Нашата група :)

Форум за организирани или неорганизирани несъстезателни карания, срещи и дейности на клубове, неформални групи и др., както и общи теми за карания, обединени по даден признак (например регионални).

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: Нашата група :)

Мнениеот Andy3 » Чет Фев 27, 2014 9:00 pm

На 3-ти март (понеделник) ще караме към подножието на вр.Баба. Маршрута е от с.Стъргел по черен път до х.Чавдар от там към подножието, връщане по обратния път до хижата и хващаме пътеката към с.Буново. От с. Буново ще търсим черни пътища, пътеки или каквото има/няма към с.Стъргел. :) Промени в маршрута може да има по наше усмотрение по време на карането. Качването до хижата е приятно, от хижата до подножието става по тежко, но не е много като дистанция, от Буново до Стъргел каквото ни се падне общо взето, не сме го карали, някой ако има инфо ще се радвам да сподели. :agree:
Час на срещата 9:45 ТУК , тръгване нагоре 10:00.
Аватар
Andy3
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1659
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 9:06 am
Местоположение: София 0878877070

Re: Нашата група :)

Мнениеот kvelikov » Чет Фев 27, 2014 9:25 pm

Не знам какво ще намерите от Буново до Стъргел и защо въобще ще ходите в Стъргел, но ако размислите,
еднодневно Буново с две спускания ще ви размаже!
Преди карането си поръчайте хипертуршия + боб с ориз и едва ще се приберете в София...
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Нашата група :)

Мнениеот taurus13 » Пет Фев 28, 2014 12:42 am

Абе няма нищо вълнуващо там. Пътеката от х.Чавдар е силно надценена, както и съседните алтернативи. Над хижата пък са скучни черни пътища. Хижаря става все по-кисел гей, всъщност той си е обикновен педал. Голяма вероятност има като ви види с колела да се скрие и да откаже да ви даде и една бира. От Стъргел па съвсем няма защо да тръгвате, но ако просто ви се разхожда там за XC, става.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Нашата група :)

Мнениеот MusicShaker » Пет Фев 28, 2014 8:43 am

taurus13 написа: ....Хижаря става все по-кисел ...

Вярно е за хижаря, с черни кожени прилепнали панталони :lol:
Мърмореше, че му разваляме пътеката и следващия път нямало да ни пусне в хижата :evil:
strive al 8.0
Аватар
MusicShaker
 
Мнения: 182
Рейтинг: 1520
Регистриран на: Съб Апр 02, 2011 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Нашата група :)

Мнениеот Andy3 » Пет Фев 28, 2014 9:11 am

Тръгваме от Стъргел, за да удължим малко маршрута, качването е подходящо и за начинаещи също така, става кръгов маршрут... А хижаря ми е ясен, имал съм среща с него. :lol: Маршрута си е чисто ХЦ каране, ето и малко снимки за не каралите в района. Снимки
Аватар
Andy3
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1659
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 9:06 am
Местоположение: София 0878877070

Re: Нашата група :)

Мнениеот RedHawk » Пет Фев 28, 2014 9:58 am

Чакай сега подред :D
Та първо от Стъргел нагоре има един много приятен черен път за лежер нагоре и така до хижата.
Над нея са си нормални черни пътища /ма те па черните пътища си го имат това качество/, обаче горе под в. Баба си е много красиво и ние е
така да си погледаме и да повъздишаме. :D
Хижаря да си киселее, като не иска няма да му стъпваме в хижата - той обича да философства и да разсъждава, па дали е гей или педерас не го знам - какъвто
се е определил. :lol:
Пътеката си е и тя нормална пътека, ама май е единствената в района - към Стъргел май са само черни пътища та затова през Буново и после за да не се прибираме
пак по асфалта ще вземем да потърсим някакъв път от Google-то. :)
Въобще отиваме да си покараме за кеф.
Ако обаче някой знае да има някаква /дори и поизоставена/ пътека от в.Звездец към с. Стъргел да подскаже нещо - ние досега не открихме такова нещо, а само
стар черен път - яко обрасъл с бодлив храсталак - предимно шипки и къпини. :D
:beer:
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Re: Нашата група :)

Мнениеот Yavkata » Пет Фев 28, 2014 10:55 am

Пътека няма...проходима. Преди години от Стръгел е имало пътека, прехвърляща билото и спускаща се в коритото на Буновска река. Ама вече няма.
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Re: Нашата група :)

Мнениеот RedHawk » Пет Фев 28, 2014 2:59 pm

Благодаря за информацията! :)
А дали към Горно Камарци са по добре нещата или там е по-зле откъм спускане? Защото прибирането от там до Стъргел като гледам не е много.
То зависи каква група ще се съберем - иначе да се впуснем в изучаване ама ..... :D
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Re: Нашата група :)

Мнениеот Andy3 » Нед Мар 02, 2014 12:39 pm

Карането към вр.Баба се отлага за следващата седмица, поради влошената метеорологична обстановка. :xx(:
Аватар
Andy3
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1659
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 9:06 am
Местоположение: София 0878877070

Re: Нашата група :)

Мнениеот Reactor » Нед Мар 02, 2014 9:16 pm

Andy3 написа:Карането към вр.Баба се отлага за следващата седмица, поради влошената метеорологична обстановка. :xx(:

Сетих се аз ... :boggled:
Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

Re: Нашата група :)

Мнениеот RedHawk » Вто Мар 04, 2014 1:36 pm

Reactor написа:Сетих се аз ... :boggled:

Тя "бабата" си чака - все ще я полазим. :D
Ти я имай предвид следващия път ако си свободен. :)
А то следващия път още не е ясен, че другата баба се е разфучала.
:beer:
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Re: Нашата група :)

Мнениеот RedHawk » Нед Апр 26, 2015 8:35 pm

:lol: Редовни сме - спор няма.
Една година и малко, и бабата още си чака - :D

Ама я да взема да вдигна темата че изпадна много надолу :

Та днес "избухнах" с една бърза Желява - всичко си е там - сухо е, приятно е, пролетта "цъфти" с пълна сила.
Позаредих дробовете със свеж въдух и пролетни аромати, а главата с гледки. Като цяло добре се получи, само
дето от вчера ме болеше главата та като я раздрусах по пътеката не стана по-добре, а и тези спирачки .... вече
съвсем се задръстиха - задната е перманентно спряла и прегрява. Пътеката си е все така хубава ама не можах да
й се насладя напълно, заради горните ефекти, а и слабата ми форма. Но пък действам пак в правилната посока. :)

Малко снимки : Желява
:beer:
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Re: Нашата група :)

Мнениеот Reactor » Вто Апр 28, 2015 8:23 am

Светльо както винаги съдържателен и изразителен в снимките :beer:

Аз тази сутрин мислех да пораздрусам из пътеката за 6-ти,но се събудих с някакво досадно главоболие.
По-късно ако ме поотпусне,може да се метна до Герман.
Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

Re: Нашата група :)

Мнениеот RedHawk » Нед Май 24, 2015 6:28 am

Дестинация Звездец ..... или особености на Българското шубрачене
Изображение

След поне година без редовно каране тая се оказва като завръщане. След четири-пет карания успях да се набия в храсталака, което е добре и в реда на нещата. Значи влизам във форма.

Та след като година и нещо тоя Стъргел го мъчим и все не го караме, вече реших да го навестя. Дилемата беше между в. Баба и Звездец. Накрая реших все пак да е Звездец та да си спестя мусенията на "кожения" на х. Чавдар. Сутринта стегнах набързо багажа, натоварих велосипеда и бях готов за път. Взех майка ми и баща ми, защото е много красиво в района - да се разходят докато аз се бъхтя нагоре. Пристигнахме, а нашите се запознаха с местна жена и се заговориха. Тя ги покани да й погостуват малко и да си поприказват, че тя е там сама и й беше добре дошла малко компания. Аз се подготвих и след малко потеглих нагоре. Черният път от Стъргел нагоре е с доста полегат наклон и е идеален за лежерно изкачване.
Изображение
Идеята ми беше да хвана отбивката през гората за "Ком-Емине", но я пропуснах и продължих по пътя към върха, само че излизащия откъм северозападната му страна. Исках да мина през горите, че по този път е по-открито и щеше да ме пече слънцето повече, но така и така бях подминал отбивката та приех, че просто ще проуча изкачването и от тази страна. Не е толкова зле само където бутането към върха започва доста по-отрано. Та нагазих из тревите и боровинките и затиках нагоре. Туфа-дупка-боровинки, туфа-дупка... и така. Е, не винаги в тоя порядък, но ясно де.
Изображение
Излязох на билния път и оттам тикането потръгна по-добре и скоро бях на върха. Малко пейзажни снимки, хапване, събиране на вятър, почивка и бях готов за надолу.
Изображение
Изображение
Всъщност точно надолу стана интересно. Опитах - не точно да търся пътека, защото от предишни опити нямаше надежда за такава, но за да си разнообразя спускането се юрнах направо по склона и така. Имаше и интересни неща надолу и още гледки.
Изображение
Изображение
Изображение
Периодично се оглеждах и мернах една поляна вклинена в гора, откъдето ми се стори, че ще мога да се върна на пътя по който се качих, за да се спусна по него обратно в селото (сещате се накъде отиват нещата нали). Не може да се каже, че бях изненадан чак много когато спрях пред "стената" от дървета, но какво пък. В такива моменти обикновено нещата са ясни - вече бях много надолу от точката където мога да търся друга линия за спускане, а нали си бях и наумил да стигна пътя ..... и се "гмурнах" надолу. Туфа-дупка... опа това беше по-рано. Къпина-шипка-клонче. Така е по-добре. Та - къпина-шипка-малина-много къпини-много клони-много храсти..... абе поредицата си вървеше. След обстойно изучаване на няколко вида бодли изведнъж попаднах на старата пътека от "Ком-Емине". Първо не знаех, че е тя но после видях табела. Тръгнах по нея, защото макар и запустяла и обрасла все пак е била пътека, а другата перспектива беше солидни стени от храсталак, като няколкото които бях "опасъл" преди това. Първо пътеката косеше склона хоризонтално, а после започна да се катери. Е поне имах надежда да изляза на пътя за хижа Чавдар та по него на обратно. И така попреглътнах, поблагослявах, па поех обратно нагоре. Не е като да нямаше още малини, къпини и шипки ама имах ЦЕЛ та бодро ги газех. По-късно започнаха горски участъци и пътеката малко просветна. Дори карах три-четири пъти по няколко метра - ухаа. Иначе паднали дървета си имаше обилно, но не чак прекалено много. Съчки имаше в изобилие за всички части на велосипеда - след 50-тата, която изпратих по живо по здраво с подходящите думи, престанах да ги броя. Имаше и една тояга ама не за подпиране, а пак там по велосипеда. Като цяло обаче нямаше щети, освен редовната спукана гума. Пак добре, като се предполагаше, че трябваше да са станали като игленици. Накрая излязох на Разклона.
Изображение
Разклона за Звездец, х. Чавдар и в. Баба, и Етрополе. Оттук нещата бяха ясни. Е, бях качил почти още един път върха ама карай. Поне по пътя надолу минах през чешмата, да заредя вода, че умрях от жажда на това "спускане". Там смених и гумата.
Изображение
Изображение
Изображение
Надолу вече стандартно.

Един хубав и добре прекаран ден. Нагледах се на гледки. Наситих се на биоразнообразието на района. Имаше и две три сърни за хубост. Времето беше хубаво и като цяло останах доволен.

Ето и още малко снимки
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Re: Нашата група :)

Мнениеот Reactor » Нед Май 24, 2015 7:57 am

:bowdown: Браво Светльо :beer:
Добре че си ти да подържаш традициите живи.
Надявам се скоро да се присъединим към изследователския непримирим дух в теб :)
Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

Re: Нашата група :)

Мнениеот Andy3 » Пет Май 29, 2015 7:59 am

:bawling:
Аватар
Andy3
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1659
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 9:06 am
Местоположение: София 0878877070

Re: Нашата група :)

Мнениеот RedHawk » Пет Май 29, 2015 9:59 am

Andy3 написа::bawling:


Е хайде де! :wavey:
Много ли си зает?

А между другото тази неделя съм в района на Бакьово.
Мисля да направя следния маршрут :
http://www.mtb-bg.com/index.php/trails/ ... yovo-ogoya

Мисля в неделя към 10-10:15 да съм в Бакьово и оттам накъдето стигна - в смисъл че ГПС-са на телефона
ще го ползвам за първи път и не знам до какво ще доведе това, а тоя в главата винаги ме води из храсталака
та нещата все в една посока вървят. :eyebrow:
Ще тествам и новата предна SLX спирачка където може, пък дано се разработи добре. :)
:beer:
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Re: Нашата група :)

Мнениеот Reactor » Пет Май 29, 2015 11:52 am

Нова спирачка,GPS ,това не ми звучи никак добре :D
Ама знам,че пак ще е вълнуващо.Мислено ще съм с теб дори и в храсталака :beer:
После снимки и репортаж :eyebrow:
Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

Re: Нашата група :)

Мнениеот dumislav » Пет Май 29, 2015 10:13 pm

RedHawk написа:
Andy3 написа::bawling:

А между другото тази неделя съм в района на Бакьово.
Мисля да направя следния маршрут :
http://www.mtb-bg.com/index.php/trails/ ... yovo-ogoya


Маршрута изглежда интересен.
Търся си компания за каране в неделя, така че бих се включил.
Не знам какво ти е темпото, аз в момента не съм в особено добра форма.
Ако не друго имам туристически GPS с който мога да бъде полезен за навигацията.
Поздрави ;) :beer:
dumislav
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Пет Май 11, 2012 6:34 pm

Re: Нашата група :)

Мнениеот RedHawk » Пет Май 29, 2015 11:07 pm

И аз не съм в особено добра форма - още си я възстановявам. :D
Така че добре си дошъл - с два ГПС-а трябва да успеем по качествено да
се забутаме. :lol:
:agree: :beer:
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Re: Нашата група :)

Мнениеот Sartor » Съб Май 30, 2015 6:35 pm

Идваме едно семейство - да знаете няма да сме от най-бързите (дърпаме едно ремарке със звяр) :D
Ще караме до там, до където знаем, че може да се мине. :beer:

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hp ... e=55C43613
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: Нашата група :)

Мнениеот RedHawk » Съб Май 30, 2015 7:23 pm

Супер! :)
Ще се видим там. :agree:
В началната точка на маршрута при паметника.
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Re: Нашата група :)

Мнениеот Reactor » Нед Май 31, 2015 7:56 am

Sartor написа:https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/10985928_999277926750081_5717929114348577769_n.jpg?oh=9f1c9376db6f07a285ed4ffcab608e37&oe=55C43613

:bowdown: :clap: :beer: Бравооооо,да сте живи и здрави!
Щастливо дете :beer:

Тази снимка си е направо за в Радост за окото :)
Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

Re: Нашата група :)

Мнениеот RedHawk » Нед Май 31, 2015 9:56 pm

Та такаа....
Ами добре мина деня. Както е писал Любо в описанието на маршрута там основното не е карането, а гледането.
Ей, разтегнахме си вратовете от обръщане насам натам да разглеждаме красотите около нас. Маршрута си е за
цял ден, че има много хубави полянки с мека трева. :D А иначе успяхме да объркаме работата де. Не че се
стигна до опознаване на храсти, ама малко пообърнахме наопаки маршрута, защото не внимавахме в т.8.
Ама пообърнат или не все си е хубав. Спирачката се поразработи по оная стръмна пътека. А беседката в
т. 16 вече е оправена и много хубаво се отмаря в нея преди спускането.

Та това е то на Бакьово
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Re: Нашата група :)

Мнениеот RedHawk » Пон Юни 01, 2015 10:21 pm

Сега гледах нещо и се зачетох пак в описанието на трака. :D
Тя беседката и преди си е била оправена. Не знам защо тогава като съм чел "скован заслон"
съм си мислил за бутнат заслон. :lol:
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Re: Нашата група :)

Мнениеот Sartor » Вто Юни 02, 2015 7:03 am

Екстра беше пътеката. Има някое допълнение към трака - има вече чешма малко след село Огоя, точно на серпентините (около т.5).

Ето и едно кратко клипче, с акцент на спускането: http://www.pinkbike.com/video/410305/

За да не се уплашат хората, които го гледат, майката на малката спусна по обратния път с количката и ни чакаше в кръчмата в Батуля. :beer:
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: Нашата група :)

Мнениеот Reactor » Сря Юни 03, 2015 9:11 pm

Sartor написа:Екстра беше пътеката. Има някое допълнение към трака - има вече чешма малко след село Огоя, точно на серпентините (около т.5).

Ето и едно кратко клипче, с акцент на спускането: http://www.pinkbike.com/video/410305/

За да не се уплашат хората, които го гледат, майката на малката спусна по обратния път с количката и ни чакаше в кръчмата в Батуля. :beer:


:beer: :smash: :clap: Супер е клипчето.Емоционално и ако не беше казал предварително за ремаркето,щеше да развихриш много въображението на зрителите :eyebrow:
Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

Re: Нашата група :)

Мнениеот RedHawk » Пет Юни 05, 2015 6:12 pm

Следващата следа в неделя - 07.06
Ще се кара на Локорско ама през Войнеговци (Вариант2) : :look:

http://www.mtb-bg.com/index.php/trails/ ... voinegovci

Пак така - 10-10:15 в центъра на Локорско и оттам ... натам, като крайната цел пак е Локорско. :D
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Re: Нашата група :)

Мнениеот RedHawk » Нед Юни 07, 2015 4:19 pm

Още един много добър маршрут. Каменист черен път през цялото време - перфектен за въртене,
а към края с леки заигравки. Редуват се открити места с гористи такива, така че би ставал и за
по-топло време. Наклона, с малки изключения е доста полегат и не много изморителен . Като за
моето ниво в момента ми беше идеален. Терена съхне бързо - след като валя в петък беше почти
сухо с малки изключения в гористите части, някои от които даже интересни - като "Червената локва" : :look:
Изображение
А пък след Булевард "Димитър Тошков" : :D
Изображение
Изображение
си е стандартното спускане към Локорско за един добър финал.
Още малко Снимки
:beer:
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Re: Нашата група :)

Мнениеот Reactor » Вто Юни 09, 2015 5:27 pm

Изглежда изкушаващо,особено булеварда :D
Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

ПредишнаСледваща

Назад към Клубове, групи и организирани карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта