Ком - Емине през август

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Ком - Емине през август

Мнениеот Balkancruiser » Чет Юни 26, 2014 2:53 pm

Привет на всички!

За тоя август мисля да направя Ком-Емине като още нямам ясна идея за дата на тръгване; ще съм свободен от 1ви до 20ти; та ако има ентусиасти да се организираме за някоя седмица и да хващаме за Балкана викам аз :) :idea:

По принцип мога да го направя и сам, но идеята за компания ми допада повече :-)

Поздрави,
Асен
Аватар
Balkancruiser
 
Мнения: 46
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Пет Окт 19, 2012 2:56 pm
Местоположение: Народна република Европа

Re: Ком - Емине през август

Мнениеот YAX » Чет Юни 26, 2014 10:36 pm

Здрасти , Асене .
Силно съм заинтересован да бъда част от компанията ти . :D
Щях да тръгвам юли , но университета не го позволи...
Ти минавал ли си до сега маршрута? :beer:
Змия бузи НЕМА!!! Изображение
YAX
 
Мнения: 305
Рейтинг: 1302
Регистриран на: Сря Апр 13, 2011 10:17 pm

Re: Ком - Емине през август

Мнениеот Balkancruiser » Пет Юни 27, 2014 9:12 am

Привет Yax, карал съм само в Западен Балкан частта и от Дъскотна до Емине, през Централен Балкан съм бил само на туризъм.

Ти въртял ли си го маршрута или все още не цялостно?

Поздрави :beer:
Аватар
Balkancruiser
 
Мнения: 46
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Пет Окт 19, 2012 2:56 pm
Местоположение: Народна република Европа

Re: Ком - Емине през август

Мнениеот YAX » Пет Юни 27, 2014 11:21 pm

Здрасти , Не съм въртял изобщо нататък и като цяло маршрута , та проблем ще ми е само загубването за това те попитах , ти дали си ходил. :beer:
Змия бузи НЕМА!!! Изображение
YAX
 
Мнения: 305
Рейтинг: 1302
Регистриран на: Сря Апр 13, 2011 10:17 pm

Re: Ком - Емине през август

Мнениеот Balkancruiser » Съб Юни 28, 2014 9:15 am

Споко, с картата и внимателно и всичко ще е наред ;)
Аватар
Balkancruiser
 
Мнения: 46
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Пет Окт 19, 2012 2:56 pm
Местоположение: Народна република Европа

Re: Ком - Емине през август

Мнениеот Vorac » Пет Юли 04, 2014 4:16 pm

Здравейте. Аз съм го минавал пеша до Айтос. Отделно планирам точно пътвата половина на Август и аз да го опитам.

Искате ли тази неделя да направим една Обиколка на Витоша - да се запознаем, да се видим дали ще се понасяме да караме заедно ;)
Vorac
 
Мнения: 818
Рейтинг: 1513
Регистриран на: Съб Окт 04, 2008 3:47 pm
Местоположение: София, Дружба

Re: Ком - Емине през август

Мнениеот Balkancruiser » Пон Юли 07, 2014 3:25 am

Привет, сега виждам съобщението, съжалявам за закъснелия отговор! Бях на преход из Рила и състезанието в Пастра (http://greenway.bg/ride-or-run/) и съм изтървал поста. Ще е супер да се организираме за една обиколка на Витоша заедно някой уикенд преди тръгването. На този етап обаче вероятно ше е малко мазало с уикендите на 12ти-13ти и 19ти-20ти. Ако ви е ок на 26ти да направим обиколката, съм там. Тъкмо и всеки друг ентусиаст, който иска да се включи, ше може да се координира с нас :beer:
Аватар
Balkancruiser
 
Мнения: 46
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Пет Окт 19, 2012 2:56 pm
Местоположение: Народна република Европа

Re: Ком - Емине през август

Мнениеот Vorac » Пон Юли 07, 2014 2:33 pm

Първоначалният ми план за багажа е:

Раница 45л
кемълбек мях 3л
пухен чувал -5 градуса комфорт
биви торба за върху вучала - на практика едноместна палатка без рейки
пари за бири и манджа по хижите
слънчеви очила, каска
сапун
ниски затворени обуки
леко яке, резервен къс панталон и 1-2 чифта бельо
протектори
гума, лепенки и помпа
смазка за верига нова и салфетки за чустене на верига и стеншъни
2кг суха храна
пари за бирички и храна по хижи

Това за палатките (съответно биви торба) е неприятно че тежат, но ако ни върне лошо време няма да успеем да стигнем, за това клоня към презастраховане.

26-и звучи чудесно. Аз съм свободен от 1 август, вечерта, и със сигурност ще ходя - от нас си зависи дали ще караме заедно.
Vorac
 
Мнения: 818
Рейтинг: 1513
Регистриран на: Съб Окт 04, 2008 3:47 pm
Местоположение: София, Дружба

Re: Ком - Емине през август

Мнениеот borislav » Сря Юли 09, 2014 9:08 pm

Момчета, моята отпуска също започва 1-ви Август и имам желание да го врътна тва КЕ.
Обаче ще тръгна с вас и ще карам с моето си темпо. Не държа на компания, но ако има някой, който кара с моето темпо, добре ми дошло.
Изображение
Аватар
borislav
 
Мнения: 1367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Мар 15, 2008 11:32 am
Местоположение: София

Re: Ком - Емине през август

Мнениеот Vorac » Чет Юли 10, 2014 10:36 am

Амчи да: да тръгнем заедно, пък после винаги можем да се разцепим! А за 26-и обиколката на Витоша как ти звучи?
Vorac
 
Мнения: 818
Рейтинг: 1513
Регистриран на: Съб Окт 04, 2008 3:47 pm
Местоположение: София, Дружба

Re: Ком - Емине през август

Мнениеот frokeee » Нед Юли 13, 2014 1:32 am

Здравейте ! Ние сме 2-ма и също планираме началото на Август да атакуваме Ком - Емине с туристическо темпо :) И двамата обаче не сме минавали нищо от маршрута освен леки експедиции около Мургаш. Ще е хубаво да се комбинираме в някакви групи да си помагаме. Навит съм за обиколка на Витоша на 26-ти, а мога и на 20-ти.
frokeee
 
Мнения: 23
Рейтинг: 1215
Регистриран на: Чет Юни 28, 2012 10:47 am

Re: Ком - Емине през август

Мнениеот YAX » Нед Юли 13, 2014 11:19 am

Здравейте , Явно и аз съм поизтървал постовете , но правих шосеен преход до Черноморието ни.
Аз не съм от София и няма как да правя обиколката с вас , евентуално ще се запознаем на хижата .
Поздрави , Виктор :beer:
Змия бузи НЕМА!!! Изображение
YAX
 
Мнения: 305
Рейтинг: 1302
Регистриран на: Сря Апр 13, 2011 10:17 pm

Re: Ком - Емине през август

Мнениеот Balkancruiser » Сря Юли 16, 2014 5:56 pm

Привет на всички :)

За прехода предлагам да направим среща за Витоша 100 за всички, които могат на 26ти, а с останалите ентусиасти, на които им се тръгва на 2ри - можем да се видим в началото на пътя. Относно темпото, опитът ми е, че е изморително да караш с някой, с когото темпото ти е много различно. Ще го видим как ще тръгне на самия преход; можем да успеем да задържим ситуацията в една група, можем да сцепим на две или повече, ако се окаже, че за да сме всички заедно някой трябва да се презорва или някой трябва да кара съвсем бавно. Какво е най-добре да се направи ще го усетим на самия преход :)

Чакам с нетърпение да връхлетим Балкана! :beer:

А за 26ти, как ви звучи среща в 6:45 на Бояна с тръгване в 7 примерно?
Аватар
Balkancruiser
 
Мнения: 46
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Пет Окт 19, 2012 2:56 pm
Местоположение: Народна република Европа

Re: Ком - Емине през август

Мнениеот Vorac » Пон Юли 21, 2014 1:35 pm

Balkancruiser написа:А за 26ти, как ви звучи среща в 6:45 на Бояна с тръгване в 7 примерно?


Става. Там от където тръгва обиколката, нали?

---

Ако не е гарантирано, че ще се движим в група, няма да можем да си позволим да си поделим екипировката - примерно един да вземе палатка за трима, друг да вземе котлон и т.н. С което аз съм напълно ОК всъщност. Ооо, и после моренце!
Vorac
 
Мнения: 818
Рейтинг: 1513
Регистриран на: Съб Окт 04, 2008 3:47 pm
Местоположение: София, Дружба

Re: Ком - Емине през август

Мнениеот chemiliq » Пон Юли 21, 2014 10:54 pm

Здравейте, дълго се чудех дали да пиша и накрая се реших. Аз също планирам да тръгна по маршрута на 02.08. Като от сега искам да кажа, че може би изоставам с физическата подготовка и няма проблем да остана извън групата, ако се наложи. Миналата година тръгнах сам пеша по пътеката, но съдбата още 3 ден ми прати спътник и завършихме заедно, така че имам някаква представа поне за пешеходния маршрут. Знам че велосипедния е малко по-различен, но все пак е нещо.
На 26 съм свободен и мога да направя една тренировка с вас. Може ли да споделите някакво оринтировъчно време, за което планирате да направите обиколката на Витоша, за да си направя груба сметка да ви преча ли изобщо. Моето преминаване предния път бе за 8 часа и малко.
Поздрави, Йордан.
chemiliq
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Пон Дек 09, 2013 7:34 pm

Re: Ком - Емине през август

Мнениеот Balkancruiser » Сря Юли 23, 2014 9:03 pm

Привет на всички :)

За 26ти на мен ми се налага да пътувам следобеда, та ако и на останалите им е удобно, предлагам да тръгнем в 7 от мястото, където обикновено си започва обиколката - примерно да се срещнем в 6:45. Тъкмо няма да караме в дивата жега. Кажете на вас какви са ви идеите :)

За тази събота го дават да е облачно, неделя ще вали. Събота е идеално за пробега. Ще видим и стиловете на каране как ни се напасват. Сиреч, относно опасенията на chemiliq, най-добре да пробваме и да видим дали се сработваме добре като група. Както е казал народът - "не вече имаме, само можем да го направим на да". Надявам се да се сберем група за съботата :)

Поздрави :beer:
Аватар
Balkancruiser
 
Мнения: 46
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Пет Окт 19, 2012 2:56 pm
Местоположение: Народна република Европа

Re: Ком - Емине през август

Мнениеот valentin.georgiev » Чет Юли 24, 2014 3:05 pm

Здравейте колеги,
пожелавам ви успех в начинанието и късмет с времето. Моето приключение започва утре вечерта.
Когато тръгвате аз се надявам да съм към края на приключението си.

Ще сравняваме разказите след това, че ще са доста различни.
Аватар
valentin.georgiev
 
Мнения: 151
Рейтинг: 1627
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2010 10:24 am
Местоположение: София

Re: Ком - Емине през август

Мнениеот Balkancruiser » Пет Юли 25, 2014 10:03 am

На добър час, Вальо! Стискам палци да се получи добро приключение и времето да е на твоя страна :peace:

А за утре, който иска да се включи, моля да ми пише или да ми призвъни, за да се разберем за срещата - 0879 699 833 / Асен
Аватар
Balkancruiser
 
Мнения: 46
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Пет Окт 19, 2012 2:56 pm
Местоположение: Народна република Европа

Re: Ком - Емине през август

Мнениеот chemiliq » Пет Юли 25, 2014 12:03 pm

Ако не възникне нещо инцидентно утре(Събота) в 6:40 съм на старта на Витоша 100. Надявам се да направим едно пълзотворно каране :)
chemiliq
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Пон Дек 09, 2013 7:34 pm

Re: Ком - Емине през август

Мнениеот Vorac » Пет Юли 25, 2014 1:31 pm

Една добра и една лоша новина от мен.

Лошата е че, колкото и да се заричах, тази събота ще липсвам. Иначе снощи в кратък разговор с Асен, се научи, че съм много по-бавен от него. Т.е. ако някой ще изостава - аз ще съм. Което е на 100% ок, щото ще си нося пълна бивачна екипировка.

Яката е, че бил съм се заблудил, че трудно се стига до Берковица. Ако 02.Авг си хванем влака от 07:00 от централна, обещават да сме в Берковица към 10:33. В 16:00 да сме горе на хижата, пием по бира, качваме върха и правим якото спускане до х Петрохан.

Втория ден караме малко (2-3 часа) крос кънтри по равно и вече ептен много якото спускане покрай х Пробойница до кръчмата на гара Лакатник. В някакъв момент отлепям, влачим се нагоре и ако успеем да подминем Тръстена стигаме до наскоро отворилата (отново) Лескова.

И т.н.
Vorac
 
Мнения: 818
Рейтинг: 1513
Регистриран на: Съб Окт 04, 2008 3:47 pm
Местоположение: София, Дружба

Re: Ком - Емине през август

Мнениеот MartinBG » Пет Юли 25, 2014 1:57 pm

Тази година още не съм решил къде и кога да си направя ежегодното многодневното каране, а К-Е ме устройва като маршрут.

Гледам, поне 2-3 групи мислят да тръгнат по маршрута около 1-ви август. :agree:
За колко дни планирате да го направите?
Какви са варинтите за прибиране към София след финала?
MartinBG
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1757
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 11:38 am
Местоположение: София

Re: Ком - Емине през август

Мнениеот Balkancruiser » Пет Юли 25, 2014 5:55 pm

Vorac, ти оздравявай за идната събота. Аз може и да съм по-бърз на състезателно каране, но това не значи, че няма да можем да караме заедно - в крайна сметка няма да сме на рали, а сме там за да се забавляваме. ;)

MartinBG, все още не сме го измислили - предполагам, че няма да е повече от 8 - 9 дена (освен ако не ни връхлетят някакви диви бури), а след финала можем да поседим на морето за някакво време или да тръгнем на обратно към София с влака.

Ще е хубаво да се срещнем всички, които ще ходим на живо през идната седмица. За YAX знам, че вероятно това няма да е удобно и ще трябва да се срещнем на самия старт с него. Не знам дали има и други хора, които са от извън София в темата.
Та кажете някоя от вечерите - напр. понеделник, вторник дали искате да се видим на по бира (тука малко крада идеята от Vorac) :beer:
Аватар
Balkancruiser
 
Мнения: 46
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Пет Окт 19, 2012 2:56 pm
Местоположение: Народна република Европа

Re: Ком - Емине през август

Мнениеот frokeee » Пет Юли 25, 2014 10:49 pm

Утре 7 без 20 на старта на Витоша 100, ще дойдем и ние :)) Идеята за събиране на бира също допада, за да обсъдим в детайли нещата. Все пак остават само 7 дена.
frokeee
 
Мнения: 23
Рейтинг: 1215
Регистриран на: Чет Юни 28, 2012 10:47 am

Re: Ком - Емине през август

Мнениеот Balkancruiser » Съб Юли 26, 2014 9:24 pm

Резюме на срещата от днес: лежерното каране го взехме за 9ч с почивките (вкл. 1 час обедна. Доколкото се видя държим много сходно темпо :beer:

За утре сме се разбрали 12 в Борисовата да доизкусорим детайлите около пътуването. Вероятно ще се видим на паметника над езерото с лилиите.
Аватар
Balkancruiser
 
Мнения: 46
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Пет Окт 19, 2012 2:56 pm
Местоположение: Народна република Европа

Re: Ком - Емине през август

Мнениеот Vorac » Вто Юли 29, 2014 10:58 am

Да разбирам ли темата за закрита: среща Събота 02. Авг. 2014, Централна гара, 6.30 (7.00 е влака)?
Vorac
 
Мнения: 818
Рейтинг: 1513
Регистриран на: Съб Окт 04, 2008 3:47 pm
Местоположение: София, Дружба

Re: Ком - Емине през август

Мнениеот Balkancruiser » Вто Юли 29, 2014 1:22 pm

Пратих плана и какво сме обсъждали на ЛС на писалите в темата. Ако още някой иска да все включи, нека пише, има още мн малко време.

Ако някой, който не е от Сф иска да се включи, идеята ни е да сме на Берковица в 11ч на 2ри и да тръгнем от там.
Целата е да вземем пътя за не повече от 10 дни, като за сега borislav има идеята да направи пътуването за не повече от 7 дни.

Поздрави на всички :beer:
Аватар
Balkancruiser
 
Мнения: 46
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Пет Окт 19, 2012 2:56 pm
Местоположение: Народна република Европа

Re: Ком - Емине през август

Мнениеот borislav » Пет Авг 01, 2014 10:09 am

Пожелавам ви успех ;)
Аз тръгвам към х. Ком, на 2-ри, 7.00ч ще тръгвам от самия връх.
Ако с нещо мога да ви бъда полезен и имам обхват, не се притеснявайте да ми се обадите :)
Поздрави
Изображение
Аватар
borislav
 
Мнения: 1367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Мар 15, 2008 11:32 am
Местоположение: София

Re: Ком - Емине през август

Мнениеот lostrider@ » Пон Авг 04, 2014 12:36 am

Дано всички са живи и здрави по трасето. За valentin.georgiev знам, че е - вчера ми писа от Котел. :clap:
Моето трето К-Е започва по план на 29-и Август. Който има желание да дойде, да заповяда. Не бих се лишил от компания.
Планът е в Петък на 29-и тръгване от София около обяд. Ранния следобяд да бъда на Ком и оттам да почне екшънОТ.
Темпото ще бъде стегнато, като целта ми е да го направя за около 7 дни и половина.
Възнамерявам това да бъде последното Ком-Емине за мен. От догодина трябва да се търси разнообразие. :)
Аватар
lostrider@
 
Мнения: 425
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 3:24 pm

Re: Ком - Емине през август

Мнениеот taurus13 » Пон Авг 04, 2014 8:12 am

Човек, ти пак много изкара...аз все си мислех, че КЕ се прави веднъж в живота или поне веднъж на 20 години . :D
Боби, първият ден успял да скочи от Ком до х. Чавдар, днес май ще спи на Добрила или Дерменка - много тича тва момче, ще вземе да го направи за под 7 дена. :)
Скоро ...май към 15-ти стартира Киро Дизела, да видим за колко ще го претича и ще успее ли да върне рекорда у пешеходците - комай се гласи за под 5 дена да го направи.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Ком - Емине през август

Мнениеот motomarzel » Пет Авг 08, 2014 12:26 pm

Браво на @borislav! Рекорда за преминаване на маршрута Ком-Емине с велосипед е подобрен - 5 дни и 4 часа! А, така!

П.С. Догодина може да се пробваме за 3 дни да го направим :)
Аватар
motomarzel
 
Мнения: 651
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 14, 2011 11:33 pm
Местоположение: Пловдив

Следваща

Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


cron