Pamporovo Bike Fest 2016 - 23-26 юни

Форум за обявяване, организиране и обсъждане на състезателни прояви. За да е състезателна една проява, тя трябва да включва съревнованието като предварително и официално обявен елемент.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 700 / 10
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: Pamporovo Bike Fest 2016 - 23-26 юни

Мнениеот stoyancha » Вто Юни 28, 2016 12:13 pm

Нито съм състезател, нито голям специалист в каквото й да е, но това е спортна дисциплина с голям риск и на всеки му ясно, че малка грешка може да доведе до големи последици за карачите и не разбирам защо толкова се спекулира с това в какво състояние се намират сериозно падналите? Не искам да мислите, че казвам нещо от рода:
-Абе, майната му на тоя падналия.
С всички проблеми в българската медицина се радвам, че е имало не 1, а 2 линейки на място. Цената за участие няма какво да се коментира, защото не мисля, че организаторите правят събитието с цел печалба, а популяризиране на дисциплината, а също и привличане на интерес от Запад.
Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

Re: Pamporovo Bike Fest 2016 - 23-26 юни

Мнениеот ema_concept_creative » Вто Юни 28, 2016 12:20 pm

То в София, където се 2 милиона много трудно се намират хора за тази работа...
ema_concept_creative
 
Мнения: 226
Рейтинг: 1750
Регистриран на: Вто Май 08, 2012 9:41 am

Re: Pamporovo Bike Fest 2016 - 23-26 юни

Мнениеот Pr3d4t0R » Вто Юни 28, 2016 12:27 pm

Не бях в Пампорово и не мога да коментирам, и бих само да кажа, че таксите на ДХ и Ендуро състезанията са много ниски спрямо труда, който се влага от шепа ентусиасти. Да имаме серии в три МТБ дисциплини (ДХ, градско ДХ и Ендуро) е нещо страхотно за нашата малка общност.

@ Дани и Ема - със сигурност хората, които оценяват труда и усилията ви (включително и останалите клубове/свободни електрони, които помагат) са много. Виждате го и по броя на участници навсякъде.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Pamporovo Bike Fest 2016 - 23-26 юни

Мнениеот Pinky76 » Вто Юни 28, 2016 2:19 pm

Ето и моите мисли и преживявания на феста и състезанията в Пампорово.

Аз пристигнах в петък вечерта с Васко Василев,Мартин,Веско и Влади.
Беше много хубаво.Благодаря за компанията момчета. :)

Събота сутринта станахме и отидохме да се запишем и покараме по трасето.
Е,трудничко си беше.
Има няколко фактора тук:
1.голямата надморска височина,на коята никой не е свикнал
2,повечето момчета,ако не и всички без мен работят, и няма как да са тренирали много часове и да са максимално добре подготвени
3.Трасето е много трудно физически.Изкачванията бяха отвесни(по над 30 %) наклон някои.И ти или караш на макс или буташ.
4.Спускането е супер.Технично,но всеки кара с неговата си скорост и не мисля,че много хора са бутали на дадени участъци.
Ама изкачванията в долната част на трасето са много тежки.Нека се промени най-дългото и стръмно изкачване в най-долната част на трасето и да се прекара пътя леко встрани и да бъде по-полегато,
Аз качих всичко(без стръмните 3-4 метра след асфалта,където не ми стигаше сцепление.Но и това е много трудно за нивото на състезателите в България).
Бях на ръба,а не карах на макс.Ако беше състезание с голяма конкуренция щях и аз да бутам.А състезанието беше малко над 1 час.Ако е както трябва да бъде 1.30 минути за лидерите и около 2.00 часа за последните ще е много тежко.
Една идея по-леко трасе и ще е супер. :)

Мерси много на Влади,който ме закара до Пловдив след финала и успях да си хвана автобуса и да се прибера в Казанлък следобяда.После в неделя имах старт на шосе.За това после.
Влади благодаря ти още веднъж.Добър човек,Бъди щастлив.

Много ми е съвестно и за състезанието по XCO и сега като чета за DH,където е имало един много сериозен инцидент и това се дискутира най-вече.
Нека се дискутира,ама без лични нападки и кой е крив и кой е прав.Няма такива.Всички сме заедно в добро или лошо.Нещо като брак само че неофициален. :)

За XCO състезанието:
ами ние бяхме толкова малко души - 35 души общо,където в Мъже Елит само 5.Ветераните са два пъти повече от Мъжете....
Тъжно ми е,че сме толкова малко.Може би XCO състезанията не са атрактивни за уикенд-карачите и за повечето състезатели даже.Нека се помисли и да се направи Маратон(може и 2-дневен даже).Преди 10 години имаше такъв в района- "Паралелна Вселена " се казваше и имаше много участници.Аз също обичам да карам по-дълги дистанции.Повече време караш и минаваш през различни места,а не едни и същи обиколки.Мисля,че ще стане добре. :)
Благодаря на организаторите за усилията по XCO състезанието.
Сега в отделен пост за човешката гледна точка,която е по-важна.Разбирателството и любовта между хората са най-важни. :agree: :beer:
Pinky76
 
Мнения: 216
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 5:27 pm

Re: Pamporovo Bike Fest 2016 - 23-26 юни

Мнениеот daangel » Вто Юни 28, 2016 2:31 pm

Pinky76,

Това е достойно мнение - може би надскочихме нивото на карачите, но трябва да растем някак :) То е ясно, че дългите дистанции са за предпочитане, но както си говорихме на място, само тази ще даде тласък на МТБ сцената като цяло, защото... знаеш защо... Нейният Олимпийски характер... Уикенд карачите си имат своите прояви и те не са никак лоши и добре посещавани, но трябва да се раздвижи дисциплината, която всъщност ражда карачи от висока класа. Това зависи от всички по линията - от карачи, от организатори през БКС, та до държавата... Става ми наистина тъжно не само за нашите усилия, но и за самите карачи и техните може би провалени надежди и мечти. Не знам, но с постоянство нещата ще станат... Има още няколко "опита" тази година, включително и на Витоша - дано състезателите станат повече....
daangel
 
Мнения: 69
Рейтинг: 1430
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 11:16 am

Re: Pamporovo Bike Fest 2016 - 23-26 юни

Мнениеот Pinky76 » Вто Юни 28, 2016 2:42 pm

Сега да поздравя Маринчо (Марин Николов) за карането.Много силно. Бат Весо също се държа много добре и не занимава с драма никой.

След финала на състезанието доста хора искахме да си тръгваме поради различни причини.Питах Дани и той ми каза,че награждаването за всички дисциплини ще е в неделя.
Аз попитах дали може да се измести сега,но той каза,че е в неделя по програма.
Тук някои хора почнаха да се карат с него,защо не го направят сега организаторите.
Когато си решат.Те и не искат да оставаме за неделя,ако имаме други ангажименти.А наградите ще си го получим по-късно.Не е проблем.
Почват се едни дискусии: кой е крив,кой е прав.БКС-то нищо не правило,все една и съща.
Организаторите не стрували,състезателите и те не струват също сигурно.На шосето повечето състезатели също не стават с изключение на 5-6.Там повечето са/сме "Чайници" :D
Те,пък са "чайници" като излезнат в чужбина или са били преди.Те само предават наученото.
Някой мен виждал или чувал ли ме е да умаловажавам някой по-слаб карач и да го обиждам,че не става и не може.
Аз предпочитам да окуражавам хората и да давам пример с това,че не го правя само за себе си,а за всички.


Е,ако всички не струваме, какъв е смисълът?
Тази гледна точка е глупава и омаловажава всеки човек.Тук проблемните ситуации,а и във всички ситуации в живота са,за да се видим що за хора сме.Всеки поотделно и после групово.
Колко сме мъдри или не.Важното е да вървим заедно напред и да се подкрепяме.Да изхождаме от гледната точка,че сме супер,но не сме постигнали това във всичките си действия.
Как очаквате някой човек,който "не става" според някой,да постигне нещо в бъдеще?
Няма прави и криви,има постигнато и направено.Ако искаме да е по-добро следващия път, нека всеки се вгледа и попита сам себе си какво е можел по-добре да направи,реагира в дадена ситуация.За да е по-добре за всички.Всеки си има вътрешен съдник и знае кое е правилно.Когато всеки сам за себе си положи усилия,като правим нещо заедно то ще се получи за всички.
Всеки има очаквания и като не се случат са виновни другите.По-лесно е така.По-трудно и изисква усилия е да се промениш ти.
Ето с какво се занимават другите хора.На фона на това всичкото негативно изглежда като битовизъм и дребни страсти.Ето към какво трябва да се стремим:
https://www.youtube.com/watch?v=M0NbrN3uE1c
https://www.youtube.com/watch?v=WvD--RLOPH4

Нека ние се научим да се обичаме като българи с българи първо,Ще стане,скоро.С помощта на всички ни.И всеки поотделно ще е по-щастлив също.
До скоро приятели.Обичам всички. :agree:
:beer: :beer: :beer:
Pinky76
 
Мнения: 216
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 5:27 pm

Re: Pamporovo Bike Fest 2016 - 23-26 юни

Мнениеот Бат'Весо » Вто Юни 28, 2016 2:52 pm

Изгледах цялото състезание и стигнах до извода , че Федерацията е права за подбора на състезателите . Всички състезатели в подобни екстремни мероприятия трябва да са завършили успешно курс на обучение и да им бъдат проверени велосипедите за изправност / това не се отнася за доказалите се състезатели / . Колеги моля не бъдете излишно критични към организаторите , тава състезание беше най-доброто на което съм присъствал до сега в България !
Съжалявам много за младежа който се контузи , пожелавам му скорошно оздравяване !
Аватар
Бат'Весо
 
Мнения: 322
Рейтинг: 1233
Регистриран на: Вто Мар 27, 2012 12:45 pm

Re: Pamporovo Bike Fest 2016 - 23-26 юни

Мнениеот kvelikov » Вто Юни 28, 2016 4:27 pm

Абе, голям майтап сте всички!
Честно.

Едни се плюят, друг раздава любов, трети им гледат сеира...
Кога ли ще разберете, че думата СЪСТЕЗАНИЕ е мръсна и носи само разочарования.
Щели да вървят напред, да задобряват, да излизат навън и да се доказват...
Пред кой бе, Тошко?
Пред кой бе, Дани и Ема?
Хората си мерят пишките и само това ги интересува! И ако случайно видят, че има някой с по-голяма, почват да го гледат на кръв и урина.
Умни сте, намерете формат, който обединява, а не разединява. Пак събирайте такси, пак хващайте спонсори, нека и келепир да има - кой работи без мотивация?
Просто като теглите чертата, е редно да остава удовлетворение, а не т'ва, което остава по-горе...

Дано доживея да го видя някой ден.
Успех.
:agree:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Pamporovo Bike Fest 2016 - 23-26 юни

Мнениеот daangel » Вто Юни 28, 2016 4:39 pm

@kvelikov

Съгласен съм, освен за това, че състезанието носи разочерования... Мога да дам много примери на искрено удолетворение от състезанията, които съм правил - между другото вече гонят 50-тина...
За злобата и пишките - на 100%
Считам обаче, че сред младите има огромен потенциал, който се налага да развием - ако се подценяваме обаче сме обречени...
daangel
 
Мнения: 69
Рейтинг: 1430
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 11:16 am

Re: Pamporovo Bike Fest 2016 - 23-26 юни

Мнениеот kvelikov » Вто Юни 28, 2016 4:58 pm

daangel написа: ...Считам обаче, че сред младите има огромен потенциал, който се налага да развием...


Има.
Да учат, да бъдат хора, да са адаптивни и да носят добавена стойност за себе си, близките и страната си.
Спортът е за здраве и добро настроение!
Със спорт не бива да се вадят дивиденти, да се хранят нарциси и да се чупи здраве.
Като ги извадиш на "голямата сцена", просто ще ги наредиш до international-пишкомерите... все тая.
Спортната далавера ще ги изцеди доколкото може и ще ги върне изсмукани, неподготвени за нищо друго. И доста повредени.

Работете с децата, учете ги на култура и че спортът и хобито са за забавление, не за надпревара.
Възпитайте ги, че по-напредналите трябва да учат по-бавните, а не да им се подиграват.
Покажете им тайните на гората и ги научете да я уважават.

Sorry, ако не се вписвам в тона на тази "дискусия", но всеки път след подобни изпълнения лъсват недостатъците на Пишкомера.
Обещавам да не се обаждам повече.
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Pamporovo Bike Fest 2016 - 23-26 юни

Мнениеот daangel » Вто Юни 28, 2016 5:07 pm

Напротив - звучиш много на място. На старта имаше 50 деца по наистина много трудно трасе! Вярвам, че те са научили нещо! Не само като състезатели и колоездачи! Но от всичко изписано... май са го забравили... За съжаление!
Усмивките обаче не бих забравил никога!
daangel
 
Мнения: 69
Рейтинг: 1430
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 11:16 am

Re: Pamporovo Bike Fest 2016 - 23-26 юни

Мнениеот Pinky76 » Вто Юни 28, 2016 9:00 pm

Краси,така като го кажеш простичко и ясно вече те разбирам добре.
Аз лично мотивация и желание нямам дори да тренирам.Няма дълбок смисьл в това да се скапваш физически и психически.Няма смисъл да доказвам каквото и да е на себе си или на хората.Стига гонене на вятърни мелници.Ти спря да се състезаваш преди години.Аз няма да спра да участвам по състезания,но за удоволствие.Истината е че има нещо грешно в спорта при профитата и се радвам,че МТБ-то е аматъорско.
Аз исках да кажа,че има много работа:не тренировки безсмислени,а как да се държим един към друг.

Относно ХСО-то: направете го Маратон да се насладим на любимия си спорт,а и да имаме повод и за семеен уикенд в Родопите,където е толкова красиво.
:beer: :beer:
Pinky76
 
Мнения: 216
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 5:27 pm

Re: Pamporovo Bike Fest 2016 - 23-26 юни

Мнениеот М.Паунов » Вто Юни 28, 2016 10:45 pm

Сега, колкото хора - толкова и мнения. Разбирам, че Краси не вижда как може да се състезаваш за удоволствие, но е факт - мен, а и доста мои познати ни харесва да се състезаваме. Изцяло положителна емоция, дори и да не сме на подиума. Това, че носи само разочарования са си свободни съчинения.
Хората, които ме познават, знаят, че обичам да карам планинско, шосе, туристически, тренировки и на състезания. Но да твърдиш, че състезанието е пишкомерене си е чиста проба тесногледие. Да, има хора, за които е така, но в планинското колоездене те са малцинство. Повече от нас, просто обичат да се карат, а състезателния елемент е просто една готина подправка. Нещо като шкембе с люто и чесън.

За другото едва ли има две мнения. На първо място стоят човешките отношения, разбирателство и обич към природата.

А, да:
:offtopic:
дано да се наредят нещата, че да карам на повечко състезания. Писна ми от тоя компютър :(
Аватар
М.Паунов
 
Мнения: 130
Рейтинг: 1550
Регистриран на: Вто Юли 05, 2011 8:13 pm

Re: Pamporovo Bike Fest 2016 - 23-26 юни

Мнениеот ema_concept_creative » Пет Авг 05, 2016 9:30 am

Какво ще кажете за малко видео от Пампорово Байк Фест 2016?! Представяме ви официалния видео клип от събитието! Искаме още веднъж да благодарим на всички спонсори, екипи и приятели, които ни помогнаха да го реализираме - догодина пак! Датите са 22-25 Юни 2017, а изненадите които ви подготвяме още от сега са големи - бъдете готови! :beer: https://vimeo.com/177614215 :popcorn:
ema_concept_creative
 
Мнения: 226
Рейтинг: 1750
Регистриран на: Вто Май 08, 2012 9:41 am

Предишна

Назад към Състезания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


cron