Габровци и други .

Форум за организирани или неорганизирани несъстезателни карания, срещи и дейности на клубове, неформални групи и др., както и общи теми за карания, обединени по даден признак (например регионални).

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: Габровци и други .

Мнениеот digimortales » Чет Апр 12, 2012 6:19 am

е то ако много много не ги натискаш може и повечко :beer:
digimortales
 
Мнения: 204
Рейтинг: 1417
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 1:10 pm

Re: Габровци и други .

Мнениеот mutant » Съб Апр 14, 2012 10:58 pm

Sve7 написа:Та, въпросът ми е, при обща маса 145 кила, колко пъти мога да се спусна от Градище до центъра с дискови накладки преди да ги скапя?
А моя въпрос е защо се возите по двама?! :love:
Аватар
mutant
 
Мнения: 57
Рейтинг: 1223
Регистриран на: Вто Дек 06, 2011 3:47 pm
Местоположение: Габрово

Re: Габровци и други .

Мнениеот digimortales » Съб Апр 28, 2012 8:11 pm

за утре се заформя банда за Южна България. 8:00 на шадраваните. Който ще идва да си носи разните му пласмасарии, че иама много рунтави камъни.
digimortales
 
Мнения: 204
Рейтинг: 1417
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 1:10 pm

Re: Габровци и други .

Мнениеот sensation_blue » Пет Юни 08, 2012 2:51 pm

Двоумя се за този уикенд между няколко карания, едното е обиколката на Мазалатите, но ми идва прекалено чанч в тази посока (Ясеново->Тъжа) за 1 ден, а ми е отдавнашна мечта да покоря Голям Кадемлия и понеже още не съм го правил си мисля утре да се пробвам (ще се кача с кола до х.Партизанска Песен). Въпроса ми е - дали е рано още за да е зелено по Пеещите Скали и Росоватец (искам да направя красиви снимки)? Колко време е от Росоватец до там и обратно - караемо ли е наобратно (с твърдак съм)? Има ли вода около върха (четох че уж имало)?
Някой ако е навит да сподели това каране (не съм от най-бързите) да ми пише най-късно до 10 вечерта - мисля да тръгна утре (събота 9 юни) най-късно 8.30ч. от П.Песен - все ще успея да събера още едно колело отзад и без много бързане (но и без бавене излишно) да се върнем по залез слънце.
Аватар
sensation_blue
 
Мнения: 529
Рейтинг: 1794
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 2:34 pm
Местоположение: Габрово

Re: Габровци и други .

Мнениеот botroid » Пет Юни 08, 2012 11:08 pm

От Росоватец до Г.Кадемлия, го взимам за 50 мин. но за всеки това време е различно. Серпантините не стават за каране, затова се секат напряко по пътеката на пешаците, минаваща край билните колове. Наобратно е караемо навсякъде, чак до Пеещите скали. Вода има малко под Кадемлията, точно край пътя има чешма. Ако не я видиш, можеш да пиеш от поточетата в околността. Водата е кристално чиста.
Аватар
botroid
 
Мнения: 701
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 3:53 pm
Местоположение: Габрово

Re: Габровци и други .

Мнениеот sensation_blue » Нед Юни 10, 2012 12:21 pm

Благодаря Борка, вече се върнах - много се изподрах и не знам дали бих го направил пак с 2 минавания през Пеещите Скали или поне не и без гети / дълги крачоли (заради шиповете на педалите, с които се изподрах надолу по тясната пътечка с камънаци покрай клековете) - общо взето аз го взех за малко над час (oт седловината до върха) понеже от свежия въздух над 2000м. след потенето в жегата долу, адски изгладнях и си направих пиршество на въпросната чешмичка. Също така загубих и поне половин час преди това, защото реших, че няма да ми стигне водата (не знаех как е нагоре - всъщност беше прохладно) и реших да търся тази чешмичка (дадена е с кръгче, но всъщност в първия момент не я видях, първо че се сливаше с пейзажа и второ, че всъщност е там където се събират 2-те малки деренца - за закъсали за вода е ценно да се знае).
Може би най-интересното за каране място от х.Мазалат нагоре беше спускането на връщане от Росоватец към Пеещите скали. Стръмна, но бърза и игрива пътечка, дори и да паднеш ще е на някоя мека туфа, в най-лошия случай на тръни :) Жалкото е, че е много кратко (макар че нагоре никак не ми изглеждаше така) ;)
Ето и снимки с обяснения тук там: http://www.album.bg/itzoa/zoom/29604358/187728
п.п. Съжалявам, че тук пиша за индивидуалното си каране, но никой не ми се върза на акъла да дойде... и нищо чудно :D
Аватар
sensation_blue
 
Мнения: 529
Рейтинг: 1794
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 2:34 pm
Местоположение: Габрово

Re: Габровци и други .

Мнениеот digimortales » Нед Юни 10, 2012 10:18 pm

мене ме интересува горе на заслона Триглав има ли легла и одеала ,ако има колко са за колко човека могат да осигурят нощувка? Дали изобщо става за нощуване там?
digimortales
 
Мнения: 204
Рейтинг: 1417
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 1:10 pm

Re: Габровци и други .

Мнениеот botroid » Нед Юни 10, 2012 10:49 pm

Може да помислиш за други педали, защото шиповете ще ти надират и късат и гетите и крачолите. Също така, шиповете са много опасни при падания и изтървавания на педалите при каране през силно пресечен и каменист терен.
Никой не се върза за карането ти, защото си решил да го направиш в последния момент и за евентуално заинтересованите е прекалено късно да си променят плановете и вече насрочените мероприятия. Лятно време, обикновено още от средата на седмицата, тези които карат, си решават къде да са в уикенда, особено ако става дума за по-дълги преходи, за които се изисква определена подготовка и планиране.

Според писаното тук, заслона на Кадемлията не е пригоден за преспиване.
Аватар
botroid
 
Мнения: 701
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 3:53 pm
Местоположение: Габрово

Re: Габровци и други .

Мнениеот sensation_blue » Нед Юни 10, 2012 11:18 pm

@digimortales Ех как не се сетих да погледна вътре, но да на тези снимки се вижда. Освен на масата не виждам начин :)
Борка, знам, че е така но аз по-принцип обичам да решавам в последния момент, а и късно изкочиха предложенията и на другите. Освен това не вярвам на прогнозите за време от далече, а и има една поговорка - не си прави сметката без кръчмаря, в случая не си прави плановете без онзи отгоре ;)
За педалите - знам, но иначе мога да ги изтървам по-лесно, а с клипсове не ми се закопчава. По скоро бих си взел протектори... ще мисля.
Аватар
sensation_blue
 
Мнения: 529
Рейтинг: 1794
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 2:34 pm
Местоположение: Габрово

Re: Габровци и други .

Мнениеот moz » Сря Юни 13, 2012 3:47 pm

botroid написа:Може да помислиш за други педали, защото шиповете ще ти надират и късат и гетите и крачолите.
:banghead:
Ако предпочиташ бутането пред каране.
moz
 
Мнения: 443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 20, 2008 7:15 pm

Re: Габровци и други .

Мнениеот sensation_blue » Сря Юни 13, 2012 7:17 pm

moz написа:
botroid написа:Може да помислиш за други педали, защото шиповете ще ти надират и късат и гетите и крачолите.
:banghead:
Ако предпочиташ бутането пред каране.

На Пеещите Скали просто нямаш избор - няма как да се кара навсякъде :)
Аватар
sensation_blue
 
Мнения: 529
Рейтинг: 1794
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 2:34 pm
Местоположение: Габрово

Re: Габровци и други .

Мнениеот moz » Чет Юни 14, 2012 8:12 am

И това е причина да сложиш педали, които не става за каране? Този уикенд съм носил велоспида на гърба поне два часа но пиновете не са ми попречили, пази боже да помисля да сложя педали без пинове.:crazy:
moz
 
Мнения: 443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 20, 2008 7:15 pm

Re: Габровци и други .

Мнениеот sensation_blue » Чет Юни 14, 2012 11:36 am

много се отдалечихме от темата, но въпроса е, че със или без пинове там просто риташ педалите често (видях и хора с клипсове надрани след минаване там), така че за мен правилния избор са някакви гети или протектори.
Аватар
sensation_blue
 
Мнения: 529
Рейтинг: 1794
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 2:34 pm
Местоположение: Габрово

Re: Габровци и други .

Мнениеот Sve7 » Пет Юни 15, 2012 8:37 am

sensation_blue написа:...Ето и снимки с обяснения тук там: http://www.album.bg/itzoa/zoom/29604358/187728...

Много хубави снимки! :beer:
Sve7
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Апр 08, 2012 1:14 pm
Местоположение: Габрово

Re: Габровци и други .

Мнениеот botroid » Сря Юни 20, 2012 1:31 pm

За събота замислям да се разходя по масива Триглав, като се кача откъм р.Габровница и по рида Синаница, да се спусна към с.Скобелево. Това е по-трудна алтернатива на спускането през х.Соколна и ако на някой му се занимава с такива доста изтощителни работи и не го е страх от жеги и камънаци, да ми се обади :)
Аватар
botroid
 
Мнения: 701
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 3:53 pm
Местоположение: Габрово

Re: Габровци и други .

Мнениеот hitar_potar » Пет Юни 22, 2012 1:42 pm

Абе те хората от жеги, камънаци и трудни пътеки не се плашат, ама ти поддържаш едно марсианско темпо - виж от това вече хората се плашат! :D
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Габровци и други .

Мнениеот sensation_blue » Пет Юни 22, 2012 7:25 pm

:D така е.
За другия уикенд се чува нещо за Амбарица, ако времето е добро... може да помислите от сега за тази посока, за този уикенд съм пас, че леко трябва да зарасна от Чумерна ;) Ако се ходи, ще се радвам да видя и русенските момчета там (че и момичета) :D
Успех на участниците в Боровец!
Аватар
sensation_blue
 
Мнения: 529
Рейтинг: 1794
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 2:34 pm
Местоположение: Габрово

Re: Габровци и други .

Мнениеот penmark » Пет Юни 22, 2012 7:28 pm

А що уе, мен ме изчакваше като карахме в Средна гора. :D
Аватар
penmark
 
Мнения: 1381
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 11:32 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Габровци и други .

Мнениеот sensation_blue » Пет Юни 22, 2012 7:35 pm

penmark написа:А що уе, мен ме изчакваше като карахме в Средна гора. :D

е и мен ме е чакал, но този маршрут, който предлага, предразполага към замръкване ако се кара с изчакване ;)
Аватар
sensation_blue
 
Мнения: 529
Рейтинг: 1794
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 2:34 pm
Местоположение: Габрово

Re: Габровци и други .

Мнениеот hitar_potar » Съб Юни 23, 2012 11:43 pm

sensation_blue написа::D така е.
За другия уикенд се чува нещо за Амбарица, ако времето е добро... може да помислите от сега за тази посока, за този уикенд съм пас, че леко трябва да зарасна от Чумерна ;) Ако се ходи, ще се радвам да видя и русенските момчета там (че и момичета) :D
Успех на участниците в Боровец!

Звучи интересно. За съжаление обаче поне аз май съм пас - другия уикенд съм обещал да присъствам на рожден ден на много добър мой приятел, и не мога да му вържа тенеке. Останалото народ от русенско или е на Боровец в момента, демек ще ги пере мързела и безпаричието другата седмица, или още отсега ги пере мързела и безпаричието. :D
Нз тия XC-тата, които идваха на Чумерна, дали ще идат къмто вас - не ги познавам, въпшреки че Топчо е взел координатите на някои от тях. Ама сега няма как да го изюркам да ги даде, щото обикаля по семейно Рилските езера в момента, вместо да кара по трасето в Боровец. Ама няма как - като знае с къв чехъл ще го бият по главата, ако не слушка! :D :D :D
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Габровци и други .

Мнениеот ferdi_mruvkata » Чет Юли 12, 2012 9:24 am

ще има ли някакво интересно каране по Габровските чукари тая седмица ?
ferdi_mruvkata
 
Мнения: 137
Рейтинг: 1273
Регистриран на: Вто Авг 16, 2011 8:16 am
Местоположение: София, Габрово

Re: Габровци и други .

Мнениеот sensation_blue » Чет Юли 12, 2012 6:18 pm

ferdi_mruvkata написа:ще има ли някакво интересно каране по Габровските чукари тая седмица ?

По принцип засега се очертава да е това: http://mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?f=47&t=117074
което е комбинирано с Вело-събор и Узана Поляна Фест.
Което не значи, че не е възможно да има хора и по чукарите, но предполагам, че Неделята поради твърде горещото време ще бъде време за почивка след състезанието ;)
Аватар
sensation_blue
 
Мнения: 529
Рейтинг: 1794
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 2:34 pm
Местоположение: Габрово

Re: Габровци и други .

Мнениеот ferdi_mruvkata » Пет Юли 13, 2012 11:49 am

състезанията нещо не ме влекат. Аз ще направя или:
Габрово - Узана - Шипка - Бузложа и спускане по една пътека която изглежда интересна към Априлово

или краткия вариат Габрово - Шипка (без Узана)

или Габрово - Люляцте - с.Купен

ако някой му се кара да ми пише. А може и един Ботев да се спретне от към паркинга на х. Плевен ;)
ferdi_mruvkata
 
Мнения: 137
Рейтинг: 1273
Регистриран на: Вто Авг 16, 2011 8:16 am
Местоположение: София, Габрово

Re: Габровци и други .

Мнениеот penmark » Пет Юли 13, 2012 10:28 pm

Ох как ми се кара и на мен до Узана и обратно, ама съм на работа събота и неделя. :banghead:
Аватар
penmark
 
Мнения: 1381
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 11:32 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Габровци и други .

Мнениеот ferdi_mruvkata » Пон Юли 16, 2012 7:12 pm

аз, както обикновено разцъках самичък :)
ferdi_mruvkata
 
Мнения: 137
Рейтинг: 1273
Регистриран на: Вто Авг 16, 2011 8:16 am
Местоположение: София, Габрово

Re: Габровци и други .

Мнениеот botroid » Вто Авг 21, 2012 9:10 pm

За неделя 26 август, има идея да се кара по масива Триглав. Ако има желаещи, може да сформираме група и да участваме в това мероприятие.
Аватар
botroid
 
Мнения: 701
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 3:53 pm
Местоположение: Габрово

Re: Габровци и други .

Мнениеот digimortales » Съб Сеп 01, 2012 10:50 pm

малко късно ,ама до сега пуках бири. Та утре в 7:30 на шадраваните ,който е навитак за малко Южна Бг по 0ld schoооl рунтавите пътеки около Шипка и Бузлуджа, желателни са пласмасарии и тенекета, че ще търсим камъни.
digimortales
 
Мнения: 204
Рейтинг: 1417
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 1:10 pm

Re: Габровци и други .

Мнениеот Бат'Весо » Вто Сеп 11, 2012 12:37 pm

Определено Пламен Силвестров липсва в таз годишните карания . Прекалено се комерсиализираха нещата и взе да затъпява . Айде стига с тия състезания и такси за участие няма ли да се съберем да врътнем за кеф .
Аватар
Бат'Весо
 
Мнения: 322
Рейтинг: 1233
Регистриран на: Вто Мар 27, 2012 12:45 pm

Re: Габровци и други .

Мнениеот hitar_potar » Чет Сеп 13, 2012 11:26 pm

Какво имаш впредвид? Русенската тумба мързелува и се чуди къбе би могла да иде да покара... :)
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Габровци и други .

Мнениеот Бат'Весо » Пет Сеп 14, 2012 8:27 am

Чукнете в индивидуални карания темата "Ентусиасти от Карлово карат колела всяка неделя " .
Аватар
Бат'Весо
 
Мнения: 322
Рейтинг: 1233
Регистриран на: Вто Мар 27, 2012 12:45 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Клубове, групи и организирани карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта