Обиколка на Витоша 2016

Форум за обявяване, организиране и обсъждане на състезателни прояви. За да е състезателна една проява, тя трябва да включва съревнованието като предварително и официално обявен елемент.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 700 / 10
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот doodko » Нед Юни 19, 2016 10:11 pm

Страхотно състезание и преди всичко празник за всички, които обичат планинското колоездене - за поредна година! :clap: За себе си мога да кажа, че постигнах чудесно време, така че съм много доволен! Отново имаше коректно поведение между участниците, за което голямо БРАВО! Не ми харесаха боклуците по трасето, като че ли бяха по-малко от преди, но все пак... Почти всички бяха опаковки от енергийни гелчета (не искам да мисля, че водещите състезатели са ги хвърляли) и шишета от малка мин. вода (може би някои бяха просто изпаднали). Просташко е, най-меко казано :eyebrow: И пак имаше много туристи по пътеката между Железница и Симеоново въпреки съобщенията на организтаорите (браво за което!!!), че ще има състезание този уикенд?! Поотеснява трасето като че ли и се полчуават все повече "тапи", но пък от друга страна това е хубаво, защото значи, че все повече хора карат колело! :beer: Хората се оплакват от жегата, но за мен си беше в реда на нещата. Някой беше казал нещо за техниката... Е, като отидеш да караш ски - колко хора карат правилно? Или пък футбол, плуване? Съвсем аналогично е и тук :)
Поздрави на всички победители и до следващия път!
Моля, давайте линкове със снимки, аз видях поне 5 човека, които снимаха на различни места по трасето! :wavey:
Аватар
doodko
 
Мнения: 110
Рейтинг: 1355
Регистриран на: Вто Юни 09, 2009 11:37 pm
Местоположение: София

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот Анелия » Нед Юни 19, 2016 10:18 pm

billclinton написа:Само не разбирам - на първите снимки се виждат хора без раници и оборудване,предполагам че това са фаворитите ,но те не пукат ли гуми не ядът ли

Ще изброя какво носих аз в задните си джобове: телефон (много се чудех дали да нося въобще), помпа, малка смазка Squirt (така и не спрях да смазвам), спрей за гуми (една пяна, която се впръсква в случай че пукнеш), резервна вътрешна, кит с кпенки и лепило, който ми изпадна на сингълтрака и не съм спирала да си го взимам, 1 банан, 1 халва (доста голяма), 1 десерт от предстартовите пакети на Сила, една опаковка нещо като гел (от Декатлон едни тубички пасиран банан). На колелото носих 2 бидона с изо/въглехдрат/малко протеин на Спонсер. На 3 контроли взимах пластмасово шише вода, изпивах в движение, намачквах старателно (браво Банкя за тънките пластмаси) и го прибирах в джоба до следващата контрола. Общо за състезанието около 2-3 л. течности. Храна не съм взимала от контролите, само от магнезия на Допел Херц докато ми наливаха вода в бидона. Но така добре нахранена и напита по състезание не съм се чувствала :rofl:
Можете и Вие да пробвате да се отървете от ненужния багаж в раницата.
Инструменти не нося, малко на риск, но така или иначе не съм много веща в техническата част, няма да са ми особено полезни.
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот noncho » Нед Юни 19, 2016 10:36 pm

Аз никакви инструменти и гуми не нося (да не питате после що карам внимателно :D ).
В джобовете телефон, десерта и едно шишенце с магнезиево нещо от стартовите пакети на СилаБГ и едно шише 200мл вода (ако някъде много закъсам и свърши тази в бидона).

Ама и това да си максимално олекотен не помага като не си добър в карането. Догодина мисля пак да съм от снимащите като миналата :beer:
Моите снимки @ http://www.NonchoILiev.com
Аватар
noncho
 
Мнения: 98
Рейтинг: 1285
Регистриран на: Вто Май 11, 2010 3:52 pm

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот Admin » Нед Юни 19, 2016 11:38 pm

На мен ми направи силно и лошо впечатление, че много хора бяха без каски - и това още при Кладница и изобщо не се виждаше да имат и да са ги махнали примерно, ами просто си бяха като на разходка в парка. Не знам организаторите как са ги допуснали, може би при тази навалица е трудно да контролират всички, но като се има предвид и нивото на каране на много от същите тези хора, ако са така нещата занапред, рано или късно ще се стигне до много неприятен инцидент.
След малко ще започна да пълня масовата галерия от състезанието - обработих известно количество снимки, но в следващите дни има да качвам още много, вероятно общо към 200-300 ще станат. Снимките на хора без каски са старателно изтрити. ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот adasha » Пон Юни 20, 2016 7:44 am

За тези без каските имам една теория: Те са особена порода хора, не спазват правила, изобщо не ги прочитат даже (а някои може и да не могат да четат :) ), карат със сандали и прочие. Въпреки това те са изключително издръжливи и приспособими. Инстинкта им да оцеляват е водещ във всяка една ситуация. По-скоро ще се пребие някои от нас със каските отколкото те :)
adasha
 
Мнения: 45
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Нед Сеп 29, 2013 12:39 pm
Местоположение: Елхово

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот t_i_t_o » Пон Юни 20, 2016 8:27 am

За каските... Аз си бях с каска, но си я слагах само на спусканията, което ми костваше някакво време, но в тая жега просто не издържах... И аз не харесвам правилата... ако ги харесвах щях да съм станал военен на времето... Все пак правилата са създадени повече за тия дето не им идва на главата кое е правилно или как се прави. Например трябва да се въведе правило - като се качваш на мостче или преминаваш леко издигната бетонна шахта - СТАНИ ОТ СЕДАЛКАТА И В МОМЕНТА НА ПРЕМИНАВАНЕТО НАВДИГНИ ЗАДНИЦАТА... не е истина колко народ видях да правят гуми след подобни препядствия! И верно имаше много гелчета хвърлени от гейчета!
Айде със здраве :)
t_i_t_o
 
Мнения: 118
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Съб Юли 03, 2004 1:28 pm

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот LiveByTheCode » Пон Юни 20, 2016 8:55 am

Каската е създадена, не за да ти е горещо и некомфортно, а да ти запази живота... дано да няма смъртен случей че да ви дойде акъл в главата.

Пък ти си говори за военни и правила :smash:
LiveByTheCode
 
Мнения: 169
Рейтинг: 1508
Регистриран на: Вто Ное 04, 2014 2:47 pm

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот s1m3on » Пон Юни 20, 2016 9:24 am

На мен каската ми пази главата и да не ми пече директно слънцето в главата. :eyebrow:
Аватар
s1m3on
 
Мнения: 539
Рейтинг: 1437
Регистриран на: Пет Авг 13, 2010 5:05 pm
Местоположение: Blagoevgrad CiTy

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот doodko » Пон Юни 20, 2016 9:49 am

Има правила в състезанието и те трябва да се спазват от ВСИЧКИ. Това е. Като те видят без каска - аут от състезанието и толкова, след като с добронамерени препоръки не става. И на всичкото отгоре - това ти пази главата... За боклука - по същия начин! Пък после да си пишат разсъжденията.
Още веднъж искам да поздравя организацията и всички постове - хората навсякъде бяха любезни, позитивни и адекватни. Благодаря ви!!! :clap:
Ето снимки: http://velocafe.bg/vitosha-100-km-rezults/
Аватар
doodko
 
Мнения: 110
Рейтинг: 1355
Регистриран на: Вто Юни 09, 2009 11:37 pm
Местоположение: София

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот OXUS » Пон Юни 20, 2016 9:58 pm

На мен ми беше първо участие във Витоша 100 и да споделя и аз какво усетих.

На старта става малко грозно, но не знам, вас може да ви кефи. Един огромен мъж, сякаш отскоро каращ с автомати, щеше да се пребие до мен като още потегляхме. Танцуваше "Лебедово езеро" с велосипеда и ми влезе грубо с "токчетата" в спиците ми на предното колело, подпирайки се на мен, но май нямам щети, само трябва да ходя на сервиз да ги постегнат.
Първата половина от състезанието ми хареса много! Просто перфектна! Хубави и разнообразни пътеки до Кладница. До Чуйпетлово може малко да ти омръзне асфалтът, но няма как, ако се направи изцяло планинско, през "Меча чешма" и "Дивият бик", ще стане много трудно. При втората половина обаче ми идваше да се разрева и да си тръгна, но тъй като финалът беше най-близо, продължих напред. :D От Ярлово натам е ужасно за каране! Неокосено, разбито, неподдържано. Но още след средата, след високото над Чуйпетлово, аз крампирах много гадно, през 10 минути и на всяко изкачване крампа, та може би затова да не успях да се изкефя на тази част от трасето. Но за смърдящата на гуцки кал мога с две ръце и два крака да се подпиша, че не ми хареса и това си е! Планинско колоездене без кал не може, но твърде често имаше участъци с кал до ушите и без възможност да заобиколиш. И не, че съм градско чедо, ама тая гняс наистина смърдеше на свинарници.
Пътеката в последните 10-20 километра преди финала ми беше много скучна и еднообразна, а също и на колегата покрай мен, с който се сдушихме. Изкефих се на дървените мостчета, които си бяха в един момент, като постоянно упражнение за отскоци, защото се искаше техника и добро владеене на велосипеда за бързото им преминаване. :) После имах яка мускулна в кръста и гърба, предполагам от това. От софийската страна и в близост до финала, ми липсваше маркировка на два пъти и малко се залутвах, две стрелкички щяха да свършат чудна работа! Обаче като цяло маркировката беше отлична! Беше ми смешно, че метри преди финала трябва да слеза и да бутам колелото, под твърде зоркия поглед на няколко полицая, един от които ми се развика по шуробаджанашки, защото слязох да бутам точно в последния момент в началото на зебрата, а не още когато негово превъзходителство ми нареди да слезна и да бутам, пет метра преди нея.

С удебелени букви трябва да се спомене, че хората по подкрепителните пунктове бяха супер готини, позитивни и съпричастни! Благодарим Ви, хорица! Бяхте повече от Супер! Самите пък подкрепителни пунктове бяха заредени прекрасно! Като изключим Кока-Кола-та, но който е улав да си я пие! :) Също така участниците в състезанието покрай мен, завършвайки около първата стотица, бяха все интелигентни и готини хора, които дори вместо да ми се сърдят, че получавах често крампи и спирах, те ме окуражаваха! За контраст ще дам едно про от състезанието в Белоградчик, което 10 минути кара зад мен, при достатъчно място за изпреварване, и накрая ми се размрънка, че ми поднесе задната гума на едно катерене и спрях за секунда, след което 5 метра по-напред той поведе, аз закарах след него, и пичагата ми изкопира 1 към 1 едно спирането с поднасянето! :D

За първи път, без да познавам трасето и с изморени от преди това крака, които съвсем логично крампираха(магнезият не помогна), смятам, че се представих достойно, 110-то място. От вълнение дори не можах да мигна цяла нощ преди състезанието и се въртях, като пумпал. Догодина по-добре! :)

П.П. 402-ри номер.
Изображение
Аватар
OXUS
 
Мнения: 118
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Пон Юли 19, 2010 4:30 pm
Местоположение: Перник, България

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот kgm » Пон Юни 20, 2016 11:19 pm

kgm
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Юни 05, 2010 11:05 pm

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот krach » Вто Юни 21, 2016 8:14 am

adasha написа:За тези без каските имам една теория: Те са особена порода хора, не спазват правила, изобщо не ги прочитат даже (а някои може и да не могат да четат :) ), карат със сандали и прочие. Въпреки това те са изключително издръжливи и приспособими. Инстинкта им да оцеляват е водещ във всяка една ситуация. По-скоро ще се пребие някои от нас със каските отколкото те :)


Колкото и да не харесвам неносенето на каска, имам един приятел, който противно на всякакви закони на физиката и природата се пребива 3-4 пъти за 1 година и то сериозни падания (единия път се наложи малка операция на крака). Слава Богу кратуната му не е пострадала въпреки, че не носи каска. Но въпреки това е тъпо да разчиташ, че ако се пребиеш хората ще са ти длъжни да ти извозват трупа. В крайна сметка, всеки може да предвиди какво ще се случи при едно нелепо падане и удар на главата в камък, ръб и тн.
Относно инстинкта...си е чиста проба късмет.

Другия довод "запарва ми", също не е меродавен, както един спасител каза - "Субективното усещане за спарване на главата от шапка/каска, отстъпва пред обективната полза да не ти пече слънцето главата!" Във връзка със слънчев удар.
krach
 
Мнения: 631
Рейтинг: 1451
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 11:27 am

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот krach » Вто Юни 21, 2016 8:22 am

OXUS написа:......

- Относно калта полето и прочее, в крайна сметка за това се казва Витоша 100, защото е в планината. Няма кой в планината да ти подреже ливадата да ти изчисти калта. Аз пък винаги се хвърлям смело, все пак съм си свиня :rofl:
Даже се е случвало докато някакви младежи слязоха и се бутаха в храстите по баира само и само да спестят малко кал, да мина и всичко наоколо да залея с въпросната :beer:

- За крампите освен магнезии е добре и много вода да пиеш, предполагам си де но да кажа (нали акъл на заем само давам)

- За полицията е странно, не миналата по - миналата година полицията просто ни събира на групи и ни пускаше в купом 10-20 колела. Но не ни е карал никой да бутаме. Спираха движението. Но си беше тъпо да, бързаш колкото и да не си в първите 10 някакво лично време гониш и бам, седи чакай....НО няма как, няма как да отцепят булеварда за цял ден
krach
 
Мнения: 631
Рейтинг: 1451
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 11:27 am

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот demeus » Вто Юни 21, 2016 9:07 am

То планинското колоездене без кал си е като манджа без сол....поне за мен.Аз като видя локва все гледам там да се бухна,ама челно,баш по средата.А във връзка с крампите приема на много течности,дори насила без да съм жаден ми помага заедно с магнезия да се справя с тях.
“ The more you Learn, The more you Earn ”
Аватар
demeus
 
Мнения: 168
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Вто Окт 21, 2014 1:28 pm
Местоположение: София

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот noncho » Вто Юни 21, 2016 9:19 am

На мен полицаите само ми казаха "Внимателно". Не съм слизал.

За каските...
Като видях поредните пребивания към Владая почнах да се замислям дали не беше добра идея да си взема и нещо за лактите и колената, ако някой по-нахъсан ме отнесе. Едни от падналите там беше без каска, но май най-много беше ожулен по лактите и гърба, после ме задмина някъде на асфалта при Чуйпетльово. Каската не мисля, че ми пречи много, аз и вода си изливах директно отгоре. Освен това съм по-аеродинамичен като ми е събрана косата :D

А калта не е добре, защото понякога се набива и в спирачните дискове. След калта над Железница после направо влязох в реката за бързо почистване. То там е блато направо, не знам как може да се води пътека за туризъм.
Моите снимки @ http://www.NonchoILiev.com
Аватар
noncho
 
Мнения: 98
Рейтинг: 1285
Регистриран на: Вто Май 11, 2010 3:52 pm

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот orangebear » Вто Юни 21, 2016 11:09 am

Нека да добавя и своето мнение за трасето и калта. Всяка година приходите се увеличават, но поддръжка на трасето не се прави. Да се засипят по-големите локви с трошен камък не е голяма философия. Трасето не е цялата планина. Трасето е избрано от посветените, за които имам доказателства, че настояват трасето да минава през най-голямата кал. Първите, най-бързите, а те не са повече от 27% от всички участници, минавайки през локвите разплискват и миксират калта така, че следващите 73% нямат избор нито къде да минат, нито къде да стъпят. Първите дават ли си сметка, че упражнението на последните е не по-леко изпитание в калта, жегата и мускулните крампи, според естествените им физически възможности. Естествени подчертавам! Имам предвид годините, мускулната умора, скоростта на дехидратация и т.н. – не сме на специален режим.
А велосипедите? Можеш ли да спреш калта и пясъка със смазка? Забелязали сте спуканите гуми, скъсаните веригите, а износването от триене някой забелязва ли? Повечето от нас имаме само един велосипед. Пазя си го. Не отивам на обиколката, за да си съсипя движението и така да направя щастливи търговците и сервизите – отивам заради предизвикателството да разбера, кой съм и къде съм. Не се боря за класиране сред първите, боря се да съм сред повечето от вас и да не спра да забелязвам по трасето красотата на Витоша.
Нека маршрута да е най-къс и по-труден за състезателите (около 440 клубни членове) - за останалите (около 1200), където е възможно, да се даде възможност да заобикалят. Нямам нищо против локвите – стига да може да се заобиколят. Това не е легионерското състезание на чужденците, а нашата обиколка на Витоша.
Вече не станахме ли много участниците? От една страна е хубаво, че ще съберем парите им, ама от друга – как ще ги изпреварим на тесните и кални пътеки, а за техниката им какво да кажем? Лесно е - да се организират безплатни курсове.
Надявам се мнението ми да се споделя от тези 73% без клубна принадлежност, и тези с по-скромни възможности, които полагат повече лични грижи за велосипедите си и като всички останали обичат предизвикателството.
orangebear
 

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот xargs » Вто Юни 21, 2016 11:38 am

Направо на ББ да пишем да асфалтира трасето а? Ако не ти харесва калта водата локвите и камъните, недей да ходиш на планински състезания. Има предостатъчно шосейни такива.
Аватар
xargs
 
Мнения: 454
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 12:01 am
Местоположение: София

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот demeus » Вто Юни 21, 2016 12:19 pm

"Витоша 100" е състезание все пак ,а не някаква разходка,а като такова то е предизвикателство за човешкия дух,воля,физически сили и инвентар .Ако на някои му е тежко или му се свиди за колелото просто да си се разхожда в парка и да не се записва.Венци,касети и т.н.-всичко е консуматив,който трябва да се сменя след определено време.Но повечето хора явно са тръгнали с нагласата да покарат докато се поизморят и като му седнат и като се почнат едни бири,едни пържени картофи.След това следват едни оправдания и мрънкания-то жега,то кал,то нема ракия.Някоѝ от първите дали се оплаква от условията,просто отива и кара.Te са еднакви за всички !
“ The more you Learn, The more you Earn ”
Аватар
demeus
 
Мнения: 168
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Вто Окт 21, 2014 1:28 pm
Местоположение: София

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот mirrro » Вто Юни 21, 2016 12:34 pm

orangebear, може спокойно да ходиш в парка да караш колело или да си вземеш един велоергометър, който да инсталираш на "Копитото", да въртиш педалите и да се наслаждаваш на гледката!
mirrro
 
Мнения: 28
Рейтинг: 1010
Регистриран на: Вто Юни 17, 2014 12:48 pm

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот krach » Вто Юни 21, 2016 12:46 pm

orangebear написа:...........


:crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :beer: :beer: :beer:
И аз нямам против баирите и бутането нагоре, стига да има лифт, който да използвам :rofl: :rofl:
krach
 
Мнения: 631
Рейтинг: 1451
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 11:27 am

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот doodko » Вто Юни 21, 2016 2:45 pm

Честно казано и аз не разбирам гледната точка на orangebear, въпреки че съм в групата на 73-те%... Та това е планинско колоездене - локви, жега/дъжд, кал, природа. Това му е хубавото. Какво засипване, какви заобикаляния на локви??? :crazy: Звучи ми абсурдно, защото за мен това точно е чарът и удоволствието да караш в планината. :D Има паркове, има шосета и който иска да си пази чисто колелото и да не гази в калта - нека не мрънка и не идва на Витоша 100. Аз си го обичам такова каквото е! :beer:
Аватар
doodko
 
Мнения: 110
Рейтинг: 1355
Регистриран на: Вто Юни 09, 2009 11:37 pm
Местоположение: София

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот krach » Вто Юни 21, 2016 3:44 pm

Също за събраните пари...ПРИХОДИТЕ се УВЕЛИЧАВАТ....и го казваш като участник в организацията или.....защото освен "приходите" се увеличава и организацията. Всички тези хора, пунктове и тн...Като идеята на тези такси според мен е по - скоро да филтрира някаква част от хората които по - скоро ще отидат на излет с цел да похапнат по пътя и така. И сега ги има но както казах повечето завършват.

Съжалявам за офф топика ама не мога да се сдържа. Скоро такъв забавен пост не съм чел! :bowdown:
krach
 
Мнения: 631
Рейтинг: 1451
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 11:27 am

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот evin » Вто Юни 21, 2016 3:47 pm

Аз бях с варицела на легло и не успях да участвам. Отвратително.
Аватар
evin
 
Мнения: 535
Рейтинг: 1542
Регистриран на: Чет Юли 07, 2011 3:12 pm
Местоположение: на село до Божурище, някъде около София

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот wheels » Вто Юни 21, 2016 3:51 pm

Трасето си е супер. Нямам никакви забележки по трасето, маркировка и организация. Обърках трасето на 1-2 места, но заради мои грешки.

Относно каските: Най-големият проблем е, че каските са задължителни, а организаторите не направиха нищо нито на старта, нито по трасето, нито на финала, за да гарантират спазването на това правило и съответно сигурността на участниците. Няма никакво значение на кой как му е удобно, правилата за каска са, за да предпазят живота. Какво ще стане, ако някой падне, стане най-лошото и после роднините му решат да съдят организаторите?

Не ме разбирайте погрешно. Критиката ми е градивна и би било добре да се помисли за някакво регулиране и съответно дисквалификации и т.н. Примерно фоторафите могат да не трият снимките на състезателите без каски, а да ги сложат в една папка и да ги изпратят на организаторите.
Аватар
wheels
 
Мнения: 149
Рейтинг: 1303
Регистриран на: Вто Май 10, 2011 9:20 am
Местоположение: Шумен

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот Alpina » Вто Юни 21, 2016 4:14 pm

orangebear написа:Казах едно голямо нищо


orangebear, спокойно можеш да си премериш колко ти е голяма оная работа спрямо останалите и да разбереш кой си къде си, като си направиш обиколката сам - така никой няма да преебава трасето преди теб, никой няма да ти се пречка, никой няма да ти казва от къде да минаваш. Но не ти изнася, нали?
Все пак, обаче, като падне някоя друга прашинка на колелото ти - ще можеш да си го почистиш, че току виж ти е протрила веригата, изпилила ти е венците, захабила ти е спирачките, счупила ти е средното.

На много състезания, когато се минава многократно през едно и също място - било то от едни и същи хора заради формат с обиколки или при които участват наистина много хора - трасето неминуемо се променя.
В едни случаи няма какво да направиш - въртиш се в кръг и няма как да го избегнеш. В други - понякога можеш да влияеш над това кога ще минеш спрямо останалите, понякога не.

При всички положения, обаче, ти можеш да си седиш в къщи, да си полираш и мажеш с вакса колелото, което ти е единственото на света и което не искаш да амортизираш.

Сеш се?
И ме съмнява мнението ти да се споделя дори от 1% от участниците, да не говорим за 73%. Но като ти гледам и другите мнения - съмнявам се и в това да имаш капацитета да го разбереш, защото си от тия, дето нямат място по такива мероприятия, защото нито знаят кои са, нито къде се намират.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот OXUS » Вто Юни 21, 2016 4:28 pm

Не се карайте, а кажете на човека как да минава тая кал дИлбока при Железница.
Изображение
Аватар
OXUS
 
Мнения: 118
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Пон Юли 19, 2010 4:30 pm
Местоположение: Перник, България

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот koopss » Вто Юни 21, 2016 4:46 pm

Беше готино, даже обмислям след месец да повторя самосиндикално. Ще поснимам, ще нося 2-3 литра вода :-) Тъкмо след тихия кът няма да се налага да се чака заради голяма колона велосипедисти. Ще мога тъкмо и да тествам новия сетъп за по-безболезнено седене при дълъг преход.
Хареса ми преминаването през реки/потоци и калните участъци. Засилваш и минаваш на шуз, голям кеф (е веригата скърца като да се разпада после, но едва ли това е основия проблем на колелото при подобни преходи). (едвам го изчистих с едно левче на водоструйката :-D)

поздрави
Аватар
koopss
 
Мнения: 138
Рейтинг: 1315
Регистриран на: Вто Юни 14, 2016 2:08 pm

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот MacLeod » Вто Юни 21, 2016 9:23 pm

Има ли някой от по - бързите да даде съвет как човек да си свали времето под 7 часа ? :) Предполагам само каране му е майката, но има ли още нещо ? От миналата година се пробвам, но все не става. Уж карам всеки ден до работа и обратно ( грубо 20 км на ден ). Карам и редовно в планината ( поне веднъж седмично ) и времето ми е все 7 часа +. Целта ми е да го направя 6 часа + ама нещо не ми се получава. :)
Аватар
MacLeod
 
Мнения: 882
Рейтинг: 1785
Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 3:22 pm

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот Watanabe » Вто Юни 21, 2016 9:29 pm

Понатрупах икспириънс и си везмам поука- никаква раница за Витоша 100!
Краката си ми бяха ок, но малей как ме боля гърба от тая раница... Толкова храна бях взел и тежеше, а то по пунктовете беше като на панаира в Дивдядово. Даже бонбонки имаше :)
Watanabe
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1606
Регистриран на: Вто Юли 21, 2009 5:26 pm
Местоположение: Шумян

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот joroblob » Вто Юни 21, 2016 9:35 pm

И аз споделям напълно мнението на koopss и щях да напиша горе долу същото! То това е именно кефа от планинското колоездене, да се шльопнеш в някоя кал или с мръсна газ през реката (имаше чудесен охлаждащ ефект). Извинявам се на колегите, които може да съм опръскал, въпреки, че се стараех да минавам по полека когато имаше хора, които заобикаляха - особено когато се натресох в доста дълбока кал на реката след Чуйпетлово - но там си понесох последствията - яко дращене от предния ротор и веригата до де се почистят. Също искам да похваля и тук организацията - беше на отлично ниво с много ведри и усмихнати хора по всички пунктове, също да похваля жената с домашната лимонада на пункта при Симеоново и последно да не забравя момичето от пункта при Железница, която ми услужи с хубава лепенка за драскотините на ръката (закачиш се на едни клони)!
Единственото, което ми направи лошо впечатление (както видях и не само на мен) е боклука по пътя - основно от разни енергийни гелчета и бутилкки 0,5л. вода (част от тях изглеждаха - по скоро изпаднали неволно)!
Поздрави и до нови срещи с колегите с които карахме заедно в различни участъци!
joroblob
 
Мнения: 78
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Съб Авг 22, 2009 12:55 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Състезания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта