Търговищка група

Форум за организирани или неорганизирани несъстезателни карания, срещи и дейности на клубове, неформални групи и др., както и общи теми за карания, обединени по даден признак (например регионални).

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Търговищка група

Мнениеот tanya » Чет Яну 21, 2010 9:51 am

:wavey:
Реших да пусна тема и за нашата група.
Тъй де, да не си мислят хората, че тука в Търговище само пишем по форума, пък не караме. :D
Ако някой иска да ни дойде на гости и да покара на наша територия може лесно да се свърже с нас. Нямаме висока планина наблизо, но все пак има какво интересно да предложим като маршрути.

След последното ледено каране в събота, май ни предстои същото и тази седмица.
Прогнозата за неделя - максимални температури -8' :8D:
Дестинация - хижата да се постоплим край печката за малко и да хапнем горещ качамак. Спускане по пътеката.
Обещавам да махна сликовете и да сложа нещо с грайфери :rofl:
Изображение
Аватар
tanya
 
Мнения: 625
Рейтинг: 1913
Регистриран на: Сря Май 26, 2004 1:18 pm
Местоположение: Търговище

Re: Търговищка група

Мнениеот pil4oka » Чет Яну 21, 2010 9:41 pm

Изобщо не си мислете че през зимата топлим юрганите или тренираме покрай бъчвите :nuts: Та по темата,предлагам отряда да атакува балкана още в събота пък ако я закъсаме мандри има :D
Нация която се напива с бира не може да учи нация която изтрезнява с бира.
Аватар
pil4oka
 
Мнения: 90
Рейтинг: 1328
Регистриран на: Вто Авг 19, 2008 6:19 am
Местоположение: Търговище

Re: Търговищка група

Мнениеот Silvestroff Gabrovo » Чет Яну 21, 2010 9:50 pm

А така. Да сте си живи и здрави. Миналата година до Шумен. Тази отново до Шумен, но с преспиване и каране около Търговище.А честита ви темичка.
Silvestroff Gabrovo
 
Мнения: 1275
Рейтинг: 1768
Регистриран на: Нед Май 13, 2007 3:51 pm

Re: Търговищка група

Мнениеот todor_todorov » Съб Яну 23, 2010 8:07 pm

:wavey:
Утре го дават студено, много студено и все пак мисля да покараме, качване по пътя до хижата там леко разпускане, и връщане през гората :evil: .
Старта мисля около 11am пред поделението примерно, но ще се разберем допълнително.
Обичаш ли гората, боклука в торбата!
Аватар
todor_todorov
 
Мнения: 268
Рейтинг: 1610
Регистриран на: Сря Апр 15, 2009 3:54 pm
Местоположение: Търговище

Re: Търговищка група

Мнениеот todor_todorov » Нед Яну 24, 2010 5:13 pm

Завърнахме се,
живи здрави и доволни :D

Хубаво беше пътищата отъпкани. Е, на места малко рохкави, но ги издрапахме някакси. Очаквах да е по студено, не че -10 не е студ, но поне на мен ми беше перфектно (особено като ми са стоплиха и пръстите по средата на баира :D ). Тъй де, до целта ни х.Младост никъв проблем, издрапахме го и се сгушихме вътре на топло покрай печката. Естествено, както си му е традицията, праснахме по един качамак с чайчето :popcorn: . По едно време, както си беше тихо и спокойно, се появи ТОШКО (това е тамошният БИЯЧ, едно лапе абее яко лапе). Това същото, хубаво си пердашеше Данчо, но какво му стана, по едно време и мен налази, едва отървахме кожите. Хапнахме, починахме си, посмяхме се и дойде време да отпрашваме надолу. Естествено минахме през гората :evil: Жалко само, че не беше хубаво отъпкана пътеката и постояно се забиваха гумите. Не ставаше за каране, но криво ляво се спуснахме кой както може.
Ами, общо взето така мина януарската ни разходка. Естествено, без папарак не се разминахме. Ето малко снимки:

http://toshkatax.snimka.bg/hobby/24-01-2010g.466436
Обичаш ли гората, боклука в торбата!
Аватар
todor_todorov
 
Мнения: 268
Рейтинг: 1610
Регистриран на: Сря Апр 15, 2009 3:54 pm
Местоположение: Търговище

Re: Търговищка група

Мнениеот tanya » Нед Яну 24, 2010 5:40 pm

Както вече и Тошко каза, чудесна разходка се получи. Беше тихо и ниските температури не се усещаха, особено в гората. Дори не ми беше студено на краката, а това най-много ме притесняваше в началото.
Изпробвах екипировката в екстремни условия. Вилкатя изобщо не се повлия от температурата. Работеше си, все едно е лято. При спускането лостчетата на спирачките малко се вдървиха, но се движеха. Това не ми помогна всъщност. За пореден път констатирах нещо, което си знам отдавна - на сняг не мога да се спускам. :bawling: Вярно е, че и пътеката надолу беше кофти - тясна утъпкана ивица, а отстрани по-дълбок, пухкав сняг. Това обаче не променя фактите - задкормилното устройство ще го сменяваме, не работи. :rofl:
Изображение
Аватар
tanya
 
Мнения: 625
Рейтинг: 1913
Регистриран на: Сря Май 26, 2004 1:18 pm
Местоположение: Търговище

Re: Търговищка група

Мнениеот Анелия » Нед Яну 24, 2010 7:12 pm

Сууупер :clap: Много е хубаво зимата и при вас. Трябва да проверим :beer: А на Даню много му прилича да се занимава с малки деца, май му е време вече да си има :eyebrow:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Търговищка група

Мнениеот todor_todorov » Пет Яну 29, 2010 7:33 pm

:wavey:

Как сме пиленца, да покараме викам утре. Времето го дават да е с нас :peace: , да се възползваме, че за неделя го дават нещо да се мръщи :crap: , паа дано да не познаят де :dontknow: или поне да изчакат облаците за вечерта.
Таа за събота, предния път 11ч. беше добре като час мисля, ми да се чакаме пак в 11ам пред поделението, ще решаваме на място къде ще ходим, но ще е топличко т.е. разкашкано и мокро :crap: , поне днес си беше кофти за каране но си въреше машината, е с малко повече зор де ама няма се даваме я :eyebrow: .
Ок еми това е, до утре.
Обичаш ли гората, боклука в торбата!
Аватар
todor_todorov
 
Мнения: 268
Рейтинг: 1610
Регистриран на: Сря Апр 15, 2009 3:54 pm
Местоположение: Търговище

Re: Търговищка група

Мнениеот tanya » Нед Яну 31, 2010 12:00 pm

Добре си покарахме вчера. Шосето към хижата беше покрито с идеален за каране сняг. Единственото неприятно нещо беше, че заради празникът горе, трафикът беше повече от нормалното. Слизането обаче беше кошмарно. Избрахме си заобиколна пътечка, по която почти никой не беше минавал. Снегът по нея беше дълбок и доста поразмекнат заради топлото време. Беше и страшно лепкав. С две думи, не ставаше нито за каране, нито за бутане. Е, такова нещо не ми се беше случвало досега - със зор да си бутам колелото надолу. Като се налепи този ми ти сняг по него... сигурно започна да тежи 20кг. Няма помръдване. В един момент сериозно мислех да го захвърля и да чакам вечерта, че да позамръзне малко пътеката. :rofl:
Идеята беше и днес да покараме, ама всички се уплашиха от езерцата навън и прогнозата за дъжд. И сега трябва да си вися пред компа :(
Изображение
Аватар
tanya
 
Мнения: 625
Рейтинг: 1913
Регистриран на: Сря Май 26, 2004 1:18 pm
Местоположение: Търговище

Re: Търговищка група

Мнениеот todor_todorov » Нед Яну 31, 2010 2:50 pm

Даммм,
вчера беше супер, не като днес реки по пътищата. А иначе слизането наистина си беше кофти, но пък от друга страна беше забавно а и каква маса ни бяха пригорвили :beer:.
http://www.album.bg/toshkatax/images/21179972/103944/
Таничка, а за днес щяхме да станем вир вода, ако не от гумите ни то ще е от минаващите коли които въобще не се съобразяват с нас.
Обичаш ли гората, боклука в торбата!
Аватар
todor_todorov
 
Мнения: 268
Рейтинг: 1610
Регистриран на: Сря Апр 15, 2009 3:54 pm
Местоположение: Търговище

Re: Търговищка група

Мнениеот Silvestroff Gabrovo » Нед Яну 31, 2010 7:29 pm

Eй че сте убавци. Ние миналата година така се прецакахме. От Узана до Шипка са 10км, и се минават за един час. Обаче се оказахме изненадани, и в снега го избутахме за 3,5 часа.http://www.album.bg/silvestroff/albums/65982/ Остави това, ами и Роската пукна гума в снега.Случват се и такива работи. Все пак сте покарали. Ние пък ходихме днес до Узана, и въпреки прогнозите не ни валя дъжд.
Silvestroff Gabrovo
 
Мнения: 1275
Рейтинг: 1768
Регистриран на: Нед Май 13, 2007 3:51 pm

Re: Търговищка група

Мнениеот todor_todorov » Нед Фев 07, 2010 10:42 am

:wavey:
Гадост, вали дъжд :banghead:, без мен днес.
Обичаш ли гората, боклука в торбата!
Аватар
todor_todorov
 
Мнения: 268
Рейтинг: 1610
Регистриран на: Сря Апр 15, 2009 3:54 pm
Местоположение: Търговище

Re: Търговищка група

Мнениеот todor_todorov » Съб Фев 13, 2010 7:06 pm

:wavey:
Как сме банда, днес покарахме малко, хапнахме по един качамак, и на кой УМНИК :D му хрумна прекрасната идея да се спускаме по асфалта :banghead: . Искате асфалт получавате асфалт :eyebrow: . За утре, неделя викам да врътнем една обиколка към Лиляк-Пресиян-Александрово-Момино-Тг. или Лиляк-Пресиян-Цветница-Божурка, а бе вариянти колкото щеш, на место ще го решим. А иначе за среша мисля пред сервиз ПЕЖО е най-удобно за всички, да речем 11ч.
Еми това е :peace:
Обичаш ли гората, боклука в торбата!
Аватар
todor_todorov
 
Мнения: 268
Рейтинг: 1610
Регистриран на: Сря Апр 15, 2009 3:54 pm
Местоположение: Търговище

Re: Търговищка група

Мнениеот tanya » Съб Фев 13, 2010 10:35 pm

Ние си слязохме добре - сухи :D
Нали щяхте да спускате по пътеката? Какво стана?
Ама и по пътеката е имало реки ;)
Изображение
Аватар
tanya
 
Мнения: 625
Рейтинг: 1913
Регистриран на: Сря Май 26, 2004 1:18 pm
Местоположение: Търговище

Re: Търговищка група

Мнениеот Silvestroff Gabrovo » Нед Фев 14, 2010 5:51 pm

Здравейте група. За вчера добре, а днес каква я свършихте.Карахте ли на някъде.Не ми казвайте че цял ден сте мързелували.
Silvestroff Gabrovo
 
Мнения: 1275
Рейтинг: 1768
Регистриран на: Нед Май 13, 2007 3:51 pm

Re: Търговищка група

Мнениеот todor_todorov » Нед Фев 14, 2010 6:43 pm

Silvestroff Gabrovo написа:Здравейте група. За вчера добре, а днес каква я свършихте.Карахте ли на някъде.Не ми казвайте че цял ден сте мързелували.


Иххааа...,
завърнахме се живи и здрави, довилни и изморени :). Направихме една обиколка Търговище-Лиляк-Александрово-Пресиян-Цветница-Божурка-Пролаз-Вардун-Черковна-Стража-Търговище, общо около 60км, за по точно Таничка ако може да каже (на мен ми откраднаха километража :bawling: )
Гадно беше само, че на места пътищата бяха мокри, но го преживях :look:

ето и малко компромати :D :
http://www.album.bg/toshkatax/images/21531687/103944
Обичаш ли гората, боклука в торбата!
Аватар
todor_todorov
 
Мнения: 268
Рейтинг: 1610
Регистриран на: Сря Апр 15, 2009 3:54 pm
Местоположение: Търговище

Re: Търговищка група

Мнениеот todor_todorov » Съб Фев 20, 2010 10:50 pm

:wavey:
Днес е Тодоров ден, еми ЧЕСТИТО МИ :D , трябва да забранят със закон когато имаш личен празник да не бачкаш, днес бях на работа и неможах да се насладя на на 100% на ПОДАРЪКА си (под подарък имам в предвид гостите от Шумен :clap: - Анелия, Хари и Милен). Бяха дошли до Търговище да покараме, полафим и пийнем :).
Както и да е преживях някакси работния ден до обяд, макар и да ми се стори цяла вечност, стана 13ч. мятам се на бегачката, газ до вкъщи където смачквам два кюфтака с един банан и хукнах да ги пресрещам. Срещнахме се към 14ч., викам им ''ще караме ли'' а те вече за бира питат :rofl: , нищо де гости са ни, покарахме мако, отидохме до едно водопадче, после до едни разкопки (т.н. град МИСИОНИС). Починахме си малко и газ надолу към БИРАТА :beer: , одарихме по една две , полафихме и тръгнахме лека полека към града, изпратихме ги по живо по здраво и
така закрихме мероприятието. Сега е наш ред да ходим нагости :eyebrow:

Ето и малко снимков материял:
http://www.album.bg/toshkatax/albums/126133/
Обичаш ли гората, боклука в торбата!
Аватар
todor_todorov
 
Мнения: 268
Рейтинг: 1610
Регистриран на: Сря Апр 15, 2009 3:54 pm
Местоположение: Търговище

Re: Търговищка група

Мнениеот Анелия » Съб Фев 20, 2010 11:22 pm

Мдаа, много хубави бонбонки хапнахме по случай именния ден. Да си ни жив и здрав, Тошко, и все такива хубави мероприятия да си устройваме :beer:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Търговищка група

Мнениеот pil4oka » Нед Фев 21, 2010 11:52 am

Отличен за отряда от Илчов баир :D След проведените еднодневни тактически тренировки бойната група доказа уменията си за автономно придвижване в сложна топографска обстановка.Отделението демонстрира висок боен дух при заниятието по скално и пещерно дело.Участва в превземането на стратегическата крепост Месионис и най безцеремонно спомогна за ликвидирането на противниковите бирените запаси в "Ловна среща" :beer:
Нация която се напива с бира не може да учи нация която изтрезнява с бира.
Аватар
pil4oka
 
Мнения: 90
Рейтинг: 1328
Регистриран на: Вто Авг 19, 2008 6:19 am
Местоположение: Търговище

Re: Търговищка група

Мнениеот pil4oka » Нед Фев 21, 2010 11:53 am

pil4oka написа:Отличен за отряда от Илчов баир :D След проведените еднодневни тактически тренировки бойната група доказа уменията си за автономно придвижване в сложна топографска обстановка.Отделението демонстрира висок боен дух при заниятието по скално и пещерно дело.Участва в превземането на стратегическата крепост Месионис и най безцеремонно спомогна за ликвидирането на противниковите бирени запаси в "Ловна среща" :beer:
Нация която се напива с бира не може да учи нация която изтрезнява с бира.
Аватар
pil4oka
 
Мнения: 90
Рейтинг: 1328
Регистриран на: Вто Авг 19, 2008 6:19 am
Местоположение: Търговище

Re: Търговищка група

Мнениеот pil4oka » Нед Фев 21, 2010 11:55 am

Божеееееееее що съм толкоз неграмотен беееее :bowdown:
Нация която се напива с бира не може да учи нация която изтрезнява с бира.
Аватар
pil4oka
 
Мнения: 90
Рейтинг: 1328
Регистриран на: Вто Авг 19, 2008 6:19 am
Местоположение: Търговище

Re: Търговищка група

Мнениеот tanya » Нед Фев 21, 2010 6:08 pm

Ники, има там едно бутонче, на което пише "промени". Може да го ползваш от време на време :rofl:
А днес изпусна, първо, рекордно бързо каране, а след това, рекордно бавно каране.
78км - Започна се с леко пръскащ дъжд и план, да се качим само до хижата. След като се качихме на билото, решихме че ще покараме според първоначалния план - към язовир Тича. Тошко си беше забравил ръкавиците и ни тегли една, ама ще не ще, тръгна с нас. Тъй де, какво ще прави сам на хижата :dontknow: До язовира беше супер - попътен вятър и висока средна скорост. Аз имах кратко спречкване с един пес, ама скоро дойде подкрепление и песът подви опашка, когато Данчо го нападна със струя вода от бутилката. На язовира ни пуснаха да се разходим до преливника. Докато карахме си ми беше топло, но като спряхме, усетих, че студът е сериозен. След това отпрашихме към Преслав. Не намерихме нищо, което да прилича на пицария, затова се отбихме в добре познатия ни магазин. Заредихме малко провизи и похапнахме на пазарските маси треперейки от студения вятър. След това решихме, че няма да влизаме да пием кафе и да се постоплим. При това наше решение, Тошко отново ни тегли по една, ама 3 на 1 :^: Поехме към Търговище - 26км със средна скорост от 12км/ч :rofl: Вятърът беше ужасен. На някои завои едва удържах колелото - вятърът все се опитваше да ме запрати нанякъде. В крайна сметка се прибрахме по живо, по здраво. Направихме си много хубаво каране. Който не дойде, може само да съжалява.
Изображение
Аватар
tanya
 
Мнения: 625
Рейтинг: 1913
Регистриран на: Сря Май 26, 2004 1:18 pm
Местоположение: Търговище

Re: Търговищка група

Мнениеот todor_todorov » Нед Фев 21, 2010 7:13 pm

Дамм..,
хубаво беше но много ми орязахте екстрите днес :nono:, уш хижа НЯМА хижа, уш кафенце НЯМА кафенце :erm: .
Хора недейте така да не съм машина, да знаете че имам да си го връщам :roll2: :eyebrow: :evil:
иначе ето къде карахме днес:
http://www.bikemap.net/route/396601?rou ... e___parts=
Обичаш ли гората, боклука в торбата!
Аватар
todor_todorov
 
Мнения: 268
Рейтинг: 1610
Регистриран на: Сря Апр 15, 2009 3:54 pm
Местоположение: Търговище

Re: Търговищка група

Мнениеот Анелия » Пон Фев 22, 2010 5:31 pm

Така е, Тошко, лоши хора :crap: И аз оня ден така си викам: уж хижа - няма хижа. Без малко и без бира да ме оставят ама там вече се разписках та склониха. Та и ти другия път да знаеш: на едно бебе докато не се разреве, не му дават да цока (кафета и бири) :D :rofl:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Търговищка група

Мнениеот PowerSlide » Пон Фев 22, 2010 6:51 pm

И като продължи да рИве, идат шамарите :eyebrow:
:beer:
Аватар
PowerSlide
 
Мнения: 1189
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Ное 10, 2008 12:07 pm
Местоположение: на баира

Re: Търговищка група

Мнениеот did » Пон Фев 22, 2010 8:01 pm

PowerSlide написа: :beer:


Точно така! :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Щото... http://www.focus-news.net/?id=n1353165
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Търговищка група

Мнениеот tanya » Съб Фев 27, 2010 9:15 pm

Утре 11ч пред сервиза на Пежо. Каране по шосе, обиколка през Кабдите и Конак. Слагайте сликовете. :D
Изображение
Аватар
tanya
 
Мнения: 625
Рейтинг: 1913
Регистриран на: Сря Май 26, 2004 1:18 pm
Местоположение: Търговище

Re: Търговищка група

Мнениеот tanya » Нед Фев 28, 2010 5:53 pm

Ето къде карахме днес. В малко минорен състав, но някои хора бяха цяла седмица на ски и сноуборд, та трябваше да си лекуват синините. :lol:
Сутринта времето беше доста гадно, но по обед се показа и слънцето и си заприлича на пролет.
Снимки няма :D

Уф, този сайт bikemap.net голяма краста се оказа. Да видим кога ще ми писне от него.
Изображение
Аватар
tanya
 
Мнения: 625
Рейтинг: 1913
Регистриран на: Сря Май 26, 2004 1:18 pm
Местоположение: Търговище

Re: Търговищка група

Мнениеот todor_todorov » Нед Мар 14, 2010 5:35 pm

Тука май нещо малко паяжинка хванала темата :D :D

Днес направихме последното каране на сняг (по точно бутане с елементи на каране) за тази зима.
Дано вече да се постопля и да обуваме късите клинчета и да крастосваме из родните ни балкани :), че бактън с това шосейно каране. Таня няколко седмици подред успява да ме привлече в клуба на шосейките, но този път ИЗРЕВАХ (ИСКАМ КАЛ) :D. Естествено не получих разбиране от нейна страна, но пък имаше още двама мераклии за кални бани. И така събрахмесе АЗ и братя Дончеви и тръгнахме към добре познатата ни хижа по черно.
За наша изненада вместо кал имаше около 30 сантиметра сняг и то един размекнат, общо взето 30 санта киша. Е естествено не и се дадохме без бой. Качихме се на хижата и одарихме по един качамак (то това вече се е превълнало в традиция), постоплихме се починахме и дойде време да се връщаме. Преди това не ни се размина и традиционния бой със снежни топки с тамошния АДАШ (лапето на хижара). Надолу беше АД. И така намокрихме се хубаво и дотам, така желаната кал остана в мечтите ни, явно ще трябва да дочакаме до другия уикенд :eyebrow: .......

Ето и малко снимки: http://www.album.bg/toshkatax/images/22137231/
Обичаш ли гората, боклука в торбата!
Аватар
todor_todorov
 
Мнения: 268
Рейтинг: 1610
Регистриран на: Сря Апр 15, 2009 3:54 pm
Местоположение: Търговище

Re: Търговищка група

Мнениеот Silvestroff Gabrovo » Нед Мар 14, 2010 6:02 pm

Абе Тошко, то сняг ама пак по добре от нищо.Традицийте са хубаво нещо, и за това трябва да се спазват. Браво за газенето, и нали не си забравил че като отпусне ще идваме.Карайте все така ентусиазирано, и да сте здрави. Поздрави на всички от нас.
Silvestroff Gabrovo
 
Мнения: 1275
Рейтинг: 1768
Регистриран на: Нед Май 13, 2007 3:51 pm

Следваща

Назад към Клубове, групи и организирани карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта