Маршрут Перник-София

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Маршрут Перник-София

Мнениеот GHB » Съб Май 14, 2016 10:14 pm

Здравейте,

иска ми се да започна да ходя на работа с колело и затова реших да се посъветвам с вас за подходящ маршрут. Крайната ми цел е кв. Дървеница. Желателно е да стигам до там на първо място жив, не прекалено уморен и за възможно най-кратко време...та някой ако може да помогне, ще съм му благодарен! Всеки ден киснене по жп гари, влакове и градски транспорт :crazy: НЕ СЕ ТЪРПИ!
GHB
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:02 pm

Re: Маршрут Перник-София

Мнениеот xargs » Съб Май 14, 2016 11:11 pm

Имайки предвид трафика по асфалтовия път добър вариант за велосипед би била обиколната алея на Витоша - от Перник бих продължил към Мърчаево. Оттам по асфалта до Владая, откъдето хващаш баира за да излезеш на обиколната алея. Продължаваш качването към Тихия кът и оттам вече се спускаш до Бояна, или пък продължаваш към Драгалевци и Симеоново, за да се спуснеш директно към Дървеница. В никакъв случай няма да е бързо обаче и без ел. байк не знам дали ще се справиш ежедневно. Ще ти трябва и някой друг фенер сигурно.
Аватар
xargs
 
Мнения: 454
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 12:01 am
Местоположение: София

Re: Маршрут Перник-София

Мнениеот GHB » Съб Май 14, 2016 11:49 pm

xargs написа:Имайки предвид трафика по асфалтовия път добър вариант за велосипед би била обиколната алея на Витоша - от Перник бих продължил към Мърчаево. Оттам по асфалта до Владая, откъдето хващаш баира за да излезеш на обиколната алея. Продължаваш качването към Тихия кът и оттам вече се спускаш до Бояна, или пък продължаваш към Драгалевци и Симеоново, за да се спуснеш директно към Дървеница. В никакъв случай няма да е бързо обаче и без ел. байк не знам дали ще се справиш ежедневно. Ще ти трябва и някой друг фенер сигурно.


Благодаря за отговора!

Какво имаш предвид под "няма да е бързо"? Аз в момента пътувам почти 180 минути в посока (средно) ...това са 3 *ибани часа Х 2 на ден = 5-6 часа в преизподнята всеки божи ден да се клюмкам, пиейки бири в железницата, докато не стана алкаж след 10 години. Та с колело колко горе-долу би ми отнемало при нормално ездене. За ел. байк и дума не може да става, тъй като съм беден като подклисар на църковна мишка. Та изглежда ли реално осъществимо от утилитарна гледна точка?
GHB
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:02 pm

Re: Маршрут Перник-София

Мнениеот xargs » Нед Май 15, 2016 12:01 am

Ами за три часа ми изглежда осъществимо. Ако си в добра форма предполагам и под два ще са възможни, но това си е сериозно каране, и то два пъти дневно.

Знам, че не е отговора, който търсиш, но ако работата ти не е добра платена, вместо да губиш по 6 часа от живота си всеки ден в пътуване до нея, потърси нещо по-близко, или по възможност поне по-добре платено. :beer:

п.с. поиграх си да го начертая - 35км в посока с 600 метра изкачване. За човек в добра форма не би било проблем:
http://www.gpsies.com/map.do?fileId=mbqawlssjgdjafio

Сериозното изкачване е от Владая до Тихия кът, което е и единствения участък по пътека - пътеката в тази част обаче е "реновирана" алея със ситен чакъл и би могла да се премине и с нормален градски байк, без особени проблеми.
Аватар
xargs
 
Мнения: 454
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 12:01 am
Местоположение: София

Re: Маршрут Перник-София

Мнениеот GHB » Нед Май 15, 2016 12:26 am

Много оптимистично изглежда това, поне за мен - направо се надъхах! Ще видиме дали реалността ще съвпадне с идеализираната ми представа за това ежедневно пътуване. Благодаря ти много за насоките!

Пък за по-близка и по-добре платена работа - нещата са сложни...обичам да издевателствам над себе си, затова поне ще направя този експеримент. 35 километра каране - > Цял ден физическа работа -> 35 километра каране обратно
GHB
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:02 pm

Re: Маршрут Перник-София

Мнениеот taurus13 » Нед Май 15, 2016 11:00 am

Ъхъм...ще издържиш два пъти.... :lol:
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Маршрут Перник-София

Мнениеот GHB » Нед Май 15, 2016 6:38 pm

Знам, то след работа понякога даже ме мързи да отида от гарата до вкъщи пеша, та се прибирам с такси, въпреки че е 15 минути пеша, та да - 40 километра след работа с колело през баирите е :rofl: ма поне 1-2 пъти в седмицата ще го правя...надявам се. :banghead:
GHB
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:02 pm

Re: Маршрут Перник-София

Мнениеот emilio94 » Нед Май 15, 2016 8:31 pm

Това според мен не е маршрут за преди и след работа.
emilio94
 
Мнения: 39
Рейтинг: 1185
Регистриран на: Вто Сеп 01, 2015 9:49 pm

Re: Маршрут Перник-София

Мнениеот GHB » Нед Май 15, 2016 8:45 pm

Има го и този момент, да - ако има и други предложения за маршрут от хора, които са минавали тази дестинация, моля да споделят! :)
GHB
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:02 pm

Re: Маршрут Перник-София

Мнениеот victortrt » Пон Май 16, 2016 9:33 am

Перник не малък град, но през Мало и Голямо Бучино и Суходол вариант ли е за теб. Пътят не е натоварен поне през уикендите, но е малко "нагоре -надолу". Вече от Суходол до Дървеница или си за околомръсното и Овча купел или през Факултета и натам както решиш. През магистралата недей.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Маршрут Перник-София

Мнениеот nikant » Вто Май 17, 2016 9:32 pm

Сега гледах един трак от миналата година.
Засичал съм от Борис и Гоце Делчев.
Маршрута е от Гоце Делчев по Борис, околовръстното, Суходолска, М.Бучино, Г.Бучино, кв.Мошино.
Разстоянието е 24км. Взел съм го за 2:25 отиване и връщане. По около 1:15 на посока. С шосейка съм карал.
Времето до Дървеница зависи откъде ще се кара. Не съм го карал този маршрут. Най бързо е по околовръстното.
Друг примерен маршрут, но доста по сложен и по дълъг. Има доста вариации този вариант.
Най бързо ще е през Владая, там трафика не е малък. По околовръстното също не е приятно и е най бързо.
Карането не е малко за преди и след работа, ще има нужда и от баня след всяко каране :)
Ако спориш с идиот, вероятно точно същото прави и той.
nikant
 
Мнения: 170
Рейтинг: 1340
Регистриран на: Сря Ное 27, 2013 8:26 pm
Местоположение: Европа


Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта