Каране с практически съвети 1 - 2015!Откриване на сезона!

Форум за организирани или неорганизирани несъстезателни карания, срещи и дейности на клубове, неформални групи и др., както и общи теми за карания, обединени по даден признак (например регионални).

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Каране с практически съвети 1 - 2015!Откриване на сезона!

Мнениеот Reactor » Съб Апр 25, 2015 8:49 am

Изображение

Здравейте, приятели!

Пролет пукна и с нея се възраждат традициите в Нашата група.

Тази година ще съчетаем първото за сезон 2015 – “Каране с практически съвети” с една за съжаление позабравена традиция,наречена Гергьовско каране.
Иначе казано,Гергьовското Каране с практически съвети ще се проведе на 06.05.2015г. - Сряда.

Старта ще е от площада в село Герман,последната спирка на автобуса.

Програмата е следната:

1.Теоретична подготовка.

2.Тръгване към Лозенска планина,където ще се проведе практическото обучение.

Началният час на теоретичната подготовка е 09:00 часа.Тръгването към планинския маршрут по който ще се проведат практическите упражнения е в 10:00 часа.

Обучението отново ще се ръководи от МТБ екипа,начело с Любомир Ботушаров – http://www.mtb-bg.com.



Маршрутът накратко: Изкачваме се от с. Герман през Германския манастир, до военното поделение. Оттам следва спускане към стената на язовира.
В крайната част на маршрута ще има допълнителна опция групата да се раздели на две,като желаещите да продължат обучението,но на по-интересен терен с преодоляване на серпентини ще продължат с инструкторите,а останалата част,които биха желали да се прибират ще бъдат придружени от представители на Организаторите до Старт/Финалната точка!

Карането ще е цял ден, подгответе си достатъчно храна и вода (в селото, разбира се, има магазини). Ако сте решили да дойдете на самоход, подсигурете си осветление и светлоотразителна жилетка!!!

Освен доброто си настроение, трябва да вземете и:

Каска - Задължително!
Ръкавици - Задължително!
Допълнителна екипировка (наколенки, налакътници и т.н.) е силно препоръчителна.Все още е влажно сред листата винаги може да се намери камък, който да ви изненада :xx(:
Топли дрехи!
Често ще спираме по маршрута за дълго време, на места - и на сянка, така че не можете да разчитате, че карането ще ви държи топли!
Храна и вода - както споменах по-горе. Преценете според личните си нужди.
Осветление и светлоотразителна жилетка - ако ще се прибирате на самоход към София


За допълнителна информация, прегледайте сайта ни, намерете ни в социалните мрежи и питайте тук! Също така следете каналите за информация (най-вече тази тема), защото може да сме пропуснали да кажем нещо важно!!!

Заповядайте да направим заедно празника по-вълнуващ и различен!



http://www.nashatagrupa-bg.org/
Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

Re: Каране с практически съвети 1 - 2015!Откриване на сезона!

Мнениеот doodko » Пон Апр 27, 2015 9:29 am

Здравейте, поздравления за инициативата и още по-големи такива за факта, че я превърнахте в традиционна и съхранявате упорито и успешно тази традиция! :clap:
Лично аз съм участвал и много ми хареса! Имам следното питане, макар и относително - за деца от колко години нагоре (като възраст) е подходящ маршрутът?
:beer:
Аватар
doodko
 
Мнения: 110
Рейтинг: 1355
Регистриран на: Вто Юни 09, 2009 11:37 pm
Местоположение: София

Re: Каране с практически съвети 1 - 2015!Откриване на сезона!

Мнениеот Admin » Пон Апр 27, 2015 10:49 am

Здравей,
За жалост тази пролет алеята е в доста изровено състояние, поне като я карах преди 2 седмици - явно заради повечето валежи, а и някой с мотор е помогнал...
Така че в този ѝ вид би била подходяща за деца минимум на 10 години и то ако вече имат някакви умения за каране по пресечен терен. Като физическо натоварване също - не е тежък, но си има едно изкачване с 300+ м височина.
Не мога да се ангажирам с категоричен отговор защото при децата нещата са много относителни, виждал съм 12-годишни, които карат по-добре от много възрастни, но вие родителите би трябвало да си ги познавате най-добре. :agree:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Каране с практически съвети 1 - 2015!Откриване на сезона!

Мнениеот doodko » Пон Апр 27, 2015 2:30 pm

Благодаря ти за информацията, напълно достатъчна ми е!
Аватар
doodko
 
Мнения: 110
Рейтинг: 1355
Регистриран на: Вто Юни 09, 2009 11:37 pm
Местоположение: София

Re: Каране с практически съвети 1 - 2015!Откриване на сезона!

Мнениеот unsigner » Пон Апр 27, 2015 5:41 pm

Датата е избрана специално за колегата, който питаше за маршрути за разведени в темата за семейни маршрути, нали?
unsigner
 
Мнения: 279
Рейтинг: 1667
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 7:09 pm

Re: Каране с практически съвети 1 - 2015!Откриване на сезона!

Мнениеот Reactor » Пон Апр 27, 2015 5:53 pm

Датата е съобразена със спортния календар на организатори и инструктори!!!
Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

Re: Каране с практически съвети 1 - 2015!Откриване на сезона!

Мнениеот Admin » Вто Май 05, 2015 11:23 am

ВАЖНО!!!
С оглед на очаквания голям брой хора, за да не задръстваме площада на с. Герман и да не създаваме трудности на местните хора, този път ще подходим малко по-различно за теоретичната част, а именно:
- Най-късно в 9:10 ч аз и още 1-2 души от организаторите ще потеглим по маршрута заедно с всички, които са пристигнали до този момент, и ще се изкачим до широката поляна при първото военно поделение, където именно ще се проведе теоретичната лекция.
- Другата част от организаторите ще изчакат на площада в Герман до 10:00 ч, когато ще потеглят по маршрута заедно с всички, които не са искали да чуят теоретичната част и са дошли само за практическата.
- Двете групи ще се съберем на поляната при първото поделение (вероятно около 10:30 - 11:00 ч) и малко по-нагоре започва пътеката и практическите занятия.

Следователно всеки, който желае да чуе теоретичната част, трябва да пристигне на площада в Герман най-късно в 9:00 ч, за да се включи в първата група. До скоро! :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Каране с практически съвети 1 - 2015!Откриване на сезона!

Мнениеот Admin » Сря Май 06, 2015 6:56 pm

Здравейте,
Извиняваме се на всички, които по една или друга причина може да са останали разочаровани от днешното каране, особено на фона на предишни издания. Съжаляваме, че се наложи да прекратим преждевременно занятията, както и за дългото чакане при самите упражнения, но при толкова много хора то беше неизбежно, а сами видяхте, че организаторският ни екип бе ограничен като състав, така че с оглед на възникналите произшествия просто нямаше кой да продължи да води упражненията.
В тази връзка се надяваме, че всички пострадали вече се възстановяват и че бързо ще са отново на велосипедите, а ние ще помислим как да оптимизираме нещата за следващи издания, за да бъдат занятията по-ефективни и полезни за всички. :agree:
Надяваме се, че има и доволни хора и че поне нещо сте видяли и научили. :beer:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Каране с практически съвети 1 - 2015!Откриване на сезона!

Мнениеот mariya » Сря Май 06, 2015 7:10 pm

За щастие нищо счупено, няколко шева и доста стресиращ вид
Аватар
mariya
 
Мнения: 84
Рейтинг: 1235
Регистриран на: Вто Сеп 11, 2012 9:19 pm

Re: Каране с практически съвети 1 - 2015!Откриване на сезона!

Мнениеот Reactor » Сря Май 06, 2015 7:18 pm

mariya написа:За щастие нищо счупено, няколко шева и доста стресиращ вид

Бих казал геройски вид!
Ти си невероятно издържлива :)
Радваме се,че няма нищо сериозно!
Бързо възстановяване и до нови срещи в планината :beer:
Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

Re: Каране с практически съвети 1 - 2015!Откриване на сезона!

Мнениеот Reactor » Сря Май 06, 2015 7:22 pm

Както каза Любо,започваме усилена работа във връзка с наложителното оптимизиране и промени в организацията,както и в правилата на Каране с практически съвети!

Всички,които днес научиха нещо ново,желателно е да го упржняват и подобряват във всеки един удобен момент.Само това е начина да бъде утвърдено и да се превърне като начин на каране.
Успех :beer:
Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

Re: Каране с практически съвети 1 - 2015!Откриване на сезона!

Мнениеот taurus13 » Сря Май 06, 2015 8:37 pm

Някои са научили нещата, та чак са ги затвърдили чувам. Няма страшно...случват се и такива работи. Ама струва ми се, че множо стават хората и трудно се правят такива организации. Ученето в по-малки групи е по-добро. А е по-добре да има по-често.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Каране с практически съвети 1 - 2015!Откриване на сезона!

Мнениеот Reactor » Сря Май 06, 2015 8:46 pm

taurus13 написа:Някои са научили нещата, та чак са ги затвърдили чувам. Няма страшно...случват се и такива работи. Ама струва ми се, че множо стават хората и трудно се правят такива организации. Ученето в по-малки групи е по-добро. А е по-добре да има по-често.

Така е,прав си.Вече се обмислят варианти за по-чести подобни събития с тази насоченост в по-малки групи,съответно и за групи с участници с различна подготовка :)
Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

Re: Каране с практически съвети 1 - 2015!Откриване на сезона!

Мнениеот Reactor » Чет Май 07, 2015 8:14 am

Да си припомним емоциите отново :)

http://reactor.snimka.bg/sports/gerg-ov ... 7.35336934
Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

Re: Каране с практически съвети 1 - 2015!Откриване на сезона!

Мнениеот RedHawk » Чет Май 07, 2015 11:21 am

Има доста карания, които минават без инциденти, но има и дни като вчерашния за съжаление.
Разбрах, че и двамата пострадали са добре (доколкото е възможно след такива падания).
Важното е че нямат по-сериозни травми и се възстановяват.

Успешно възстановяване на Мария и на Светльо!

Иначе топъл ден и хубаво каране, но наистина с толкова хора не можахме да сме много ползотворни.
За по нататък ще се обмисля въпроса как да се оптимизират тези карания.
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Re: Каране с практически съвети 1 - 2015!Откриване на сезона!

Мнениеот nuclear » Чет Май 07, 2015 12:39 pm

На мен много ми хареса мероприятието, хем каране, хем полезни съвети и грижа за безопасността. Наистина малко се поразтегли заради голямата група, но колкото повече хора имат интерес към колоезденето, толкова по-добре :)
Аватар
nuclear
 
Мнения: 32
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Юни 17, 2011 8:20 pm

Re: Каране с практически съвети 1 - 2015!Откриване на сезона!

Мнениеот Xpucmo » Чет Май 07, 2015 2:34 pm

Привет на всички,

На мен събитието също ми допадна, макар наистина да бяхме твърде много :)

Аз съм човека с екшън камерата, та както обещах на някои от участниците ще споделя кратки (и не толкова кратки) клипове след лека обработка. Надявам се да съм готов през уикенда, мерси предварително за търпението :)
Аватар
Xpucmo
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Пон Дек 01, 2014 6:49 am

Re: Каране с практически съвети 1 - 2015!Откриване на сезона!

Мнениеот MacLeod » Чет Май 07, 2015 7:28 pm

Аз съм много доволен от събитието. Понаучих разни неща и се запалих по планинското колоездене.
Стига все със старата схема - 95% градско, 5% планинско. Мисля да почвам да карам доста повече. Особено този терен както ми е близо до младост, доста често ще търкалям там за сега. :)
Що се отнася до паданията, най - важното е всеки да си преценява възможностите сам. Никой не може да влезне в главата на друг човек и да му знае нивото.
Аватар
MacLeod
 
Мнения: 882
Рейтинг: 1785
Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 3:22 pm

Re: Каране с практически съвети 1 - 2015!Откриване на сезона!

Мнениеот Reactor » Пет Май 08, 2015 9:15 am

MacLeod написа:Аз съм много доволен от събитието. Понаучих разни неща и се запалих по планинското колоездене.
Стига все със старата схема - 95% градско, 5% планинско. Мисля да почвам да карам доста повече. Особено този терен както ми е близо до младост, доста често ще търкалям там за сега. :)
Що се отнася до паданията, най - важното е всеки да си преценява възможностите сам. Никой не може да влезне в главата на друг човек и да му знае нивото.

И аз съм от Младост.Може да съчетаем карането с някоя и друга бира :beer:
Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

Re: Каране с практически съвети 1 - 2015!Откриване на сезона!

Мнениеот taurus13 » Пет Май 08, 2015 10:19 am

Проблем при някои се явява това, че 40 човека ги гледат.....то как да не паднеш, кат те гледат толкова хора. :evil:
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Каране с практически съвети 1 - 2015!Откриване на сезона!

Мнениеот MacLeod » Пет Май 08, 2015 2:04 pm

Reactor написа:
MacLeod написа:Аз съм много доволен от събитието. Понаучих разни неща и се запалих по планинското колоездене.
Стига все със старата схема - 95% градско, 5% планинско. Мисля да почвам да карам доста повече. Особено този терен както ми е близо до младост, доста често ще търкалям там за сега. :)
Що се отнася до паданията, най - важното е всеки да си преценява възможностите сам. Никой не може да влезне в главата на друг човек и да му знае нивото.

И аз съм от Младост.Може да съчетаем карането с някоя и друга бира :beer:


Може. Утре мисля пак да го карам. Писах на лично. :)
Аватар
MacLeod
 
Мнения: 882
Рейтинг: 1785
Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 3:22 pm

Re: Каране с практически съвети 1 - 2015!Откриване на сезона!

Мнениеот V.Georgiev » Съб Май 09, 2015 4:42 pm

Здравейте, аз бях един от тази голяма група байкъри, аз като любител и не кой знае с какъв опит в планинското каране ми хареса идеята и беше добре, времето, както и навалицата, много хора се събраха, но пак беше забавно за мен, а все пак на организаторите пак се справиха момчетата и браво все така да са пак бяха бройка хора и успяха пак нещо да споделят пред такава голяма публика :)

Е от мен, едно видео на главната пътечка на долу, тръгнах си, защото ми се наложи да се прибера по рано.. :)
Клипчето е с музика просто така сложена за да има някакъв звук не е избирана и подбирана!
Изображение
https://www.facebook.com/BMWX6M610HP/vi ... =2&theater
Изображение
Аватар
V.Georgiev
 
Мнения: 125
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Сеп 11, 2013 9:19 am
Местоположение: София/Димитровград

Re: Каране с практически съвети 1 - 2015!Откриване на сезона!

Мнениеот Xpucmo » Нед Май 10, 2015 7:22 pm

Привет отново и от мене :) Ето обещаните клипчета - редакция няма:

https://www.youtube.com/playlist?list=P ... BQTNIemOGz

Качеството е далече от идеалното заради прибързания монтаж на камерата на кормилото, наложен от смяната на каската.
Мога да предоставя и оригиналите, ако има мераклии.

Приятно гледане :)
Аватар
Xpucmo
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Пон Дек 01, 2014 6:49 am

Re: Каране с практически съвети 1 - 2015!Откриване на сезона!

Мнениеот Reactor » Пон Май 11, 2015 7:02 pm

Xpucmo написа:Привет отново и от мене :) Ето обещаните клипчета - редакция няма:

https://www.youtube.com/playlist?list=P ... BQTNIemOGz

Качеството е далече от идеалното заради прибързания монтаж на камерата на кормилото, наложен от смяната на каската.
Мога да предоставя и оригиналите, ако има мераклии.

Приятно гледане :)

Благодаря :)
Много добри кадри :beer:
Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

Re: Каране с практически съвети 1 - 2015!Откриване на сезона!

Мнениеот Yash » Пон Май 11, 2015 10:22 pm

Миналата година след Локорското каране, което го снимахте, после, като се гледаха клиповете, се обсъди идея да се заснемат всички практически карания, за да може участниците да се видят отстрани и да се коментират пропуските. Ще има ли развитие идеята?
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Каране с практически съвети 1 - 2015!Откриване на сезона!

Мнениеот Reactor » Вто Май 12, 2015 12:23 pm

Yash написа:Миналата година след Локорското каране, което го снимахте, после, като се гледаха клиповете, се обсъди идея да се заснемат всички практически карания, за да може участниците да се видят отстрани и да се коментират пропуските. Ще има ли развитие идеята?

По принцип не е проблем да се реализира тази идея,но трябва и събирателен център в който след това участниците да се съберат и да могат да гледат материала.
Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

Re: Каране с практически съвети 1 - 2015!Откриване на сезона!

Мнениеот kvelikov » Вто Май 12, 2015 4:56 pm

... и ще се вкарате в егати филма! :D

Може да направите схемата майстор-джедай/млад падуан:
- карачите с повече опит, на доброволни начала, поемат по един (или няколко) начинаещи и се занимават в рамките на деня
- могат да се снимат, анализират и т.н. гъдели
- за да не се карат мастърите кой да обере мацките, мое да има и жени-джедаи (сещам се поне за три)
- в края на деня всички се събират и се напиват до безобразие...

Извън шегата, колкото повече нови хора се явяват на тези мероприятия (което е добър знак), толкова повече трудности се очертават на хоризонта.
Предизвикателство е да намерите оптималната пресечна точка, за да сте ем ефективни и полезни, ем и безопасни... а и да не изгубите блясъка в очите! :agree:
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Каране с практически съвети 1 - 2015!Откриване на сезона!

Мнениеот overjoyed » Чет Май 14, 2015 3:05 pm

Reactor написа:
Yash написа:Миналата година след Локорското каране, което го снимахте, после, като се гледаха клиповете, се обсъди идея да се заснемат всички практически карания, за да може участниците да се видят отстрани и да се коментират пропуските. Ще има ли развитие идеята?

По принцип не е проблем да се реализира тази идея,но трябва и събирателен център в който след това участниците да се съберат и да могат да гледат материала.

Беше много добра идея, но вече няма как да ползваме същото място, за излъчване на клиповете ...
"My ally is the Force, and a powerful ally it is."
Аватар
overjoyed
 
Мнения: 99
Рейтинг: 1420
Регистриран на: Нед Юни 19, 2011 11:00 pm

Re: Каране с практически съвети 1 - 2015!Откриване на сезона!

Мнениеот Yash » Нед Ное 15, 2015 8:08 pm

Тази есен пропуснахте. Нарочно или?
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Каране с практически съвети 1 - 2015!Откриване на сезона!

Мнениеот nofear921 » Нед Ное 15, 2015 8:45 pm

Поради организационни проблеми беше решено че е по-добре да се пропусне есенното каране. Имаше желание, но понякога съдбата е срещу теб и трябва да отстъпиш. За 2016г. ще се постараем да няма пропуски в програмата и да има "Каране с практически съвети".
Antares написа:Клаймъра е Голф двойката на планинското колоездене.
Аватар
nofear921
 
Мнения: 384
Рейтинг: 1376
Регистриран на: Пон Окт 06, 2008 12:55 pm
Местоположение: София

Следваща

Назад към Клубове, групи и организирани карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта