Да организираме ендуро? каране през Юни

Форум за организирани или неорганизирани несъстезателни карания, срещи и дейности на клубове, неформални групи и др., както и общи теми за карания, обединени по даден признак (например регионални).

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Да организираме ендуро? каране през Юни

Мнениеот m0nss7erKill » Съб Май 26, 2018 10:40 pm

Здравейте! Имам желание да покарам из България, да видя малко хубави пътеки. Най-хубавото и горе-долу единственото което съм карал е https://www.youtube.com/watch?v=1KyjSKmiFQM тази "синя" пътека. А реално колко е синя, не знам.
Та ми се иска да покарам нещо подобно. Дълга, стръмна, технична и прочие пътека. Не знам къде, в кои градове има пътеки, нито къде са, нито ми се рискува сам. За това реших да пусна тази тема, да се съберем няколко човека, да отидем някъде заедно и да покараме. Видях в календара, че има разни състезания, ама "Ша пропусна ТМ " Не са за моя левел

Аз съм от Варна, пътуване до София или друг град само с влак. Ако някой от Варна има кола и желае да се включи - супер. Мога да осигуря сравнително голямо? ремарке за колелетата ако е нужно. Не съм организирал карания, нито имам някакви "познания" по тази тема.
Ако на някой друг му се кара, знае пътеки, има възможност през Юни (общо взето, гледам да е по-скоро, че не обичам много да чакам :D ), знае пътеки, има повече опит от мен в тези неща, моля да заповяда в темата и живот и здраве на пътеката.

Между другото, гледах един клип от "Who dares wins" и ми се стори интересно и хубаво трасето, ама то от екрана до пътеката разликата е голяма.




*Авторът на темата е шибан безделник и е свободен по всяко време*
m0nss7erKill
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Чет Май 19, 2016 3:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Да организираме ендуро? каране през Юни

Мнениеот XaCkBuTukC » Нед Май 27, 2018 1:34 pm

Хващаш за ушите някой с кола и отивате на байк парк :D има такива неща ако все още си от хората които мислят че са мит в България :D Проблема е само че е на другия край на страната и ще отиде цял ден път , така че ще трябва поне няколко дена да се предвидят :D
Другия вариант с лифт е Сливен 3 часа път до там с кола после търсиш хижаря на х.Карандила :) и той ще те упъти къде са пътеките.
Най-лесния вариант обаче е В.Търново :D пишеш в групата им в ФБ TurnDuro и с удоволствие ще те врътнат по пътеките :) но там не са дълги спусканията :)
Това е в случай че никой не ти се навие на акъла :D
Аватар
XaCkBuTukC
 
Мнения: 461
Рейтинг: 1490
Регистриран на: Чет Май 05, 2005 10:08 am
Местоположение: Варна

Re: Да организираме ендуро? каране през Юни

Мнениеот m0nss7erKill » Нед Май 27, 2018 1:40 pm

Е няма какво да ми се навива. Или му се кара, или не :D Байк парковете са повече към DH май, не знам какви има в България. От Варна не познавам хора които да карат по-агресивно. Та за това надежда са ми хората от другите градове :D
m0nss7erKill
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Чет Май 19, 2016 3:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Да организираме ендуро? каране през Юни

Мнениеот XaCkBuTukC » Нед Май 27, 2018 1:56 pm

:D то има... ама кога карат вече и аз не знам, иначе единия преди години единия беше шампион по DH за юноши и вика.. е тоя дроп е супер лесен :D пък аз се насирам само като го гледам
:D в парковете има всякакви трасета от такива дето мама и тате могат да карат до DH :D
Аватар
XaCkBuTukC
 
Мнения: 461
Рейтинг: 1490
Регистриран на: Чет Май 05, 2005 10:08 am
Местоположение: Варна

Re: Да организираме ендуро? каране през Юни

Мнениеот m0nss7erKill » Нед Май 27, 2018 2:21 pm

XaCkBuTukC написа::D то има... ама кога карат вече и аз не знам, иначе единия преди години единия беше шампион по DH за юноши и вика.. е тоя дроп е супер лесен :D пък аз се насирам само като го гледам
:D в парковете има всякакви трасета от такива дето мама и тате могат да карат до DH :D

В краен случай може и това да бъде. Ама все пак смятам да си намеря "другарче", че сам не ми се кара.
https://www.strava.com/segments/5471426 Не съм много скилнат, ама пък и не съм най-големия лешник :D
m0nss7erKill
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Чет Май 19, 2016 3:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Да организираме ендуро? каране през Юни

Мнениеот XaCkBuTukC » Нед Май 27, 2018 2:26 pm

Никога сам , и винаги поне с каска... ако все още си без щото ако паднеш неподготвен можеш яко да се разбиеш. Като отидеш на големите камъни :D главата ти сама ще поиска каска :D
Аватар
XaCkBuTukC
 
Мнения: 461
Рейтинг: 1490
Регистриран на: Чет Май 05, 2005 10:08 am
Местоположение: Варна

Re: Да организираме ендуро? каране през Юни

Мнениеот m0nss7erKill » Нед Май 27, 2018 2:31 pm

XaCkBuTukC написа:Никога сам , и винаги поне с каска... ако все още си без щото ако паднеш неподготвен можеш яко да се разбиеш. Като отидеш на големите камъни :D главата ти сама ще поиска каска :D

Като излязох за пръв път с новия байк сам, намерих една пътека, спускам се, и тъкмо в края на завоя закачих педала за един невидим дънер. Хвръкнах на 3 метра, станах и си викам " аве за кво ставам е, чакай да си полегна малко" :D
Легнах си на земята в копривата където паднах и започнах да си пъшкам :D Някое от ребрата ми не беше много щастливо от този ивент :D
m0nss7erKill
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Чет Май 19, 2016 3:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Да организираме ендуро? каране през Юни

Мнениеот ludanik » Пон Май 28, 2018 11:01 am

Идвай в Търново, само пиши във фейса на TURNduro. Там момчетата ще се организират и покажат всичко. А ако искаш пакет почивка, пиши в oldmountainepic пак във фейса. :beer: :beer: :beer:
ludanik
 
Мнения: 46
Рейтинг: 1100
Регистриран на: Вто Мар 09, 2010 2:35 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Да организираме ендуро? каране през Юни

Мнениеот m0nss7erKill » Пон Май 28, 2018 12:44 pm

ludanik написа:Идвай в Търново, само пиши във фейса на TURNduro. Там момчетата ще се организират и покажат всичко. А ако искаш пакет почивка, пиши в oldmountainepic пак във фейса. :beer: :beer: :beer:

Имам къде да остана ако дойда в Търново. Гледах ивента на oldmountainepic и се чудех дали да се мятам. От доста време искам да дойда в Търново, ама като нямам -50% карта за БДЖ-то много по нагорнище ще ми дойде :D
m0nss7erKill
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Чет Май 19, 2016 3:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Да организираме ендуро? каране през Юни

Мнениеот XaCkBuTukC » Сря Май 30, 2018 6:21 pm

Оправдания :D с карта ще спестиш 10-12 лв :D цялото удоволствие с билета на колелото ще ти излезе около 25-30 лв зависи кой влак хванеш :D
Аватар
XaCkBuTukC
 
Мнения: 461
Рейтинг: 1490
Регистриран на: Чет Май 05, 2005 10:08 am
Местоположение: Варна

Re: Да организираме ендуро? каране през Юни

Мнениеот m0nss7erKill » Сря Май 30, 2018 8:08 pm

XaCkBuTukC написа:Оправдания :D с карта ще спестиш 10-12 лв :D цялото удоволствие с билета на колелото ще ти излезе около 25-30 лв зависи кой влак хванеш :D

Абе тва си е кило и половина сински вратни пържоли. Що да ги дам на бдж-то, като мога да си ги изям :D
Другата седмица се мятам към Търново!
m0nss7erKill
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Чет Май 19, 2016 3:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Да организираме ендуро? каране през Юни

Мнениеот bojoviki » Съб Авг 04, 2018 3:52 pm

m0nss7erKill написа:Здравейте! Имам желание да покарам из България, да видя малко хубави пътеки. Най-хубавото и горе-долу единственото което съм карал е https://www.youtube.com/watch?v=1KyjSKmiFQM тази "синя" пътека. А реално колко е синя, не знам.
Та ми се иска да покарам нещо подобно. Дълга, стръмна, технична и прочие пътека. Не знам къде, в кои градове има пътеки, нито къде са, нито ми се рискува сам. За това реших да пусна тази тема, да се съберем няколко човека, да отидем някъде заедно и да покараме. Видях в календара, че има разни състезания, ама "Ша пропусна ТМ " Не са за моя левел

Аз съм от Варна, пътуване до София или друг град само с влак. Ако някой от Варна има кола и желае да се включи - супер. Мога да осигуря сравнително голямо? ремарке за колелетата ако е нужно. Не съм организирал карания, нито имам някакви "познания" по тази тема.
Ако на някой друг му се кара, знае пътеки, има възможност през Юни (общо взето, гледам да е по-скоро, че не обичам много да чакам :D ), знае пътеки, има повече опит от мен в тези неща, моля да заповяда в темата и живот и здраве на пътеката.

Между другото, гледах един клип от "Who dares wins" и ми се стори интересно и хубаво трасето, ама то от екрана до пътеката разликата е голяма.






*Авторът на темата е шибан безделник и е свободен по всяко време*




Леле,къде ги намери тези чукари?Аз ще размажа моя хибрид ако мина оттам :lol: .Иначе и аз се ровех за каране,но не чак такова зверско.Но тук сме на морето и няма нищо или поне не и по леки маршрути като за хибридни велосипеди.
bojoviki
 
Мнения: 35
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Юли 03, 2018 7:11 pm

Re: Да организираме ендуро? каране през Юни

Мнениеот m0nss7erKill » Съб Авг 04, 2018 6:59 pm

bojoviki написа:
m0nss7erKill написа:Здравейте! Имам желание да покарам из България, да видя малко хубави пътеки. Най-хубавото и горе-долу единственото което съм карал е https://www.youtube.com/watch?v=1KyjSKmiFQM тази "синя" пътека. А реално колко е синя, не знам.
Та ми се иска да покарам нещо подобно. Дълга, стръмна, технична и прочие пътека. Не знам къде, в кои градове има пътеки, нито къде са, нито ми се рискува сам. За това реших да пусна тази тема, да се съберем няколко човека, да отидем някъде заедно и да покараме. Видях в календара, че има разни състезания, ама "Ша пропусна ТМ " Не са за моя левел

Аз съм от Варна, пътуване до София или друг град само с влак. Ако някой от Варна има кола и желае да се включи - супер. Мога да осигуря сравнително голямо? ремарке за колелетата ако е нужно. Не съм организирал карания, нито имам някакви "познания" по тази тема.
Ако на някой друг му се кара, знае пътеки, има възможност през Юни (общо взето, гледам да е по-скоро, че не обичам много да чакам :D ), знае пътеки, има повече опит от мен в тези неща, моля да заповяда в темата и живот и здраве на пътеката.

Между другото, гледах един клип от "Who dares wins" и ми се стори интересно и хубаво трасето, ама то от екрана до пътеката разликата е голяма.






*Авторът на темата е шибан безделник и е свободен по всяко време*




Леле,къде ги намери тези чукари?Аз ще размажа моя хибрид ако мина оттам :lol: .Иначе и аз се ровех за каране,но не чак такова зверско.Но тук сме на морето и няма нищо или поне не и по леки маршрути като за хибридни велосипеди.


С хибриден предполагам че спокойно можеш да караш по "червената маркировка".
Едит: тия чукари са в Кипър, то там само чукари
m0nss7erKill
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Чет Май 19, 2016 3:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Да организираме ендуро? каране през Юни

Мнениеот bojoviki » Нед Авг 05, 2018 12:04 pm

За къде става въпрос?За града е ясно,но не на всякъде я има.По скоро търсех някакви пътеки.
bojoviki
 
Мнения: 35
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Юли 03, 2018 7:11 pm

Re: Да организираме ендуро? каране през Юни

Мнениеот gyurzagyurza » Нед Мар 08, 2020 5:45 pm

Доброволци за стара планина към 10 август до седмица каране някъде по маршрута Ком Емине
gyurzagyurza
 
Мнения: 71
Рейтинг: 1170
Регистриран на: Съб Ное 23, 2019 9:21 am


Назад към Клубове, групи и организирани карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта