Среща на язовир Тича

Форум за организирани или неорганизирани несъстезателни карания, срещи и дейности на клубове, неформални групи и др., както и общи теми за карания, обединени по даден признак (например регионални).

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Среща на язовир Тича

Мнениеот Анелия » Чет Авг 04, 2011 12:58 pm

20 и 21 август на брега на язовир Тича ще се съберем голяма група от Ямбол, Варна, Търговище и Шумен. Разбира се, всички от други градове са поканени.
Вечер за запознанства, обмяна на опит и идеи, общи приказки ... и бира! Спане на поляната зад хотелчето на палатки или само спални чували.
Организатори - Камен Кирчелиев (Варна) и Милко Болградов (Ямбол). СЪБИТИЕТО във Фейсбук
Любителите на XC дисциплината могат да се включат от Шумен от 10 часа на 20.08. от градинката пред Общината ("Разперко"). Ще пресечем Шуменското плато по черно и ще се спуснем в с. Кочово. Каските са силно препоръчителни :deal: По асфалт ще стигнем до гр. Преслав (около 7 км са от Кочово) и на заведението Омуртагов мост ще се срещнем с групата от Търговище. От там ще се качим на Драгоевска планина и ще преминем от другата страна, за да се спуснем към язовир Тича, на брега на който се намира хотел Русалка.
Ще има възможност за палатки, а местата в хотелчето са силно ограничени. Наблизо има и хижа Тича, така че и това е вариант ако все пак на някой много му се спи на закрито, а местата в хотела са заети.
Варненската група ще пътува с влак до Шумен и там ще се присъединят към шуменци. Има влак от Варна, който тръгва в 7:45 и пристига в Шумен в 9:05.
С нетърпение очаквам 20-и :beer: :beer:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Среща на язовир Тича

Мнениеот Ozzie » Чет Авг 04, 2011 6:47 pm

С какъв велосипед е по- удачно да се кара по маршрута - GIANT-а (знаеш го) или нещо подходящо за асфалт? :)
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Среща на язовир Тича

Мнениеот Анелия » Чет Авг 04, 2011 7:20 pm

Ами и с двете ще ти е добре :) Теренът не е предизвикателен, така че може и с нещо твърдо. Ако държиш на комфорта: давай с Джайънта....Спусканията към Кочово са в два варианта: единият е черен път с много коловози, започва с камъни (римски път), но не след дълго става почвен. Другият вариант не го обичам много: доста друсащ път с много пързалящи се камъни и доста дълбоки коловози - за там ще е добре Джайънта.
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Среща на язовир Тича

Мнениеот todor_todorov » Пет Авг 05, 2011 9:52 am

Вземай нещо по-твърдо, всички спускания са за макс 5 мин., нема смисъл да разкарваш трактора, освен ако не държиш на комфорта :beer: .
Обичаш ли гората, боклука в торбата!
Аватар
todor_todorov
 
Мнения: 268
Рейтинг: 1610
Регистриран на: Сря Апр 15, 2009 3:54 pm
Местоположение: Търговище

Re: Среща на язовир Тича

Мнениеот Watanabe » Съб Авг 06, 2011 12:19 am

Тая Драгоевска планинка дано не се опита да ни направи някои изненади. Нали все я пропускаме като дестинация и малко е мътна.
Дано е френдли, че да разширим малко кръгозора на маршрутите ни.
Watanabe
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1606
Регистриран на: Вто Юли 21, 2009 5:26 pm
Местоположение: Шумян

Re: Среща на язовир Тича

Мнениеот pil4oka » Нед Авг 14, 2011 7:54 pm

Всичко ми изглежда много готинко,купона ще стане.Само се замислям за карането през Драгоевската планина има ли някой запознат как ще излезем на Тича.На картата ми в жипиеса няма нящо дадено като пътека дори,също и във генщабските карти :magnify: Освен да вземем Вангелов за водач но силно ме съмнява как ще му издържим на темпото :nuts:
Нация която се напива с бира не може да учи нация която изтрезнява с бира.
Аватар
pil4oka
 
Мнения: 90
Рейтинг: 1328
Регистриран на: Вто Авг 19, 2008 6:19 am
Местоположение: Търговище

Re: Среща на язовир Тича

Мнениеот Анелия » Нед Авг 14, 2011 9:32 pm

На мен ми щукна идеята от този албум. А дали пътят не е през Преславска планина? Трябва да питам Емилиян.
Аз търся шофьор на кола, като трябва да съберем и багажите на всички, които ще тръгват от Шумен + 2 женички, не тежим много и не бърборим много :blush:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Среща на язовир Тича

Мнениеот Анелия » Сря Авг 17, 2011 8:27 am

Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Среща на язовир Тича

Мнениеот Watanabe » Нед Авг 21, 2011 2:27 pm

Резюме от току що приключилия велоуикенд.
Справихме се със задачата по ранното ставане, оправяне на багажа и натоварването му рано рано в 9 сутринта. 9 сутринта в събота СЛЕД ПЕТЪКА си е е много много рано. Докато цедях банкомата покрай мене мина част от варненската вело група: Джими и дегизиралият се като варненец, но шуменец Калин. На мястото на срещата- шуменският бетонен бек "Разперко"
Изображение
лека полека се посъбръхме 12-на човека. Запа беше вече на +200. Съфокейшъна закъсня защото го играеше пак call center, Калин домъкна торба с домати и гигантски тутманик. Само че нямаха раници пичовете и ни ги рапределиха по нашите. Кетчуп щяхме да си правим май :D От 10-ната човека само шуменци и горепосочените двама варненци се навихме за маршрута по черно. А Джими страшна кайсиева носел, но затова- по-късно.

Та завъртяхме платото по чудесен маршрут водени от Запа като приключихме с мега яко спускане към с.Кочово. Врътнахме малко асфалт до втория чекпойнт- ресторант "Омуртагов мост"
Изображение
Там вече ни чакаха част от търговищлии. Имахме за губене над час, понеже чакахме колегата Тошко от Търговище- шефа му лошав и го кара да работи в събота до късно. Праснахме по една супер рибена чорба, малко бири също. Но не много, че ни чакаше някакъв неизвестен маршрут по черно.
Малко почивка-
Изображение
Като се наканихме да атакуваме тая Драгоевска планина някои се изхитриха и хванаха асфалта, явно предусещайки какъв *й ни чака. Дъъъъълго изкачване, последвано от дъъъъълго бутане, изкачване и пак изкачване. Тръните и къпините- как да е се търпяха. Оставяхме части от нас по тях, но както и да е. Жегата и задуха- също. Но какви мухи- кръвопийци имаше само лелеее!!! Едни такива големи, кафеви, издават звуци като немски Месершмит от Втората свтовна война. Хапят и през джърситата. Събират се по 10-15, хващат колелото и го дърпат назад и надолу. Ужасни гадинки. Бяхме се разделили на две групи- мастерите с GPS-a бяха напред, ние се тътрехме отзаде. Възникна доста сериозен проблем с водата. Жегата беше тотална и след вече над два часа нямахме вода. Един 15-16 годишен подрастващ колоездач от Търговище пък си купил в последния момент пробит контейнер за вода и беше я съвсем окъсал, чак се притеснихме за него. Пътят упорито продължаваше почти само нагоре, а тоя язовир Тича никакъв не се виждаше.
Принципно много рядко се оплаквам и не мрънкам обаче вътрешното ми чувство за ориентиране от доста време пищеше, че се движим в грешна посока. Пълен изток, а пътят към язовира е на юг. Като видях и как мълчаливо Никито зяпа сключил вежди джипиеса, работата стана още по съмнителна. Викам-"кой го прави тоя трак?" Развеселеният Запа (+400) въобще не го интересуваше накъде отиваме. :D И аз обичам да се губя, даже кеф ми прави. Но пък вграденият ми компас никога не ме е изоставял и по него се оправях. Та компаса беше се разпищял доста-Грешно, Грешно, Грешно. Признавам си грешката си беше моя, не бях се информирал че всъщност е планирана обиколка на половината язовир. Ама чукча, нали, не читател... :smash:
Както и да е направихме бърз консилиум и всички се съгласихме, че ако продължаваме така, ще стигнем още малко и до Ришкия проход. Разбрахме се, че ще търсим отбивка надясно да го видим тоз язовир най- сетне. Направихме едно отклонение от вездесъщият трак.Ей, тоз трак Господ ли е, к`ъв е-като кажат трака, та трака и като овце подире му. Народните маси яко се бяха разбунтували. Аз дотогава кротичко успокоявах хората с мантрата- споко и тоз баир има свършване... Беее, беее... добре че я направихме тая отбивка от Трака, когато първите завикаха, че най-накрая е дошло СПУСКАНЕТО към язовира. Много яко беше. Като засилихме оставихме цели рояци разочаровани мухи кръвопийки зад нас. Хехе, колкото-толкова от нас. Спуснахме към язовирната стена. Голям кеф. Малко фото :)
Язовирната стена:
Изображение
Преминаването й:
Изображение
Накрая ни чакаше нещо страшно хубаво, нещо лековито, което върна усмивките ни обратно на лицата:
ЧЕШМА!!! Силно течаща супер студена чиста вода! След около 400 метра ни чакаха добрата компания от асфалтаджии. Няколко часа по- късно стана една :beer: Все хубави хора на хубава маса. Всички бяха супер готини и се заформи планче изминалото събитие да стане традиция.
Уж резюме само щях да напиша. Айде ще цитирам всички "Повече в Драгоевска планина НЕ". :lol:
С тая компания- на други места -да, но в тая планинка-не и не. Отидохме пробвахме я- не е хич френдли.
Сутрините както всички знаят са тежки след такива велосоциализации. Затова докато още махмурлукът и жегата не почнаха да ни морят, отпрашихме до Шумен в култовата шкембеджийница бистро "Шанел" И пак :beer:
Последна промяна Watanabe на Нед Авг 21, 2011 3:26 pm, променена общо 2 пъти
Watanabe
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1606
Регистриран на: Вто Юли 21, 2009 5:26 pm
Местоположение: Шумян

Re: Среща на язовир Тича

Мнениеот Анелия » Нед Авг 21, 2011 3:12 pm

Моите снимки във фейс-а.
Аз лично си изкарах много хубаво на това спокойно място. Почивката беше пълна: времето беше направо спряло.
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Среща на язовир Тича

Мнениеот Suffocation » Нед Авг 21, 2011 6:30 pm

За Драгоевска планина един голям Х на картата.Иначе преди да се засилим към нея наистина карането беше приятно :smash:
Suffocation
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 12:49 pm

Re: Среща на язовир Тича

Мнениеот Ozzie » Нед Авг 21, 2011 7:41 pm

Анелия написа:Моите снимки във фейс-а.

Може ли да публикуваш албума така, че да не е задължително да си прави човек регистрация във FB, за да види снимките?
Благодаря. :)
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Среща на язовир Тича

Мнениеот Анелия » Нед Авг 21, 2011 9:18 pm

Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Среща на язовир Тича

Мнениеот Ozzie » Нед Авг 21, 2011 9:24 pm

Yes sir! :D
:beer:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Среща на язовир Тича

Мнениеот skipper » Пон Юни 18, 2012 2:01 pm

Хайте пак и тази година :popcorn: :beer:
Hardtail 4 life!
Аватар
skipper
 
Мнения: 164
Рейтинг: 1566
Регистриран на: Чет Апр 02, 2009 1:44 pm
Местоположение: Варна

Re: Среща на язовир Тича

Мнениеот Ozzie » Пон Юни 18, 2012 7:37 pm

:hbang: :hbang: :hbang:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Среща на язовир Тича

Мнениеот Анелия » Пон Юни 18, 2012 8:02 pm

Хайде :clap: Какво ще кажете за юли? Защото за тази седмица е ксъничко да се организираме, а на 30-и доста голяма част от търговищко-шуменската група ще са на Чумерна. Калин, хайде с нас :beer: Голям купон е :nuts:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Среща на язовир Тича

Мнениеот Ozzie » Пон Юни 18, 2012 8:25 pm

Днес го измъдрихме с помощничката до 20.07 да съм отпуск, на 22.07 имам дежурство.
Та аз бих могъл да се включа преди 20.07 или последната събота и неделя.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Среща на язовир Тича

Мнениеот skipper » Вто Юни 19, 2012 12:31 pm

И аз съм отпуска до 22.07 и мисля, че едно вело походче е идеален завършек на отпуската. 21ви отиване до Тича, спане там и прибиране кой от където е на 22? :)
Hardtail 4 life!
Аватар
skipper
 
Мнения: 164
Рейтинг: 1566
Регистриран на: Чет Апр 02, 2009 1:44 pm
Местоположение: Варна

Re: Среща на язовир Тича

Мнениеот Ozzie » Вто Юни 19, 2012 5:47 pm

21.07 и 22.07 не ме устройват като дати.
Все пак, на 22.07 в 0800 трябва да съм на работното място.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна


Назад към Клубове, групи и организирани карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта