Времето се оправи, трябва да покараме

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Времето се оправи, трябва да покараме

Мнениеот Admin » Нед Окт 12, 2014 10:28 am

И тъй като уикендите за мен все още са работни, ще трябва да си ползвам почивните дни през делниците... :look:
Това ще рече:

Вторник, 14 октомври
Търся си компания за кратко следобедно каране. Възможни места: Панчарево, Локорско, Кремиковци, Сеславци. Ориентировъчни часове - между 12:00 и 16:00 ч., което обаче включва и придвижването с автомобил. В моята кола можем да се съберем общо 4 човека с велосипеди.
Има и още един вариант за вторник, който е за повече време, но много ме сърби да го направя, защото е по любим маршрут, който не съм карал от години. Става дума за Алеко - Черни връх - вр. Ярловски Купен - Железница и оттам по Обиколната до София. За да го направим, трябва да се съберем 3-4 човека и да си наемем таксито с велобагажниците да ни качи до Алеко. Като време го виждам да тръгнем от Хладилника около 10:00 ч, да караме без излишни почивки и размотаване, за да си се приберем още следобеда по къщите. Тоя вариант доста ще ми обърка работната седмица, ама пък ако има навити, времето не е за изпускане.

Сряда, 15 октомври
Търся си компания за полудневно сутрешно каране с ранно тръгване - 7:00 или 7:30 ч от спирката на автобус №64 срещу мол "България" и "Билла". Часа ще го уточним според желанията на участниците, маршрута също.
Вариантите за маршрут са два: по-кратък е Бояна - Копитото - Кривата пътека - Бояна; по-дълъг е Бояна - Златните мостове - Момина скала - Боянско езеро - Бояна. (Тази пътека от Момина скала до Боянското езеро отдавна не съм я карал, а не бива така да се забравят пътеките, но този втори маршрут ще отнеме доста повече време. Ако трябва, може и на две групи да се разделим.)

Желаещите да пишат тук в темата, за да видим колко сме и как да го мислим с транспорт и т.н.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Времето се оправи, трябва да покараме

Мнениеот radeviq » Нед Окт 12, 2014 10:33 pm

Аз бих се включил в сряда с удоволствие като второто предложение за маршрут по ми допада
Аватар
radeviq
 
Мнения: 280
Рейтинг: 1379
Регистриран на: Сря Ное 16, 2011 10:26 pm
Местоположение: София/Перник

Re: Времето се оправи, трябва да покараме

Мнениеот mrdaka » Пон Окт 13, 2014 9:39 am

И аз бих се включил за сряда. И двата варианта за сряда ме устойват.
Изображение
Аватар
mrdaka
 
Мнения: 632
Рейтинг: 1865
Регистриран на: Пон Авг 23, 2010 2:45 pm
Местоположение: София

Re: Времето се оправи, трябва да покараме

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Пон Окт 13, 2014 10:16 am

Една "Желява" ?
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Re: Времето се оправи, трябва да покараме

Мнениеот Admin » Пон Окт 13, 2014 12:25 pm

На Желява карах покрай Купа Мургаш и още ми е прясно, затова предпочитам някое от другите. ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Времето се оправи, трябва да покараме

Мнениеот Admin » Пон Окт 13, 2014 5:45 pm

Като гледам, за утре никой не е писал, явно аз съм единственият безделник. Така си го направих деня, че следобед ще карам по пътеките над яз. Панчарево. Ако утре до обяд някой реши, че иска да покараме заедно там, да пише тук и да остави телефонен номер (ако си ги нямаме). Ориентировъчно ще започна карането от стената на язовира около 15 ч.

За сряда определям час на срещата на спирката на автобус 64 срещу мол България 07:30. Чакаме до 07:35, после поемаме нагоре по булеварда покрай резиденцията, през Боянското ханче, по обиколната алея към Бялата вода, Тихия кът и нагоре към Златните ту по алеята, ту по асфалта. Като гледам, по-вероятно е да правим по-дългия маршрут, вариант 2.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Времето се оправи, трябва да покараме

Мнениеот radeviq » Пон Окт 13, 2014 10:42 pm

Аз идвам със сигурност в сряда :)
Аватар
radeviq
 
Мнения: 280
Рейтинг: 1379
Регистриран на: Сря Ное 16, 2011 10:26 pm
Местоположение: София/Перник

Re: Времето се оправи, трябва да покараме

Мнениеот trix » Чет Окт 23, 2014 12:47 am

спрете се
Аватар
trix
 
Мнения: 320
Рейтинг: 958
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 12:14 pm
Местоположение: Плевен

Re: Времето се оправи, трябва да покараме

Мнениеот xargs » Чет Окт 23, 2014 1:23 pm

Времето май се опитва да ги спре :bunny:
Аватар
xargs
 
Мнения: 454
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 12:01 am
Местоположение: София


Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта