Хисариада: Пролетно пробуждане (с разни елементи)- 1.04.2012

Форум за организирани или неорганизирани несъстезателни карания, срещи и дейности на клубове, неформални групи и др., както и общи теми за карания, обединени по даден признак (например регионални).

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: Хисариада: Пролетно пробуждане (с разни елементи)- 1.04.2012

Мнениеот kosiani » Нед Апр 01, 2012 4:47 pm

Късо, но качественно :agree: Всичко беше изчислено :beer: До нови срещи :D
Аватар
kosiani
 
Мнения: 172
Рейтинг: 1347
Регистриран на: Пет Авг 03, 2007 8:55 am
Местоположение: Габрово BG

Re: Хисариада: Пролетно пробуждане (с разни елементи)- 1.04.2012

Мнениеот outfaced » Нед Апр 01, 2012 4:53 pm

tisho написа: Ай ся кажете, че Средна гора не е
скрита лимонка! :)

Много каране има по тия места ... пък колко други по неизвестни има още по Средногорието :agree:
Пролет и Есен трябва да се кара там. Малко ни се пошегува времето днеска, но идния месец ще е идеално за връткане там. Пясъка определено е по-добър мокър :D А като се раззелени всичко ще стане райско.

Не че и така не си направихме кефа, но съвет към Сергей - изчаквай с пролетните мероприятия да стане зелено в гората. Кефа е още по и снимките са по шаренки :D .

kosiani написа:Късо, но качественно :agree: Всичко беше изчислено ...

Aбе мен отдавна не ми се беше случвало да си върна и храната и водата :D Ще трябва да се върнем някой хубав ден да изпълним точката с лежането на полянка и доволното преживяне :clap:
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Хисариада: Пролетно пробуждане (с разни елементи)- 1.04.2012

Мнениеот L-E-G-O » Нед Апр 01, 2012 5:16 pm

Пропуснахме най-важната част от карането- лежането :nuts: . "Ето на онази полянка можете да хапнете и да починете" и докато се извадиха сандвичите... заваля :xx(: дъждобраните замениха сандвича и давай надолу, но хубаво надолу си беше- супер. Браво за маршрута и благодаря на всички които ни изчакаха докато се дотътрим с фиата. Чакаме повторение :beer:
Вода и RAM тръгнат ли ... нямат спиране
Аватар
L-E-G-O
 
Мнения: 264
Рейтинг: 1367
Регистриран на: Нед Авг 06, 2006 6:35 pm
Местоположение: Севлиево

Re: Хисариада: Пролетно пробуждане (с разни елементи)- 1.04.2012

Мнениеот psixopat » Нед Апр 01, 2012 5:44 pm

Какво да кажа, освен че беше супер карането..времето си направи шега с нас, но какво да се прави все пак е ранна пролет.
Снимки тук https://www.facebook.com/media/set/?set ... 8b596677e6
taurus13 написа:в планината също има 4 посоки, но те са различни от световните. Тук те са: Нагоре, Надоле, Насам и Натам.
:)
Аватар
psixopat
 
Мнения: 1211
Рейтинг: 1867
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:11 pm
Местоположение: Габрово

Re: Хисариада: Пролетно пробуждане (с разни елементи)- 1.04.2012

Мнениеот Reactor » Нед Апр 01, 2012 6:30 pm

Благодарности от Нашата група!
Наистина хубав,съдържателен маршрут.Подходящ и за сезона,както се видя :)
Кратко,но запомнящо се :beer:
Малко снимки!
Последна промяна Reactor на Нед Апр 01, 2012 6:35 pm, променена общо 1 път
Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

Re: Хисариада: Пролетно пробуждане (с разни елементи)- 1.04.2012

Мнениеот sergeh » Нед Апр 01, 2012 6:34 pm

Април се пошегува с нас, но ето как изглежда статистиката:

Регистрирани участници: 68 (което включва 62 листчета с номерца, които бях подготвил предварително и раздадох, Митко от Сопот, който малко закъсня и 5-ма С.К.А.калци, предвождани от taurus13, който се впуснаха след нас по удължен маршрут от с. Войнягово, настигнаха ни, караха с нас, представиха се с достойно присъствие в р-т Балкан и си продължиха обратния път към Войнягово).

Дежурното протоколно фото (с някой липси, отсъстващите получават мъмрене):

Изображение

Тук има оригиналите и няколко варианта, така че да намерите най-подходящо изражение на физиономията си или по-героична стойка :D

Колкото и да правехме варианти - къси и по-дълги, времето реши мероприятието да се проведе по маршрута от началото на темата.

Искам да изкажа специална благодарност на Ники от Габрово, който самопожертвователно пое функцията на "метла" от прословутите полянки за лежане, игри и забавления, където ни нападна суграшица и доведе благополучно последните до Хисаря.

Тази година исках да направим, при подходящи условия, зимна Хисариада - без сняг и кал, при хубаво, макар и хладно, слънчево време - нещо което не е нетипично за региона.
Но явно природата (както и днес) е била на друго мнение и тези условия не се случиха. Затова реших, че е подходящо да направим една по-къса и ранна - в началото на сезона и една "по-нормална", както я мисля - в късна пролет (да не забравяме, че лятото започва на 22.06).

Проектът за маршрут е Хисаря - х. Фенера - Белокамене - Старосел - Хисаря (60-тина км.), но дали и кога ще се случи, ще му мислим, когато му дойде времето (за да може да се цопнем в басейна на Белокамене).

До нови срещи и благодаря на всички участници!
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско

Re: Хисариада: Пролетно пробуждане (с разни елементи)- 1.04.2012

Мнениеот whatevaman » Нед Апр 01, 2012 7:09 pm

Наистина времето си направи първоаприлска шега,но добро каране стана :beer: чакаме следващата Хисариада :peace:
whatevaman
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Пет Яну 20, 2012 4:49 pm

Re: Хисариада: Пролетно пробуждане (с разни елементи)- 1.04.2012

Мнениеот Бат'Весо » Нед Апр 01, 2012 7:22 pm

Бях разконспериран и заловен от Сергей и сега вече щете , нещете ще търпите дълбокомислените и дълновидни мои писания .
А като за начало - здрасти и много здраве .
Радвам се , че откриването на сезона с Хисариада хареса на всички , защото и аз съм на същото мнение .
Много рядко ми се случва представите ми за събитие с положителен характер да съвпаднат с действителното събитие .
Имаше адреналин и маршрута беше интересен .
Надявам се на скорошно подобно мероприятие .
Аватар
Бат'Весо
 
Мнения: 322
Рейтинг: 1233
Регистриран на: Вто Мар 27, 2012 12:45 pm

Re: Хисариада: Пролетно пробуждане (с разни елементи)- 1.04.2012

Мнениеот KalinJKrumov » Нед Апр 01, 2012 8:03 pm

Супер беше. :beer: Всичко беше екстра. Благодарности на организаторите и до нови срещи. :wavey:
KalinJKrumov
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Окт 21, 2011 8:34 pm

Re: Хисариада: Пролетно пробуждане (с разни елементи)- 1.04.2012

Мнениеот nibiru » Нед Апр 01, 2012 8:25 pm

Ето малко снимки от Хисариада 2012 http://nibiru.snimka.bg/other/hisar-01- ... 0.26777844
карането беше чудесно ,да сме живи и здрави пак да се срещнем там.
nibiru
 
Мнения: 251
Рейтинг: 1278
Регистриран на: Сря Авг 26, 2009 9:47 pm

Re: Хисариада: Пролетно пробуждане (с разни елементи)- 1.04.2012

Мнениеот MusicShaker » Нед Апр 01, 2012 8:29 pm

Искам да кажа голямо БЛАГОДАРЯ на Сергей и на всички ангажирани с организацията. Браво за усилията, ентусиазма и доброто настроение!
...Времето... пак времето... все има по нещо в едно каране, което да ни изненада :)
Важното е, че си прекарахме страхотно и беше един "добър ден за българската демокрация" :)))))
Наистина, имаше от всичко по-малко - и изкачване, носене, бутане, спускане, падане ... :)
Беше кратко, вярно, но го запълнихме с афтърпарти в едно кръчме на центъра, вместо да лежим по полните.
Както някой вече писа, и аз за първи път си върнах сандвичите и водата почти недокосната :))) На юруш го взехме:)
Поздрави на всички и до нови срещи по пътеките!
Любо
strive al 8.0
Аватар
MusicShaker
 
Мнения: 182
Рейтинг: 1520
Регистриран на: Съб Апр 02, 2011 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Хисариада: Пролетно пробуждане (с разни елементи)- 1.04.2012

Мнениеот Марин » Нед Апр 01, 2012 8:34 pm

Карането ми хареса . Бях подготвен добре за спускането и се накефих.
Очаквам и най-добрите карачи да участват в карания по нашите средногорски райони да се пробвам първо на наша земя пък после ще видим .
Марин
 
Мнения: 152
Рейтинг: 1212
Регистриран на: Вто Апр 19, 2011 7:51 pm

Re: Хисариада: Пролетно пробуждане (с разни елементи)- 1.04.2012

Мнениеот THEZOGGO » Нед Апр 01, 2012 8:36 pm

Фото, моля!

В края на спускането намерих на пътеката ето това шише. Който си го познае, може да ми пише лично съобщение, за да му го върна. Не е отваряно и не е изсипано съдържанието му. Както го намерих, така и ще го върна на собственика му.

http://prikachi.com/images/129/4591129U.jpg

http://prikachi.com/images/131/4591131o.jpg

http://prikachi.com/images/140/4591140D.jpg

http://prikachi.com/images/144/4591144z.jpg

Едит:
Мисля, че открих собственика на шишето, благодарение на една от сникмите на колегата nibiru.

Ето я снимката с колегата, на който мисля, че е шишето:

http://media.snimka.bg/s1/0267/026777900-big.jpg?r=0

Карането беше много хубаво. Имаше лек неприятен ветрец, но това е един от чаровете на планинското колоездене. Сингъл трака надолу беше доста приятен, игрив и скоростен.
Надявам се в най-скоро време да се върнем пак по тези места и да покараме по-сериозно.

Има и видео, за което ще направя всичко възможно в най-скоро време да се появи на нашия сайт и тук във форума.

Поздрави.

Здраве!

Жоро
/Велоклуб "Нашата група"/
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Хисариада: Пролетно пробуждане (с разни елементи)- 1.04.2012

Мнениеот mastylo » Нед Апр 01, 2012 8:45 pm

THEZOGGO написа: В края на спускането намерих на пътеката ето това шише. Който си го познае, може да ми пише лично съобщение, за да му го върна. Не е отваряно и не е изсипано съдържанието му. Както го намерих, така и ще го върна на собственика му.

Ето един хубав повод да покарам пак с вашата щура група :beer: Шишето е на сина ми и вече му бях обещал ново за утре :D То неговото не се губи, ами дано скоро се видим пак по пътеките! Голямо благодарско! :bowdown:
Аватар
mastylo
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Съб Окт 15, 2011 8:55 am
Местоположение: Пловдив

Re: Хисариада: Пролетно пробуждане (с разни елементи)- 1.04.2012

Мнениеот RedHawk » Нед Апр 01, 2012 10:12 pm

Макар и кратко, като за ден с такива изненади от времето си беше много добро каране.

Сергей, благодарности за маршрута и организацията! :)

Следващият път пак. А пътеката за спускане си беше добра и тъкмо дъждеца и поуталожи
прахта. Горе преди спускането бяхме насядали. Аз тъкмо си извадих сандвича и го почнах,
и някой каза : -Ама това е сняг бе!
Точно след малко всички се изнесоха надолу. :D
Та така времето малко ни посъкрати карането, но си беше хубаво пак. :agree:
Там в Хисарско си попръскваше дъждец, а тука в София зимата се върнала, че
и преспи имаше чак. :D

Този път съвсем малко СНИМКИ. :wavey:
:beer:
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Re: Хисариада: Пролетно пробуждане (с разни елементи)- 1.04.2012

Мнениеот Kpoko » Нед Апр 01, 2012 11:56 pm

Екстра беше днес, около 43 км, с две кръчми и разходка из Хисаря, а и с времето извадихме късмет, какво повече може да иска човек :)
А и пътеката надолу беше прелест :clap:
Сергей, благодаря за организацията и маршрута!
Аватар
Kpoko
 
Мнения: 1542
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 10:58 am
Местоположение: София

Re: Хисариада: Пролетно пробуждане (с разни елементи)- 1.04.2012

Мнениеот taurus13 » Пон Апр 02, 2012 12:53 am

Тоя път синоптиците от Синоптик БГ разцепиха прогнозата до секунда. Значи бяха написали, че в 12 почва да вали, и точно в 12:01 заръси няква суграшица. То това беше за кратко обаче, пък и не можа да смути душите наши. Нашата стратегия все пак се оказа печеливша - след спускането заседнахме задълго в ресторант Балкан, докато премине фронта. и когато това стана отидохме да си докараме. :D Видяхме и слънцето над билото на Балкана, видяхме и синьото небе на края на облачния фронт. Впоследствие видяхме и ясното звездно небе, но вече от колата. Тук е момента да се оплача от смяната на времето с лятно, заради което стана още по-трудно да замръкнем. И все пак измамихме отново времето - сигурно пак най-топло и сухо ни беше в БГ. :)
А това че окъснахме за снимката е направо непростимо - просто не знам как така ни се случи - ние никога, ама никога не закъсняваме, както и никога не се отклоняваме от траковете. :lol:
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Хисариада: Пролетно пробуждане (с разни елементи)- 1.04.2012

Мнениеот thechosen » Пон Апр 02, 2012 8:25 am

Приятно каране :D .
Има доста възможности в района, ще се върнем ама с преспиване :eyebrow:
Но докато се наканим може да врътнем още една Хисариада, Сергей вече има планове :beer:
thechosen
 
Мнения: 235
Рейтинг: 1875
Регистриран на: Чет Май 29, 2003 3:49 pm

Re: Хисариада: Пролетно пробуждане (с разни елементи)- 1.04.2012

Мнениеот papinu » Пон Апр 02, 2012 9:45 am

Благодарности и поздравления към Сергей за организацията.
Да, наистина карането беше на ниво. Дължината (размера) не е от значение :).
Следващата Хисариада ще е с приспиване - да се покара повече, а децата и жената - на басейна :).
В превъзходството ти над другите няма нищо благородно. Истинското благородството се състои в това да превъзхождаш предишния си аз.
Аватар
papinu
 
Мнения: 393
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 12:51 pm
Местоположение: София

Re: Хисариада: Пролетно пробуждане (с разни елементи)- 1.04.2012

Мнениеот taurus13 » Вто Апр 03, 2012 11:06 am

Ще пусна и тук малко снимки от неделя, макар че то нашето стана леко отделно мероприятие, но да се види, че и ние сме били в Хисаря. :D
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Хисариада: Пролетно пробуждане (с разни елементи)- 1.04.2012

Мнениеот sergeh » Вто Апр 03, 2012 12:08 pm

От вашите снимки ми идва идея, която си заслужава да се реализира - следващия път да направим стартовата точка до Камилите (снимката, която е на номерцата, които раздавах). Това е малко по-градско, но там има достатъчно място за паркиране (ще огледам за знаци "Забранено паркирането") и е интересно да се види, ще станат идейни снимки (и следващия път никакви отсъстващи от снимките!), пък и ще популяризираме присъствието си сред ранобудното гражданство :D
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско

Re: Хисариада: Пролетно пробуждане (с разни елементи)- 1.04.2012

Мнениеот whatevaman » Сря Апр 04, 2012 3:39 pm

Може и предилетна Хисариада да направим,като гледам интереса към мероприятието ,едва ли ще липсват хора :agree:
whatevaman
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Пет Яну 20, 2012 4:49 pm

Предишна

Назад към Клубове, групи и организирани карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта