Обиколка на Витоша 2016

Форум за обявяване, организиране и обсъждане на състезателни прояви. За да е състезателна една проява, тя трябва да включва съревнованието като предварително и официално обявен елемент.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 700 / 10
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот OXUS » Вто Юни 21, 2016 9:41 pm

MacLeod написа:Има ли някой от по - бързите да даде съвет как човек да си свали времето под 7 часа ? :) Предполагам само каране му е майката, но има ли още нещо ? От миналата година се пробвам, но все не става. Уж карам всеки ден до работа и обратно ( грубо 20 км на ден ). Карам и редовно в планината ( поне веднъж седмично ) и времето ми е все 7 часа +. Целта ми е да го направя 6 часа + ама нещо не ми се получава. :)


Първо искам да кажа, че не се имам нито за про, нито за кой знае колкото напреднал и бърз колоездач. Но тъй като времето ми на Витоша 100 беше 5 часа и 51 минути, отговарям на условията.

Карането до работа не е каране, а транспортиране на безценните ни задници. Според мен трябва да караш повече дълги велопоходи из планината. Повече тестващи твоите сили велопоходи. Трябва да караш и с по-напреднали от теб колоездачи, това е доста важно. Леко и подходящо колело е също от важните фактори да вземеш по-бързо обиколката - с колело за 200 лв от Метро ще ти бъде изключително трудно, дори да си много здрав в краката.
Изображение
Аватар
OXUS
 
Мнения: 118
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Пон Юли 19, 2010 4:30 pm
Местоположение: Перник, България

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот noncho » Вто Юни 21, 2016 9:43 pm

Лимонадата беше над Бистрица и си заслужаваше спирането :agree:

MacLeod,
Виж си междинните времена и тези на по-бързите от теб. Там си личи къде губиш най-много и съответно може да наблегнеш на подготовка за по-добро преминаване на такъв участък.
Моите снимки @ http://www.NonchoILiev.com
Аватар
noncho
 
Мнения: 98
Рейтинг: 1285
Регистриран на: Вто Май 11, 2010 3:52 pm

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот MacLeod » Вто Юни 21, 2016 9:48 pm

Колелото ми е супер. Няма общо с колело от метро. Единственото което му беше зле е, че беше с дебели ендуро гуми. Хц колело с ендуро гуми по 2.3 и квадратен грайфер :) Предполагам, че като му сложа хц гуми, ще бутна 10-тина минути. :)
Аватар
MacLeod
 
Мнения: 882
Рейтинг: 1785
Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 3:22 pm

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот Alexi » Вто Юни 21, 2016 10:09 pm

доста повече можеш да намалиш ,гумите оказват голямо влияние щото не е само до грайфер ами може и да са наполовина като тегло което вече много се усеща и пести енергия
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот krach » Вто Юни 21, 2016 10:34 pm

MacLeod написа:Има ли някой от по - бързите да даде съвет как човек да си свали времето под 7 часа ? :) Предполагам само каране му е майката, но има ли още нещо ? От миналата година се пробвам, но все не става. Уж карам всеки ден до работа и обратно ( грубо 20 км на ден ). Карам и редовно в планината ( поне веднъж седмично ) и времето ми е все 7 часа +. Целта ми е да го направя 6 часа + ама нещо не ми се получава. :)


Предната година се засекох с един приятел, който беше в много по - добра форма. На асфалта преди Чуйпетлово със всеки оборот на шпедалите ме дърпаше страшно много. А аз издишах от всякъде. Завършихме с разлика от 1 минута в негова полза. Той дърпаше нагоре, аз го настигах надолу. Така, че освен да си здрав може да се поработи и за техника за спускане. Освен това всеки ден по 10-20 км по равно не са като 20 км пресечен терен. Или ако минаваш 20 км за Х време, не значи че ще минеш 40 км за Х по 2. Респективно 60 за Х по 3 и тн. Лично за мен последните 30 км са ми най - тегави въпреки лежерния терен.

Храната също е от съществено значение, не само в деня и по време, ами и предния ден...
krach
 
Мнения: 631
Рейтинг: 1451
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 11:27 am

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот krasig » Вто Юни 21, 2016 11:23 pm

Анелия написа:
billclinton написа:Само не разбирам - на първите снимки се виждат хора без раници и оборудване,предполагам че това са фаворитите ,но те не пукат ли гуми не ядът ли

Ще изброя какво носих аз в задните си джобове: телефон (много се чудех дали да нося въобще), помпа, малка смазка Squirt (така и не спрях да смазвам), спрей за гуми ....


Може ли а споделиш за марката на спрея ? Същата като бозата в гумата или е универсален?


Благодаря,
krasig
 
Мнения: 129
Рейтинг: 1272
Регистриран на: Съб Яну 31, 2009 11:35 am

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот iPop » Сря Юни 22, 2016 9:16 am

krasig написа:
Анелия написа:
billclinton написа:Само не разбирам - на първите снимки се виждат хора без раници и оборудване,предполагам че това са фаворитите ,но те не пукат ли гуми не ядът ли

Ще изброя какво носих аз в задните си джобове: телефон (много се чудех дали да нося въобще), помпа, малка смазка Squirt (така и не спрях да смазвам), спрей за гуми ....


Може ли а споделиш за марката на спрея ? Същата като бозата в гумата или е универсален?


Благодаря,


Не - по-скоро е пяна, която полепва по стените на гумата, но не може да запушва дупки по-големи от 1 мм.
Аватар
iPop
 
Мнения: 573
Рейтинг: 1544
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 2:07 pm
Местоположение: София

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот krach » Сря Юни 22, 2016 10:52 am

Съществено е гумата да има налягане и да се развърти. Да има налягане, за да може да се засмуче субстанцията към дупчицата. А да се развърти за да е сигурно, че ще попадне
krach
 
Мнения: 631
Рейтинг: 1451
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 11:27 am

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот Admin » Сря Юни 22, 2016 10:54 am

MacLeod написа:Колелото ми е супер. Няма общо с колело от метро. Единственото което му беше зле е, че беше с дебели ендуро гуми. Хц колело с ендуро гуми по 2.3 и квадратен грайфер :) Предполагам, че като му сложа хц гуми, ще бутна 10-тина минути. :)

Много можеш да намалиш от гумите, поне половин час според мен.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот k2 » Сря Юни 22, 2016 11:09 am

Сравнение на позициите и разместванията по контролните пунктове и кой къде е бил бърз/бавен, това за хората без Страва ;)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing
k2
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Сря Ное 09, 2005 7:31 pm

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот Demetrii » Сря Юни 22, 2016 11:22 am

Някой да си е губил очила ORAO?
Demetrii
 
Мнения: 81
Рейтинг: 1305
Регистриран на: Сря Юни 27, 2012 9:36 pm

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот d_d » Сря Юни 22, 2016 11:28 am

k2 написа:Сравнение на позициите и разместванията по контролните пунктове и кой къде е бил бърз/бавен, това за хората без Страва ;)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing



Много полезна информация за самоанализ.
Благодаря!
d_d
 
Мнения: 20
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Май 29, 2016 3:41 pm

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот Bobeto » Сря Юни 22, 2016 11:55 am

Като цяло всичко беше супер! :agree:
Отново да похваля тениските - страхотни! И медалите ми харесаха:) Значително по-малко хора от мината година имаше по панорамния път в края - похвално за поставените съобщения!

Състезанието през моя поглед :
https://youtu.be/0LrKJzG6-q8
http://www.pinkbike.com/video/448221/


п.с. Таблицата е супер! Евала!
Bobeto
 
Мнения: 54
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Авг 07, 2014 9:18 am

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот t_i_t_o » Чет Юни 23, 2016 9:14 am

Това с малкото хора според мен е защото по прогноза го даваха 37Ц и бабите са са изпокрили на сянка.
t_i_t_o
 
Мнения: 118
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Съб Юли 03, 2004 1:28 pm

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот Admin » Чет Юни 23, 2016 10:44 am

Ами... това е! Масовата галерия на MTB-BG.com от Обиколката на Витоша 2016 вече е запълнена с над 300 снимки. Който се намери, честито! Който не - следващия път. :)
http://www.mtb-bg.com/index.php/gallery ... 0-2016-big
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот snej » Чет Юни 23, 2016 11:27 am

s1m3on написа:Навсякъде имаше вода а и да тръгнеш с едно шише да колелото не е много удачно.
Все някъде може да закъсаш за вода и резерва трябва да има :)
За първа година съм доволен от себе си.
А и имаше хора веднага след старта каските ги слагаха на кормилата.
И да, да не забравя да наклеветя 4-ма колоездача който към Чуйпетлиово се бяха хванали с ръце за боклуджиски камион и ги дърпаше по асфалта.
Едно от момчетата беше от Зарата!



Здравей, аз съм от Зарата и не ми харесва как клеветиш отбора без никакви доказателства като номер или име, снимки , и как така реши че е от Зарата?
Как определи човека, че е от нашия отбор ,кажи номера с който се е състезавал ако си видял такъв ,защото само аз и още един бяхме с екип на клуба.
Държа да изясним този проблем, защото така клеветиш отбора, а не определен човек.
snej
 
Мнения: 130
Рейтинг: 1492
Регистриран на: Пон Окт 22, 2007 9:23 am

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот kulkata » Чет Юни 23, 2016 11:56 am

Състезанието и организацията тази година,както и последните години са на много добро ниво.За пунктове и маркировка всичко е 6+.
Най-голямо впечатление ми направиха боклуците по трасето.В предишни издания не е имало толкова боклуци(шишета,гелчета и т.н.).
Малко критика до колегите със слушалките докато карат,не чуват като им се вика "ляво" или "дясно",както на изкачванията,така и на спусканията. Може да стане някой инцидент надолу.За нагоре е ясно (не бутат от едната страна),на който където му е удобно.
Колегите с калта,водата и асфалта,които им пречат,все пак никой не ви е карал на сила да идвате и да карате.

@MacLeod И аз бях с 2.3 гуми и е възможно да се направи под 7 часа,даже под 6. :)
@s1m3on Единият,който се беше хванал за камионът го познавам и даже не беше с номер,а просто дошъл да покара.

t_i_t_o написа:Това с малкото хора според мен е защото по прогноза го даваха 37Ц и бабите са са изпокрили на сянка.

Беше Черешова задушница и затова имаше по-малко баби.
Преди 2-3 години обиколката пак съвпадаше със Задушница и нямаше хора по пътеката.

П.П.Никой не искам да обидя или засегна.Просто споделям мнение. :peace:

Поздрави
:beer:
Аватар
kulkata
 
Мнения: 150
Рейтинг: 1354
Регистриран на: Пет Апр 30, 2010 2:58 pm
Местоположение: Провинцията

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот Friz » Чет Юни 23, 2016 12:03 pm

Admin написа:Ами... това е! Масовата галерия на MTB-BG.com от Обиколката на Витоша 2016 вече е запълнена с над 300 снимки. Който се намери, честито! Който не - следващия път. :)
http://www.mtb-bg.com/index.php/gallery ... 0-2016-big


Много добри снимки! Благодаря :beer:
Аватар
Friz
 
Мнения: 95
Рейтинг: 1305
Регистриран на: Пон Авг 02, 2010 8:36 am
Местоположение: Разлог

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот MacLeod » Чет Юни 23, 2016 12:30 pm

kulkata написа:@MacLeod И аз бях с 2.3 гуми и е възможно да се направи под 7 часа,даже под 6. :)


В това ни най - малко не се съмнявам. Следващата година ще пробвам с хц гуми и същата физическа подготовка като сега ( нямам време за повече каране ). Залагам на разлика от 10 тина минути максимум. :)
Аватар
MacLeod
 
Мнения: 882
Рейтинг: 1785
Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 3:22 pm

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот koopss » Чет Юни 23, 2016 5:46 pm

[
MacLeod написа:В това ни най - малко не се съмнявам. Следващата година ще пробвам с хц гуми и същата физическа подготовка като сега ( нямам време за повече каране ). Залагам на разлика от 10 тина минути максимум. :)


Физическата подготовка е есенцията според мен. Когато започнеш да се задъхваш на предно малко и задно предпоследно (голямо), е все тая с какъв сетъп си.
Минавал съм маршрута (почти същия) с FR и запекла спирачка, и проблема за мен си остава физическата.

Аз бих наблегнал на карането (дълги преходи в планината) и каквото може да се смени по колелото без много интервенция.
Този път бях свидетел, как хора с AM/FR байкове чакаха дружките си (с твърдаци - и то не такива от карфур) да се докопат до тях.


Поздрави
Аватар
koopss
 
Мнения: 138
Рейтинг: 1315
Регистриран на: Вто Юни 14, 2016 2:08 pm

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот plameniliev » Чет Юни 23, 2016 7:53 pm

Намерен и малък бял велокомпютър между Симоеново и Драгалевци. Някой ако е губил да пише.
plameniliev
 
Мнения: 74
Рейтинг: 1340
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2011 4:56 pm

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот ermenkovbg » Съб Юни 25, 2016 9:54 pm

MacLeod написа:Има ли някой от по - бързите да даде съвет как човек да си свали времето под 7 часа ? :) Предполагам само каране му е майката, но има ли още нещо ? От миналата година се пробвам, но все не става. Уж карам всеки ден до работа и обратно ( грубо 20 км на ден ). Карам и редовно в планината ( поне веднъж седмично ) и времето ми е все 7 часа +. Целта ми е да го направя 6 часа + ама нещо не ми се получава. :)

Предположението ти е вярно :D Каранье му е макята! Увеличи на три пъти карането в седмицата, а това до работа и обратно го брой като загрявка :evil: Текерлека също е от значение, но не чак толко за твоите цели стига да не е DH моторче :crazy: Успех за другата година :beer:
„Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата.“
„Накъдето и да карате, то е срещу вятъра и по нанагорнище.“
Аватар
ermenkovbg
 
Мнения: 96
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Пон Апр 29, 2013 1:45 pm
Местоположение: на баира

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот GVasilev96 » Пон Юни 27, 2016 9:26 am

plameniliev написа:Намерен и малък бял велокомпютър между Симоеново и Драгалевци. Някой ако е губил да пише.


Каква марка е велокомпютърът ? Аз изгубих моя Sigma 16.09
Аватар
GVasilev96
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Сря Май 11, 2016 9:47 pm

Предишна

Назад към Състезания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта