Ком-емине лято 2017

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Ком-емине лято 2017

Мнениеот Azmanov » Пон Мар 13, 2017 1:01 pm

Привет на всички съфорумци.Лятото наближВа а наред с това и ком еминейскТа краста.След минало годишното ми минаване на тази велика пътека смятам това лято да го направя отново.Търся си другар/и за 10/12дневно преминаване на маршрута като единственото ми условие е да не се минава през купена:))
Azmanov
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Чет Сеп 03, 2015 6:20 am

Re: Ком-емине лято 2017

Мнениеот valentin.georgiev » Пон Мар 13, 2017 3:08 pm

За тези, които ще се навият и досега не са го минавали наистина през Купена е доста тегаво, да не кажем доста опасно. Аз съм го минавал и там колелото няма никаква работа. Оптималния вариант е след Амбарица да се слезе до местността Топалица мисля се казваше, като слизането е бих казал напълно караемо за тези, които са тръгнали на този преход. След това има едни 300 м денивелация, докато се върнете на пътеката преди Костенурката. така се избягват не само Купените, но и Кръстците, които са не по-малко неприятни, когато носиш колело с теб. Успех.
Аватар
valentin.georgiev
 
Мнения: 151
Рейтинг: 1627
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2010 10:24 am
Местоположение: София

Re: Ком-емине лято 2017

Мнениеот Azmanov » Пон Мар 13, 2017 3:25 pm

Valentin.georgiev.При преминаването ми миналото лято си обещах че с велосипед повече от там за нищо на света.Това беше единствения участък в който не изпитвах удоволствие и радост от маршрута а ужас и колебание дали да не се откажа.Проблема при мен беше че имам страх от високо и в даден момент психиката ми просто отказа и тогава няма какво да се направи.Благодарение на другарят ми който ме мотивира и амбицира продължих.Имаше наистина участъци преди Купена примерно,Кръстците в които не спирах да ругая и нареждам човека който е измислил маркировката преминаваща от там и да гледам само и единствено в краката си...хахаха.Аз също съм на.мнение че такива рискове са излишни и при следващото ми минаване задължително през хижа васил левски.Иначе си обещах да мина.някой ден но като пешеходец :roll2:
Azmanov
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Чет Сеп 03, 2015 6:20 am

Re: Ком-емине лято 2017

Мнениеот valentin.georgiev » Пон Мар 13, 2017 8:59 pm

През х.Васил Левски е много обиколно, но и там е интересно за каране. Затова разгледай опцията да слежеш от билото след Амбарица. Така не обикаляш много и си максимално близо до билото. Аз миналата година го ходих на обратно от Костенурката през Топалица и подсичащата на Амбарица, но ми си стори много обикаляне.
Аватар
valentin.georgiev
 
Мнения: 151
Рейтинг: 1627
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2010 10:24 am
Местоположение: София


Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта