Шуменско Плато

Форум за организирани или неорганизирани несъстезателни карания, срещи и дейности на клубове, неформални групи и др., както и общи теми за карания, обединени по даден признак (например регионални).

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: Шуменско Плато

Мнениеот Анелия » Съб Сеп 10, 2011 8:16 pm

Уговорихме се с Бойко, 10:30 на Кьошковете.
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Шуменско Плато

Мнениеот bibendum » Съб Сеп 10, 2011 8:36 pm

Анелия написа:Уговорихме се с Бойко, 10:30 на Кьошковете.

Мерси! :beer:
Изображение
Аватар
bibendum
 
Мнения: 148
Рейтинг: 1375
Регистриран на: Вто Юни 30, 2009 2:38 pm
Местоположение: Варна

Re: Шуменско Плато

Мнениеот Анелия » Нед Сеп 11, 2011 5:01 pm

Дооста хубаво каране стана :D Около 40 км. Варненци казаха, че такива баири нямат :evil:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Шуменско Плато

Мнениеот Анелия » Нед Сеп 11, 2011 7:22 pm

Пак да напомня: прегледайте се за кърлежи! :crap:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Шуменско Плато

Мнениеот Анелия » Пет Окт 21, 2011 7:49 pm

Ние си караме, но тук отдавна не е писал никой. В гората е пълно с изпопадали клони след последната буря :crap: Постоянно внимавах да не ми се забие някой в дерайльора, а от време на време се налагаше слизане от колелото и пренасянето му над паднали огромни дървета по пътеките :bawling: Направо не е за вярване каква буря е имало.
Събота, 11 часа на пожарната ще се съберем и ще покараме :beer:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Шуменско Плато

Мнениеот Silvestroff Gabrovo » Съб Ное 19, 2011 8:30 pm

Ани, нещо занемарихте темата. Какво става към вас,живи и здрави ли сте, карате ли ?
Silvestroff Gabrovo
 
Мнения: 1275
Рейтинг: 1768
Регистриран на: Нед Май 13, 2007 3:51 pm

Re: Шуменско Плато

Мнениеот Анелия » Съб Ное 19, 2011 10:14 pm

Здрасти,
Караме, и още как. Просто се уговаряме на други места и тук спрях да пиша.
Ей го от днес маршрутчето ни, както и една снимка и втора снимка.
Имаше и друга група по платото, и техните снимки.
На връх НГ ще ви идваме на гости ;) Днес резервирах места на хижа Узана. Ще се радвам да се видим :beer: :wavey:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Шуменско Плато

Мнениеот Анелия » Нед Ное 20, 2011 4:55 pm

Е да ама не. На Узана са свършили местата. Докато умните се наумуват... :crap:
Днес покарахме малко с Арман
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Шуменско Плато

Мнениеот Анелия » Пон Дек 26, 2011 9:23 pm

Ейш, замря ни темичката :smash: Аз си карам сама, както обикновено зимата, но утре ще дойде гост чак от Кюстендил. Не мога да повярвам, че имам възможността да покарам с живо същество :rofl: все пак ако някакво още по-голямо чудо се случи и още някой иска да се присъедини към компанията, обявявам час 11 и място пожарната. Денят е Стефанов :^:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Шуменско Плато

Мнениеот Анелия » Сря Дек 28, 2011 7:04 am

Толкова ни хареса, че днес пак ще повторим. Час и място: същите :smash:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Шуменско Плато

Мнениеот Анелия » Нед Яну 01, 2012 10:29 pm

Гальо ни засне на последното каране за 2011 година:
Клипче 1
Клипче 2
Клипче 3
Какво ще кажете утре да открием колоездачния сезон? Аз мога следобяд към 14:30-15 часа :dontknow:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Шуменско Плато

Мнениеот colson » Пон Яну 02, 2012 12:26 am

Ех, че хубави пътчета си имате... По нашенско освен баири, друго нема.. :crap:
Карай всеки ден!
Аватар
colson
 
Мнения: 234
Рейтинг: 1795
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:02 pm
Местоположение: София

Re: Шуменско Плато

Мнениеот Silvestroff Gabrovo » Пон Яну 02, 2012 3:35 pm

А ЧНГ на всички познати и непознати, каращи и не каращи ШУМЕНЛИИ. Да сте живи и здрави, и много време и мерак за каране да си имате.
Silvestroff Gabrovo
 
Мнения: 1275
Рейтинг: 1768
Регистриран на: Нед Май 13, 2007 3:51 pm

Re: Шуменско Плато

Мнениеот Анелия » Пон Яну 02, 2012 5:51 pm

Ехх, не е като да нямаме баирчета, ама са кратки :crap: Предпочитам да имахме повече.
Днес карах самичка. Който познае откъде е снимката, печели каране с мен до там и обратно :wavey:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Шуменско Плато

Мнениеот Silvestroff Gabrovo » Пон Яну 02, 2012 5:58 pm

Ани, това не е ли баира към Мадарския конник.Айде живот и здраве като дойдеш насам, аз пък да ти покажа едно наше късо баирче. Това твоето е направо равно .
Silvestroff Gabrovo
 
Мнения: 1275
Рейтинг: 1768
Регистриран на: Нед Май 13, 2007 3:51 pm

Re: Шуменско Плато

Мнениеот Анелия » Пон Яну 02, 2012 7:05 pm

пИчелиш :beer:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm


Re: Шуменско Плато

Мнениеот Анелия » Съб Мар 03, 2012 4:46 pm

Още не е дошла пролетта, но да я изпреварим малко, ще покараме до язовир Фисека. Неделя (04.03.) ще се видим на магазин Юнион на Боян Българанов в 10 часа и от там ще потеглим в посока Новосел, Черенча и яз. Фисека, където ще уважим това мероприятие на колегите от Търговище. Общо разстояние: 60-70 км.
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Шуменско Плато

Мнениеот Анелия » Пет Мар 09, 2012 8:06 pm

Утре (10-и март), тръгваме в 11 часа от РУМ, за да пием кафе в Търговище. Към 90 км асфалт...нищо интересно по пътя, само нашата компания :wavey:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Шуменско Плато

Мнениеот 5L » Пон Апр 16, 2012 7:54 pm

Днес преди Каспичан, подминах Анелия, Заппа(?) и още няколко велосипедисти. Къде се ъпдейтват шуменските карания?
Аватар
5L
 
Мнения: 98
Рейтинг: 1420
Регистриран на: Вто Мар 09, 2010 1:58 pm

Re: Шуменско Плато

Мнениеот PowerSlide » Пон Апр 16, 2012 8:52 pm

Предимно в скайпчата, също и във форума на шумен. Дай си скайпа за покана в общия чат.
Аватар
PowerSlide
 
Мнения: 1189
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Ное 10, 2008 12:07 pm
Местоположение: на баира

Re: Шуменско Плато

Мнениеот Watanabe » Вто Апр 17, 2012 10:14 am

5L, ако е бил с Онтарио, вчера се мернахме горе на платото, ама нали сме мълчаливци и нищо не си казахме.
Watanabe
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1606
Регистриран на: Вто Юли 21, 2009 5:26 pm
Местоположение: Шумян

Re: Шуменско Плато

Мнениеот 5L » Чет Апр 19, 2012 12:56 pm

Ами не съм бил аз. В случая бях с кола, а в Шумен съм рядко за по няколко дни. Този път изкарах 4-5 дни, но не взех кололото, защото не ми се въртеше сам. Следващия път ще пиша отрано. :beer:
Аватар
5L
 
Мнения: 98
Рейтинг: 1420
Регистриран на: Вто Мар 09, 2010 1:58 pm

Re: Шуменско Плато

Мнениеот Анелия » Съб Апр 21, 2012 6:07 am

Мен ме няма, но Запа организира хубаво походче в неделя (22-и). 8 часа се тръгва от РУМ, за да се извъртят едни 35 км асфалт, а после 4-5 км по черно. Дестинацията е ето тези красоти около Веселиново. Сега е моментът, защото по-късно през лятото попресъхват водопадите. В похода има замислена среща с пешеходните туристи и общ пикник (софра, барбекю, запивка, почивка). Храна може да не се мъкне от Шумен, а да се закупи от село Веселиново. Фурната с най-хубавия хляб не е за пропускане, обаче не знам дали работи в неделя :crap:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Шуменско Плато

Мнениеот Анелия » Вто Май 01, 2012 8:32 pm

Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Шуменско Плато

Мнениеот Анелия » Вто Май 22, 2012 8:20 pm

Ей, да не кажете, че не караме:
Много хубаво каране (поне за мен) си спретнахме тази неделя. Имаше привкус на приключение, екзотика и какво ли още не. :^:
Започнахме в състав двама Миленовци, Станимир, Галин, Вальо и аз. Тръгнахме да се движим в редичка като едни истински шосейки, но още не стигнали 5и километър и аз имах инцидент. Карайки след първия колоездач, не виждаш нищо, освен задните му части и Галин в последния момент сви леко вдясно, за да избегне дупка в асфалта с локва, но аз се наврях точно в нея и спрасках току-що сменената си задна гума. С друга гума нямаше да се случи, но точно тази Geax Aka е доста тънка и ей ти я задната вътрешна прищипана. Казах на момчетата да заминават, а аз ще ги настигна, след като сменя гумата: имах си и резервна, и помпа, щях да се оправя. Те обаче истински кавалери: Вальо сменя, Запа помпи, другите се суетят наоколо. Чак неудобно да ти стане :blush: Благодаря, момчета :beer:
Тръгнахме пак, вече по силистренския път. Асфалтът гладък, хубав, нов, а моята гума продължава да си изпуща. Ех, че нали току-що я смених :01_crazy.gif . Оказа се, че цевката изпущала. Никога не съм имала такъв проблем, но ето, и това ми се случва. Пак Вальо направи някаква магия и спря да изпуща. Хм, след малко пристигаме във Венец! Е как така?! Само 33 км сме карали, а вече сме наполовина на 90 и няколко километровия маршрут. Цъкам, правя сметки, нещо не се връзва... Ами в крайна сметка ще си караме, пък ако дойде малко, ще врътнем един Каспичан, Мадарски конник и чак тогава прибиране.
Маршрутът наобратно минава през редица делиормански селца: Черноглавци, Сини вир, Лятно, Долина, Лиси връх, Войвода, Избул, Върбяне... после Златна нива, Царев брод и Шумен. През селата, вместо да чакаме Gps-a на телефона да зареди, използваме метода "ориентиране по местен жител". Това безотказно работи, а хората са толкова дружелюбни, насочват те с удоволствие, разпитват откъде сме, поздравяват с "добре сте ни дошли", пожелават лек път. Абе страхотни хора, макар и на външен вид за несвикналите може да е леко стряскащо.
За съжаление не се разминахме само с моята гума, а имахме още два инцидента. Първо Black Doberman Down и Милен в бодливата тел. Спомних си за секунди този момент от миналогодишния Тур, но за щастие нямаше чак такива последици. Продължаваме, но това не било последното изпитание за колелото и колоездача. На село Лятно имаме счупена задна ос. Положението е безнадеждно и Доберман-ът минава на вариант "Обади се на приятел". Докато чакаме транспорт, който да прибере счупената ос, хората от селото предлагат да влезем в двора им, за да се скрием от току-що започналия дъжд. Много мило от тяхна страна, възползвахме се веднага. Малко отмина дъждът и отново сме на път, с един колоездач по-малко.
Намаляме темпото надолу, асфалтът вече е доста хлъзгав, трябва да се внимава. За сметка на това минаваме по много живописен маршрут: следват селца, окъпани от пролетен дъжд зелени хълмове, по които пасат кравички и овце. Тук-там някое малко язовирче. Въобще: швейцарските пейзажи ряпа да ядат!
Отминахме непознатите за нас села (за пръв път караме този маршрут) и идваме все по-близо до "цивилизацията": с. Войвода и с. Златна нива, където ни завари големият дъжд! Вали като из ведро, а ние се гушим като врабчета под една стряха на мегдана. Трябва да кажа, че през което и село да минехме, навсякъде ни надушваха местната банда малки колездачи и с удоволствие покарваха малко с нас, цъкайки след колелетата, екипите и каските ни. Някои подвикваха: "Кушия, а?" (състезание, демек) Ами нещо такова: състезание за най-идиотско хоби в дъждовен ден :rofl: Не направи изключение и с. Златна нива: там малчугани наизлязоха като гъби след дъжда и весело прецапваха реките дъждовна вода. На нас ни оставаха няма и 20 километра до Шумен, а вече бяхме толкова мокри, че и на нас не ни пукаше от локвите. Предложихме на малчуганите да карат с нас до Шумен, а те малко несигурно отказаха. Сигурно са си представили майките си с точилките в ръка ако случайно се осмелят на такъв "подвиг" да идат до Шумен с колело.
Още само 2 баира и сме в Шумен. Е, по тези 2 баира имахме още 2 проблема: верига, заклещена между плочите (която Галин набързо извади с грубата сила на клещите си) и откачената спирачка на Запа (той така и не разбра как е станало). По едно време, след толкова много приключения, вече се съмнявахме дали ще стигнем въобще Шумен. Докато се изчакваме по пътя, прослушах някоя друга череше в мократа трева.
В Шумен също е валяло, има локви. Да си призная, като дете се радвах и нарочно влизах в локвите. Бях доволна, километрите бяха станали около 95, а средната скорост: 23 км/ч. Доста добро темпо като за дълъг маршрут, баирест терен и проливен дъжд. Прибрахме се с нетърпение за топлата баня и студената бира, която очакваше всеки от нас.
Малко снимки от Вальо
Малко снимки от Гальо
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Шуменско Плато

Мнениеот valenti » Пет Сеп 14, 2012 9:40 am

Здравейте групата! Тази събота скромна групичка колоездачи, сматаме да ,,кацнем" около обяд във Вашият чудесен град. Целта е да покараме лежерно до старите столици на България! така че ако има желаещи, каня Ви да се пресъедините към нас!
Ето и моят тел. За връзка: 0885467787 :beer:
Аватар
valenti
 
Мнения: 114
Рейтинг: 1252
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 9:56 am
Местоположение: ВАРНА

Re: Шуменско Плато

Мнениеот space_gang » Пет Сеп 14, 2012 11:34 pm

Утре 15.09.2012 групата от Варна пристига с този влак:
Гара/Спирка Влак Състав Заминава Пристига
ВАРНА » ШУМЕН БВ2612 11:00 12:27

Който иска да се разходим с тях до някои от старите столици по шосе нека дойде на гарата да ги посрещнем в 12:20.
space_gang
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Вто Ное 01, 2011 12:21 pm

Re: Шуменско Плато

Мнениеот valenti » Нед Сеп 16, 2012 11:27 am

Малко фото от карането до Велики Преслав:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
valenti
 
Мнения: 114
Рейтинг: 1252
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 9:56 am
Местоположение: ВАРНА

Re: Шуменско Плато

Мнениеот valenti » Пон Сеп 24, 2012 9:51 am

Здравейте, малко от рано, но да споделя:
Пак сме намислили да посетим ,,пристанището на Варна" :) към 14.10 2012 . Със сигурност ще покараме,но след състезанието! :) :beer:
Аватар
valenti
 
Мнения: 114
Рейтинг: 1252
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 9:56 am
Местоположение: ВАРНА

Предишна

Назад към Клубове, групи и организирани карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта