Хисариада: Пролетно пробуждане (с разни елементи)- 1.04.2012

Форум за организирани или неорганизирани несъстезателни карания, срещи и дейности на клубове, неформални групи и др., както и общи теми за карания, обединени по даден признак (например регионални).

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: Хисариада: Пролетно пробуждане (с разни елементи)- 1.04.2012

Мнениеот cne » Вто Мар 27, 2012 5:38 pm

tzezko написа:Навити от София на 31.03. на самоход до Хисаря?

Аз обмислям пътуване на 31-ви, но от Карлово, т.е. сутринта с влакчето за Карлово и после към Хисаря през Дъбене и Войнягово. Ако се намерят съмишленици може да се разберем на лични, да не спамим излишно в темата...
chin up
Аватар
cne
 
Мнения: 103
Рейтинг: 1556
Регистриран на: Съб Май 23, 2009 1:35 pm
Местоположение: София

Re: Хисариада: Пролетно пробуждане (с разни елементи)- 1.04.2012

Мнениеот Reactor » Вто Мар 27, 2012 8:13 pm

От "Нашата група" се очертава много сериозно присъствие и тъй като ние ще се появим още от Събота,се сблъскваме с един проблем по хотелите,а той е ,че никой не предлага надеждно съхранение на колелата и не са много възхитени от идеята да имат клиенти с колела.Препоръчайте място за отсядане,където ще ни приемат с колела и ще можем да разчитаме,че все пак сутринта ще си ги намерим.
Последна промяна Reactor на Вто Мар 27, 2012 8:47 pm, променена общо 1 път
Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

Re: Хисариада: Пролетно пробуждане (с разни елементи)- 1.04.2012

Мнениеот sivval » Вто Мар 27, 2012 8:28 pm

Сергей е човека които се грижи за нашите перфектни спортни фигури,релакс в природата и нови приятелства!Ще дойдем да покараме и забавляваме заедно-ПРИЯТЕЛЮ! :peace:
sivval
 
Мнения: 19
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 8:04 pm

Re: Хисариада: Пролетно пробуждане (с разни елементи)- 1.04.2012

Мнениеот sergeh » Вто Мар 27, 2012 8:56 pm

Поради "особености от пейзажа" като наличие на собствено място за отсядане в Хисаря, не ми се е налагало да ползвам хотел, но знам, че големите са Аугуста и Хисар. И двата са достатъчно големи, за да се намери помещение (при добро желание) за колелата. По спомени - Аугуста дори предлагат велосипеди под наем, така че трябва да имат такова помещение. Хисар пък си имат собствен двор с охрана на портала - и там със сигурност може да се намери нещо подходящо. Проблемът е, че тези хотели са сравнително висока категория. Не съм гледал какви са цените и дали има някакви промоции за сезона, но това може да се види в нета. Иначе има още доста хотели, има и частни квартири с дворчета - поразгледайте в сайтовете и си харесайте нещо.

Аз се сещам за един хотел, който е на половината на пътя от прелеза до паметника, където се събираме - хотел Гергана, ето линк, където могат да се видят цени - 24 лв. за легло в двойна стая.

http://www.bgholiday.com/bg/hotel-gergana

В краен случай мога да прибера 15-тина колела и в моя гараж :D

Ако имате желание, може да мислим и по съботна програма - зависи кога ще пристигнете и с какви мераци!
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско

Re: Хисариада: Пролетно пробуждане (с разни елементи)- 1.04.2012

Мнениеот Reactor » Вто Мар 27, 2012 9:03 pm

Благодаря за бързата реакция и отговор!
Ще проверим и квартирите и ако нещо не се уреди с колелата,ще ти пиша на ЛС да ги крием при теб :) :beer:
Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

Re: Хисариада: Пролетно пробуждане (с разни елементи)- 1.04.2012

Мнениеот sergeh » Вто Мар 27, 2012 9:08 pm

Ако имате желание, може да мислим и по съботна програма - зависи кога ще пристигнете и с какви мераци!

Повтарям го, защото го дописах, и може да не си го видял :D
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско

Re: Хисариада: Пролетно пробуждане (с разни елементи)- 1.04.2012

Мнениеот Reactor » Вто Мар 27, 2012 9:15 pm

sergeh написа:Ако имате желание, може да мислим и по съботна програма - зависи кога ще пристигнете и с какви мераци!

Повтарям го, защото го дописах, и може да не си го видял :D

В Събота ще го даваме по-лежерно и разпускащо и като пътуване и като помотване,та не го мисли :beer:
Още не е ясно колко ще тръгнем от Събота,за сега сме двама/семейно/!
Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

Re: Хисариада: Пролетно пробуждане (с разни елементи)- 1.04.2012

Мнениеот Kaski » Сря Мар 28, 2012 12:13 pm

:peace:

:D sounds good, but i also have to organise a transport ... train if no other will help a german :dontknow: :beer:
don't need a hostel, will take my tent :smokin:
i will check my transport opportunities and keep you up to date here

greets, Kris
Аватар
Kaski
 
Мнения: 78
Рейтинг: 1262
Регистриран на: Вто Окт 20, 2009 1:54 pm

Re: Хисариада: Пролетно пробуждане (с разни елементи)- 1.04.2012

Мнениеот traveler » Сря Мар 28, 2012 12:15 pm

Аз също бих дошъл.Ако някой има място в колата за още един байк от Пловдив ще съм му много благодарен :wavey:
traveler
 
Мнения: 158
Рейтинг: 1251
Регистриран на: Сря Авг 12, 2009 12:52 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Хисариада: Пролетно пробуждане (с разни елементи)- 1.04.2012

Мнениеот sergeh » Сря Мар 28, 2012 12:17 pm

@Kris, I think you can arange transport as there will be a lot of people from Sofia.

За да не се върнем прекалено бързо, мисля да модифицирам малко маршрута за връщане, така че да хванем още една мото-пътечка за спускане. Не ми се играе да сглобявам трак, защото го нямам на едно място, най-вероятно в събота ще врътна тази отбивка и ще кача трака тук, за тези, които държат да го имат предварително.

Изображение

По-голямата част от допълнението (без самото спускане) всъщност го има в трака, който малко по-нагоре пусна mastylo.
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско

Re: Хисариада: Пролетно пробуждане (с разни елементи)- 1.04.2012

Мнениеот THEZOGGO » Сря Мар 28, 2012 4:00 pm

Sounds good. : )
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Хисариада: Пролетно пробуждане (с разни елементи)- 1.04.2012

Мнениеот mastylo » Сря Мар 28, 2012 9:58 pm

traveler написа:Аз също бих дошъл.Ако някой има място в колата за още един байк от Пловдив ще съм му много благодарен :wavey:

Убеден съм, че няма да има проблем да те качи някой. Засега поне сме се разбрали с няколко души да тръгнем заедно от Сточна гара, срещата е в неделя в 8:30 сутринта.
Сложих току-що и обява във Фейсбук, защото май Сергей не припарва там :D
https://www.facebook.com/events/277046475707567/
Аватар
mastylo
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Съб Окт 15, 2011 8:55 am
Местоположение: Пловдив

Re: Хисариада: Пролетно пробуждане (с разни елементи)- 1.04.2012

Мнениеот vas69 » Сря Мар 28, 2012 10:32 pm

Понеже не съм карал в региона бих искал да попитам :xx(: Подобно ли е на катеренето от Бояна до Златните ?
Life is behind bars and between legs.
I'll be BACK.
Аватар
vas69
 
Мнения: 224
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Чет Яну 13, 2011 11:16 pm
Местоположение: София

Re: Хисариада: Пролетно пробуждане (с разни елементи)- 1.04.2012

Мнениеот sergeh » Сря Мар 28, 2012 10:56 pm

mastylo написа:Сложих току-що и обява във Фейсбук, защото май Сергей не припарва там :D


Мерси, Борка, наистина не го тача тоя клюкарник :evil:

vas69 написа:Подобно ли е на катеренето от Бояна до Златните?


Аз не съм карал там и не мога да кажа, а другите пък не са карали по тоя маршрут, така че това може да стане ясно в неделя :D
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско

Re: Хисариада: Пролетно пробуждане (с разни елементи)- 1.04.2012

Мнениеот subritual » Чет Мар 29, 2012 12:25 am

vas69 написа:Подобно ли е на катеренето от Бояна до Златните ?

Като денивелация (изкачване) е по-малко. 370м от долна до горна точка,а иначе като натоварване Сергей може да каже.
:beer:
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Хисариада: Пролетно пробуждане (с разни елементи)- 1.04.2012

Мнениеот rianmao » Чет Мар 29, 2012 9:02 am

Здравейте и от мен, Димитър съм (с Петър от Сопот караме заедно)
Гледам, че ще превалява в неделя в Хисаря http://sinoptik.bg/khisarya-bulgaria-100730419/weekend По принцип стига да няма проливни истории съм сигурен...
Иначе има ли нещо организирано в района за Събота, Весо, ще ходите ли на Домлян? Ако няма нищо да се самморганизирам :D , че може би съботата ще е по-приятна за каране.
Желая на всички приятен ден и ще се видим уикенда.
Аватар
rianmao
 
Мнения: 57
Рейтинг: 1262
Регистриран на: Чет Яну 06, 2011 9:14 am

Re: Хисариада: Пролетно пробуждане (с разни елементи)- 1.04.2012

Мнениеот sergeh » Чет Мар 29, 2012 2:43 pm

И аз гледам прогнозите, но не вярвам да има нещо повече от препръскване, което само ще подобри сцеплението, защото миналата неделя навсякъде беше доста сухо и песъчливо. Засега аз в събота мисля да врътна добавката към основния маршрут, но не съм мислил за определен час. Има и участник, планиращ преход Карлово - Хисаря в събота, вижте по-нагоре в темата.

subritual написа:... а иначе като натоварване Сергей може да каже. :beer:


Аз го определям като леко до средно натоварване по моите мерки - общо взето се кара навсякъде по истинските нагорнища (в рамките сумарно на час и половина), може би само в два участъка има 100-200 м. бутане и на едно място, както писах, малко носене. Като за начало на сезона съм гледал маршрута да не е много тежък и дълъг, но има мегдан за желаещите да си го утежнят, ако искат :D

По планирания маршрут излизаме по едно време на пътя за х. Фенера, катерим малко по него и завиваме наляво към втората моторджийска пътека (червената линия). Тези, които са набрали достатъчно енергия и карането ще им се види леко, могат да продължат по пътя за Фенера до местността Коритата (обещавам им, че ще изплезят достатъчно езици), от там да се спуснат надолу до междинния път, по който ние се отклоняваме и да затворят по-големия кръг с втората моторджийска пътека.

Изображение
Прикачени файлове
Korita.gpx.txt
Ето и трак на описаното отклонение
(230.76 KiB) 78 пъти
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско

Re: Хисариада: Пролетно пробуждане (с разни елементи)- 1.04.2012

Мнениеот MusicShaker » Чет Мар 29, 2012 10:06 pm

Reactor написа:Благодаря за бързата реакция и отговор!
Ще проверим и квартирите и ако нещо не се уреди с колелата,ще ти пиша на ЛС да ги крием при теб :) :beer:

Йоско, аз съм Любо, виждали сме се при Нахи и бяхме заедно на Цър-пъра.
Аз ще идвам със сина ми и решихме да спим в къща за гости - 30 лв.стая със собствен санитарен възел:
http://bghotelite.com/guest-house-tsvetanski.2752_bg
Човека каза, че има още две свободни стаи, но с един общ санитарен възел.
На втория етаж прави ремонт и там можем да складираме байковете - сигурно е и ще сме сами в цялата къща.
Мога да си позволя всеки хотел в Хисаря, но се страхувам като съм сме сбайковете в тези го;леми хотели - реално много хора имат достъп до общите помещения и може да стане "българска" грешка :)
Ще се радвам ако се присъедините към нас в тази къща. Може да ми пратиш на ЛС твоя тел. - да се чуем още в събота и да покараме заедно - за загрявка в събота :)
моя гсм: 0884 524 155
strive al 8.0
Аватар
MusicShaker
 
Мнения: 182
Рейтинг: 1520
Регистриран на: Съб Апр 02, 2011 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Хисариада: Пролетно пробуждане (с разни елементи)- 1.04.2012

Мнениеот outfaced » Чет Мар 29, 2012 10:06 pm

гответе се за много мощта агитка от Пловдив :nuts:
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Хисариада: Пролетно пробуждане (с разни елементи)- 1.04.2012

Мнениеот THEZOGGO » Чет Мар 29, 2012 10:09 pm

outfaced написа:гответе се за много мощта агитка от Пловдив :nuts:

Ооо, става още по интересно. : )
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Хисариада: Пролетно пробуждане (с разни елементи)- 1.04.2012

Мнениеот MusicShaker » Чет Мар 29, 2012 10:10 pm

Kaski написа::peace:

:D sounds good, but i also have to organise a transport ... train if no other will help a german :dontknow: :beer:
don't need a hostel, will take my tent :smokin:
i will check my transport opportunities and keep you up to date here

greets, Kris

Kris, we will be just two of us starting from Sofia around noon time on SAT - Mladost 1A - bl.523.
I will be glad if you join us - call 0884 524155 or write a personal message.
Take care!
Lubo
strive al 8.0
Аватар
MusicShaker
 
Мнения: 182
Рейтинг: 1520
Регистриран на: Съб Апр 02, 2011 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Хисариада: Пролетно пробуждане (с разни елементи)- 1.04.2012

Мнениеот sergeh » Чет Мар 29, 2012 11:21 pm

Друго по-малко натоварващо разширение на маршрута е вместо пускане по втората моторджийска пътека да се продължи по пътя, който карахме последната неделя със спускане към Мътеница (специално за outfaced):

Изображение
Прикачени файлове
X5a.gpx.txt
Спускане към Мътеница
(213.83 KiB) 81 пъти
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско

Re: Хисариада: Пролетно пробуждане (с разни елементи)- 1.04.2012

Мнениеот Reactor » Пет Мар 30, 2012 6:50 am

MusicShaker написа:.....Йоско, аз съм Любо, виждали сме се при Нахи и бяхме заедно на Цър-пъра.

Здравей Любо :)
Разбира се,че не съм забравил :beer:
Благодаря за инфото.Ще разгледам,но има една особеност,че Таня се отказа от колоезденето в полза на басейна и в Събота ще го даваме по-лежерно,то ние ще пристигнем и малко по-късно заради настаняването,което е след 14:00 часа,като пътьом ще минем да разгледаме Старосел.
Тъй като в нашата кола се промениха плановете и се освободи място,Крис ще пътува с нас,но и той ти благодари за предложението :)
Предпочетохме хотела/Аугуста/ заради басейна и хората казаха,че уж няма проблем с колелата,но винаги може да се преместим при вас ако нещо се бъгне в схемата :)
Ще ти се обадя,направо да се чуем!

Айде банда,не остана :beer:
Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

Re: Хисариада: Пролетно пробуждане (с разни елементи)- 1.04.2012

Мнениеот outfaced » Пет Мар 30, 2012 7:00 am

sergeh написа:Друго по-малко натоварващо разширение на маршрута е вместо пускане по втората моторджийска пътека да се продължи по пътя, който карахме последната неделя със спускане към Мътеница (специално за outfaced):

аз по скоро мислех да удължа и изкривя малко настоящето предложение ... една 3-на 8-мица ми се получи :D
Изображение
Но това на място - според времето, мераците и т.н.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Хисариада: Пролетно пробуждане (с разни елементи)- 1.04.2012

Мнениеот THEZOGGO » Пет Мар 30, 2012 10:24 am

Знаех си, че маршрута ще се изкриви. :D :agree: :bowdown:
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Хисариада: Пролетно пробуждане (с разни елементи)- 1.04.2012

Мнениеот Марин » Пет Мар 30, 2012 11:25 am

Айде стига разтегахте маршрута , ами дайте Хисариадите да ги правим двудневни с опознавателна вечерна програма .
Пък и се съобразявайте с факта , че има стари и немощни участници / например Бат Весо / , чийто купонджийски НЕОБХОДИМОСТИ трябва да бъдат предвидени .
Марин
 
Мнения: 152
Рейтинг: 1212
Регистриран на: Вто Апр 19, 2011 7:51 pm

Re: Хисариада: Пролетно пробуждане (с разни елементи)- 1.04.2012

Мнениеот tisho » Пет Мар 30, 2012 12:29 pm

Преваляванията, поне в София, понакиснаха обстановката.
В Хисаря не знам как е, но предполагам, че няма да се пренасрочи
мероприятието. Или?
Аватар
tisho
 
Мнения: 622
Рейтинг: 1628
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 3:49 pm
Местоположение: U picku materinu

Re: Хисариада: Пролетно пробуждане (с разни елементи)- 1.04.2012

Мнениеот THEZOGGO » Пет Мар 30, 2012 12:50 pm

Синоптика казва към настоящия момент --> http://sinoptik.bg/khisarya-bulgaria-100730419?search

Не е ясно обаче, до неделя как ще се развие метеорологичната обстановка. Най-добре е човек да има някоя и друга топла дрешка, подходящи обувки, шапка и ръкавички и мисля, че всичко ще е тип-топ. : )
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Хисариада: Пролетно пробуждане (с разни елементи)- 1.04.2012

Мнениеот sergeh » Пет Мар 30, 2012 2:59 pm

Към 16:00 данните от Хисаря са, че там не е валяло изобщо, духа повечко вятър, който според прогнозите ще утихне. Особеностите на почвата в региона са такива, че при тези превалявания, за които се говори в прогнозите, гарантирано кал няма да има. Аз лично се съмнявам и дали изобщо ще преръси, но всеки си решава сам. Някое леко якенце и дъждобран няма да са излишни, пък дано не се наложи да ги ползваме.
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско

Re: Хисариада: Пролетно пробуждане (с разни елементи)- 1.04.2012

Мнениеот Бат'Весо » Пет Мар 30, 2012 3:23 pm

Айде стига разтегахте маршрута, ами дайте Хисариадите да ги правим двудневни с опознавателна вечерна програма.
Пък и се съобразявайте с факта, че има стари и немощни участници /например Бат Весо/, чийто купонджийски НЕОБХОДИМОСТИ трябва да бъдат предвидени.

Тъй, тъй, направих ти акаунт-подарък и пак пишеш от профила на сина си (Маринчо), та да не стават обърквания ще те цитирам от твое име :rofl: :rofl:
Сергей
Аватар
Бат'Весо
 
Мнения: 322
Рейтинг: 1233
Регистриран на: Вто Мар 27, 2012 12:45 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Клубове, групи и организирани карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта