Зимни карания с (или без) fatbike

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Зимни карания с (или без) fatbike

Мнениеот Admin » Пон Яну 26, 2015 5:44 pm

Отскоро имам за тестване един дебелак:
Изображение

Затова тази зима ще трябва да покарам повече от обикновено, а пък с компания винаги е по-весело. :beer:

Отделям каранията в специална тема, защото те ще имат следните особености:
- Ще се целя понякога в терени и условия, които може да не са караеми или да не са приятни за каране с обикновен велосипед. Ако някой ми се върже на акъла, трябва да е готов за евентуално бедстване на моменти.
- На твърд терен вероятно ще съм по-бавен, отколкото хората с нормални велосипеди.
- Каранията ще включват спирания/връщания/отклонения за експерименти.
- Заради всичко дотук, каранията вероятно ще са туткави и бавни.
- На всеки желаещ да го пробва ще го отстъпвам за отделни отсечки, стига неговият велосипед също да е с платформени педали, за да можем да ги разменим.

Като гледам снежецът, който падна на Витоша + програмата си + прогнозата за времето, първото такова каране го насрочвам за сряда, 28 януари. Възнамерявам да се кача с колата до Бялата вода или до Тихия кът и оттам да започна карането в посока Златните мостове, като може да се изкача и чак до Кумата или някоя друга от по-високите хижи. Маршрутът ще се решава в голяма степен на място, тъй като ще зависи от това къде снегът е утъпкан, къде е дълбок и т.н. С приоритет ще е карането в неутъпкан сняг, особено надолу. Ще ми се евентуално да се спусна и по пистата (Ветровала), ако е обработена и без много хора по нея. Изобщо, програмата ще е доста свободна и с импровизации.
Тръгването ще е рано сутринта в района на бул. "България" и бул. "Тодор Каблешков" - аз ще съм готов за тръгване още в 7:30, но може и малко по-късно. Както казах, ще ми се да се качим с колата до нивото на пресния сняг, за да не губим време и сили по сухо. В моята кола ще мога да кача освен мен още двама души с велосипеди. Ако случайно се съберем повече от трима, ще трябва или с две коли, или на самоход. Възможно е също, който желае, да се качи на самоход до Бялата вода или Тихия кът и там да се срещнем. Всички тези подробности ще ги уговорим утре вечер, когато видя дали ще има желаещи - ще обявя окончателен час и място за срещата.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Зимни карания с (или без) fatbike

Мнениеот Yash » Пон Яну 26, 2015 9:18 pm

Нещо за някой уикенд планираш ли?
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Зимни карания с (или без) fatbike

Мнениеот Admin » Вто Яну 27, 2015 7:51 pm

Yash написа:Нещо за някой уикенд планираш ли?

Не знам, не мога отсега да кажа. :)

Тъй като за утре никой не е заявил интерес, явно ще съм сам, но за всеки случай казвам среща в 8:00 ч на паркинга до пътя под Бялата вода - там където стария Беловодски път пресича шосето за Златните и продължава като алея нагоре. Аз ще се кача дотам с колата и оттам се мятам на байка. :D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Зимни карания с (или без) fatbike

Мнениеот papi007 » Чет Яну 29, 2015 11:25 am

Ако не беше толкова рано, можеше и аз да се включа. По-скоро ще правя една мързелива обиколка след 10.00 тръгване от Лозенец.

Междудругото за това чудо фетбайка, според мен много подходяща би била пътеката тръгваща от асвалтовия разклон за Копитото към х.Планинец. Много е технична и натоварваща :eyebrow: Ще ми се и аз да имах един такъв подръчен байк, за да направя тест когато вляза във форма.

Поздрави :)
Павел.
Аватар
papi007
 
Мнения: 1084
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 9:16 am
Местоположение: Село София

Re: Зимни карания с (или без) fatbike

Мнениеот Admin » Пон Фев 09, 2015 9:59 am

За утре (10.02.) желаещи за експерименти?
Като цяло вариантите за мен са два:
1. Ако си намеря компания и ако велотаксито работи и ни качи, в зависимост от цената на превоза да направим 1-2 спускания от Голи връх до Драгалевци, като аз ще търся и по-дълбок, неутъпкан сняг, но ако с нормален велосипед не може да се кара в такъв, може да се разделяме и да се събираме тук-там по пътеките.
2. Ако нямам компания, или ако не може с велотаксито, ще примоля брат ми да върне колата, т.е. да се кача с нея до Алеко и да се спусна вежднъж, пък той да прибере колата. При този вариант също можем да се съберем 2-3 човека с колела - иначе, ако съм сам, може би първо ще се кача до Черни връх и тогава надолу, ако сме повече хора, това ще го пропусна.
Така че, ако има безделници, да пишат бързо тук, че да можем да организираме нещо.
За момента часове не мога да фиксирам, тъй като нещата зависят и от други хора (велотаксито или брат ми), затова се търсят хора, които да могат по всяко време на деня. :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София


Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта