24 часов маратон 2016

Форум за обявяване, организиране и обсъждане на състезателни прояви. За да е състезателна една проява, тя трябва да включва съревнованието като предварително и официално обявен елемент.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 700 / 10
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: 24 часов маратон 2016

Мнениеот Admin » Пон Окт 03, 2016 10:22 am

4getcredo написа:Малей... най-бързата обиколка 32... мин. Миналата година, ако не се лъжа, най-бързата беше около 37 мин ?

Нее, объркал си се нещо - 37 може да е била нашата най-бърза, ама и това май-беше по-отдавна. :D В последните 2-3 години май е имало обиколки по 27 минути - Васко Василев май толкова беше направил, когато караше в щафета.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: 24 часов маратон 2016

Мнениеот kolaboratsionist » Пон Окт 03, 2016 10:30 am

https://youtu.be/sKnhDDxZ_UY Видео от старта
kolaboratsionist
 
Мнения: 63
Рейтинг: 1315
Регистриран на: Сря Юни 16, 2010 3:09 pm
Местоположение: София

Re: 24 часов маратон 2016

Мнениеот 4getcredo » Пон Окт 03, 2016 10:39 am

Admin написа:
4getcredo написа:Малей... най-бързата обиколка 32... мин. Миналата година, ако не се лъжа, най-бързата беше около 37 мин ?

Нее, объркал си се нещо - 37 може да е била нашата най-бърза, ама и това май-беше по-отдавна. :D В последните 2-3 години май е имало обиколки по 27 минути - Васко Василев май толкова беше направил, когато караше в щафета.


Не съм се объркал :) Всяка година има промени по трасето, които правят трудно директоното сравнение... но май тази година са най-незначителни спрямо миналата. Русев да каже. Иначе нашата най-бърза беше 38 и нещо (Edit: 37,51 - сега проверих), а най-бързата беше на Авител (миналата година) и ми се върти 37 или 36 и нещо. Ама може и да бъркам :D
Последна промяна 4getcredo на Пон Окт 03, 2016 10:49 am, променена общо 2 пъти
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: 24 часов маратон 2016

Мнениеот Admin » Пон Окт 03, 2016 10:41 am

След нощно дежурство пред монитора с Lightroom ви представям първата подборка с кадри от моя милост.
http://www.mtb-bg.com/index.php/gallery ... ace-select
До края на седмицата очаквайте още една галерия!
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: 24 часов маратон 2016

Мнениеот outfaced » Пон Окт 03, 2016 10:54 am

4getcredo написа:Не съм се объркал :) Всяка година има промени по трасето, които правят трудно директоното сравнение... но май тази година са най-незначителни спрямо миналата. Русев да каже. Иначе нашата най-бърза беше 38 и нещо (Edit: 37,51 - сега проверих), а най-бързата беше на Авител (миналата година) и ми се върти 37 или 36 и нещо. Ама може и да бъркам :D


Разцепихва бе ей ... аз направих за 37:27 :smash: ... със 160мм меко :P Ама нали съм сидя, не ми я броиха :xx(:

Иначе все някъде там са били най бързите 31-32.

Трудно някой ще успее да направи мисля да направи и над 27 обиколки в солото. Може да падне във времето, но за добави още цяла обиколка отгоре ще се иска голям скок в предстявянето.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: 24 часов маратон 2016

Мнениеот 4getcredo » Пон Окт 03, 2016 10:58 am

outfaced написа:Разцепихва бе ей ... аз направих за 37:27 :smash: ... със 160мм меко :P Ама нали съм сидя, не ми я броиха :xx(:


С две обиколки за цяло денонощие, по ладното и баба може :P
Трасето същото ли беше? И провери колко е била най-бързата миналата година, моля? :beer: Да знам дали споменът ми е само и единствено пожелателен :P
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: 24 часов маратон 2016

Мнениеот localghost » Пон Окт 03, 2016 11:20 am

4getcredo написа:
Admin написа:
4getcredo написа:Малей... най-бързата обиколка 32... мин. Миналата година, ако не се лъжа, най-бързата беше около 37 мин ?

Нее, объркал си се нещо - 37 може да е била нашата най-бърза, ама и това май-беше по-отдавна. :D В последните 2-3 години май е имало обиколки по 27 минути - Васко Василев май толкова беше направил, когато караше в щафета.


Не съм се объркал :) Всяка година има промени по трасето, които правят трудно директоното сравнение... но май тази година са най-незначителни спрямо миналата. Русев да каже. Иначе нашата най-бърза беше 38 и нещо, а най-бързата беше на Авител (миналата година) и ми се върти 37 или 36 и нещо. Ама може и да бъркам :D


2016 (на-бърза обиколка Бай Добри: 32:41):
http://www.mtb-bg.com/index.php/events/ ... ce-results

2015 (на-бърза обиколка: 35:40):
Да започнем с най бърза обиколка ... много оспорвано ...
Часовника казва 9тата на teletubbies 35:40, 4тата на avitel 35:47 ... но според мен е на Николай Георгиев, въпреки че часовника казва 36:06 на него това му е първата обиколка където със сигурност е загубил над 20 сек.
viewtopic.php?f=47&t=175281&start=90#p1036235

2014 (на-бърза обиколка Васко: ~40:00):
Това е така, защото Васко бе единственият, който успя да направи обиколка около 40 минути (това се случи в неделя преди обяд), за което получи специална награда.
http://www.mtb-bg.com/index.php/events/ ... ace-report

2013 (на-бърза обиколка Тошко: 29:32):
Първият такъв опакован продукт бе подарен като награда на Тодор Ангелов за това, че направи най-бързата обиколка в тазгодишното състезание - 29:32 минути!
http://www.mtb-bg.com/index.php/events/ ... -race-2013

По-назад не ми се ровеше :)

През 2014 трасето беше по-различно и по-спънато заради скъсването на язовирната стена и заради онова прекрасно време с яйца, локва и кал.
2015 и 2016 имаха съвсем малка разлика... в спускането по онзи песъчливия улей. Едва ли се отразява на времето за най-бърза обиколка.

"Крива спица"... еваларката за прекрасния тайминг - разкошно време, прекрасно настроение, веселба, а за трасето...
Това е най-приятното трасе за обиколки, по което съм карал. Всички са във възхита от него. Доста от участниците идват не толкова заради състезанието, колкото заради самото трасе.
Моля, не го сменяйте за 2017, защото пак ще дойдем... или както казва Боян "перфектните неща не бива да се променят".
Благодаря!

Джими
Аватар
localghost
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Пон Май 14, 2012 3:44 pm
Местоположение: Варна

Re: 24 часов маратон 2016

Мнениеот 4getcredo » Пон Окт 03, 2016 11:48 am

Благодаря на Джими! :beer:
Видя ли, Любче, не сме били чак толкова далеч от най-бързите :D Ставаме още малко ;)

Да допълня, че 2013 г. трасето беше най-бързо, защото липсваше междинното изкачване/спускане в началото (както е тази и миналата година).
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: 24 часов маратон 2016

Мнениеот did » Пон Окт 03, 2016 2:50 pm

Да не забравим да отбележим, как Борката направи извън състезанието обиколка по трасето малко над 35 минути с типично шосейно велосипедче. :bowdown:

Всички участници бяхте великолепни!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: 24 часов маратон 2016

Мнениеот outfaced » Пон Окт 03, 2016 2:58 pm

4getcredo написа:С две обиколки за цяло денонощие, по ладното и баба може :P

E тя винаги 2рата ми е най бърза ... после кво да се хабя :rofl:

Да не забравим да отбележим, как Борката направи извън състезанието обиколка по трасето малко над 35 минути с типично шосейно велосипедче.

Той и Emzo кат дойде догодина с шосейката и ще може да се заформи конкуренция :D

outfaced написа:Трудно някой ще успее да направи мисля да направи и над 27 обиколки в солото. Може да падне във времето, но за добави още цяла обиколка отгоре ще се иска голям скок в предстявянето.

Всъщност заблудих се ... на сегашния победител му трябват 12мин да се спестят за да има време за 28ма. Т.е. по -27 сек. на обиколка. Трябва да може :D
Последна промяна outfaced на Пон Окт 03, 2016 3:21 pm, променена общо 2 пъти
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: 24 часов маратон 2016

Мнениеот Admin » Пон Окт 03, 2016 5:24 pm

Айде, опече се и репортажът:
http://www.mtb-bg.com/index.php/events/ ... ace-report
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: 24 часов маратон 2016

Мнениеот 4getcredo » Пон Окт 03, 2016 9:32 pm

Admin написа:Айде, опече се и репортажът:
http://www.mtb-bg.com/index.php/events/ ... ace-report

А когато едно събитие МТБ е интересно не само за участващите, това означава много!


Много важно и поучително наблюдение. Мисля, че това е критерий, която си струва каузата.
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: 24 часов маратон 2016

Мнениеот vess_csm » Вто Окт 04, 2016 10:44 am

най-важното, е че няма сериозни инциденти и всички са ок; забавлявахме се, гонихме се, топлихме се на огъня и т.н. :) голям палец за Крива, че го организириха и тази година въпреки колебанията им. Мисля, че и вие самите се надъхахте за догодина, че не бяхте сигурни дали искате да се занимавате, преди този старт? :)
:wavey:
Аватар
vess_csm
 
Мнения: 57
Рейтинг: 1218
Регистриран на: Пон Окт 04, 2010 11:09 am

Re: 24 часов маратон 2016

Мнениеот wheels » Вто Окт 04, 2016 12:25 pm

Не знам за колебанията на Кривите, но това е най-доброто състезание с най-доброто трасе, от тези на които съм присъствал. Отделно, че има няколко дисциплини и толкова много публика го прави наистина неповторимо. :)
Благодаря ви, Криви, участници, айляци и фотографи. :beer:
Аватар
wheels
 
Мнения: 149
Рейтинг: 1303
Регистриран на: Вто Май 10, 2011 9:20 am
Местоположение: Шумен

Re: 24 часов маратон 2016

Мнениеот Da Nail » Вто Окт 04, 2016 3:08 pm

Без отказвания, моля. Още не съм се разписал на това легендарно състезание. Догодина си пускам отпуск, за да не стане таз-годишната простотия.
Аватар
Da Nail
 
Мнения: 217
Рейтинг: 1409
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 6:40 pm
Местоположение: Шумен

Re: 24 часов маратон 2016

Мнениеот outfaced » Вто Окт 04, 2016 4:20 pm

Eee, такива отзиви наитсина действат мотивиращо :agree: :beer:
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: 24 часов маратон 2016

Мнениеот Admin » Вто Окт 04, 2016 5:23 pm

Още снимки - от Ади Стефанова:
http://www.mtb-bg.com/index.php/gallery ... -stefanova
:beer:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: 24 часов маратон 2016

Мнениеот мляко с ориз » Сря Окт 05, 2016 10:54 am

Привет на всички, които успяха по един или друг начин да се докоснат до вече превърналото се в традиция 24 часово презареждане с позитивна енергия и усмивки.

Невероятно е! Но за често участващите е напълно обяснимо. Как след 24 часа колоездене, човек не сваля усмивката от лицето си? Дори напротив, запаленият огън от маратона подсилва емоцията и след финала, дори с дни напред…
Този маратон трябва да се изживее, за да бъде всичко напълно усетено. Ако искате да преминете през цялата му неповторимост, то няма как, ще трябва да карате през всичките 24 часа.

От толкова много гледни точки може да се погледне на това събитие. От гледната точка на организаторите; от гледната точка на участниците в различните категории; от гледната точка на приятелите и роднините дошли да подкрепят своите хора и много други…

От моята камбанария погледа е следният:
За да се участва в това събитие, осъзнал или не, участника със сигурност се е сдобил през житейският си път със нужната психика; нужната амбиция, повярвал е във своите сили. Маратона вече като една планинска река, започва да търкаля камъка събрал във себе си изброените качества и по един или друг начин, ще го кали и ще го изведе в спокойните води на радостта от преживяното. Само не трябва да се подценяват „бързите течения” и с прецизност да се преминават. За да няма грешки и неприятности, както е и в живота, така и тук, човек трябва да слуша сърцето си.

Освен изброените качества, нужни за да се впусни човек към приключението, той със сигурност през годините е събирал и семената на любовта към природата и спорта. Тази любов към природата, ден след ден го е срещала със нейните красиви дарове, прочиствала е мислите му и е заздравявала връзката със спорта. Защото напълно щастлив, един спортист може да бъде, когато е сред природата.
За мен тези 24 часа, като към тях мога спокойно да добавя и още няколко преди и след самият старт на събитието. Или общо към 30 часа, духът ми се потапя във една „медитация”, където се забравят всякакви материални; забързаности; манипулативни и изкуствени игри на съвременния живот. Тук на този празник, усмихнатите хора са такива, защото „Кривите спици” са ни дали повода, да се съберем и да изживеем едни неповторими моменти по време на състезанието; по време на лагерните огньове… Тук на това събитие, всички замесени в купона са напълно осъзнато в сегашният момент и го изживяват на 100%.

Това издание, както и всяко друго е уникално. Но за мен точно това участие, се различаваше от другите ми с това, че тази година имах удоволствието за първи път да се запиша в категорията отбори. Това стана възможно благодарение на моят приятел Атанас Скатов.

След седем поредни участия, сега за първи път щях да бъда с верен приятел в отбор.
Всеки отбор носеше име. Нашият се казваше Чомолунгма. Кръстихме го на най-високият връх на планетата Земя, известен още с името Еверест. А предисторията на наименованието на отбора ни е дълга... Ще спомена само това, че моят приятел и съотборник преди две години покори този връх. А предшестващите и последващите го върхове са Макалу; Анапурна; Манаслу; Винсън Масив и много други.
Дааа, моят съотборник определено притежаваше силен дух и стремеж за постигане на поставените цели.

Старта бе даден! Затъркаляха се гумите по трасето. Индивидуални участници; Отбори и Щафети съставяха плътната и цветна колоездачна нишка. Трасето ги приветстваше за поредна година и им обещаваше непрестанна съпътстваща феерия от дневни и нощни закачки и благинки, които след всяка обиколка, участниците да очакват с желание и нетърпение.
Този ден, метеорологията бе подписала примирие с Кривите спици! През годините тя се бе пробвала да поразтърсва неуморните колоездачи. Изпращаше им високи температури; безжалостно слънце; студове; мълнии; дъждове и ветрове. .. През годините животните също знаеха за този 24 часов празник. През годините са идвали мухи, стършели; дневни и нощни крави, кончета…

Тази 10-та поредна юбилейна година всичко беше идеално и перфектно. Първите светли часове бяха с прекрасни температури за колоездене. Жегите ги нямаше. Белите крави кротко си пасяха от жълтите тикви, посадени по нивите покрай трасето. А трасето бе чудесно. Много от линиите бяха изчистени от бабунки, от ръката на времето. И трасето беше много приятно за преминаване. Това което го е имало винаги, го имаше и тази година, закачливият пясък. Поради стеченият на обстоятелствата, той беше и определящият фактор за представянето на нашият отбор.

Още на първата обиколка, там където от широката нива се навлизаше в боровата горичка,предната гума на моят съотборник поднесе в пясъка. От където последва и негово падане, каращият юнак зад него, нямаше време за реагиране и също падна, само че върху него.
Това падане отключи някаква стара травма в лявото коляно на моят човек. Продължихме по трасето да търкаляме гумите. Минутите се сливаха в часове, километрите образуваха обиколки. Болката след всяка обиколка се увеличаваше и след завършването на седмата обиколка след падането поспряхме. Наско се консултира с лекаря на състезанието и решихме да починем и след час-два, да видим как ще е коляното.

С чаши чай в ръка станахме част от компанията, настанила се покрай един от лагерните огньове. Имаше хора от Ловеч и София. Пламъкът осветяваше лицата ни и внасяше топлина в безлунната нощ. Около нас имаше още два-три лагерни огъня и много разпънати палатки. Въпреки това, тишината и спокойствието бяха създали хармония, която бе засилвана от заобикалящите ни дървета. Короните на които бяха наредени в кръг и образуваха портал на сетивата ни към звездното небе, което тази нощ бе подарък за всички присъстващи. Темите се сменяха, Наско се мажеше с крем и се надяваше да му мине коляното. Обвиняваше се, че бил причина за изоставането ни в класирането. Ние сме отбор и като такъв следваше да преминем през всичко, което ни спохождаше. За сега нашето изоставяне в класирането ни спечели красиви мигове край огъня с нови усмихнати хора. Това е нормално за човешката психика на спортиста. И аз да се бях ударил, със сигурност щях да се чувствам неприятно, заради моят съотборник. Но сега това нямаше значение. За нас най-важното бе Наско да няма по-нататъшни усложнения.

Към 00:00 часа, решихме да не продължаваме със обиколките, на сутринта щяхме да решим дали да не се пробваме да завъртим още някоя обиколка до края на състезанието. Нашата компания край лагерния огън, участваше в щафета. Докато един от тях кара, другите почиваха и после се сменяха.
Легнахме да поспим… Аз във моята палатка. Наско и неговата приятелка, която неспираше да помага с каквото може, в тяхната.
За 8-ма поредна година участвам в това състезание. Като само на първото ми участие бях поспал час и половина. Сега си лягах за поне 7 часа сън. Нощта се изнизваше спокойно. Неспиращите юнаци продължаваха да въртят обиколки. Тишината се бе настанила трайно, часът може би бе към 3 или 4 сутринта. От време на време търкалящи се гуми; звук от спирачки; и вик „ има ли будни” я разсейваха. Едновременно в просъница знаех какво усещат нощните маратонци, които в момента се бореха със себе си и трудностите на трасето. Едновременно с това докато спя, сънувах как посред бял ден отново спя в палатката си, и през леко отвореният и цип ме гледа колоездач възседнал своето колело… След известно време тишината завоюва и последната частица от съзнанието ми.. .

Ето, че очите ми се отвориха и не се искаха повече да се затварят. Часът бе към 06:30-07:00. С желание се изстрелях на вън за да вдишам чистият въздух. Тишината бе още тук. Реших да се поразходя до старт-финала, че ме глождеше любопитството, по колко обиколки са навъртели неуморните юнаци и съответно къде е нашият отбор в класирането. А на самият старт-финал също цареше утринна тишина. Тихо от лаптопа на съдиите свиреше народна родопска музика, под чиито фон състезателите се чекираха и продължаваха напред.
Първите двама юнака в индивидуалното класиране бяха с по 20-сет обиколки и не спираха да карат. Нашият отбор със своите 8 обиколки, и вече 9 часа извън трасето, бе на 4-то място в отборното класиране. Като третият отбор ни водеше с една обиколка. Постоях малко при съдиите и се върнах край палатката. Почти всички още спяха, а тези които си будуваха по трасето, продължаваха своят 24 часов път.
Седнах на един от столовете до платката, на два метра от самото трасе. Беше време за закуска. Пуснах си приятна музика за събуждане. Извадих домашната баница, нарязана и полята предният ден с мед. Налях си и чаша топъл чай от липов цвят. По трасето все по често минаваха състезателите и поздравяваха с добро утро ! Настроението се увеличаваше, а с него и дневната светлина. След няколко минути щеше да изгрее и Слънцето. Дочух шум от палатката на Наско. Реших, че се събужда и реших да попитам как е положението. Без да се показва от палатката, Наско каза, че няма да може да се качи на велосипеда, болката в коляното не си бе отишла. Решихме да се откажем вече официално. Върнах картата с която си отбелязвахме обиколките.

Решихме да останем до края на проявата и награждаването. Часът бе към 07:30, Наско и приятелката му още бяха в палатката. Реших да се кача на колелото и да направя една обиколка по трасето, приветствайки Слънцето и новият ден.
Така 5-10 минути след като тръгнах, вече бях сред красотите на Средна Гора. Гористите възвишения бяха с нова утринна премяна. Въздуха и свежестта на утрото зареждаха всички сетива, и правеха настоящият момент специален и единствен. Слънчевите лъчи нежно затопляха живота и вкарваха нови сили във състезателите.

След няколко километра видях встрани един от юнаците да ремонтира нещо по колелото си. Спрях и реших да помогна. Оказа се, че е пукнал гума. След като я сменил, новата също се е пукнала. Сега щеше да се пробва да я залепи с лепенка. Нямаше смисъл да се мъчи. Дадох му моята резервна гума. След като проверихме още веднъж външната гума за трънчета, сложихме вътрешната и започнахме на смени да и вкарваме въздух с помпата. Сглобихме колелото и тръгнахме. По-спомени, мисля, че момчето се казваше Емо. Той участваше в щафета и не искаше да се бави, защото така щеше да забави и останалите от неговата група.
Реших да карам след него. След няколко километра Емо усети, че задната гума е спирана от нещо. Спряхме и регулирахме спирачките. След кратък престой бяхме отново по трасето. След серията от спускания и изкачвания сред борови горички, сега се движихме край широката нива насадена с тикви. А сред тях белите крави си хапваха от тях вкусно вкусно.
С Емо карахме заедно до горната контрола. Там си стиснахме още веднъж ръцете и си казахме, че ще се срещнем долу край палатковият лагер до старт-финала. Аз тръгнах да спускам, а той остана още малко на горната контрола.

Гумите започнаха да се суркат и да обират виражите на палавата пътека. Скалите и скоростните прави покрити с камъни и пясък, осигуряваха едно забавление и като малко дете необременено от нищо, оставях сетивата напълно да комуникират с този терен.
След десет минутен скоростен полет, ето ме отново на старт-финала до палатковият лагер. Наско и приятелката му вече бяха станали. Из лагера цареше оживление. Раздумки за изминалата нощ и преживяното от юнаците, които са карали без да спират, изпълваха пространството. Постоях и аз. Поговорих с адаша, който бе карал до късните часове. След известно време пъхнах нова вътрешна гума в задният с джоб и тръгнах за още една обиколка. Трасето беше толкова приятно, че ми се искаше да направя още някоя обиколка, без да гоня места в класирането, просто за удоволствие. Еми друго си е, човек да е спал 7 часа и да тръгне да кара по това трасе. Силите и настроението са по високите скали на радостта.

Минутите образуваха часове, а километрите обиколки. Цветната нишка от колоездачи продължаваше да центрофугира трасето. Усмивките на всички цъфтяха и неусетно наближаваше кулминацията. Настъпването на 24-тият час.
Щафетите все още гонеха скорост. Отборите до край заздравяваха силният дух. Индивидуалните участници като едни околосветски пътешественици очакваха своето завръщане на старт-финала.
И ето във 13:10 на 2.10.2016, 24-тият час от започването на това състезание настъпи! След официалните 8 обиколки с Наско, навъртях още 7 за удоволствие, през последните 5-6 часа на състезанието.

Умората прегръщаше щастието от преживяното! Разговори за различните случки на участниците, изграждаха спортно-художествената картина. Която в този момент бе най-ярка и красива. И като едно истинско творение на изкуството, след няколко часа, тази творба щеше да се раздроби на парчета. Като всеки участник в тази изумителна проява, щеше да отнесе частица от нея. И ако искат след време да възстановят тази красота, то те ще имат тази възможност отново след година.
Като едни истински астрономи всички ще гледаме към небето и ще очакваме този момент, когато картината наречена 24 часов маратон ще блесне в спортният календар. И знаейки каква красива гледка е това явление, всички отново ще бъдем там и ще изградим новата още по-красива творба.
Така е и така ще е… Истинските неща са красиви, когато се правят от сърце. В това 24 часово приключение: организаторите; участниците; помагачите; приятелите и роднините; публиката; спонсорите и медиите са със сигурност с големи сърца. Благодаря ви, че ви има и продължавате да творите в сферата на истината; спорта; силният дух и природата.

Поздравявам всички замесени. И ви пожелавам здраве. Всеки един от вас: организатор; участник; помагач; приятел; роднина; публика; човек от медиите; спонсор, да не забравя добрите фотографи, всички вие сте градивна частица от цялото, наречено Спорт в България. И всички вие градите една спортна среда и показвате, че спорта е едно от най-хубавите неща.

Моите уважения към всички участници; специални адмирации за дамите дръзнали да се изправят срещу 24 часовата проява. Адмирации за всички, заели почетните места в отделните категории.
Браво Крива Спица!

До нови срещи! Поздрави и само напред хубави хора! :beer: :peace:

Васко
Мляко с ориз
Аватар
мляко с ориз
 
Мнения: 101
Рейтинг: 1505
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 3:59 pm
Местоположение: Сливен

Re: 24 часов маратон 2016

Мнениеот мляко с ориз » Сря Окт 05, 2016 1:06 pm

Момчето на което помогнах с гума ще му ставам кръстник :blush: Той се казва Румен, а на мен от де ми дойде да го кръстя Емо не знам :D Извинения още веднъж, пробвах се да поправя грешката с предния коментар, но не мога да намеря опция редактирай... Почерпката като се видим следващият път е от мен :beer: Поздрави Румба :agree:
Аватар
мляко с ориз
 
Мнения: 101
Рейтинг: 1505
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 3:59 pm
Местоположение: Сливен

Re: 24 часов маратон 2016

Мнениеот Admin » Чет Окт 06, 2016 1:36 pm

Видео от Ивайло Джалдети (4 място в категория соло-мъже):
http://www.mtb-bg.com/index.php/gallery ... race-jildo
:clap:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: 24 часов маратон 2016

Мнениеот Admin » Съб Окт 08, 2016 12:17 am

Както ви обещах в началото на седмицата, публикувам още една порция снимки от маратона. Който не се е открил в първата галерия, може да има късмет тук:
http://www.mtb-bg.com/index.php/gallery ... -race-mass
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: 24 часов маратон 2016

Мнениеот ggattov » Съб Окт 08, 2016 9:35 am

Здравейте,

първо и аз да благодаря за якото състезание на Кривите, за втора поредна година участвам в щафета, дали ще участвам пак .... времете ще покаже :).
Молбата ми е към всики фотографи, разбирам че като цяло не съм фотогеничен :), и че за 10 обиколки, почти 6 от тях ми бяха по тъмно, и най-вероятно те са си почивали, но си спомням, че и мен ме снимахте. Ако може и намерите, снимка на някой с номер 112 (ама не Ники Георгиев, че той има достатъчно снимки, аз - синьо джърси или черен уинстопер или синя фанелка на Ipswich :)), ще бъда благодарен да ми пратите на е-майл [email protected]. На мен са ми важни тези снимки, защото все пак карам от 2,5 години и си наблюдавам напредъка, именно по тези снимки от състезанията.

Благодаря още веднъж
ggattov
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юли 18, 2016 10:31 pm

Re: 24 часов маратон 2016

Мнениеот outfaced » Съб Окт 08, 2016 9:52 am

Фотографите ще им дърпам ушите ... или трябва да правим курс по нощно снимане ;)
Имаше идеални условия за нещо подобно ... https://c1.staticflickr.com/9/8579/1566 ... 8d62_b.jpg с тая разлика, че щеше да стане мноого по яко ... там на полето където с снимките по залез.
И е такава една чакам някой да направи http://www.queenstownmtb.co.nz/wp-conte ... t-2-lr.jpg ... стига само съм крал от немските форуми :blush:

Виж от светлата част на състезанието има яко кадри с настроение :agree: :D
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: 24 часов маратон 2016

Мнениеот ggattov » Съб Окт 08, 2016 6:39 pm

Миналата година бяхте предоставили информация за всички участници обиколка по обиколка времената..... в тая връзка дали има възможност и сега да ги разгледаме :)
ggattov
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юли 18, 2016 10:31 pm

Re: 24 часов маратон 2016

Мнениеот tk3cforever » Пон Окт 10, 2016 1:44 pm

Здравейте, някой случайно да е видял/прибрал черни каска и налакъници на тръгване?
Аватар
tk3cforever
 
Мнения: 20
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Пон Дек 09, 2013 9:21 pm

Re: 24 часов маратон 2016

Мнениеот Xoce2 » Съб Окт 15, 2016 10:14 am

Малко снимки и от мен: http://bit.ly/2dRMqNI
Трасето, времето и обстановката бяха супер. Дано има следващи издания. :beer:
Аватар
Xoce2
 
Мнения: 68
Рейтинг: 1250
Регистриран на: Пон Юни 15, 2015 8:35 am

Re: 24 часов маратон 2016

Мнениеот outfaced » Нед Дек 04, 2016 11:06 pm

Тва в случай че някой си мисли че зимата е кофти сезон за състезания ... :bigeyes:
https://strathpuffer.co.uk/
https://www.youtube.com/watch?v=UrEDbSOjyA4
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: 24 часов маратон 2016

Мнениеот skipper » Вто Май 09, 2017 2:10 pm

Здравейте,

Случайно да има някаква идея за кой уикенд се предвижда 24 часовия кеф тази година? Календара се пълни и е добре вече да имаме яснота.

Поздрави и до скоро!

:beer:
Hardtail 4 life!
Аватар
skipper
 
Мнения: 164
Рейтинг: 1566
Регистриран на: Чет Апр 02, 2009 1:44 pm
Местоположение: Варна

Re: 24 часов маратон 2016

Мнениеот outfaced » Вто Май 09, 2017 2:18 pm

Taя година ако има чалъм да я бъде работата ще е 23-24.септ
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: 24 часов маратон 2016

Мнениеот localghost » Вто Май 09, 2017 2:47 pm

outfaced написа:Taя година ако има чалъм да я бъде работата ще е 23-24.септ


ЕЙ ТОВА Е ПРИКАЗКА!!! :)

Суууууууупер!
Аватар
localghost
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Пон Май 14, 2012 3:44 pm
Местоположение: Варна

Предишна

Назад към Състезания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта