Обиколка на Витоша 2016

Форум за обявяване, организиране и обсъждане на състезателни прояви. За да е състезателна една проява, тя трябва да включва съревнованието като предварително и официално обявен елемент.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 700 / 10
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот Tonko » Пет Яну 22, 2016 6:12 pm

Привет Колеги,

Днес се обаждах в магазин Алпи, за да се информирам кога планират провеждането на обиколката през 2016. Информацията, която ми предоставиха беше малко разочароваща, тъй като обиколката е планирана за същата дата като Пампорово Байк Фест (и първи кръг от Българските ХСО серий). При разговора със служителя от Алпи ми бе пояснено, че това не е окончателна дата, но за тогава е планирна.

Интересно ми е хората, които искат да участват и на двете мероприятия какво мислят за създалата се ситуация.

Моля ви недейте да сипвате негативи към организаторите на обиколката, защото ми бе пояснено, че датата не е окончателна!!! Предполагам, че някой от тях ще следи темата и ще вземе предвид мнението на малка част от участниците, все пак на фона на интереса към обиколката състезателите са малък процент.

Поздрави,

Тони
Аватар
Tonko
 
Мнения: 113
Рейтинг: 1482
Регистриран на: Съб Юни 04, 2005 8:37 pm
Местоположение: Eindhoven, The Netherlands

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот motomarzel » Пон Яну 25, 2016 11:21 am

Датата съвпада и с Държавният шампионат, обявен от БКС, макар че по правилник на UCI той трябва да бъде проведен през 29-та седмица от годината, или 23-24 юли, ама пък кога ли от БКС са се съобразявали с който и да било, пък било то и UCI?

За мен лично, ако трябва да избирам между Пампорово и Обиколката, бих изпрал второто, просто защото състезанието (за мен) е по-предизвикателно, а и старта ми е на 5 мин. от вкъщи.
Аватар
motomarzel
 
Мнения: 633
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 14, 2011 11:33 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот Tonko » Пон Яну 25, 2016 11:53 am

Аз лично не разчитам на календара на БКС, нито като календар, нито като надеждност на събитията. Като видях, че масово ХСО състезанията ще се организират от шосейни клубове и загубих интерес, но това е друга тема.

Ще се радвам повече хора да споделят какво мислят по темта. Аз съм нясно с мнението им, но е хубаво да се помогне на организаторите да си планират събитията, като се съобразяват един с друг. То сцената ни е огромна :)

Мерси за мнението :)
Аватар
Tonko
 
Мнения: 113
Рейтинг: 1482
Регистриран на: Съб Юни 04, 2005 8:37 pm
Местоположение: Eindhoven, The Netherlands

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот Admin » Пон Яну 25, 2016 2:03 pm

motomarzel написа:...по правилник на UCI той трябва да бъде проведен през 29-та седмица от годината, или 23-24 юли...

Това може би не важи в години, когато има Олимпийски игри - тогава малко се поразмества календара.
Но наистина, хубаво ще е, ако Обиколката не съвпада с цели две други ХС състезания, особено с тези двете, които са обявени...
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот Tonko » Пон Яну 25, 2016 2:44 pm

Според мен е малко вероятно да сменят датата за 2016, поради двеосновни причини.
1. Участниците, които са заинтересовани от другите мероприятия са по малко от 10% от тоталният брой велосипедисти.
2. Обиколката е обяена, като квалификационно състезание за ултра-маратон серии, респективно ако вече е обявено в този спорт всичко е фиксирано.

Това, което трябва да стигне до ушите на всички организатори, е че е нелепо да се дели сцената, защото всеки от тях гони масовост, която води със себеси спонсори и облик на спорта. Обиколката на витоша се твърди, че не е състезателно мероприятие (тази тема е дълга и не и е мястото тук), но от друга страна ако искаме да имаме развитие на спорта, не трябва да отделяме хората трениращи целенасочено в отделни състезания, а точно обратното.
Нелепо е да подценяваме ХСО дисциплината, която може да доведе легитимност на планинсото колоездене в очите на ММС, като се организират страртове с по 30 човека, независимо че са обявени по-рано от други (правилото "кой превари той завари" не важи, а е редно чисто морално да се отдаде заслуженото внимание на организаторите, които са се постарали да организират състезателен календар)
При едно добро планиране и диалог, може картинката да изглежда по много по-блестящ начин, което е от всеобща полза. Все едно не се познаваме всички в този спорт?!

Хубавото си е хубаво, обаче нещата са планирани, сега остава да си преценява всеки къде иска да участва.

Жалко!
Аватар
Tonko
 
Мнения: 113
Рейтинг: 1482
Регистриран на: Съб Юни 04, 2005 8:37 pm
Местоположение: Eindhoven, The Netherlands

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот motomarzel » Пон Яну 25, 2016 3:27 pm

Admin написа:
motomarzel написа:...по правилник на UCI той трябва да бъде проведен през 29-та седмица от годината, или 23-24 юли...

Това може би не важи в години, когато има Олимпийски игри - тогава малко се поразмества календара.
Но наистина, хубаво ще е, ако Обиколката не съвпада с цели две други ХС състезания, особено с тези двете, които са обявени...


Изрично проверих в правилника на UCI - няма причина за промяна на датата, във връзка с олимпийските игри. На няколко места е записано седмица 29, а правилника е с дата на последна актуализация 01.01.2016г.

Нявярно при БКС има техническа грешка (случва се и на най-подготвените! :confused: ) и предполагам, че след като бъдат информирани ще сменят датата.

От друга страна датата на Обиколката е обвързана с едни международни организации и нейната промяна би била доста по-трудна, но ще попитам допълнително организаторите за това.
Аватар
motomarzel
 
Мнения: 633
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 14, 2011 11:33 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот balki » Сря Яну 27, 2016 1:26 pm

Може би все пак са стигнали до консенсус за датите, тъй като на сайта на сериите https://race-series.com/events и тук http://mtb-bg.com/index.php/events/even ... e-calendar пише като дати, седмицата след обиколката. В календара на mtb-bg.com за момента само седят като дати за Пампрово - 16-19-ти юни.
Аватар
balki
 
Мнения: 119
Рейтинг: 1242
Регистриран на: Съб Фев 26, 2005 11:32 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот Admin » Чет Яну 28, 2016 4:09 pm

balki написа:В календара на mtb-bg.com за момента само седят като дати за Пампрово - 16-19-ти юни.

Ще трябва да попитам, защото ти в race-series.com гледаш датите за 2015 г., за 2016 са посочени 16-19 юни, но пък в календара на Concept да следващата седмица...
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот balki » Чет Яну 28, 2016 7:34 pm

Admin написа:Ще трябва да попитам, защото ти в race-series.com гледаш датите за 2015 г., за 2016 са посочени 16-19 юни, но пък в календара на Concept да следващата седмица...


Вярно, моя грешка за сайта на състезателните серии :-)
Аватар
balki
 
Мнения: 119
Рейтинг: 1242
Регистриран на: Съб Фев 26, 2005 11:32 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот Tonko » Чет Яну 28, 2016 9:34 pm

Привет,
Датата за Папморово е променена, съображение Обиколката 2016, а беше редно да станат нещата на предварителен етап.
Важното е, че няма да има застъпване на състезания и ще може да се стимулират топ състезателите ни да учсатват и на двете прояви.

Поздрави на всички :)
Аватар
Tonko
 
Мнения: 113
Рейтинг: 1482
Регистриран на: Съб Юни 04, 2005 8:37 pm
Местоположение: Eindhoven, The Netherlands

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот Симеон » Чет Яну 28, 2016 11:15 pm

Здравейте искам с брат ми да отидем на Витоша 100 но ще ни е първото мероприятие и не сме информирани относно как става регистрацията и дали има ограничение за възрастта ,така че ако някой ме освети по въпроса ще бъда благодарен
Симеон
 
Мнения: 46
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Яну 01, 2016 2:38 pm

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот kotseto » Пет Яну 29, 2016 11:14 am

Все още не е активна регистратията. Миналата година започна на първи Април (без майтап :D)

за повече инфо следи сайта на Обиколката:
http://vitosha100km.bg/

Ограничение във възрастта не съм чувал да има - ходят и карат немалко деца все пак :) Има декларация за попълване ако имаш ненавършени 18 години, разгледай секция Важни документи
kotseto
 
Мнения: 112
Рейтинг: 1380
Регистриран на: Чет Окт 29, 2009 2:17 pm

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот noncho » Съб Мар 26, 2016 9:29 am

Вече се виждат датите 18-19 юни и са пуснали онлайн регистрацията :agree:
Моите снимки @ http://www.NonchoILiev.com
Аватар
noncho
 
Мнения: 98
Рейтинг: 1285
Регистриран на: Вто Май 11, 2010 3:52 pm

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот kotseto » Нед Мар 27, 2016 2:22 pm

noncho написа:Вече се виждат датите 18-19 юни и са пуснали онлайн регистрацията :agree:


Да, пуснали са я, ама в момента пише:

Възможността за регистрация приключи на 8 м.Юни’16г! Може да разгледате списъците с регистрирали се участници ТУК!


Писах им едно съобщение, надявам се да го оправят скоро :)
kotseto
 
Мнения: 112
Рейтинг: 1380
Регистриран на: Чет Окт 29, 2009 2:17 pm

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот GRUEL » Пон Мар 28, 2016 7:57 am

Не е пусната още, списъка с участници е миналогодишния, но датите са за тази година, явно са в процес на обновяване на инфото и още не са натъкмили всичко за да пуснат регистрацията.
GRUEL
 
Мнения: 58
Рейтинг: 1270
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 3:06 pm

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот kotseto » Пон Мар 28, 2016 12:43 pm

GRUEL написа:Не е пусната още, списъка с участници е миналогодишния, но датите са за тази година, явно са в процес на обновяване на инфото и още не са натъкмили всичко за да пуснат регистрацията.


Аха :) И аз така си помислих и затова проверих дали ме има в списъците преди да пиша - няма ме, а участвах миналата година. Сега видях, че и в класирането ме няма (а ме имаше преди) - та ясно си имат проблеми за решаване :D
kotseto
 
Мнения: 112
Рейтинг: 1380
Регистриран на: Чет Окт 29, 2009 2:17 pm

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот Pileto » Пон Апр 04, 2016 11:12 pm

записването върви с пълна сила
Pileto
 
Мнения: 83
Рейтинг: 1330
Регистриран на: Нед Фев 01, 2015 9:05 pm
Местоположение: Габрово

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот zImage » Вто Апр 05, 2016 11:06 pm

А благодарение на това, че почти нямаше зима участъка от старта до Кладница е в идеално състояние: без големи паднали дървета, изравяния от снеготопене или други проблеми. Даже се е появило ново мостче на едното от двете пресичания на рекичка, което преди ставаше с носене.
We have nothing to fear but fear itself.
Grand Canyon CF SLX 9.9 (2013) + XT M8000 + Stages / 10.0 kg
https://www.olx.bg/ads/user/1pKJ/ / http://app.strava.com/athletes/744869 / http://blog.lifepattern.org/mtb/calendar.html
zImage
 
Мнения: 513
Рейтинг: 1971
Регистриран на: Пон Мар 21, 2005 4:54 pm

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот bigchicken » Чет Апр 07, 2016 11:12 pm

Къде преди Кладница се е пресичала рекичка с носене?
Аватар
bigchicken
 
Мнения: 105
Рейтинг: 1375
Регистриран на: Пет Апр 19, 2013 2:22 pm

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот Любо » Пет Апр 08, 2016 6:09 am

Аз миналата неделя карах от Кладница до Владая и никъде не съм носил .
Nicolai Ion 16
Аватар
Любо
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1357
Регистриран на: Вто Дек 10, 2013 10:44 am
Местоположение: София

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот kotseto » Пет Апр 08, 2016 10:21 pm

bigchicken написа:Къде преди Кладница се е пресичала рекичка с носене?


Най-вероятно става дума за тази преди големия баир, където по принцип се носи колелото и след кой започва сингълтрака. Там винаги става тълпа и едно мостче би пооправило нещата.

Ако се сложат мостчета и на самия сингълтрак, където все се намира някой да слезе иначе ще е супер ;)
kotseto
 
Мнения: 112
Рейтинг: 1380
Регистриран на: Чет Окт 29, 2009 2:17 pm

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот zImage » Съб Апр 09, 2016 9:04 pm

bigchicken написа:Къде преди Кладница се е пресичала рекичка с носене?


Има две пресичания на деренца с рекички, които не могат да се преминат без носене от 95% от участниците. Едното, което си няма мостче е:

kotseto написа:Най-вероятно става дума за тази преди големия баир...


А другото, което вече си има мостче е доста близо преди Кладница.
We have nothing to fear but fear itself.
Grand Canyon CF SLX 9.9 (2013) + XT M8000 + Stages / 10.0 kg
https://www.olx.bg/ads/user/1pKJ/ / http://app.strava.com/athletes/744869 / http://blog.lifepattern.org/mtb/calendar.html
zImage
 
Мнения: 513
Рейтинг: 1971
Регистриран на: Пон Мар 21, 2005 4:54 pm

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот bdz43r » Съб Апр 09, 2016 9:18 pm

kotseto написа:Там винаги става тълпа и едно мостче би пооправило нещата.
Там и без мостчето се носи и става задръстване и то основно, защото почти всички се мъчат да бутат нагоре, което е много по-трудно от носенето.
Аватар
bdz43r
 
Мнения: 1217
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 9:57 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот krach » Съб Апр 09, 2016 10:37 pm

Ако си достатъчно бърз, не чакаш други. А за носенето :agree:
krach
 
Мнения: 631
Рейтинг: 1451
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 11:27 am

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот noncho » Пон Май 30, 2016 3:32 pm

Вчера се пуснах по маршрута да видя как е (не съм го карал от 3 години) и аз как съм.
От това каране ми изникна един, вероятно тъп въпрос за пускането от Тихия кът към Владая...

Как е правилно да се кара по този голям на места наклон, като отдолу са насипали някакъв неустойчив чакъл? Аз лично пробвах с умерено темпо и се чувствах доста нестабилен, пробвах и по-бавно и това не помогна. Въпросът ми е защото като съм сам горе-долу се справям, но на състезанието с много народ наоколо в тази настилка не виждам как ще спра или карам стабилно, просто горния слой на камъчетата тръгваше с мен при всеки опит дори и за не толкова рязко спиране и завиване. Наясно съм, че вероятно това се дължи и на неособено добрата ми техника, затова питам къде бъркам.

П.П. Спомням си преди като съм участвал и още го нямаше чакъла, че там около мен имаше сериозни падания.
Моите снимки @ http://www.NonchoILiev.com
Аватар
noncho
 
Мнения: 98
Рейтинг: 1285
Регистриран на: Вто Май 11, 2010 3:52 pm

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот Bobeto » Пон Май 30, 2016 8:14 pm

Като свалиш седалката и/или си изнесеш "гЪза" назад ще си по устойчив :)
Гумите също са сериозен фактор.
Аз също минах вчера по този участък, даже ми се стори по стабилен от на състезанието миналата година, може би защото беше още влажен на места.
По сингъл трака има 2 паднали дървета. Хубава придобивка е чисто новото мостче на поточето малко преди Кладница. Миналата година ставаше задръстване там :)
Bobeto
 
Мнения: 54
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Авг 07, 2014 9:18 am

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот spirov92 » Пон Май 30, 2016 8:44 pm

Off-topic:
noncho написа:Как е правилно да се кара по този голям на места наклон, като отдолу са насипали някакъв неустойчив чакъл?

Първо, аз бих си свалил малко седалката. Не че не съм виждал XC състезатели да пускат с висока седалка много по-технични терени, ама влошава контрола и утрепва всякакъв кеф.
Карането е като на всякакъв друг пресечен терен. Ръцете и коленете са леко свити, за да можеш лесно да поемаш неравностите и да си местиш тежестта при нужда.
Ето и едно полезно клипче за техниката на завиване от бате ти Фабиен: https://www.youtube.com/watch?v=gF5K9V2 ... E2CA0BE334
Разгледай и другите от серията, както и секцията "съвети" в сайта.
Като помня какви задръствания ставаха на пътеката към Кладница, и другите участници не е зле да ги прегледат тези клипчета. ;)
spirov92
 
Мнения: 1334
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юни 07, 2009 4:05 pm
Местоположение: София

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот noncho » Пон Май 30, 2016 10:34 pm

Много благодаря. Карах с по-висока седалка отколкото трябва, ще опитам с по-ниска и подходяща поза.
Моите снимки @ http://www.NonchoILiev.com
Аватар
noncho
 
Мнения: 98
Рейтинг: 1285
Регистриран на: Вто Май 11, 2010 3:52 pm

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот d_d » Сря Юни 01, 2016 10:30 am

Има ли много кал и вода сега по трасето?
Прогнозата за следващите 10 дни е доста дъждовна.
d_d
 
Мнения: 20
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Май 29, 2016 3:41 pm

Re: Обиколка на Витоша 2016

Мнениеот 4getcredo » Чет Юни 02, 2016 8:57 am

Bobeto написа:Като свалиш седалката и/или си изнесеш "гЪза" назад ще си по устойчив :)


Всъщност, това е най-лошото, което можеш да направиш при завой или при спускане, подобно на това от Тихия кът към Владая (не особено стръмно с подвижна настилка). Три прости неща: 1) спираш/намаляваш скоростта в правия участък преди завоя като се опитваш да разпределяш равномерно тежестта върху предната и задната гума - това става като се "изправяш" едновременно през ръцете и краката, а не като се изнасяш назад (така олекотяваш предната гума и губиш какъвто и да е контрол върху колелото). 2) в завоя не пипаш спирачките и следваш техниката, описана от клипчето на Фабиен - накланяне на целия велосипед, а колездачът изнася гъзът с движение през таза и така цялата си тежест от външната страна на завоя. 3) Гледаш в посоката, където трябва да отидеш, а не там, където не искаш да отидеш.

По принцип това спускане, когато е чисто и няма други колоездачи/пешеходци, се прави почти без да се пипат спирачките (ако е и леко мокро за по-добро сцепление съвсем) ;) :D
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Следваща

Назад към Състезания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта