Велоучилище МТБ-БГ - Напредващи/напреднали - Боровец, 29.07

Форум за организирани или неорганизирани несъстезателни карания, срещи и дейности на клубове, неформални групи и др., както и общи теми за карания, обединени по даден признак (например регионални).

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Велоучилище МТБ-БГ - Напредващи/напреднали - Боровец, 29.07

Мнениеот Admin » Чет Юли 21, 2016 7:45 pm

Изображение

В края на месец юли за първи път ще организираме еднодневен курс за напредващи и напреднали в Байкпарк Боровец. Избрахме делничен ден, тъй като през уикенда по трасетата има много хора и няма да можем да провеждаме обучението нормално.

Подробностите за курса са тук:
http://www.mtb-bg.com/index.php/events/ ... 2016-07-29

Формуляр за записване: http://goo.gl/forms/jVVXh2dOp4wrPZMD3

Събитие във Facebook: https://web.facebook.com/events/1011895635590336/
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Велоучилище МТБ-БГ - Напредващи/напреднали - Боровец, 29.07

Мнениеот galileo » Пон Юли 25, 2016 9:50 am

Здравейте,
незнам дали е уместно да пиша тук, но имам питане.
Аз съм с такъв велосипед - http://www.tweekscycles.com/bikes/hardt ... -bike-2014.
Ясно е, че колелото е крос кънтри, но аз го използвам изключително не по предназначение :D, въпроса ми е трасетата по които ще се проведе обучението позвляват ли да се кара с този велосипед или са изцяло DH и идеята ми е по-скоро горещо непрепоръчителна?
Аватар
galileo
 
Мнения: 92
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Сря Ное 20, 2013 9:21 am
Местоположение: Пловдив

Re: Велоучилище МТБ-БГ - Напредващи/напреднали - Боровец, 29.07

Мнениеот Любо » Пон Юли 25, 2016 10:13 am

На Боровец трасетата са тегави . Аз вчера три пъти падах, от които два пъти жестоко и се ожулих яко :D Ама ти можеш да пробваш, най много да счупиш колелото . Ама всяко зло за добро, ще си купиш ново :beer:
Nicolai Ion 16
Аватар
Любо
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1357
Регистриран на: Вто Дек 10, 2013 10:44 am
Местоположение: София

Re: Велоучилище МТБ-БГ - Напредващи/напреднали - Боровец, 29.07

Мнениеот LUDIO » Вто Юли 26, 2016 12:00 pm

Не знам как и къде е подходящо да се разбираме за транспорта, но ще пробвам тук.

Аз имам свободно място за един байк и едно човече в моята кола.
Както мога и да се комбинирам и да пътувам при някой колега. Вървя комплект с байк, който не е много подходящ за багажник, който се закрепя на багажника на колата.

П.С. Знам, че все още няма потвърждение за провеждането на събитието, но то ще дойде в последния момент и е по-добре да сме подготвени.
Аватар
LUDIO
 
Мнения: 59
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Вто Мар 15, 2011 2:20 pm
Местоположение: София

Re: Велоучилище МТБ-БГ - Напредващи/напреднали - Боровец, 29.07

Мнениеот outfaced » Вто Юли 26, 2016 2:10 pm

galileo написа:Здравейте,
незнам дали е уместно да пиша тук, но имам питане.
Аз съм с такъв велосипед - http://www.tweekscycles.com/bikes/hardt ... -bike-2014.
Ясно е, че колелото е крос кънтри, но аз го използвам изключително не по предназначение :D, въпроса ми е трасетата по които ще се проведе обучението позвляват ли да се кара с този велосипед или са изцяло DH и идеята ми е по-скоро горещо непрепоръчителна?


Да не ти убивам ентусиазма, ама идеята на мероприятието е да се научиш да караш, а не да оцеляваш на неподходящ за целта хардуер.
Няма да помогнеш нито на себе си нито на организаторите и останалите участници, ако отидеш неподготвен.

Макар че не става много ясно верно на какво ниво ще е мероприятието. Май и организаторите тепърва ще установяват това :)
Успех :agree: Хубаво е да има все повече и все по конкретни такива мероприятия.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Велоучилище МТБ-БГ - Напредващи/напреднали - Боровец, 29.07

Мнениеот Yash » Вто Юли 26, 2016 5:41 pm

outfaced написа:Да не ти убивам ентусиазма, ама идеята на мероприятието е да се научиш да караш, а не да оцеляваш на неподходящ за целта хардуер.
Няма да помогнеш нито на себе си нито на организаторите и останалите участници, ако отидеш неподготвен.

Макар че не става много ясно верно на какво ниво ще е мероприятието. Май и организаторите тепърва ще установяват това :)
Успех :agree: Хубаво е да има все повече и все по конкретни такива мероприятия.

Миналата година в Пампорово бях единственият с твърдак и нямах проблеми. И, според думите на останалите, се справих доста добре.
Нека отиде. Така ще разбере какво му е нивото, върху какво има да работи. Все ще му е от полза и ще научи нещо.
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Велоучилище МТБ-БГ - Напредващи/напреднали - Боровец, 29.07

Мнениеот Admin » Чет Юли 28, 2016 10:54 am

Здрасти, завърнах се от Перпендикулярната, курс утре ще има, изпратил съм писма на записаните до момента. :agree:

@galileo
Отговорът на въпроса ти много зависи от твоите собствени умения. Трасетата в Боровец (пък и изобщо в байкпарковете) не са от най-леките, допълнителен фактор е, че обикновено предразполагат към по-висока скорост, а пък лифтът позволява няколко спускания. В комбинация тези неща водят най-малкото до по-бързо натрупване на умора и по-бързо амортизиране на велосипеда, ако е твърдак.
Курсът ще е основно по Need For Speed, Green Mile и малко Хари Потър и All Mountain. Първите две са доста грубички с твърдак.
От друга страна, в курсовете досега са идвали доста хора с твърдаци, даже такива с не особено добра окомплектовка, и някои от тези хора се справяха отлично, но натрупваха повечко умора от другите, които са с меки колела. Така че най-важното е доколко ти самия владееш велосипеда си на трудни и технични терени. Ако на технични пътеки като Локорско или като повечето от витошките пътеки се чувстваш стабилен и достатъчно уверен, т.е. ако не изпитваш някакви сериозни затруднения в управлението и овладяването на велосипеда, би трябвало да се справиш и в байкпарка, като ще трябва малко по-често да си почиваш.

@LUDIO
Аз имам място в колата, може да пътуваме заедно, но зависи и от твоето местоживеене, защото аз тръгвам от манастирски ливади - ако си там някъде или попът, може да се комбинираме, т.е. да те взема. Ако искаш, звънни ми на 0887321695 (Любо) и да видим какво ще измислим. :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София


Назад към Клубове, групи и организирани карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта