Неделя 30.09.2012 Клисура - вр.Богдан - Клисура

Форум за организирани или неорганизирани несъстезателни карания, срещи и дейности на клубове, неформални групи и др., както и общи теми за карания, обединени по даден признак (например регионални).

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Неделя 30.09.2012 Клисура - вр.Богдан - Клисура

Мнениеот THEZOGGO » Пет Сеп 28, 2012 8:21 pm

Неделя 30.09.2012

Здравейте,

Трима човека (една кола) сме решили да минем по маршрута който е описан тук --> http://www.mtb-bg.com/index.php/trails/ ... 30-klisura

Неделя 30.09.2012
Идеята е да тръгнем в 6:00 от стадион "Васил Левски", за да може до 8:00 да стигнем в Клисура и да тръгнем по маршрута. От описанието и снимките изглежда, че маршрута е типично ХЦ. Тоест, отиваме малко да покараме за обем, ако намерим някоя технична пътека ще е плюс. Ако някой иска да се включи е добре дошъл, само, че аз не мога да му предложа транспорт, тоест хората които искат да дойдат и да се включат трябва сами да си осигурт транспорта. Каската е задължителен протектор който трябва да бъде носен. що Желателно е да имате велосипед в изрядно техническо състояние. Резервни гума, помпа и тул няма да е зле също да си носите.

Ако ще носите брони, фул фейсове, бойлери, печки, хладилници и всякаква друга допълнителна техника, само ще ви пречи, тоест това са си 55 км, като ще се опитаме да ги минем за около 11 часа (каране + почивки). От описанието на маршрута не разбрах дали ще има вода, така, че хубаво е да имате със себе си. Размотаване в Клисура от рода на "Айде да си купим една баничка." или "Искам да тропкам, че се успах и не успях вкъщи.", когато пристигнем там, няма да има. Тоест разтоварваме машините, сглобяваме ако е нужно и дим да ни няма. Групата ще се движи с темпото на най-бавния. Няма да оставяме хора които имат нужда от помощ. Ще помоля ако някой е решил да си прави тренировка и да прави спортни рекорди и време, да не идва, че няма да му е комфортно с нас. Ще изстива докато ни чака и прочее. Това не означава че ще се движим айляшки, просто ще караме около най-бавния. Ако някой е решил да гъзомръднем (това е лафче на Великов) да заповяда. Колкото повече-толкова повече.Ще имаме около 11 часа предвижване, дай Боже да не се налага повече. Ако някой реши да се включва в карането, да се запише в темата. Прегледайте http://www.mtb-bg.com/index.php/trails/ ... 30-klisura и си преценете дали маршрута ви допада като терен, дължина и денивелация. После да няма "Аз искам брутално спускане." или "Аз искам още 50 км и 1000м денивелация.". Квото е такова. Честно казано за мен ще бъде леко скука, не си падам по такъв вид терени и карания, но съм обещал на нежната половинка качване до връх Богдан, така, че, сурово, курово, ше го карам.

Ако някой има некви въпроси нека ги сподели в тамата.

Благодаря!

Поздрави!

Жоро.
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Неделя 30.09.2012 Клисура - вр.Богдан - Клисура

Мнениеот Sartor » Съб Сеп 29, 2012 8:21 am

Добре е да споменеш, че има влак до Клисура - добре е да се отиде по-рано, защото е само един вагон тип "Дилижанс-Експрес". :lol:

:offtopic:
Като няма носене на гръб, тотално ме отказа... Тъкмо новата рамка е удобна за това. :D
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: Неделя 30.09.2012 Клисура - вр.Богдан - Клисура

Мнениеот ferdi_mruvkata » Пон Окт 01, 2012 9:23 am

хареса ли ви разходката ?
ferdi_mruvkata
 
Мнения: 137
Рейтинг: 1273
Регистриран на: Вто Авг 16, 2011 8:16 am
Местоположение: София, Габрово

Re: Неделя 30.09.2012 Клисура - вр.Богдан - Клисура

Мнениеот THEZOGGO » Пон Окт 01, 2012 9:26 am

ferdi_mruvkata написа:хареса ли ви разходката ?

:^: :agree:
Само не минахме през хижа Чивира.
Сага съм на работа и няма да мога да опиша подробно, от къде минахме, надявам се по-късно да го направя. Има и някакви снимки. : )

Докато носехме на гръб от х.Богдан (която не работи) към връх Богдан, засякохме двама младежи които спускаха през гората от върха.
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Неделя 30.09.2012 Клисура - вр.Богдан - Клисура

Мнениеот ferdi_mruvkata » Пон Окт 01, 2012 9:50 am

THEZOGGO написа:
ferdi_mruvkata написа:хареса ли ви разходката ?

:^: :agree:
Само не минахме през хижа Чивира.
Сага съм на работа и няма да мога да опиша подробно, от къде минахме, надявам се по-късно да го направя. Има и някакви снимки. : )

Докато носехме на гръб от х.Богдан (която не работи) към връх Богдан, засякохме двама младежи които спускаха през гората от върха.


Хубаво си е там :) Сигурно сте се поопекли в тая жега на ниското ;)
Спускането през гората изгелждаше много сладко ама много кратко. Иначе на север има доста мегдан за храсталясване...
ferdi_mruvkata
 
Мнения: 137
Рейтинг: 1273
Регистриран на: Вто Авг 16, 2011 8:16 am
Местоположение: София, Габрово


Назад към Клубове, групи и организирани карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта