19 Май - голямо преброяване

Форум за организирани или неорганизирани несъстезателни карания, срещи и дейности на клубове, неформални групи и др., както и общи теми за карания, обединени по даден признак (например регионални).

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: 19 Май - голямо преброяване

Мнениеот aiako » Пет Май 18, 2012 8:50 pm

Ама не можах да разбра , как хората които не влизат тук , могат да разберат за шествието ?!
Аватар
aiako
 
Мнения: 123
Рейтинг: 1276
Регистриран на: Вто Мар 17, 2009 12:27 am
Местоположение: София

Re: 19 Май - голямо преброяване

Мнениеот Jaboka » Пет Май 18, 2012 10:22 pm

Добре, значи новия маршрут е в обратна посока - по Левски, през кръговото (съобразено с всички правила за движение по пътищата разбира се) , Московска и спираме за кратка почивка пред общината. После отиваме и пием по една бира на народиния театър ако не ни завали, или наминаваме за края на събитето на НДК.
...хванало го е бавното.
Аватар
Jaboka
 
Мнения: 122
Рейтинг: 1345
Регистриран на: Нед Авг 02, 2009 6:00 pm

Re: 19 Май - голямо преброяване

Мнениеот Jaboka » Съб Май 19, 2012 9:06 pm

Фиаско. Не мога да разбера как може хора с колела за по 3000 лв да се блъскат за безплатни светлоотразители, надявам се ви беше сладко да си накачите по 4-5 ленти на рамките.И на "квесторите" от Велополюция не прави чест че бяха от тези.Ей на това в белите страни му викат Българщина.
И отново ,като всяка година ,имаше надъханяци които се състезаваха използвайки тълпата като колчета. Аз все пак щом тръгнахме викнах "Хайде към общината" но изглежда или заради болното ми гърло или заради всемирната радост че разбираш ли ще минем 900 m по булеварда , поканата ми остана нечута.
...хванало го е бавното.
Аватар
Jaboka
 
Мнения: 122
Рейтинг: 1345
Регистриран на: Нед Авг 02, 2009 6:00 pm

Re: 19 Май - голямо преброяване

Мнениеот novice » Съб Май 19, 2012 9:31 pm

Не може да се отиде до общината, щото ще го отнесат организаторите и догодина ще видим шествие през крив макарон. Може в друг ден и с тази цел специално да се съберем там. Друг въпрос е, че маршрутът разрешен от общината беше напълно малоумен, но... такова е отношението на управляващите към народа - лицемерно, безкомпромисно и популистко, като към рая.:smash: Като откриват безумно проектирани и изпълнени велоалеи се пъчат като манекенки да ги снимат как били "за" колоезденето, а като има велошествие не му дават и 2км из улиците на града... що не отидат в Лондон да видят как се отнасят към колоездачите, когато има, че и когато няма шествие?! :crazy: Тука понеже сульо и пульо и от горно нанадолнище не може да не се движат с колата си даже и в събота, при хубаво време, понеже за тях адския транспорт е унижение и табу, им правим евала, да не сме направели задръстване и е*аваме майката на инициативи като тази. Но... следващия път пак си изберете Фастъкова, тя ви обича! :bowdown: ...или поне само за пред медиите.

ПС: Нали знаете, че и оня умник Диков щял да маха алеята от "Витоша", щото пречела... на кафенетата да наслагат маси по цялата улица.
Изображение
Аватар
novice
 
Мнения: 1021
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 9:54 pm
Местоположение: Bulgaria, SF

Re: 19 Май - голямо преброяване

Мнениеот Jaboka » Съб Май 19, 2012 9:46 pm

^ Не виждам на какво основание ще го отнесат организаторите.Нито някой кара някого насила , пък камо-ли някой с оранжева жилетка.
Нима е противоконституционно 10-ина човека да преминат с велосипедите си по улицата и да спрат да си починат пред случайно избрана сграда.Пък ако започнат да водят дискусия помежду си относно политика , на малко по-висок глас (като нивото на шума и естеството на изказа е упоменто в закона и те ,бидейки добре възпитани люде, биха се съобразили с горния лимит на позволеното) , кой закон им забранява?
...хванало го е бавното.
Аватар
Jaboka
 
Мнения: 122
Рейтинг: 1345
Регистриран на: Нед Авг 02, 2009 6:00 pm

Re: 19 Май - голямо преброяване

Мнениеот RastaWarrioR » Нед Май 20, 2012 7:05 am

Имам предложение.
Да си изберем един ден от седмицата в който да си правим среща за по бира или кафе точно пред общината на Московска. Ей така само да наминаваме по светло, да се изфука някой с ново колело или готин маршрут, да обменим опит или просто да побъбрим, оставаме 1/2 до 1 час и си тръгваме а може и повече ;). И така всяка седмица, скоро ще се разчуе ще водим другарчета, ще се множим а като станем повечко ще пълним и площада пред Александър Невски.
Без ексцесии, плакати и скандирания, няма да е протест и няма да ни е нужно разрешение, няма и кого да обвинят. Културен "тормоз" от наша страна :agree:
Изображение
Аватар
RastaWarrioR
 
Мнения: 669
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 2:02 pm

Re: 19 Май - голямо преброяване

Мнениеот Jaboka » Нед Май 20, 2012 9:16 am

Aз съм "за"
...хванало го е бавното.
Аватар
Jaboka
 
Мнения: 122
Рейтинг: 1345
Регистриран на: Нед Авг 02, 2009 6:00 pm

Re: 19 Май - голямо преброяване

Мнениеот PtD » Нед Май 20, 2012 9:25 am

RastaWarrioR написа:...


Интересна идея! :idea:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: 19 Май - голямо преброяване

Мнениеот subritual » Нед Май 20, 2012 10:05 am

PtD написа:
RastaWarrioR написа:...

Подкрепям идеята.
,,19 Май - голямо преброяване" - каква е бройката някой знае ли? :dontknow: :wavey: :peace:
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: 19 Май - голямо преброяване

Мнениеот b0n40 » Пон Май 21, 2012 3:09 pm

Не успях да открия как е отразено събитието като новина в нет-а, някой ако има линк :dontknow:
b0n40
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Пет Мар 09, 2012 2:38 pm

Re: 19 Май - голямо преброяване

Мнениеот RastaWarrioR » Пон Май 21, 2012 7:18 pm

Струва ми се, че няма да намериш много инфо за шествието. (аз не съм търсил може да бъркам)
Има няколко причини, едната е нещо като цензура на новините поради която не гледам ТВ а другата е, че не бяхме толкоз много колкото се очакваше.
Изображение
Аватар
RastaWarrioR
 
Мнения: 669
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 2:02 pm

Re: 19 Май - голямо преброяване

Мнениеот Vinbg » Вто Май 22, 2012 10:36 am

Айде кога ще се събираме на бира пред общината? :)
Аватар
Vinbg
 
Мнения: 97
Рейтинг: 1221
Регистриран на: Чет Юни 04, 2009 5:41 pm

Re: 19 Май - голямо преброяване

Мнениеот RastaWarrioR » Вто Май 22, 2012 11:43 am

Срещата на форума в сряда ли беше ? Може в топлите месеци да се прехвърли на открито :eyebrow:
Аз съм за тази сряда.
Изображение
Аватар
RastaWarrioR
 
Мнения: 669
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 2:02 pm

Предишна

Назад към Клубове, групи и организирани карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта