ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Форум за организирани или неорганизирани несъстезателни карания, срещи и дейности на клубове, неформални групи и др., както и общи теми за карания, обединени по даден признак (например регионални).

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот fall_out » Сря Юли 04, 2012 2:04 am

И аз съм във Варна ама ми се кара нещо по сингъл-трак :D някъде около Владиславово имате ли информация дали има такива неща? Гледам едни зелени байрчета ама като знам каква е гората над Галата например не бих тръгнал преди някой да каже ако е ходил.
Аватар
fall_out
 
Мнения: 597
Рейтинг: 1685
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 12:39 pm

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот neilor » Чет Юли 05, 2012 8:13 am

Над Владиславово тръгват няколко пътеки, които качват платото, но край Варна повечето пътеки са проходими и за джип, а не сингъл трак.
Можеш да си харесаш нещо от публикуваните тук:
http://www.everytrail.com/my_trips.php?user_id=313759

Събота или неделя често организираме излети, също може да следиш тук или във фейсбук.
http://www.facebook.com/USTREM.CYCLING
Аватар
neilor
 
Мнения: 141
Рейтинг: 1495
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 10:26 pm

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот neilor » Съб Юли 07, 2012 11:50 am

Ето предложение за неделя:
Неделя събиране в 8:30 пред магазин Устрем, тръгване към 9:00
Маршрут Виница, Осеново, Кантарджиево, Климентово, Долище, Орешак, Куманово, Варна.
Между Осеново и Долище може да пътърсим други алтернативи. Дължина към 50 км.
Орлин - 0888-771933
Аватар
neilor
 
Мнения: 141
Рейтинг: 1495
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 10:26 pm

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот neilor » Пон Юли 09, 2012 2:28 pm

Един кратък отчет за карането в неделя. Не че много искам да дам отчет, ама като си помисля, че може да го направи някой от каралите с мен и като си представя какво ще напише...

Началото беше обещаващо - Варна, Виница, Осеново, от там се качихме до пътя за Оброчище, преминахме от другата страна към Кантарджиево и...
... се почна - пътя изчезна, покарахме по поляните докато го намерим, пукнахме гума, втора, трета, но все пак стигнахме Кантарджиево.
Попитах дали до Климентово ще продължим по черно (с уговорката, че проучваме и пътя не е минаван) или по асфалт. Ех, що никой не каза асфалт!

Следващите 3 часа се редувахме в пукането на гуми, търсене на пътя, драпане по нагорнището в пек и търсене на пътека, която да на закара до селото. За тези три часа изминахме точно четири километра, след което прекарахме 2 часа в лепенето на гумите.
Обобщението от проучването недвусмислено показва - Между Генерал Кантарджиево и Климентово път по черно НЯМА.
Аватар
neilor
 
Мнения: 141
Рейтинг: 1495
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 10:26 pm

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот evilzet » Пон Юли 09, 2012 2:41 pm

:D Сигурно сте пробвали през дерето. Най-прекия път по черно е успореден на асфалтовия, на 5м от него върви, все до Климентово. Може и през нивите на север от асфалта, но се отива чак към дерето между Долище и Прилеп, т.е. доста се заобикаля.
evilzet
 
Мнения: 1479
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот neilor » Пон Юли 09, 2012 4:39 pm

През дерето съм пробвал преди време. Пак няма път, но поне около 2/3 от маршрута се кара по някакво подобие на пътеки. Вчера пробвахме друг
вариант, по на север, но там е по-зле - освен първите 200 метра няма нищо по което да може да се кара.

Явно преди време е имало някакви пътеки, понеже има следи от огради, на топографските карти има начертани пътеки, но това е един от редките случаи, когато пътеката на картата тотално липсва в полето.
Аватар
neilor
 
Мнения: 141
Рейтинг: 1495
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 10:26 pm

Къде се намира тази пътека,ако някой знае?

Мнениеот hotwheels1997 » Пон Юли 09, 2012 11:07 pm

Здравейте.Аз съм от Варна и дочух от няколко байкъри,че има пътеки около Военна болница.Единствените пътеки,които аз знам,са тези на кулата.Ако някой може по-подробно да ми обясни къде се намират пътеките около Военна болница,ще бъда много благодарен.Благодаря предварително!
hotwheels1997
 
Мнения: 26
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Мар 17, 2012 12:25 am

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот XaCkBuTukC » Вто Юли 10, 2012 6:19 pm

Сещам се за една която долната и част свършва до "Замъка" на тимаджиите които се намира до бившия хлебозавод (последната спирка на 32) но тя води в общи линии пак на платото на кулата и излиза на черния път за Каменар по лесно ще ти е да качиш през терапията и да завиеш на ляво към Каменар и там да търсиш къде има слизане на долу :)
Аватар
XaCkBuTukC
 
Мнения: 461
Рейтинг: 1490
Регистриран на: Чет Май 05, 2005 10:08 am
Местоположение: Варна

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот PlamskI » Пет Юли 27, 2012 11:37 am

Нов съм! Кара ми се ;) Попрочетох че събота и неделя ставали повечето сбирки... дайте да направим нещо за тези дни ;) Някой?
PlamskI
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Юни 30, 2012 12:54 pm

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот neilor » Съб Юли 28, 2012 2:54 pm

Аватар
neilor
 
Мнения: 141
Рейтинг: 1495
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 10:26 pm

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот valenti » Съб Сеп 01, 2012 9:51 am

Утре, неделя 02.09 сборен пункт- ОМV (Автогара-Варна) ще се кара до Езерово,Белослав после ще се качим на ферибота и обратно към Варна. .Темпото е лежерно за разходка и посещения на къде що има селски кръчми и хоремаци...Досега са заявили желание около десетима човека ще се радваме и на още желаещи.... :smash:
Аватар
valenti
 
Мнения: 114
Рейтинг: 1252
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 9:56 am
Местоположение: ВАРНА

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот kawerte » Чет Окт 04, 2012 11:38 am

Дайте някъде да се съберем октомври някоя събота или неделя, че ми се кара, а ноември сигурно вече няма да става за каране.
kawerte
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2012 10:17 pm

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот valenti » Пет Окт 05, 2012 10:00 am

Явно доста хора предпочитат сурат тефтера, за това организираме каранията там.
Ето и линк,ако искаш да караш с групата: http://m.facebook.com/groups/213777315339192?refid=27
Аватар
valenti
 
Мнения: 114
Рейтинг: 1252
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 9:56 am
Местоположение: ВАРНА

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот neilor » Пет Окт 05, 2012 6:45 pm

Утре, събота смятам да покарам по черно на юг.
Маршрут - Варна, Аспарухово, маркираната пътека до Паша дере, Крушките, Константиново, Варна.
Дължина 40 км., темпо лежерно.

Ако има желаещи, от 9 до 9:30 пред Катедралата.
Аватар
neilor
 
Мнения: 141
Рейтинг: 1495
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 10:26 pm

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот neilor » Нед Окт 07, 2012 6:35 am

... желаещи нямаше, поради което промених малко маршрута и го отдадох на храсталясничество.

След качването на баира от Аспарухово по маркираната пътека към Паша дере тръгнах на запад към магистралата по пътеката от Джанавара. Търсех пътека към Звездица, на топографската карта има такава, но на място нямаше нищо. Върнах се малко и хванах съществуваща, но необозначена пътека. В началото бе добре, после почна да обраства и накрая бутах из храстите. Личеше си че е било пътека, но сигурно съм първия който я минава през новия век.

Криво ляво стигнах Звездица само с една спукана гума, но не ми се минаваше през селото и хванах друга пътека. Тя пресича реката и се качва стръмно нагоре по отсрещния склон докато стигне до платото и там се влива в асфалта от Аспарухово. От магистралата продължих по пътя към Константиново, който е ясен.
Маршрутът е ето тук:
http://sportypal.com/Workouts/Details/2686701
Аватар
neilor
 
Мнения: 141
Рейтинг: 1495
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 10:26 pm

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот marti0045 » Нед Окт 21, 2012 8:13 am

:clap:
Аватар
marti0045
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Май 10, 2011 1:48 pm

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот valenti » Пет Ное 09, 2012 11:40 am

Up на темата: Пикникът ще е на Аладжата, събирането - 9:30 на изхода на терапията до
метанстанцията. Маршрутът ще е по асфалт и малко гора - през Виница,
пътят за Аладжата и след гуменият завой на дясно през вилите. Ако има
желаещи, може една групичка да се отцепим на отиване, да се качим до
кулата и да се спуснем през горите до Виница или направо Аладжата - както
дойде. :)

Ако има желаещи, заповядайте! :)
Аватар
valenti
 
Мнения: 114
Рейтинг: 1252
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 9:56 am
Местоположение: ВАРНА

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот islandia » Пет Ное 09, 2012 12:01 pm

това за събота или неделя ще е , коя дата
Аватар
islandia
 
Мнения: 67
Рейтинг: 1215
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 10:04 pm
Местоположение: Варна

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот XaCkBuTukC » Съб Ное 10, 2012 7:57 am

имайте в предвид че духа :) качването дп кулата е добре но на платото пак духа , аз изчезвам да свалям килограми до кранево :))
Аватар
XaCkBuTukC
 
Мнения: 461
Рейтинг: 1490
Регистриран на: Чет Май 05, 2005 10:08 am
Местоположение: Варна

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот valenti » Съб Ное 10, 2012 1:24 pm

islandia написа:това за събота или неделя ще е , коя дата



За тази неделя: 11.11.2012г. :beer:
Аватар
valenti
 
Мнения: 114
Рейтинг: 1252
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 9:56 am
Местоположение: ВАРНА

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот nikeca » Съб Ное 17, 2012 9:39 pm

Хайде да организираме нещо ново ? До кулата,на който му се ходи :beer:
МAKE THE DAY DIFFERENT THAN THEN

Изображение
Аватар
nikeca
 
Мнения: 71
Рейтинг: 1095
Регистриран на: Сря Май 23, 2012 12:13 pm

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот iron_heart » Пон Ное 19, 2012 8:53 pm

Маршрута от шосейна разходка с мтб-тата от тази събота 17.10.2012г.Link Endomondo
Аватар
iron_heart
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2012 4:19 am


Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот ludanik » Сря Яну 16, 2013 4:03 pm

fall_out написа:И аз съм във Варна ама ми се кара нещо по сингъл-трак :D някъде около Владиславово имате ли информация дали има такива неща? Гледам едни зелени байрчета ама като знам каква е гората над Галата например не бих тръгнал преди някой да каже ако е ходил.


Аз съм във Възраждане и използвам една много готина пътечка. От Кауфланд (Възраждане) тръгваш на горе към бул. 3ти март, на светофара трябва да пресечеш отсреща (има един вагон, продават дърва).... трябва да хванеш бетонният път зад него. След около 50 метра започва пътечката с маркировка. На първата чошма трябва да минеш от ляво по дървеното мостче и веднага на дясно по стъмното на горе и оттам на татак няма как да се загубиш. Не е дълга, но е много готина и за катерене и за спускане... чисто ЕНДУРО - СИНГЪЛ ТРАК.... когато е сухо ходя един път на месец да я чистя от коприва и кофти клони. Надявам се някой път да се засечем... :beer:
ludanik
 
Мнения: 46
Рейтинг: 1100
Регистриран на: Вто Мар 09, 2010 2:35 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот iron_heart » Чет Мар 07, 2013 2:10 pm

Искате ли да прекарате един слънчев и усмихнат ден!? Велоклуб "Устрем" ви кани на лека съботна разходка до хижа Здравец, като ще направим и пикник на полянката до язовира. Маршрутът е от Варна през магистралата или през с. Звездица, Харамията до с. Здравец. Подходящ е и за слабо напреднали колоездачи - изкачванията не са тежки, а темпото ще бъде леко, с достатъчно почивки по пътя.

Връщането ще бъде отново по асфалт, като има два варианта:
- по същият маршрут, наобратно към Варна;
- през Белослав, качване на ферибота и след това по крайезерния път през Страшимирово, Езерово, Казашко до Варна.

Примерен трак на маршрута:
- http://www.everytrail.com/view_trip.php?trip_id=1705910 - първи вариант;

Информация:
- тип на карането: велоизлет с цел разходка сред природата;
- подходящо за: слабо напреднали;
- среща: от 09:30 до 10:00ч пред магазин "Устрем" ул. Райно Попович 6 или в 10:15ч на Катедралата;
- разстояние: около 35 км. Вероятно ще се приберем във Варна около 16:00-16:30ч;
- необходима екипировка: велосипед в изправност, каска, резервна гума и лепенки. Вода 0,5-1л и нещо за хапване. Магазинчетата в селото работят, така че за пикника не е нужно всичко да се носи от Варна :)
- прогноза за времето:
http://sinoptik.bg/varna-bulgaria-100726050/weekend.

Организатор: Велоклуб "Устрем".
За контакти:
Бойко Стоянов, тел.: 0899/ 63 66 81
Иван Илиев, тел.: 0897/ 22 66 64
Аватар
iron_heart
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2012 4:19 am

Велопоход "Чудния изток на Стара планина 2013"

Мнениеот Ustrem » Вто Мар 19, 2013 1:43 am

Велопоход "Чудния изток на Стара планина 2013"
от 1-ви до 5-ти Май

Обичате ли да карате колело сред природата, далеч от шумните и мръсни пътища?
Велоклуб „УСТРЕМ“ - Варна, ви кани на традиционния си велопоход „Чудният Изток на Стара планина“.
Източна Стара планина е малко популярна част от България, но е много подходяща за велотуризъм, поради по-малките денивелации. Това е едно от най-красивите кътчета през пролетта, когато природата показва най-голямата си прелест. Очакват ви върхове, гъсти гори, водни красоти и панорамни гледки от планинските била и язовирите в Източна България. Ще можете да се порадвате на морето, най-красивите водопади в Източна Стара планина и карането на каяк по река Камчия.
Вижте снимки от миналогодишните издания на велопохода тук:
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 0399217037
но бъдете сигурни, че на живо е много по-красиво, а в това вълнуващо изживяване има и магия, много емоции, адреналин и нови приятелства. Убедете се сами!
За да бъде по-интересно, всяка година променяме маршрута и този път също ви очакват много изненади. Ще тръгнем от Търговище и за 5 дни ще достигнем до Варна. През това време ще се насладим на билото на Преславската планина, яз. Тича, Веселиновските водопади, с. Аспарухово, яз. Цонево, билото на Камчийска Стара планина, р. Армера, р. Камчия, КК „Камчия“.

Подробно описание, цени, условия за участие и задължителна екипировка можете да видите тук:
http://ustrem-bg.com/news-action-view-nid-34.htm

Записване и плащане на капаро за нощувки и каяци до 19.04.2013 г.

За допълнителна информация и записване:
Емилиян Георгиев, [email protected] (тема на мейла: ЧИСП 2013)
Здравко Василев, 0889 77 56 61
FACEBOOK СЪБИТИЕ
Аватар
Ustrem
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Фев 11, 2011 3:16 pm
Местоположение: Варна


Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот nedicha1 » Пет Апр 12, 2013 9:06 am

желаещи да покараме събота или неделя 13-14 април
Аватар
nedicha1
 
Мнения: 51
Рейтинг: 1128
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 7:36 am
Местоположение: Varna

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот iron_heart » Пон Апр 15, 2013 2:35 pm

Очаквайте "УСТРЕМ ВЕЛОФЕСТ" за втори път и с още по-богата програма!
20-21-ви Април - Веломаратони (бревети) - 200 и 300 км
26-ти Април - Велошествие "Критична маса"
27-ми Април - "С колело около Варна" - 2 велоизлета по черно за начинаещи и напреднали, 1 по шосе, следобедна велоразходка в Морската градина с екскурзовод
28-ми Април - „Планинско колоездене с дъх на море“ - Празник за всички сред природата - Състезание по кроскънтри за възрастни и деца, за начинаещи и напреднали, много награди, 3 трасета, семейно класиране.
Елате и участвайте в забавни игри с награди, томбола, безплатни уроци по стрелба с лък, скачащи кокили и още много изненади!
20-28-ми Април - Фото конкурс за снимки от велофеста
Очаквайте скоро по-подробна информация и уеб сайт на събитието.
http://www.youtube.com/watch?v=UgoLs3AG-tw
Аватар
iron_heart
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2012 4:19 am

Re: ВАРНЕНСКА ГРУПА> За каране по черно и асфалт

Мнениеот hijacked08 » Вто Май 07, 2013 6:41 pm

Някой събота или неделя за TV Кула,който д азнае пътя? :nuts:
Аватар
hijacked08
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1045
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 1:25 pm
Местоположение: Варна за по-близо

ПредишнаСледваща

Назад към Клубове, групи и организирани карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


cron