16.02.2014 - Сопот

Форум за организирани или неорганизирани несъстезателни карания, срещи и дейности на клубове, неформални групи и др., както и общи теми за карания, обединени по даден признак (например регионални).

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

16.02.2014 - Сопот

Мнениеот alex.P » Съб Фев 15, 2014 2:43 pm

Има ли желаещи в утрешната слънчева Неделя 16.02.2014 да покараме на Сопот ? Някой има ли информация лифта дали работи ? Надявам се да се съберем 10тина човека и да си спретнем едно Неделно каране :) Аз съм от гр.Раковски и ще пътувам до там с автомобил с баща ми , брат ми и още 1 приятел , с който ще караме. Ако има желаещи да ми пишат на ЛС или едно съобщенийце във ФейсУ :) https://www.facebook.com/ivailo.alex

Поздрави Александър :beer:
В късмета вярват слабите,силните вярват в себе си !
Аватар
alex.P
 
Мнения: 112
Рейтинг: 1208
Регистриран на: Сря Юли 20, 2011 9:09 pm

Re: 16.02.2014 - Сопот

Мнениеот taurus13 » Съб Фев 15, 2014 7:14 pm

Иска ти се.....първо лифта надали работи, защото есента казаха, че го спират за втори етап от реконструкцията и сигурно ще го пуснат юни месец(това е мое предположение). Второ...не качват вече велосипедисти, защото новите седалки са непригодни за тези цели - страничната преграда е наклонена, а седалката е тапицирана. Есента поразпитах една девойка там, та сподели, че имали някакви идеи за монтират куки за велосипеди, но я стане изобщо я не. Жалко и не толкова заради трасетата, колкото че е идеален начин за качване в планината и правене не еднодневни карания. Обаче лифта си е частен и ако искат ще качват, ако не искат няма. Той ако рече може да си отпечата едни карти и да ги раздаде на приятелите си и само с тях да можеш да ползваш лифта :)...така и така го поддържа само заради парапланеризма....чакай са да не давам лоши идеи. :D
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: 16.02.2014 - Сопот

Мнениеот alex.P » Съб Фев 15, 2014 11:35 pm

Човек да не може да покара малко в това хубаво време :dontknow: ....... Чак се ядосвам на глупостта им...
В късмета вярват слабите,силните вярват в себе си !
Аватар
alex.P
 
Мнения: 112
Рейтинг: 1208
Регистриран на: Сря Юли 20, 2011 9:09 pm

Re: 16.02.2014 - Сопот

Мнениеот Бат'Весо » Нед Фев 23, 2014 9:38 pm

Въобще не се притеснявайте за лифта пътя нагоре и надолу е идеален . Ние там загряваме преди да почнем да въртим . :rofl:
Аватар
Бат'Весо
 
Мнения: 322
Рейтинг: 1233
Регистриран на: Вто Мар 27, 2012 12:45 pm

Re: 16.02.2014 - Сопот

Мнениеот taurus13 » Нед Фев 23, 2014 10:26 pm

Абе имало тук некъв пич дети качвал байкърите с джипката (не става дума за джиповете на Добрила), ама малко несериозен идвал - качи ги неколко пъти, изкара едно 100лв и бега да почива и да пие едно, две, три у кръчмата.
Иначе Чавдар от Добрила понякога качва, ама предимно негови гости за хижата. Няма да се хване да си троши Г класите за 50 лв на курс, та да се суркат некви по скалите. :evil:
Ей много сте несериозни местните - тва нема да турите една табела - качвам с джипа догоре, телефон еди кой си.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: 16.02.2014 - Сопот

Мнениеот Бат'Весо » Вто Фев 25, 2014 3:15 pm

XC клуб Бат'Весо и Марин качват байкове на самоход до горе.
Аватар
Бат'Весо
 
Мнения: 322
Рейтинг: 1233
Регистриран на: Вто Мар 27, 2012 12:45 pm

Re: 16.02.2014 - Сопот

Мнениеот taurus13 » Вто Фев 25, 2014 4:08 pm

Абе то качването лесно, ама съгласи се, че като правиш 10-12 часов преход горе, не е гот да се опънеш в началото да мъкнеш байк и тежка раница 800 метра денивелация...ако не и повече. Още повече че не сме с леки байкове и раници. Мен кръст не ми остана вече и избягвам тия процедури. А за въртенето, то горе си се събира доволно много въртене.
Ей са летоска бях на гости на сестра ми в Бавария и наехме от там едно леко XC колелце твърдак. Коло да е леко, едно 12 кг, ама нали леки и тесни гуми, лесно се търкалят, геометрията за катерене е добра. И като се опнах по ония ми ти планински пътища, не могат ме хванат. Викам си, аз досега така не съм карал никога бре. Първия ден отскочихме до една хижа в Австрийските Алпи. Кат стигнахме там си бях свежарка и викам си, дали сме качили и 800 метра височина. Какво ти 800 - 1600 метра, а не мен още ми се връткаше. Тук с моя боен твърдак 17,5 кила и 10 кила раница с пълно бойно снаряжение, като мина 1000 метра денивелация и съм се уморил вече. Та къде е XC, къде са тия преходи с велосипед с обща насоченост, ама повече за надолу. Аз обаче не бих се лишил от удоволствието да си карам и надолу щото видях го онова колело как спуска - за 10 метра три пъти се човкирах баси. Отделно никво газене няма тая гума и на всичко се лъзга. А иначе ония германците всеки ден си праскат по едно 1300метра за фитнес. Обаче само по черни пътища. И то там няма равно де - излизаш от градчето и палиш по баира, като така се държи до края. Пътищата им са адски оптимизирани като наклон - нито са твърде стръмни за да ерозират и да се боксува, нито са твърде равни за да стават твърде дълги и оттам скъпи за строеж. Съответно ползват най-много някоя каска, даже и ръкавици масово нямат. Храна, вода и дрехи почти не носят - една ветровка и бидончето на рамката. Горе на хижата има всичко.:) Ама да кажа че това ми хареса...през цялото време си виках, колко си ни е гот у наште планини.
Пък ей го сега иде лятото, пътеки бол за проверяване из Балкана, не може всеки ден до билото с колело на гърба. Някак ще ми се нещо да се вземат в ръце тези хора с лифта. Сега, аз момата я питах - ако си разглобя така колелото, че да е като пакет и да си го нося с мен на седалката може ли? - можело. Явно не искат да има педали по седалките и облегалките да не се късат. Иначе аз за 15 минути го правя на компактно вързопче с помощта на две ленти, няколко свински опашки и един комплек шестограни. Та сигурно така и ще процедирам ако не сложат прикачни устройства.
А...също така било възможно да се качат велосипедите на платформата с която изнасят багаж. Да де, ама то така става двойна цената - един билет за теб, един за велосипед, па и тая платформа докато се завърти и дойде.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: 16.02.2014 - Сопот

Мнениеот Бат'Весо » Сря Фев 26, 2014 12:27 pm

Зарежете тази щуротия с колелата и идвайте да се поразходим пеша , за да се насладите на красотите на Балкана .
Аватар
Бат'Весо
 
Мнения: 322
Рейтинг: 1233
Регистриран на: Вто Мар 27, 2012 12:45 pm

Re: 16.02.2014 - Сопот

Мнениеот Yavkata » Сря Фев 26, 2014 5:30 pm

Бат'Весо написа:Зарежете тази щуротия с колелата и идвайте да се поразходим пеша , за да се насладите на красотите на Балкана .

Сори, аз :offtopic: -а, ама Бат Весо, вземи да откриваш сезона, че ни се кара.
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Re: 16.02.2014 - Сопот

Мнениеот compira » Нед Мар 02, 2014 10:55 am

Yavkata написа:
Бат'Весо написа:Зарежете тази щуротия с колелата и идвайте да се поразходим пеша , за да се насладите на красотите на Балкана .

Сори, аз :offtopic: -а, ама Бат Весо, вземи да откриваш сезона, че ни се кара.


Че то тази зима някой закривал ли го е?
Аватар
compira
 
Мнения: 543
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 10:23 pm
Местоположение: Пловдив

Re: 16.02.2014 - Сопот

Мнениеот milestone » Нед Мар 02, 2014 3:56 pm

Еми Бат'Весо го беше закрил по едно време и той трябва да го открие - така е честно.
Аватар
milestone
 
Мнения: 244
Рейтинг: 1771
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2005 4:37 pm


Назад към Клубове, групи и организирани карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта