Pamporovo Bike Fest 2016 - 23-26 юни

Форум за обявяване, организиране и обсъждане на състезателни прояви. За да е състезателна една проява, тя трябва да включва съревнованието като предварително и официално обявен елемент.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 700 / 10
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Pamporovo Bike Fest 2016 - 23-26 юни

Мнениеот Admin » Пон Май 30, 2016 12:47 pm

Изображение
Готови ли сте за четири дни, изпълнени с много екшън, положителни емоции и адреналин? Ако отговорът е да, то със сигурност е време да запазите датите 23-26 юни и да станете част от едно от най-големите и интересни байк събития за годината - Пампорово Байк Фест 2016!
http://www.mtb-bg.com/index.php/events/ ... -bike-fest
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Pamporovo Bike Fest 2016 - 23-26 юни

Мнениеот bluegoffa » Пон Май 30, 2016 2:04 pm

Май коментарите на главнатане се четат от никого.
Flow и Freeride трасетата ще бъдат ли оправени най-накрая?
bluegoffa
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Вто Ное 06, 2012 3:07 am

Re: Pamporovo Bike Fest 2016 - 23-26 юни

Мнениеот moz » Пон Май 30, 2016 3:39 pm

"Очаквайте също така цялостно реновираното и подобрено трасе The Flow, което е любимо на мнозина и именно заради това ще се постараем да не ви разочароваме." Май някой не чете какво пише в материала, пише коментари с въпроси, на които е отговорено, после и във форума, че и се сърди че не му четели коментарите.
moz
 
Мнения: 443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 20, 2008 7:15 pm

Re: Pamporovo Bike Fest 2016 - 23-26 юни

Мнениеот bluegoffa » Пон Май 30, 2016 5:33 pm

Да да, те всяка година "реновират" и всяка година има brake bumps във виражите
Дано финала е преди здрач този път.
bluegoffa
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Вто Ное 06, 2012 3:07 am

Re: Pamporovo Bike Fest 2016 - 23-26 юни

Мнениеот Admin » Пон Май 30, 2016 8:47 pm

bluegoffa написа:Да да, те всяка година "реновират" и всяка година има brake bumps във виражите

Не зная дали говориш за откриването или по принцип. Ако е по принцип, вероятно знаеш, че спирачните бабуни обикновено се появяват дори след 1-2 дни интензивно каране, а Flow е едно от най-караните трасета там.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Pamporovo Bike Fest 2016 - 23-26 юни

Мнениеот bluegoffa » Пон Май 30, 2016 11:18 pm

Така е, а да ти дам ли за пример едни добре нам трасета в Южната част на България.
Нямат brake bumps, защото една сборна дружина ходи да поддържа редовно.
Никой не им плаща инструментите или труд, но редовно работят.
Е все пак много хора ходят там, да покарам сами или с комерсиална цена, без дори да се обадят на местните вложили труд и пари.

Ама що пък бай-парк да поддържа през няколко дена трасета?!
Сигурно е трудно и аз нищо не разбирам :peace:
bluegoffa
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Вто Ное 06, 2012 3:07 am

Re: Pamporovo Bike Fest 2016 - 23-26 юни

Мнениеот moz » Вто Май 31, 2016 3:53 pm

Подобни малки мрънкачи само могат да откажат и малкото хора, на които им се занимава с поддържане на пътеки.
moz
 
Мнения: 443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 20, 2008 7:15 pm

Re: Pamporovo Bike Fest 2016 - 23-26 юни

Мнениеот ema_concept_creative » Вто Май 31, 2016 4:40 pm

Така..ще се постарая да не съм груба... Трасето ще бъде РЕНОВИРАНО изцяло от горе до долу. Незнам дали разбираш смисъла на думата. До този момент трасето само е ПОДДЪРЖАНО през двете години на съществуването си и никога никой не е твърдял различно нещо. Това беше първото подобно трасе в България и е най-натовареното в парка - по него карат всякакви хора и особенно такива които не могат да карат и именно по тази причина много бързо се разваля. Незнам какви са ти наблюденията - явно си там през ден, щом си толкова обеден в думите си... но мисля да не влизам в спор с някого, когато не познавам относно поддръжката на инфраструктурата на парка и над 30-те километра от пътеки, които минават през ръцете ни многократно през сезона. Относно доброволния труд и "едни момчета" и "едни пътеки" - от къде си толкова информиран за хората които работят на Пампорово и хилядите левове, които взимат за работата си?! Много е лесно да гледаш от страни и да си чешеш пръстите на клавиатурата... както си говорихме с един приятел вчера - Копачи малко, разбирачи много... :dontknow:
ema_concept_creative
 
Мнения: 226
Рейтинг: 1750
Регистриран на: Вто Май 08, 2012 9:41 am

Re: Pamporovo Bike Fest 2016 - 23-26 юни

Мнениеот Любо » Вто Май 31, 2016 5:12 pm

Така и така е станало въпрос , та и аз да кажа :D Миналата година колкото и да се опитвах , не успях да открия трасето " Стойките " :nuts: Имаше табелки до един момент , но една сочи наляво , една надясно - пълен шаш ! Сигурно съм единственият , храсталясвал на Пампорово :D Та препоръката ми е : повече указателни табелки , ако може :beer:
Nicolai Ion 16
Аватар
Любо
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1357
Регистриран на: Вто Дек 10, 2013 10:44 am
Местоположение: София

Re: Pamporovo Bike Fest 2016 - 23-26 юни

Мнениеот daangel » Вто Май 31, 2016 5:38 pm

bluegoffa написа:Така е, а да ти дам ли за пример едни добре нам трасета в Южната част на България.
Нямат brake bumps, защото една сборна дружина ходи да поддържа редовно.
Никой не им плаща инструментите или труд, но редовно работят.
Е все пак много хора ходят там, да покарам сами или с комерсиална цена, без дори да се обадят на местните вложили труд и пари.

Ама що пък бай-парк да поддържа през няколко дена трасета?!
Сигурно е трудно и аз нищо не разбирам :peace:


Не знам дали знаеш какво е да поддържаш 30+ км трасета. Не съм сигурен дали знаеш и какво е да поддържаш дори 100 метра трасе... Не знам кой си, но явно добре знаеш колко ни плащат...
Та... В Пампорово се намира единственото 4Х трасе в България, което по думите на 6-кратен световен шампион или пък на олимпийски БМХ медалист е едно от най-добрите в света... Само в Пампорово има два ДХ трака. В Пампорово бе именно първото Флоу трасе.... Да продължавам ли? Освен тези 30+ км поддържаме и 12 към Смолян - извън територията на парка... Викаш лесно било... А доброволно почистваме и пооправяме каквото можем на Витоша... Не правим синдикати, не парадираме шумно, че отиваме да работим някъде. Караме рядко, но копаем много...
Но ти би трябвало добре да знаеш това - нали ни плащаш заплатите... явно...
daangel
 
Мнения: 69
Рейтинг: 1430
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 11:16 am

Re: Pamporovo Bike Fest 2016 - 23-26 юни

Мнениеот daangel » Вто Май 31, 2016 5:39 pm

Любо написа:Така и така е станало въпрос , та и аз да кажа :D Миналата година колкото и да се опитвах , не успях да открия трасето " Стойките " :nuts: Имаше табелки до един момент , но една сочи наляво , една надясно - пълен шаш ! Сигурно съм единственият , храсталясвал на Пампорово :D Та препоръката ми е : повече указателни табелки , ако може :beer:


Приемам забележката - ще се постараем да сложим още табели и маркировка!
daangel
 
Мнения: 69
Рейтинг: 1430
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 11:16 am

Re: Pamporovo Bike Fest 2016 - 23-26 юни

Мнениеот Бат'Весо » Вто Май 31, 2016 9:05 pm

В годишния календар пише , че ХСО - Пампорово е първи кръг от колоездачните ХСО серии . Нас и миналата и тази година не ни разрешиха да участваме в ХСО състезанията по БКС , затова ако за първи кръг считате състезанието в Ст.Загора въобще да не идваме и на Пампорово . И въобще ако има ограничения в участията ни да спрем да се състезаваме в България изобщо .
Аватар
Бат'Весо
 
Мнения: 322
Рейтинг: 1233
Регистриран на: Вто Мар 27, 2012 12:45 pm

Re: Pamporovo Bike Fest 2016 - 23-26 юни

Мнениеот ema_concept_creative » Вто Май 31, 2016 9:27 pm

Можете да участвате в състезанието, както говорихме и по телефона преди известно време. Просто не участвате в ранклистата към Колоездачния съюз.
ema_concept_creative
 
Мнения: 226
Рейтинг: 1750
Регистриран на: Вто Май 08, 2012 9:41 am

Re: Pamporovo Bike Fest 2016 - 23-26 юни

Мнениеот ema_concept_creative » Сря Юни 08, 2016 8:48 am

Промо пакетите за настаняване в хотел Орловец са вече онлайн - http://pamporovo.bike/bg/offers/nastanyavane-pbf-84 :beer:
ema_concept_creative
 
Мнения: 226
Рейтинг: 1750
Регистриран на: Вто Май 08, 2012 9:41 am

Re: Pamporovo Bike Fest 2016 - 23-26 юни

Мнениеот RideYourDonkey » Пон Юни 20, 2016 10:54 am

Здравейте приятели, търся си място за пътуване към Пампорово байк фестивала за петък 24.06 и връщане неделя 26.06, с колело съм!!!
Поздрави
на ЛС или на 0897 33 56 76

:beer: :beer: :beer:
RideYourDonkey
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1198
Регистриран на: Сря Апр 29, 2015 2:02 pm

Re: Pamporovo Bike Fest 2016 - 23-26 юни

Мнениеот Анелия » Пон Юни 20, 2016 8:04 pm

Здравейте,
Въпреки, че не съм организатор, искам да поканя повече състезатели в дисциплината XC да дойдат на състезанието. Засега има цели...17 записани. Да, това не е маратон около София, който да привлече хиляди, но все пак... Считам, че трасетата си заслужават, цялото събитие Пампорово Байк Фест е много готино и нашето семейство ходим хем да погледаме спускачите, хем и ние да покараме по яките пътечки на парка. Още повече, че има лифт за нагоре и както се шегуваме, дори "крос кънтритата" се возят на лифт там. Смятам, че е добра идея да уважим труда на организаторите Консепт Криейтив и на Тони Настев, които ще ни предоставят състезание. Но ако отидем пак шепа народ (както се е случвало преди), не съм сигурна, че пак ще имат желание и ресурс да го правят за нас догодина.
:beer:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Pamporovo Bike Fest 2016 - 23-26 юни

Мнениеот Бат'Весо » Пон Юни 20, 2016 9:11 pm

Аз и Маринчо ще ходим , след малко ще направя регистрация ! Но продължаваме да се чувстваме засегнати и обидени от факта , че ни изхвърлиха от официалните класации !
Аватар
Бат'Весо
 
Мнения: 322
Рейтинг: 1233
Регистриран на: Вто Мар 27, 2012 12:45 pm

Re: Pamporovo Bike Fest 2016 - 23-26 юни

Мнениеот Admin » Пет Юни 24, 2016 6:35 pm

Изображение
Резултати и кратък репортаж от днешното състезание по 4Х:
http://www.mtb-bg.com/index.php/events/ ... 4x-results
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Pamporovo Bike Fest 2016 - 23-26 юни

Мнениеот Ozzie » Пет Юни 24, 2016 11:00 pm

Любо написа:Така и така е станало въпрос , та и аз да кажа :D Миналата година колкото и да се опитвах , не успях да открия трасето " Стойките " :nuts: Имаше табелки до един момент , но една сочи наляво , една надясно - пълен шаш !

Така беше и 2014 г. Трябваха ми сигурно към 10-15 мин. да се ориентирам, но пък за сметка на това попаднахме на туфи горски ягоди и боровинки. :D
След месец пак сме там, пък да видим, този път как ще е. :)
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Pamporovo Bike Fest 2016 - 23-26 юни

Мнениеот Любо » Съб Юни 25, 2016 6:13 am

Оправили са маркировката хората . Аз открих и карах по всички маршрути, които ме интересуват - Мургавец, Малката стена, Стойките, Езерата . Добре е, днес пак .
Nicolai Ion 16
Аватар
Любо
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1357
Регистриран на: Вто Дек 10, 2013 10:44 am
Местоположение: София

Re: Pamporovo Bike Fest 2016 - 23-26 юни

Мнениеот Admin » Съб Юни 25, 2016 6:19 pm

Новините от днес
ХСО състезание:
http://www.mtb-bg.com/index.php/events/ ... co-results
DH състезание за деца:
http://www.mtb-bg.com/index.php/events/ ... ds-results
Очаквайте скоро галерии с избрани снимки и от двата старта, а по-нататък и големи галерии с всички по-сполучливи снимки.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Pamporovo Bike Fest 2016 - 23-26 юни

Мнениеот Admin » Нед Юни 26, 2016 5:36 pm

Резултати от DH състезанието:
http://www.mtb-bg.com/index.php/events/ ... dh-results
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Pamporovo Bike Fest 2016 - 23-26 юни

Мнениеот Teodor40 » Пон Юни 27, 2016 5:04 pm

Здравейте,
Имам силното желание да дам лична оценка на "Пампорово байк фест 2016"
Спирам се на най-важните аспекти от едно екстремно, спортно мероприятие, както аз ги виждам, а именно:
1. Организация - Отл. 6-
2. Времеизмерване - Отл. 6-
3. Медицинска помощ - Слаб 2,5
4. Трасе - Среден 4
5. Поддръжка на трасето за DH по време на самото мероприятие, маршали - Слаб 2

И понеже искам да бъда малко по-конкретен относно изключително слабите оценки, които съм дал, ще се обоснова в няколко реда. Ако някой има интерес, бих бил по-подробен относно нещата, както ги видях аз.

2. Медицинска помощ
Лично впечатление за медицинския екип събрах още преди големия инцидент на квалификациите. Петък, събота и неделя минавах през лекаря по повод моя травма. Той беше или пиян, или тежко вчерашен. Напълно неадекватен! На 100%! Не искам да влизам в излишни подробности, само ще добавя, че освен липсата на компетенция и състоянието му, той не беше подготвен и материално с медикаменти.
Като човек, който има опит във водното спасяване, смея да твърдя, че намесата на лекарския екип по време на големия инцидент на финалния скок беше изключително бавна и непрофесионална! Бях шокиран от неадекватното поведение на лекаря и шофьора предвид сериозността на инцидента. Ваденето на езика е било също пълна пародия. Нещо, което дори всеки трябва да знае поне от обща култура. При такива изключително тежки инциденти се съобщава веднага в болницата, където ще бъде откаран пострадалия, за да се подготви спешния екип. Наложи се да поема инициативата за това, без да ми е работа, като за всичката нужна информация се наложи да им вадя думите от устата на медицинския екип. Момчето днес преди обяд още не е било в съзнание. Има перфориран бял дроб и ред други животозастрашаващи контузии. Стискам му палци от все сърце!

4. Трасе
Трасето, като цяло беше доста добро! Ниската оценка идва от 2 недомислени елемента - финален скок и дабъла непосредствено след рок гардъна с дънера. Почти всички тежки контузии на участниците станаха именно та тези 2 места.
След инцидента разговарях лично с Дани и Ема. Въпреки минималния си личен опит в колоезденето, те не се съгласиха с личното ми мнение, споделяно и с много други спускачи по време на евента, че тези елементи не са доизмислени и са предпоставка за инциденти. Думите на Ема относно тежкото падане на юношата бяха "Не можем да носим отговорност за разни лапета, които не могат да карат".
Ема, юридическа отговорност може да не носите, но моралната сте на 100% виновни! Едно е някой да падне на завой или в рок гардън, съвсем друго е да направите скок, на който се влиза с огромна скорост, кикъра е адски недомислен,шока ти бие ботъм с влизането, попивката се прелита спокойно и пуснете "лапета" да финишират на него.

5. Поддръжка на трасето, маршали
Три основни забележки:
-по време на тренировките не всички маршали свиреха при преминаване на участник по трасето
-маршалите седяха и гледаха безучастно огромни, търкалящи се камъни на трасето. Лично аз бях на косъм да кацна на един с 30-40км/ч.
-можеше да зачистите част от огромното количество прах, което се насъбра в 3-4 участъка по време на тренировките. Едно, че на всички ни се наложи да го дишаме, и отделно, не мисля че това е най-приятната основа за каране, особено в участъците със скрити под него бабуни от спиране. Не казвам да се излиже трасето, но поне да не са 5-10см прах по него!

С този публичен пост се надявам на две неща:
1. След като организаторите го прочетат 2-3 пъти, да се замислят, дали те, с минималния си личен опит в колоезденето, са прави относно елементите от трасето, или някой, който кара по състезания от буквално 10 години.
2. Всички, които храните Дани и Ема зад гърба им, а знам, че никак не сте малко, да изкажете някой път и публично мнение. Иначе тези двамата остават с впечатлението, че всичко е точно, просто някой не може да кара и за това ще трябва да плати със счупени крайници, разбита глава, колело и т.н.

Дани, Ема, правете състезания, но се осъзнайте малко, че трасетата за тях са също толкова важни, колкото и организацията. С тия такси от 50-70лв, мисля, че заслужаваме повече!
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Re: Pamporovo Bike Fest 2016 - 23-26 юни

Мнениеот daangel » Вто Юни 28, 2016 9:51 am

Градивно било "лицето"... Като рекламно съобщение изглежда...
Аз съм един от „тез двамата“... Казвам се Дани – така ми е името. Пиша на стената си, защото отдавна съм блокирал това „лице“ (малко силно казано де...) и не виждам словоизхожданията му... Блокирал съм го още тогава, когато се опита да се възползва от чуждия труд или после, когато обяви състезание на Витоша седмица преди състезание обявено през месец... февруари... За онова безплатното говоря... Същото „лице“, което коментира скокове и което е невероятен специалист по всичко (типично по български – хем сме водопроводчици, хем и ядрени физици) беше сглобил едни кикъри, които нараниха доста хора, а и доста рамки... Това били ДХ скокове каза лицето... До този момент не съм си позволил да коментирам никого, защото както някой написа „трябва да сме единни“ или поне да не си пречим... Ама нали започваме нов проект... И за да го рекламираме – най-лесно е да очерним някой друг.
Аз съм един от „тез двамата“... Тези, които за вече 6 години понаправиха доста трасета и доста състезания. Тези, които може да правят грешки, защото правят нещо... Не лаят и не чешат егото си по копчетата на клавиатурата... Вярвам, че винаги има какво да се оправя, но нека направя проста бакалска сметка – 4 дни скокове на 200 човека... Нека само 100 да са скачали проблемните според „лицето“ зони.... Средно по 5 скока на ден (супер смалено, защото някои направиха по 20 спускания) – 500 скока на ден... по 4 дни... 2000 скока... Броят на паданията? Проценти? Всеки има глава на раменете си и спирачки в ръцете си. Нашият спорт е травмиращ и опасен. Понякога едно камъче може да ти причини болка като от голяма скала... Не желая да коментирам повече по въпроса за скоковете... На един му е удобен един диван, на друг някой различен...
Имало прах – да! Имаше... В четвъртък имаше ли? А в петък?... Извинете ме, ама при липсата на дъжд...Какво да стане? Ще наредя тротоар – обещавам... Екипът ни изчисти цялото трасе в събота, но все пак последната дума има „лицето специалист“...
Медицинското осигуряване... 2 линейки... Една от София, на хора участвали в спасявания при международни кризи...А няма трети шофьор в нея, защото има ДВАМА парамедици... Ама какво разбират те пред гения на „лицето специалист“... Благодаря им, че спасиха момчето и помогнаха на всички нуждаещи се... Вени го разказа точно с окото на свидетел.... Викането на хората „малоумници“ не вади език и не обдишва пострадалия... А и добре, че си звъннал в болницата... Аз съм чувал, че е нормално докато спасяваш човешки живот с другата ръка да си говориш по телефона... Така правят специалистите... Към тази линейка имаше още една и ЧЕТИРИ поста на ПСС... Следващият път ще достроя хижа Студенец и ще я направя болница.... И като викна „малоумници“ и ще изкачат главите на поне 5 доктора... По темата се чу, че Ема била казала, че като не може да кара... един вид така му се пада.... Даже се намери един парцал (без никакво извинение), което смело прокълна детето ни с Ема... Без да е присъствал.... Нали знаеш – „бог прощава, но не забравя“... НАЛИ ПОЗНАВАТЕ ЕМА? НАЛИ Е УСЛУЖИЛА ПОНЕ НА ЕДИН ОТ ВАС – ВЯРВАТЕ ЛИ, ЧЕ МОЖЕ ДА КАЖЕ ТАКОВА НЕЩО? Нищо, че „лицето специалист“... го казва...
Още една долна инсинуация – много долна... Манукян, на който пожелавам бързо възстановяване, бил в безсъзнание с опасност за живота и на следващия ден... Откъде е тази информация? Или „лицето специалист“... има нужда от още малко черна боичка...
Маршалите – да не са идеални... Едни състезатели ми се оплакваха, че не им пукало, а други, че били лоши с тях и не ги пускали да минат... Ама кой да ги респектира – нали все пак „може да си правим, каквото си искаме“ . Гледам никой не говори нищо лошо за маршалите в Плевен и Габрово... Ама, за да ги докарам ми трябват средства... Да направя таксата 100 лева?
Като казах таксата... За 50 лева („лицето специалист“... заслужава да му давам пари, че идва) карахте 4 дни. Номера ви важеше навсякъде... Да продължавам ли?
Промяната в програмата – беше се смрачило и можеше да стане лошо... Въпреки, че прогнозата бе категорична, че ще е ОК... Приръмя... Направихме го за всички вас... НО ПОВЕЧЕ НЯМА!!! Повече няма да има компромиси – КАПИШ? Идваш ми по къси ръкави – не стартираш... Идваш ми без маска – превръщаш се в наблюдател... Закъсняваш за квалификация – не стартираш... Ама моля те, ама мен ми се спука гумата – НЕ МИ ПУКА!!! Хремав съм, защото дадох дрехата си на състезател и ме валя и духа добре? Както каза един колега – защо давате кредит на доверие на хора, които явно не ви респектират (това е пример – нека човека не ми се обижда)?
Да – с Андриотис се получи кофти, но това бе решение на съдиите на старта, за което беше вече късно да се отреагира... След като бях информиран за това. Само да вметна, че той бе един от тези 8, които закъсняха за старта си на квалификация – въпреки забавянето!!! ВЕЧЕ ПРОШКА НЯМА ДА ИМА!!!
В резюме – планът на „лицето специалист“... няма да успее – повярвайте ми! Въпреки, че Ема е категорична, че въобще не й се занимава... повече...
Ще се спра дотук, защото бих респектирал мнението и критиката на всеки друг, който поне е хващал лопата през живота си... А не този, който разбира от това, че разбира... разбирането за всичко и от всичко...
daangel
 
Мнения: 69
Рейтинг: 1430
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 11:16 am

Re: Pamporovo Bike Fest 2016 - 23-26 юни

Мнениеот daangel » Вто Юни 28, 2016 10:05 am

а и вятърът не те ли отвя в друг отбор? смени си подписа... бъди такъв, какъвто си - ветропоказател... наздраве!
:beer:
daangel
 
Мнения: 69
Рейтинг: 1430
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 11:16 am

Re: Pamporovo Bike Fest 2016 - 23-26 юни

Мнениеот daangel » Вто Юни 28, 2016 10:31 am

както казах съм го блокирал това нещо, но въпреки това чета някак, колко било градивно нещото според неговото мнение... като гледам само по телевизията не го е пуснал... олеква нещо... нещото...

а и се чудя... сега.... дали да очаквам "бомбастични" мутри от Люлин изпратени от нещо с летен прякор...
Последна промяна daangel на Вто Юни 28, 2016 10:45 am, променена общо 1 път
daangel
 
Мнения: 69
Рейтинг: 1430
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 11:16 am

Re: Pamporovo Bike Fest 2016 - 23-26 юни

Мнениеот daangel » Вто Юни 28, 2016 10:40 am

А върхът на градивността бе слуха, че момчето е в безсъзнание, кома и т.н. Градивно, нали? Нищо, че още по път за Смолян нещата са овладяни... Долен клеветник!!!

Бързо оздравяване на Манукян!!!
daangel
 
Мнения: 69
Рейтинг: 1430
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 11:16 am

Re: Pamporovo Bike Fest 2016 - 23-26 юни

Мнениеот ema_concept_creative » Вто Юни 28, 2016 11:26 am

Дойде време и ние да отговорим на всички тези писания. Извиняваме се за забавянето, но тъй като вчера пътувахме и се прибрахме в вкъщи много късно, решихме. Че утрото е по-мъдро от вечерта.... И така... започваме точка по точка:
Медицинска помощ: На място по време на събитието имаше два броя линейни с медицински лица. Едната от тях беше от Смолянската болница и да, със сигурност имаше какво още да се желае от нея. За съжаление е единствена и няма какво да се направи. Втората линейка дойде специално от София. В нея беше един от най-добрите екипи специализирани в плнинското и спортно спасяване. Личното ми мнение, като човек, който беше там през цялото време – в момента в, който Милян падна, аз веднага изтичах от финалната къща до него, а не по-късно от 20 секунди 1 вия човек от медицинския екип беше там и оказваше необходимата помощ. Малко след това пристигна и д-р Ментешев. Много е нелепо да говориш за качеството на оказването на първата помощ при положение, че не си бил там, а съдиш по коментарите на група афектирани и изплашени хора. Аз бях там през цялото време и видях. Бях не по-малко изплашена и притеснена. Това да говориш как момчето било в безсъзнание и с риск за живота на следващия ден също е много грозно. Кой си ти и от къде имаш тази информация?! До нас също стигнаха слухове как бил в кома, как бил умрял и какво ли още не, но за щастие (благодарим на Господ) това не е така. Проследили сме за състоянието на всеки един от пострадалите и сме се опитали да помогнем с каквото можем. Мисля, че мнението ни може да се потвърди и от коментара на Нети, която ти го е обяснила съвсем ясно от гледна точка на пряк свидетел, какъвто ти не си.
Трасе: Всяко едно трасе по спускане разполага с определен брой трудни и технични елементи, с който всеки състезател трябва да се справи. Всеки един от елементите има лесна линия, по която аз лично се спускам без проблем. Всеки един състезател има глава на раменете си, с която преценява от къде и как да мине. Случват се инциденти, хората правят грешки, но това е част от спорта и няма как да се избегне. Относно финалния скок – да беше една идея по-различен и по-сложен от миналата година, но това не означава че скока е лош. Доста хора казаха, че им харесва повече от преди, други не, това е въпрос на усещане и вкус. Който може да скача и се съобразяваше със скока го правеше без проблем. Нормално е един 12 метров скок да бъде труден и да представлява проблем за някои хора. Имаше проблем със захода на скока, който беше разрешен още след първата тренировка в четвъртък. И след разговор с голяма част от добрите състезатели, след тази намеса скока беше ОК.
Относно дабъла може би е слегнал една идея, но се скачаше без проблем от повечето добри състезатели. Както написах и преди това, всяко трасе е изградено от елементи, които трябва да намериш начин да преминеш – всеки преценява как да го направи с оглед на собствената си безопасност. Когато нещо те притеснява – не го минаваш! Нормално е да има елементи, които са трудни за някои, все пак по този начин се отсяват добрите карачи иначе ако всеки може да минава всичко какво състезание е това?! Нали искате да се вдига нивото и да се случват някакви неща – как да стане иначе?!!
Относно поддръжката на трасето – трасето и в петък и в събота беше почистено на най-важните участъци. Просто няма как при тези температури и липса на дъжд в последните седмици трасето да не е прашно, особено, когато по него се правят по минимум 500 спускния на ден!!!
А относно таксата, която отново намеси в разговора – 50 лв такса, 4 дни каране в курорта, организация на състезание и безплатна кино премиера?! WTF?! Къде го има това?!
Маршали: Относно маршалите сме съгласни. Всяка година на състезанията в Пампорово работим с военните от 101 Алпийски Батальон и в повечето случаи сме доволни с малки изключения. За съжаление тази година малките изключения бяха повече и организацията им беше много трудна, но нямаше какво да направим. Говорихме с тях, инструктирахме ги ежедневно, но когато някой не му се работи и го боли ... това няма никакво значение. Изключително трудно е в град като Смолян или Чепеларе да намериш 25 човека, които да са съвестни и да си вършат работата като хората. Доста от състезателите присъстваха по време на инструктажите и смятам, че ще се съгласят с нас, че се опитахме всичко да е наред.
Стартирането на финала: ДА – ГРУБА ГРЕШКА, за която за съжаление разбрахме пред свършен факт. Горе на старта имаше съдия и човек от времеизмерването. Не знам кой точно е взел това “умно“решение без да се консултира с нито един от нас, но със сигурност не се прави така. Никога не сме имали практиката, когато някой не дойде на негово място да се пусне друг – винаги сме спазвали стартовия лист. Много се извиняваме за това нещо и обещаваме никога повече да не се допусне!
Относно брийфингите – момчета и момичета, всеки божи път се опитваме да направим техническа конференция преди събитието, но колко от вас присъстват?!!! Не повече от 5-10 човека максимум! Така ли е???
Относно лицето Теодор Тодоров... не случайно още преди няколко години е блокиран и изтрит от приятелите ни във фейсбук. Причината? Че преди първото състезание на Витоша от 6 години, което ние организирахме през 2013, същото това лице се свърза с нас с предложение, по време на нашето събитие да организира друго мероприятие, като щял да „напечата плакатчета“ и да се облагодетелства от цялата останала организация. Тогава му беше отказано, тъй като това беше много голямо събитие, което планирахме и подготвяхме близо година и не искахме да се размива фокуса. От тогава той ни е сърдит. На следващата година малко преди второто издание на Home Mountain Bike Cup отново на Витоша, събитие обявено още през месец март за октомври, същото това лице и още няколко други негови приятели обявиха безплатно състезание, на Бай Кръстьо, по сходно трасе, само една седмица преди нашето?!! След това бяхме обвинени, че сме им „откраднали името“ на състезанието което те са обявили 6 месеца след нас?!! И най-забавната част – във връзка с горенаписаното ни беше изпратен един люлински селенин да ни бие?!!! И накрая – на това авторитетно лице ли да слушаме мнението и то в един друг момент, когато същото то, със същите тези приятели стартира конкурентен на нас проект... ами не мисля!
ema_concept_creative
 
Мнения: 226
Рейтинг: 1750
Регистриран на: Вто Май 08, 2012 9:41 am

Re: Pamporovo Bike Fest 2016 - 23-26 юни

Мнениеот billclinton » Вто Юни 28, 2016 11:45 am

ema_concept_creative написа:Изключително трудно е в град като Смолян или Чепеларе да намериш 25 човека, които да са съвестни и да си вършат работата като хората.


Е ти им еба майката на целия регион :D
billclinton
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1525
Регистриран на: Вто Ное 11, 2014 11:23 am
Местоположение: София

Re: Pamporovo Bike Fest 2016 - 23-26 юни

Мнениеот daangel » Вто Юни 28, 2016 11:50 am

billclinton написа:
ema_concept_creative написа:Изключително трудно е в град като Смолян или Чепеларе да намериш 25 човека, които да са съвестни и да си вършат работата като хората.


Е ти им еба майката на целия регион :D


Не се отнася само за Смолян и Чепеларе това :)
daangel
 
Мнения: 69
Рейтинг: 1430
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 11:16 am

Следваща

Назад към Състезания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта