016 9:48 pm

Re: Великденски карания в Гложене

Мнениеот Alpina » Чет Апр 13, 2017 11:28 am

sos написа:нещо Тетевенско :beer:

Знам една идеална скала, от която да дропнеш в Тетевен. :eyebrow:
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Великденски карания в Гложене

Мнениеот sos » Чет Апр 13, 2017 11:30 am

Alpina написа:
sos написа:нещо Тетевенско :beer:

Знам една идеална скала, от която да дропнеш в Тетевен. :eyebrow:

Сашееее, и аз те обичам :D
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: Великденски карания в Гложене

Мнениеот morning » Чет Апр 13, 2017 12:17 pm

Admin написа:Петък, 14 април
В петък карането ще е по маршрут за начинаещи. Това означава: много асфалт, ще има и малко черни пътища (надявам се лесни, но не мога да обещая, защото не съм ги карал), много бавно темпо на каране (и нагоре, и надолу), с почивки и т.н.


Каква денивелация се очаква? Звучи много примамливо за семейно каране.
morning
 
Мнения: 62
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Пон Окт 05, 2015 9:34 am
Местоположение: тук

Re: Великденски карания в Гложене

Мнениеот bladeyav » Чет Апр 13, 2017 4:14 pm

Ще опитам да се присъединя към групата за Събота. Но ще звънна на Любо за потвърждение :beer:
bladeyav
 
Мнения: 81
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 7:02 am

Re: Великденски карания в Гложене

Мнениеот Admin » Чет Апр 13, 2017 5:16 pm

morning написа:Каква денивелация се очаква? Звучи много примамливо за семейно каране.

Денивелацията няма да е съвсем малка - не съм я смятал точно, но вероятно около 600-800 м. Ще започнем с едно основно изкачване и след него вече наклонът ще е "преобладаващ". :D Като издрапаме основното, после вече ще е по-лесно. Аз повече се притеснявам черният път да не се окаже нещо стръмен или труден, но доколкото мога да преценя, шансовете за това не са големи.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Великденски карания в Гложене

Мнениеот morning » Чет Апр 13, 2017 7:51 pm

Звучи добре за по-активния състав, в който ще дойдем. Брой още една кола.
morning
 
Мнения: 62
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Пон Окт 05, 2015 9:34 am
Местоположение: тук

Re: Великденски карания в Гложене

Мнениеот morning » Вто Апр 18, 2017 8:47 pm

Някой от навигаторите дали пази следа от прехода?

Гледам, че в openstreetmap липсва най-интересната част и искам да поправя тази неправда.
morning
 
Мнения: 62
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Пон Окт 05, 2015 9:34 am
Местоположение: тук

Re: Великденски карания в Гложене

Мнениеот sos » Сря Апр 19, 2017 4:56 am

Любо ще ги опише и сники ще качи, ма е доста зает, аз ги изтрих :D
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: Великденски карания в Гложене

Мнениеот Alpina » Сря Апр 19, 2017 11:43 am

Казах ти да го хвърлиш тоя сапунерник...
Нито тракове пазиш, нито можеш да се ориентираш по него...

Мммм снимки... чакам ги, че колко се изпотих за някои от тях... :D
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Великденски карания в Гложене

Мнениеот Admin » Пет Апр 21, 2017 9:58 pm

Ще опиша и маршрут, тракове, и снимки ще обработя, ама... дано да е другата седмица. :D Тегаво е положението - за каране се намира време, ама за заниманията след карането силно не достига! ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София


Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта