Тема за "бързи карания" - София

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: Тема за "бързи карания" - София

Мнениеот Петър Велков » Чет Мар 16, 2017 1:12 pm

Pr3d4t0R написа:...благодаря, ще хващам твоето качване :beer:

По моето качване е кофти от полянката нагоре (второто засичане на пътя с пътеката). Има доста бутане - Ботушаров бута по пътеката нагоре, аз бутам по пътя, щото има мно'о яка гледка. Горният край на пътеката се хваща супер лесно - след бутането пътят тръгва надолу, значи ние тръгваме надясно през гората ;)

И понеже вкарахме траковете като изразни средства, ей го на: https://www.strava.com/activities/875898457

За каране в почивен ден, има много яки варианти за удължаване на маршрута с малко (или "малко") XC каране.

1) от Костинброд - удобно само в моя частен случай - https://www.strava.com/activities/786104253 - як баир от Балша нагоре, приятно ХС с яки гледки над Церецел и Кътина 1 по цялата ѝ дължина;
2) като горното, но от Кътина - удобно за всички - https://www.strava.com/activities/592190609 - излиза се на същия маршрут, по който минавам през Балша, като конкретно на този трак се вижда и опция за завъртане на "осморка" с ходене до Своге - където има много приятна кръчма (ресторант "Искър") точно пред гарата.

Каранията по тия баири, обаче, ги избягвам поне седмица след дъждове, щото калта е "до ушите и отвъд" ;)
Ти па си много убаф!

Grand Canyon CF SL 7.9 (XT) + Drag Izoard (Dura-Ace)
Аватар
Петър Велков

Рейтинг: 2000

Мнениеот Admin » Пон Мар 20, 2017 3:34 pm

Утре следобед (вторник, 21 март) трябва да отида към Герман за малко сервизиране по колата и мисля покрай това да взема велосипеда и да завъртя пътеките над езерото (изпитателните отсечки).
Проблемът е, че за момента нещата са съвсем плаващи, т.е. не мога да кажа точен час за среща. Ще напиша такъв утре по някое време, с уговорката, че не зависи изцяло от мен да го спазя, т.е. ако нещо се закучи, може да закъснея с 10-20 минути (по принцип ще нагодя нещата така, че по-скоро аз да чакам, ама знае ли се).
Чистото каране ще е по-малко от час, но с допълнителните туткания може да стане час и половина. Дължината общо ще е 8-10 км.
Ако има някой, който ще може да се откопчае утре следобед, да поглежда след 13 ч тук - ще се появи съобщение за час и място на срещата. :D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin

Мнениеот Admin » Вто Мар 21, 2017 2:30 pm

И така, 16:00 ч тръгвам от стената на язовир "Панчарево", откъм с. Герман. Ако някой желае да се присъедини, да заповяда там. :)
Не е зле и да напише тук, че ще идва, за да знам дали чакам някого. :agree:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin

Мнениеот RedHawk » Вто Мар 21, 2017 3:25 pm

Аз малко късно се отбелязвам, но мисля че ще намина.
Ако се раминем така или иначе ще покарам. :agree:
Аватар
RedHawk

Мнениеот SStoeV » Вто Апр 11, 2017 1:06 pm

Довечера мисля да се кача към Копитото, като може и да не стигна до него (ще видя как са краката :) ще тръгна около 18ч. от жк Илинден. Ако на някой му се кара да пише да се разберем за място. :beer:
Аватар
SStoeV

Мнениеот SStoeV » Пон Май 29, 2017 7:32 am

Днес след 18ч. мисля да ходя нагоре към Тихия кът или Копитото, ако има желаещи - пишете :D :beer:
Аватар
SStoeV

Предишна

Назад към Индивидуални карания