Сопот 2011

Форум за организирани или неорганизирани несъстезателни карания, срещи и дейности на клубове, неформални групи и др., както и общи теми за карания, обединени по даден признак (например регионални).

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: Сопот 2011

Мнениеот desinceto_st » Пон Юли 18, 2011 1:44 pm

Аман от специалисти!!!
Аватар
desinceto_st
 
Мнения: 134
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 11:05 am

Re: Сопот 2011

Мнениеот airborneone » Пон Юли 18, 2011 6:35 pm

desinceto_st написа:Аман от специалисти!!!

Аман от непрофесионалисти....
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3689
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Re: Сопот 2011

Мнениеот desinceto_st » Пон Юли 18, 2011 8:19 pm

Ти ли си професионалиста?!?
Аватар
desinceto_st
 
Мнения: 134
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 11:05 am

Re: Сопот 2011

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Пон Юли 18, 2011 8:21 pm

Хора.... за тея неща няма ли ЛС?
:)
Стига сте спамили
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Re: Сопот 2011

Мнениеот Unik » Пон Юли 18, 2011 8:53 pm

HepBeH_XaMcTep написа:Хора.... за тея неща няма ли ЛС?
:)
Стига сте спамили


:agree:

има и хора които никога не са били доволни от нищо, те дали се наричат "незадоволените" или има и друга дума като "недоволник", а може и да има някоя дума чуждица като "не съм хепй" :rofl:
карам само със начален клас велосипеД Защото карам DH ли, рейтинга ми е и той надолy :) Що не идва Сам Хилл в Сопот, щото го е СТРАХхх ; о4 team shambala-bike-park - slow bikes fast riders
Аватар
Unik
 
Мнения: 344
Рейтинг: 1149
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:15 pm
Местоположение: Red Pollard Team (London)/ о4 Team (Sopot)

Re: Сопот 2011

Мнениеот Alpina » Вто Юли 19, 2011 8:07 am

Кофти е когато от истината боли, но много по-добрият вариант е да приемеш тази болка, вместо да се правиш на глупак и да отричаш съществуването на истината.

Ако искахте да докажете на този недоволен заядливед, че не е прав и пише само глупости - да бяхте дали нормални и аргументирани отговори по трите точки в които ви "засегна" и така да го пратите да хейти другаде.

Обаче май нещо няма какво да кажете по тях и постъпихте по най-примитивния начин. Освен всичко така всъщност вие започнахте истинското заяждане в тази тема.

Можеше просто да отговорите така:

1-во - с такава техника разполагаме + кратки аргументи защо в така.
2-ро - (не съм запознат с положението, но можеше да напишете какво е то)
3-то - Сопот не е курорт, така че лифта освен преките, да носи и странични приходи от които тази цена да падне още - това е минималната цена която може да бъде дадена за желаещите да карат по трасетата и по този начин разнообразят.
И след всичко това да оставите страничните наблюдатели да си правят изводите и взимат решения, внесто да се държите като продавач на селксия пазар, като някой му каже - стоката ти не струва.

Пример: На "другото" място имаше един човек, който седеше на 50-тина метра от заведението си и агитираше хората да отидат там, защото еди какво си и еди що си - така на всеки 5-6 мин вкарваше по няколко човека в него, като ги придружаваше до вратата - естествено имаше клиенти. В същото време от съседните бяха на принципа - цените са изнесени отвън, ако някой дойде - дойде, ако не - майната му, той е хейтър...Да обяснявам ли разликата и последствията?

Променете политиката си в друга посока, защото сегашното ви отношение на принципа "ако някой иска да дойде - да идва, останалите да го духат" ще забие скоро и последният пирон. Не можете да се конкуритате чрез лифт и изобщо удобства около услугата, която предлагате, но можете да го правите в други отношения и най-вече и лесно - с отношението. А с това което показвате тук, както и там на място - правите обратното. Скоро няма да е и само един основният конкурент - тогава какво ще правите?

Свикнете с мисълта, че вече не сте единствените заради което и отношението ви към клиентите не е от значение - вече не е така!!!
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Сопот 2011

Мнениеот Unik » Чет Юли 28, 2011 1:09 pm

Dh трасето е в ремонт ;) ще ви държим в течение..
карам само със начален клас велосипеД Защото карам DH ли, рейтинга ми е и той надолy :) Що не идва Сам Хилл в Сопот, щото го е СТРАХхх ; о4 team shambala-bike-park - slow bikes fast riders
Аватар
Unik
 
Мнения: 344
Рейтинг: 1149
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:15 pm
Местоположение: Red Pollard Team (London)/ о4 Team (Sopot)

Re: Сопот 2011

Мнениеот liblibiq1 » Пет Сеп 23, 2011 5:02 pm

Може ли да се кара по трасето... Лифта ще работили тази събота
Поглед максимално напред. Не се гледат камъни, дупки, и дератата встрани от пътеката. Фокусът е съсредоточен върху правилната линия.
liblibiq1
 
Мнения: 228
Рейтинг: 1085
Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 10:22 am

Re: Сопот 2011

Мнениеот Марин » Сря Сеп 28, 2011 12:10 pm

Ние сме двамата ентусиасти от Карлово и сме XC карачи но сме и малко палавници . Подкреряме инициативата за колосъбор в гр. Сопот и с голям кеф бихме присъствали на подобно събитие . Не знаем дали мероприятието е масово или е частно парти с предварителни покани . Въобще ако сме желани ще сме там .
Марин
 
Мнения: 152
Рейтинг: 1212
Регистриран на: Вто Апр 19, 2011 7:51 pm

Re: Сопот 2011

Мнениеот Holz » Чет Сеп 29, 2011 7:16 pm

трасето става за каране :wavey:
не, а ти ?
Аватар
Holz
 
Мнения: 754
Рейтинг: 1864
Регистриран на: Сря Юни 11, 2008 8:24 am
Местоположение: Бургас - Сопот - Варна - София

Re: Сопот 2011

Мнениеот Unik » Сря Ное 02, 2011 7:35 pm

Лифта ще работи тази събота и неделя !!
карам само със начален клас велосипеД Защото карам DH ли, рейтинга ми е и той надолy :) Що не идва Сам Хилл в Сопот, щото го е СТРАХхх ; о4 team shambala-bike-park - slow bikes fast riders
Аватар
Unik
 
Мнения: 344
Рейтинг: 1149
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:15 pm
Местоположение: Red Pollard Team (London)/ о4 Team (Sopot)

Re: Сопот 2011

Мнениеот Unik » Съб Ное 05, 2011 11:19 am

Трсето става за каране !! :agree:
карам само със начален клас велосипеД Защото карам DH ли, рейтинга ми е и той надолy :) Що не идва Сам Хилл в Сопот, щото го е СТРАХхх ; о4 team shambala-bike-park - slow bikes fast riders
Аватар
Unik
 
Мнения: 344
Рейтинг: 1149
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:15 pm
Местоположение: Red Pollard Team (London)/ о4 Team (Sopot)

Re: Сопот 2011

Мнениеот Unik » Сря Ное 30, 2011 10:17 am

Някой за Сопот за сега сме 2 ма но миналата седмица покарахме повечко хора трасето си става,
времето се (оч)ертава да бъде слънчево, лифта работи и спирачките не прегряват :)
викам да се саберем да покараме а ?
карам само със начален клас велосипеД Защото карам DH ли, рейтинга ми е и той надолy :) Що не идва Сам Хилл в Сопот, щото го е СТРАХхх ; о4 team shambala-bike-park - slow bikes fast riders
Аватар
Unik
 
Мнения: 344
Рейтинг: 1149
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:15 pm
Местоположение: Red Pollard Team (London)/ о4 Team (Sopot)

Re: Сопот 2011

Мнениеот airborneone » Сря Ное 30, 2011 12:43 pm

Unik написа:Някой за Сопот за сега сме 2 ма но миналата седмица покарахме повечко хора трасето си става,
времето се (оч)ертава да бъде слънчево, лифта работи и спирачките не прегряват :)
викам да се саберем да покараме а ?

Сръчкай ги да направят някаква оферта, не е задължително да е 'картата' за 10лв, просто малко по-евтино и ти водим 2 коли 'хора' :)
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3689
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Re: Сопот 2011

Мнениеот phoog » Чет Дек 01, 2011 11:44 pm

Каква е цената на лифта в момента?
Има ли някакви карти или билети за няколко качвания?
Събират ли се хора така, че да не се чака да има хора за да го пуснат?
Благодаря предварително :beer:
phoog
 
Мнения: 85
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юли 18, 2005 2:38 pm

Re: Сопот 2011

Мнениеот Unik » Пет Дек 02, 2011 1:16 pm

цената е 6лв в момента
миналата седмица имаше оферта за повече от 8-10
човека по 5лв за съжеление не можахме да се съберем,
но пак стана каране, в момента трасето е почистено и става
за каране ;)

:offtopic: благодарности за минусите !! ;)
карам само със начален клас велосипеД Защото карам DH ли, рейтинга ми е и той надолy :) Що не идва Сам Хилл в Сопот, щото го е СТРАХхх ; о4 team shambala-bike-park - slow bikes fast riders
Аватар
Unik
 
Мнения: 344
Рейтинг: 1149
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:15 pm
Местоположение: Red Pollard Team (London)/ о4 Team (Sopot)

Re: Сопот 2011

Мнениеот caspar » Пет Дек 02, 2011 1:28 pm

6 лева на качване? Луди ли сте с тия цени?! На Боровец ми се връзва горе долу 1 лв. на качване (20 лв. карта) и лифта няма нужда да го коментираме, цените на Чепеларе ме съмнява също да бъдат по-различни. Не сте конкурентно способни, стратегията "ден година храни" не е оферта.
"He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man."
Аватар
caspar
 
Мнения: 2444
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 8:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Сопот 2011

Мнениеот fastera2 » Пет Дек 02, 2011 3:30 pm

caspar написа:6 лева на качване? Луди ли сте с тия цени?! На Боровец ми се връзва горе долу 1 лв. на качване (20 лв. карта) и лифта няма нужда да го коментираме, цените на Чепеларе ме съмнява също да бъдат по-различни. Не сте конкурентно способни, стратегията "ден година храни" не е оферта.


Caspar не мисля,че отсъждаш както си му е реда!Много добре знаеш разликата между Сопот и Боровец...Имам чувството,че трябва да е безплатно на всякъде,че да се огоди на всички - няма да се учудя и тогава да има недоволни.Хората ви предоставят възможности и опции правото на избор си е ваше.Едно време лифта на Сопот-когато се поддържаше от "ВМЗ" -цените бяха тънкаж...Всъщност този завод хранеше хиляди хора и правеше много за околността.Сега дереджето е друго-всеки се спасява както може.Нека погледнем и от друга страна-този лифт не е целогодишен и персонала трябва да събере някой лев за зимата...Профилактиките на лифта също не са от евтини."Кефа цена няма"-са казали хората.Ако хората имат възможност във Сопот ще направят нещо,но както се вижда за сега няма.За това преканвам да спрем да плюем срещу цените,които са дадени!
fastera2
 
Мнения: 388
Рейтинг: 1485
Регистриран на: Сря Мар 15, 2006 4:40 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Сопот 2011

Мнениеот airborneone » Пет Дек 02, 2011 3:54 pm

fastera2 написа:За това преканвам да спрем да плюем срещу цените,които са дадени!

Говорихме го вече не знам колко пъти:
1) Ако не можеш да конкурираш с цени, поне се трябва с отношение да конкурираш. По-зле от Сопот са може би само служителите на Драгалевци.
2) Ако се бойкотира лифта изцяло заради цените, надали ще си оправите положението, най-много да стане по-зле.
3) Цените за картата през лятото бяха достатъчно скъпи, може поне за края на сезона да се направи някакъв компромис и да привлечете повече хора с АДЕКВАТНИ за обслужването цени.
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3689
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Re: Сопот 2011

Мнениеот fastera2 » Пет Дек 02, 2011 5:28 pm

Аirborne разбирам те .Прав си наистина за отношението !!!-(ако трябва да кажа лично за мен-то би трябвало да е дори преди парите,но уви...)
Написах горното си мнение не,за да обидя или засегна някой,а просто за това,че става неприятно да се слуша само надоволство към Сопот...Незнам дали има начин да се оправи положението (свързано със цените).Но май в крайна сметка всичко опира до управителството на лифта,а хората,които са там само слушат и изпълняват...
fastera2
 
Мнения: 388
Рейтинг: 1485
Регистриран на: Сря Мар 15, 2006 4:40 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Сопот 2011

Мнениеот caspar » Пет Дек 02, 2011 6:05 pm

Без да се обиждаш и да знаеш, че не се заяждам или нещо подобно:

Много добре знаеш разликата между Сопот и Боровец...

Кажи ми каква е разликата, защото за мен Боровец в момента е най-добре от всичко в България.

Имам чувството,че трябва да е безплатно на всякъде,че да се огоди на всички

Не казвам, че трябва да е безплатно, но просто трябва да си промените ценообразуването, ако искате да идват хора. Не знам дали знаеш но цената е пряко свързана с търсенето. Да не говорим, че лифта е в трагично състояние - въжето не знам преди колко годи е трябвало да бъде сменено (на едно място като минава през стълбовете подскаскача и си е доста страшничко да се возиш, ако уцелиш тази седалка), тази година на състезанието беше на косъм да се откачи въжето (не знам какви щяха да бъдат последиците), седалките са разредени адски много (заради въжето отново), лифта работи само няколко пъти през дена (може би когато им е кефа на лифтаджиите, защото доста пъти сме чакали групи по 10-тина човека да го пуснат).

Не знам как е трасето в момента, но като цяло през повечето време е неподдържано, работи се само няколко дена преди състезание по него.

Споделям лично мнение от това, което съм наблюдавал. Не искам да засегна никого, но такова е реално положението. Но както се вика за всеки влак си има пътници.

Но трябва и да се кара на Сопот за разнообразие, когато няма лифтове другаде и само на Сопот е сухо и към краят на сезона.

Давам ви просто препоръка с промяната на цената, но при тези фактори, как очаквате да има голяма посещаемост?!

Въпреки всичко това пак ще дойда да покарам на Сопот, защото има някои интересни части. Но се замислете за напред да потърсите някой, които има опит в правенето на трасета и да се получи нещо истинско и забавно от край до край най-накрая!
"He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man."
Аватар
caspar
 
Мнения: 2444
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 8:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Сопот 2011

Мнениеот Teodor40 » Пет Дек 02, 2011 6:18 pm

fastera2 написа:Много добре знаеш разликата между Сопот и Боровец...
За това преканвам да спрем да плюем срещу цените,които са дадени!

Точно заради това на Боровец има карачи и без да има състезание. Това в случая си е точно препоръка към бизнеса в Сопот, защото цените не са никак адекватни на условията, както Росен обясни най-подробно.
Разбирам, че са вложили много, но явно не са си направили добре сметката или просто трябва да вложат още.
Всеки сам решава, да. Затова и повечето от нас решаваме да не ходим при комбинацията от цена и качество там.

А относно персонала на лифта - :lol: Поне да работеха! Дори по състезанията не го правят като хората! :disagree:

@airborneone :agree:
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Re: Сопот 2011

Мнениеот Unik » Съб Дек 03, 2011 7:02 am

не се карайте !! :)
лифта си е лифт, не забравяйте че всичко струва пари,
заплатите на лифта и поддръжката почти са на минус при цена от 5лв
така че говорим за 1лв печалба :D . Почти цяло лято имаше оферта 20лв
6 качвания, но за съжеление не се събираха хора. Итината е,че Боровец
е доста по конкурентен тъй като се самоиздържа от страна на тока и все пак е курорт,
змен курорт т.е. Лифта си има и друго приложение.
Сопот си е Сопот,Боровец си е Боровец не може навсякъде да има едни и същи цени,
надявам се догодина да си остане офертата 20лв 6 качвания.
Трасетата на Сопот са общински т.е. общината плаща за поддръжка ( 0лв)
Собственика плаща 1500 и то да се пооправи преди състезанието, за щастие
там има един агент които копа от интусиазам поне да има каде да се кара (всичко това за без пари).
карам само със начален клас велосипеД Защото карам DH ли, рейтинга ми е и той надолy :) Що не идва Сам Хилл в Сопот, щото го е СТРАХхх ; о4 team shambala-bike-park - slow bikes fast riders
Аватар
Unik
 
Мнения: 344
Рейтинг: 1149
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:15 pm
Местоположение: Red Pollard Team (London)/ о4 Team (Sopot)

Re: Сопот 2011

Мнениеот taurus13 » Съб Дек 03, 2011 7:05 am

Изобщо не могат да се сравняват Сопот и Боровец. Боровец е голям курорт, докато Сопот е един частен лифт. Собственика на лифта в Сопот, не може да си позволи да издържа лифт. Лифтовете, както знаете не се самоиздържат, защото цената на подръжката им е висока. В повечето курорти, те са на издръжка от хотелските комплекси, защото без лифт, няма курорт. От тук насетне какво да си говорим - извън лифта на Сопот, няма други обекти, които да финансират лифта. (може би и за добро).
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Сопот 2011

Мнениеот fastera2 » Съб Дек 03, 2011 5:06 pm

Нямах възможност вчера да обясня разликата,която е във самия "статут" на двата лифта.Taurus13 е казал. Искам само да допълня,че във Сопот няма такива/толкова условия за зимни спортове,както в Боровец и за това цените лятото,са за сметка на зимата.Пак казвам не се заяждам!
fastera2
 
Мнения: 388
Рейтинг: 1485
Регистриран на: Сря Мар 15, 2006 4:40 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Сопот 2011

Мнениеот V » Нед Фев 12, 2012 6:23 pm

В момента има варианти там за сноуборд/байк, по 4Х- са има бая сняг, по пътя от станцията надолу също е наваляло и може да се пуска (пускат лифта само сутрин и следобед)
V
 
Мнения: 60
Рейтинг: 1185
Регистриран на: Съб Юли 08, 2006 12:51 am

Re: Сопот 2011

Мнениеот Unik » Нед Мар 18, 2012 8:26 am

Сопот някой за Сопот, времето е хубаво лифта работи !
вчера покарахме беше добре, серпентините стават, от дропа е поиздровенко
времето топло сланчево и за днес е такава прогнозата ;)
карам само със начален клас велосипеД Защото карам DH ли, рейтинга ми е и той надолy :) Що не идва Сам Хилл в Сопот, щото го е СТРАХхх ; о4 team shambala-bike-park - slow bikes fast riders
Аватар
Unik
 
Мнения: 344
Рейтинг: 1149
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:15 pm
Местоположение: Red Pollard Team (London)/ о4 Team (Sopot)

Re: Сопот 2011

Мнениеот caspar » Нед Мар 18, 2012 10:56 am

Кажи за другият уикенд.
"He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man."
Аватар
caspar
 
Мнения: 2444
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 8:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Сопот 2011

Мнениеот Unik » Вто Мар 20, 2012 11:47 am

Не става ясно още! В профилактика е лифта, но може и да върти ако има заявка и хора, както стана тази събота... ;)
дано да е хубаво времето, пък то другото ще се нареди лесно :D
карам само със начален клас велосипеД Защото карам DH ли, рейтинга ми е и той надолy :) Що не идва Сам Хилл в Сопот, щото го е СТРАХхх ; о4 team shambala-bike-park - slow bikes fast riders
Аватар
Unik
 
Мнения: 344
Рейтинг: 1149
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:15 pm
Местоположение: Red Pollard Team (London)/ о4 Team (Sopot)

Re: Сопот 2011

Мнениеот caspar » Сря Мар 21, 2012 10:48 pm

Събираме се 3-4 човека за събота, има ли още навити?
"He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man."
Аватар
caspar
 
Мнения: 2444
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 8:34 pm
Местоположение: Bulgaria

ПредишнаСледваща

Назад към Клубове, групи и организирани карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 66 госта