Обиколка на Витоша 2016

Форум за обявяване, организиране и обсъждане на състезателни прояви. За да е състезателна една проява, тя трябва да включва съревнованието като предварително и официално обявен елемент.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 700 / 10
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот maldini » Пет Юни 17, 2016 2:46 pm

И аз имам свободен номер, ако на някой му трябва да пише !
Последна промяна maldini на Пет Юни 17, 2016 3:01 pm, променена общо 1 път
maldini
 
Мнения: 27
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Апр 16, 2011 11:24 pm

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот krach » Пет Юни 17, 2016 2:48 pm

mirrro написа:
galin_krastev написа:Ако е по старо му да се награждават първите 3ма, както жени така и мъже, много от хората нямат стимул да карат.


На кой му е нужен стимул да кара колело и да посещава велосъзтезания?!
Ако някой има нужда от такъв стимул, по-добре да продава колелото, да си купи БМВ 3-ка, кока, курви и да върви в Пайнер клуб.


Петър Велков написа:То с това трасе и това електронно отчитане би било добре и отворен старт да има, ама нейсе..


Да, наистина с отворен старт ще е най-добре, подкрепям идеята!

С отворения стар ок, ама нали се сещаш,че ти ще станеш в 5 в 6 ще тръгнеш. Аз ще се наспя до 10 ще си хапна ще разтегна и ще дойда към 12 да покарам. Ти ще си недоспал аз ще съм....Друг вариант ти решаваш да тръгнеш не в 6 а в 10, само че това решават и още 700 човека.....цялото състезание организация ще се проточи до безкрай.
А и по спомен по миналата годиа имаше хора тръгнали към 8...така че няма ядове. Ако се впишат впишат
krach
 
Мнения: 631
Рейтинг: 1451
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 11:27 am

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот mirrro » Пет Юни 17, 2016 3:23 pm

По принцип ставам в 5-6, най-късно 6:30ч., но това е без значение. Идеята е тези 1500-2000 участници, да стартират от 6 до 7 часа сутринта и така няма да има задръствания. Да не забравяме, че 50% от участниците искат просто да завършат, а не да печелят, така че те ще тръгнат последни.

Ако тръгнеш в 12 на обяд ще умреш от жега, ако ще да си спал и 20 часа! :rofl:
mirrro
 
Мнения: 28
Рейтинг: 1010
Регистриран на: Вто Юни 17, 2014 12:48 pm

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот Петър Велков » Пет Юни 17, 2016 4:22 pm

Колкото и да е off-topic тая дискусия, напомням, че "отворен старт" не означава "когато си щеш", а от толкоз до толкоз часа. Пример - от 6:00 до 9:00. А те 700 души и да искат, не могат да тръгнат баш едновременно ;)
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот adasha » Пет Юни 17, 2016 7:11 pm

Чудесна идея е отворения старт. Дори и за 1/2 - 1 час да е отворен само пак ще е много добре. Миналата година закъснях 10-15 мин за старта и се натъкнах на страхотни задръствания. Аз си карам с туристическо темпо де, но явно има и по-туристи от мене :)
adasha
 
Мнения: 45
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Нед Сеп 29, 2013 12:39 pm
Местоположение: Елхово

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот penmark » Съб Юни 18, 2016 7:54 am

Тази година няма ли камери от пунктовете?
редакция 9:13ч
Намерих, ама работи само Железница и старт/финала.
Аватар
penmark
 
Мнения: 1381
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 11:32 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот noncho » Съб Юни 18, 2016 3:38 pm

Доста жега беше - където свършва гората, започва сауната. Това за тези, които не завършваме за 4 часа :D
Моите снимки @ http://www.NonchoILiev.com
Аватар
noncho
 
Мнения: 98
Рейтинг: 1285
Регистриран на: Вто Май 11, 2010 3:52 pm

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот mirrro » Съб Юни 18, 2016 4:39 pm

Беше супер! Много съм доволен!
mirrro
 
Мнения: 28
Рейтинг: 1010
Регистриран на: Вто Юни 17, 2014 12:48 pm

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот bigchicken » Съб Юни 18, 2016 5:55 pm

Я кажете откъм кал как е положението, че след малко отивам да тичам... така де, да ходя. Чудя се дали да взимам гетите, а мернах следобеда едно много кално колело, слязло от състезанието...
Аватар
bigchicken
 
Мнения: 105
Рейтинг: 1375
Регистриран на: Пет Апр 19, 2013 2:22 pm

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот mirrro » Съб Юни 18, 2016 6:23 pm

Има кал, но сякаш миналата година имаше повече.
mirrro
 
Мнения: 28
Рейтинг: 1010
Регистриран на: Вто Юни 17, 2014 12:48 pm

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот balki » Съб Юни 18, 2016 8:20 pm

Здравейте, ако някой е намерил черен бидон със зелена капачка, ще се радвам да ми го върне и получи бира от мен :-)
Паднал е преди Студена, но къде не е ясно.

Ето така изглежда бидона:
Изображение
Аватар
balki
 
Мнения: 119
Рейтинг: 1242
Регистриран на: Съб Фев 26, 2005 11:32 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот pufa » Съб Юни 18, 2016 8:56 pm

Нямаше много кал. Миналата година имаше доста повече.
Аватар
pufa
 
Мнения: 87
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Сря Апр 29, 2015 10:45 pm

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот Exorcist » Съб Юни 18, 2016 9:00 pm

Огромни благодарности за номер 734 - Иван Коларов. Не носех втора резервна гума и малко преди Драгалевци Иван ми спаси финиширането. Иване, не успях да те открия след финала, надявам се четеш тук, признателен съм безкрайно за човещината, пиши пост или ЛС с координати да се издирим и да се видим на по бири имам да те черпя много и да обсъдим живота байкъризма и всичко останало :beer:
Респект безкраен и за човека, който откликна на крясъците ми "някой с 29-ка вътрешна" и спря и даде гума за англичанина (поне говореше английски) над Бистрица, беше спукал втора, където аз първата и тотално се беше сдухал.
Велико нещо е Витоша 100. Който го е измислил - хвала му!
Аватар
Exorcist
 
Мнения: 275
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 9:08 pm
Местоположение: София

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот k2 » Съб Юни 18, 2016 9:40 pm

Exorcist написа:Огромни благодарности за номер 734 - Иван Коларов. Не носех втора резервна гума и малко преди Драгалевци Иван ми спаси финиширането. Иване, не успях да те открия след финала, надявам се четеш тук, признателен съм безкрайно за човещината, пиши пост или ЛС с координати да се издирим и да се видим на по бири имам да те черпя много и да обсъдим живота байкъризма и всичко останало :beer:
Респект безкраен и за човека, който откликна на крясъците ми "някой с 29-ка вътрешна" и спря и даде гума за англичанина (поне говореше английски) над Бистрица, беше спукал втора, където аз първата и тотално се беше сдухал.
Велико нещо е Витоша 100. Който го е измислил - хвала му!

Надявам се, че не сте пукали до финала.
Опитът ми от 2 (две) състезания до момента показва, че когато дадеш единствената си резервна гума на ближния (англоговорящ), до финала не пукаш ;)
k2
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Сря Ное 09, 2005 7:31 pm

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот Admin » Съб Юни 18, 2016 11:24 pm

Първата порция снимки на MTB-BG.com от Витоша 100 вече е качена в сайта.
http://www.mtb-bg.com/index.php/gallery ... -selection
Освен тези избрани кадри, в следващите дни ще кача и голяма галерия, озаглавена "Обиколка на Витоша 2016 - масовка", с всички снимки, които горе-долу стават за показване. Ще я пълня на части, защото иначе биха минали няколко дни, докато обработя всички кадри. Така че следете MTB-BG.com и проверявайте за нови снимки, когато се появи масовата галерия.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот PtD » Съб Юни 18, 2016 11:32 pm

И да коментирам в ролята на очевидец:
Масовото техниката на каране е на плачевно ниво. "Планинските" колоездачи нито знаят как да завиват, нито как да минават през препятствия, да не говорим за по-сложни неща като следване на линия и т.н.

С редки изключения.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот mirrro » Нед Юни 19, 2016 5:47 am

@PtD, И к'ва техника очакваш като повечето от участниците карат за удоволствие 1 път в седмицата?! Техника очаквай от първите 50 в класирането, при всички останали е интуиция за оцеляване!
mirrro
 
Мнения: 28
Рейтинг: 1010
Регистриран на: Вто Юни 17, 2014 12:48 pm

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот Friz » Нед Юни 19, 2016 8:39 am

И като се кара 1 път в седмицата трябва като се качиш на колелото да си пълен неграмотник и да застрашаваш околните постоянно. Особено почне ли спускане става мазало премятане наляво, надясно дойде ли завой рязко спиране и т.н.
Аватар
Friz
 
Мнения: 95
Рейтинг: 1305
Регистриран на: Пон Авг 02, 2010 8:36 am
Местоположение: Разлог

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот adasha » Нед Юни 19, 2016 9:37 am

Вижте, 90 % от състезателите са си туристи, не знам каква техника очаквате. Мен например, като ме настигне бързак го пускам, за да не го бавя. Отделно от това съм настигал хора, които не са толкова толерантни, но все пак това е състезание, въпреки че го приемам като изпитание лично за себе си. Когато сме толко много хора в планината трябва да се съобразяваме един с друг. Не се сърдете на никого - всеки кара колкото си може. В крайна сметка изживяването беше страхотно и това е най-важното :)
adasha
 
Мнения: 45
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Нед Сеп 29, 2013 12:39 pm
Местоположение: Елхово

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот Анелия » Нед Юни 19, 2016 10:59 am

За техниката и начина на спускане не можем да "изискваме" от хората да са опитни. НО колко хора без каски видях да финишират не е истина :(!: Това вече е супер безотговорно първо към собствената си кратуна, второ към организаторите и трето към семейство и приятели, които ги е грижа.
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот koopss » Нед Юни 19, 2016 1:53 pm

Моето мнение относно организаторите е, че всичко беше на ниво. Единствено беше неприятно липсата на вода след дългите поляни без грам сянка.. Имаше доста изненадани и прегяли на този етап.
Навсякъде по спирките - усмихнати хора, държащи се приятелски.

За мен (въпреки няколко месечното каране със сток седалката на рам-чето), беше неприятен факта, че трябва да слизам да бутам за да ми почине д-то защото просто не ставаше да седя на нея повече.. отделно черната дърт джъмп каска ме скъса отвякъде - пек, малко отвори за проветрение.. Но това са си мои грешки. Другия път ще ги реша.

С две думи - голям купон беше, финиширах без дори да ми пука за позицията и кой как кара.
Поздрави на всички, и все така да се събираме на това мероприятие за напред! (Е за първите 50-100 - състезание :-))
Аватар
koopss
 
Мнения: 138
Рейтинг: 1315
Регистриран на: Вто Юни 14, 2016 2:08 pm

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот mirrro » Нед Юни 19, 2016 3:02 pm

Каската е задължителна! Та аз съм с каска дори като карам колелото до работа и обратно!
@PtD, прав си, имаше безотговорни хора, които летяха с 200 и натискаха спирачките като контра на балканче :crazy: .
@koopss, на всички пунктове има вода, не видях пункт без вода.
mirrro
 
Мнения: 28
Рейтинг: 1010
Регистриран на: Вто Юни 17, 2014 12:48 pm

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот bonter » Нед Юни 19, 2016 3:22 pm

Тази година, участвах за четвърти път! От към организацията, нямам ама никакви забележки, всичко беше перфе!
Имаше един неприятен момент, който ми направи лошо впечатление. А именно, празните и полу-празни шишета за вода, разни пакетчета и т.н.
Отдавам го на културата на повечето участници, което го намирам за по-голям проблем от техниката им.
До колкото знам, създателите на това състезание са искали разпространение на вело-туризма, любов към природата и спорта. Приятелската среда сред хората, които обичат да карат в гората.
Е! Успели са! Вече е факт, че толкова много хора присъстваха на този евент! Респект към организацията!!!
Сега малко за мен и моето премеждие. Благодарение на Пацо от "Вело 2009". Велосипедът ми беше в перфектно състояние, всичко беше пипнато и работеше въпреки калта водата и прахта по пътя. Толкова се радвах на това, че не усещах умора, само въртях и се кефех.
Но! Нищо хубаво не е за дълго. Както си карах излизайки на равния участък преди Ярлово. Задната гума, явно не издържа боя при спускането, където не съм жалил нито колелото, нито себе си (беше ужасен кеф). Бум и чао на задна външна, направо се сцепи на борда. Седях и я съзерцавах, когато един колега ме попита дали имам нужда от нещо. С недоверие, казах - не, освен ако имаш външна...
- Да имам! Направо не вярвах, какво чувам. Наистина имаше, даде ми я. Така успях да стигна до финал. Кален, мръсен, изморен но ужасно щастлив. Благодаря на Господ, че ми го изпрати в точния момент. Благодаря и на него!
Аватар
bonter
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1185
Регистриран на: Нед Май 01, 2011 3:08 pm
Местоположение: София

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот s1m3on » Нед Юни 19, 2016 3:29 pm

Навсякъде имаше вода а и да тръгнеш с едно шише да колелото не е много удачно.
Все някъде може да закъсаш за вода и резерва трябва да има :)
За първа година съм доволен от себе си.
А и имаше хора веднага след старта каските ги слагаха на кормилата.
И да, да не забравя да наклеветя 4-ма колоездача който към Чуйпетлиово се бяха хванали с ръце за боклуджиски камион и ги дърпаше по асфалта.
Едно от момчетата беше от Зарата!
Аватар
s1m3on
 
Мнения: 539
Рейтинг: 1437
Регистриран на: Пет Авг 13, 2010 5:05 pm
Местоположение: Blagoevgrad CiTy

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот billclinton » Нед Юни 19, 2016 4:01 pm

Супер са снимките.
Видях че има участници по дърти от мен(или поне така изглеждаха)което ми идва като стимул да участвам и аз догодина.
Само не разбирам - на първите снимки се виждат хора без раници и оборудване,предполагам че това са фаворитите ,но те не пукат ли гуми не ядът ли
billclinton
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1525
Регистриран на: Вто Ное 11, 2014 11:23 am
Местоположение: София

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот Alexi » Нед Юни 19, 2016 4:17 pm

че не ядат не ядат .. за пукане - там можеш да рискуваш без гума и на късмет
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот apius » Нед Юни 19, 2016 4:42 pm

Благодаря на номер 4369, който ми остави инструментите си за да се оправям със спукана гума. Надявам се че чете форума, нека ми даде координати за да му върна нещата и почерпя :beer:
apius
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Юни 07, 2014 10:07 pm
Местоположение: София

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот MacLeod » Нед Юни 19, 2016 9:34 pm

Добре се получи въпреки големите жеги. Моята грешка беше, че тръгнах с дебели ендуро гуми да го въртя. Може би ако съм с хц гуми ще сваля 10-тина минути от времето.
Видях един човек с подута буза, който се връщаше от Чуйпетлиово, а един приятел каза че видял и момиче с кръв по лицето между Кладница и яз. Студена. Май и тази година не се е разминало без инциденти...
Аватар
MacLeod
 
Мнения: 882
Рейтинг: 1785
Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 3:22 pm

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот nikant » Нед Юни 19, 2016 9:39 pm

billclinton написа:Супер са снимките.
...
Само не разбирам - на първите снимки се виждат хора без раници и оборудване,предполагам че това са фаворитите ,но те не пукат ли гуми не ядът ли


Всичко си носят в задните джобове на джърсито.
Там се побират вътрешна гума, инструменти, помпа, храна (предимно гелчета), телефон. Друго не им трябва
Ако спориш с идиот, вероятно точно същото прави и той.
nikant
 
Мнения: 170
Рейтинг: 1340
Регистриран на: Сря Ное 27, 2013 8:26 pm
Местоположение: Европа

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот demeus » Нед Юни 19, 2016 9:57 pm

Анелия написа:За техниката и начина на спускане не можем да "изискваме" от хората да са опитни. НО колко хора без каски видях да финишират не е истина :(!: Това вече е супер безотговорно първо към собствената си кратуна, второ към организаторите и трето към семейство и приятели, които ги е грижа.

Абе, за каски не знам, но имаше хора, които караха по джапанки и сандали, което направо ме изуми
“ The more you Learn, The more you Earn ”
Аватар
demeus
 
Мнения: 168
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Вто Окт 21, 2014 1:28 pm
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Състезания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта