Велорали Черни връх 2015?

Форум за обявяване, организиране и обсъждане на състезателни прояви. За да е състезателна една проява, тя трябва да включва съревнованието като предварително и официално обявен елемент.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 700 / 10
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: Велорали Черни връх 2015?

Мнениеот mrdaka » Пет Окт 02, 2015 2:18 pm

Предвид новият маршрут, аз мисля да се "изгубя" на черни връх. :eyebrow:
Изображение
Аватар
mrdaka
 
Мнения: 632
Рейтинг: 1865
Регистриран на: Пон Авг 23, 2010 2:45 pm
Местоположение: София

Re: Велорали Черни връх 2015?

Мнениеот motomarzel » Пет Окт 02, 2015 2:40 pm

Pr3d4t0R написа:На какво основание са отказали преминаване по тази пътека?


Понеже за разлика от предходни години, тази година са ги питали :), и разбира се са им казали че не може, тъй като трасето минава през защитени територии (резерват).
Аватар
motomarzel
 
Мнения: 650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 14, 2011 11:33 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Велорали Черни връх 2015?

Мнениеот outfaced » Пет Окт 02, 2015 5:34 pm

Няма никъв смисъл от състезание по тоя маршрут. Това не е вело-рали Верни връх, за което хората са си платили. Характера става съвсем друг.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Велорали Черни връх 2015?

Мнениеот araX » Пет Окт 02, 2015 6:32 pm

И сега е редно да Ви върнат парите ;)
araX
 
Мнения: 211
Рейтинг: 1415
Регистриран на: Вто Дек 28, 2010 1:20 pm

Re: Велорали Черни връх 2015?

Мнениеот Петър Велков » Пет Окт 02, 2015 6:42 pm

Да връщат пари ли? Тия сърдити на живота хора, дето не знаят дали, къде и колко вода има по маршрута? Дето се карат, че задният вход е само за сервиза, а в магазина се влизало от другата страна на блока, въпреки че са в едно голямо помещение? Дааааа, бе.
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Велорали Черни връх 2015?

Мнениеот LiveByTheCode » Пет Окт 02, 2015 6:43 pm

След като е резерват този район, защо целогодишно се дава да се минава оттам с колело? Защо позволяват на туристите да минават оттам?!? А само в утрешния ден е забранено :roll2: колелата да не са ни дизелови двигатели на VW :D
LiveByTheCode
 
Мнения: 169
Рейтинг: 1508
Регистриран на: Вто Ное 04, 2014 2:47 pm

Re: Велорали Черни връх 2015?

Мнениеот daangel » Пет Окт 02, 2015 11:20 pm

Преминаването е забранено по всяко време... Не знам кое те навежда на мисълта, че някой дава...
daangel
 
Мнения: 69
Рейтинг: 1430
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 11:16 am

Re: Велорали Черни връх 2015?

Мнениеот kotseto » Съб Окт 03, 2015 7:56 am

daangel написа:Преминаването е забранено по всяко време... Не знам кое те навежда на мисълта, че някой дава...


Стълбовата маркировка Кумата-Черни връх навежда точно на тази мисъл - това си е официално маркиран туристически маршрут.
kotseto
 
Мнения: 112
Рейтинг: 1380
Регистриран на: Чет Окт 29, 2009 2:17 pm

Re: Велорали Черни връх 2015?

Мнениеот spirov92 » Съб Окт 03, 2015 10:18 am

Туристически, не велосипеден. ;)
spirov92
 
Мнения: 1334
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юни 07, 2009 4:05 pm
Местоположение: София

Re: Велорали Черни връх 2015?

Мнениеот outfaced » Съб Окт 03, 2015 12:49 pm

Хубаво, ама това не касае някоя промяна в правилника на Витоша от вчера ... винаги е било така. Същото e и в Рила и Пирин между другото. За добро или за лошо никога досега не е имало ядове обаче когато карат малки групи хора. Но именно в Рила са ни забранявали да правим по масови организирани неща с комерсиална цел.
В случая тъпо е, че Драг не са си опекли работата по издалеко и че ще се проведе нещо съвсем различно от това, което хората знаят като Велорали Черни връх.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Велорали Черни връх 2015?

Мнениеот spirov92 » Съб Окт 03, 2015 2:28 pm

Абе, и с малки групи понякога се заяждат, особено на Рилските. Не че другаде съм срещал изобщо парковата охрана. Иначе, Коцето като се потроши в Пирин са го глобили даже, доколкото разбрах. Разбира се, тая забрана е пълен абсурд, ама трябва да се знае че я има. Нямаше да е зле като се правеха новите планове клубовете да предложат по някоя промяна. Примерно БАССЕС се пребориха поне частично да падне забраната за извънпистово каране на ски и борд.
А това 3 дена преди старта да обявиш, че култовото спускане заради което много хора ходят, няма да го има... някак несериозно. :)
spirov92
 
Мнения: 1334
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юни 07, 2009 4:05 pm
Местоположение: София

Re: Велорали Черни връх 2015?

Мнениеот vess_csm » Съб Окт 03, 2015 8:31 pm

spirov92 написа:А това 3 дена преди старта да обявиш, че култовото спускане заради което много хора ходят, няма да го има... някак несериозно. :)

те да бяха 3 дни
Аватар
vess_csm
 
Мнения: 57
Рейтинг: 1218
Регистриран на: Пон Окт 04, 2010 11:09 am

Re: Велорали Черни връх 2015?

Мнениеот t_i_t_o » Съб Окт 03, 2015 8:45 pm

Това със стартирането по номера беше голяма глупост, това иначе добро състезание май е със затихващи функции..
t_i_t_o
 
Мнения: 118
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Съб Юли 03, 2004 1:28 pm

Re: Велорали Черни връх 2015?

Мнениеот Admin » Нед Окт 04, 2015 10:17 am

Велорали Drag Черни връх 2015 - класиране
http://www.mtb-bg.com/index.php/events/ ... ah-results
Резултатите до трето място във всяка категория.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Велорали Черни връх 2015?

Мнениеот pirincho » Нед Окт 04, 2015 8:38 pm

Едно не разбирам, защо 30лв такса за участие, не е първа такава в родните ни не професионални състезания????
pirincho
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Авг 18, 2012 8:25 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Велорали Черни връх 2015?

Мнениеот mrdaka » Пон Окт 05, 2015 12:02 am

Привет, вече след състезанието. Ще изкажа критиките си към организаторите, не с цел да злорадствам, а да се поправят за догодина.
1. Записването ставаше само в 1 магазин в София, което ако живееш в София не е проблем, но все пак имаше участници от Пловдив, Шумен и т.н.
2. Промяната в маршрута за спускане, за мен лично беше много разочароваща. На ръба бях да се откажа.
3. Озвучаването от уредбата беше гадно и не се разбираше много добре, какво се говори от организаторите на старта.
4. Никой не ме записа, че съм се явил на старта или поне, аз не забелязах да се случва такова нещо. Редно е организаторите да знаят точно колко и кои хора са по терена, ако стане нещо да могат да реагират по някакъв начин. На изкачването на плато, застигнах едно момче, който имаше тежки крампи и на двата крака. Беше решил да се добере до х. Алеко и от там да се спуска по Паветата към София. За такива случай е удобно да се дава телефон на организаторите НА СТАРТА на състезанието, на всеки участник. Удобно е да го пише на картата на трасето, каквато също нямаше.
5. Маркировката беше слаба на места, но като познавам трасето, нямах проблеми с ориентирането. Все пак има участници, които са от други градове и не познават Витоша, като софиянци.
6. Метлите са задминали участници и са се спуснали към Бояна. Знам, за 1 такъв участник. Човека, едва ли е искал да ги бави, но все пак това им е работата. Да съберат всички участници по трасето, дори и най-изморените и закъсали.

Въпреки всички тези недостатъци, си изкарах готино. Времето беше супер, чая на Черни Връх беше вкусен, туристите бяха добронамерени, участниците приятелски настроени, спускане след платото нататък е готино. Тениската също е хубав спомен и ми допада.

Поздрави и догодина пак
Изображение
Аватар
mrdaka
 
Мнения: 632
Рейтинг: 1865
Регистриран на: Пон Авг 23, 2010 2:45 pm
Местоположение: София

Re: Велорали Черни връх 2015?

Мнениеот orangebear » Пон Окт 05, 2015 1:26 pm

Мислех, че съм единствения с тежки крампи по трасето. Всички чешми бяха пресъхнали.
Съвета ми към организаторите е като маркират маршрута и то "два пъти", да се огледат за наличието на вода и да доставят вода, освен на Черни връх и някъде по средата на трасето. Кокто добре знаят, една от причините за крампи е липсата на вода.
orangebear
 

Re: Велорали Черни връх 2015?

Мнениеот orangebear » Сря Окт 07, 2015 8:31 am

Темата е за току що състоялото се 12-то велорали „Драг -Черни връх” и неизпълнените обещания да се организира на добро ниво и да се отбележи участието на всички, положили максимални усилия според възможностите и физическото си състояние, да се включат във всички времеви контроли и да завършат успешно. Успешно - така както е обявено в наредбата, въпреки очевидната липса на достатъчна организация на състезанието – имам предвид загуба на време от противопоставяне на изкачващи и спускащи се по трасето, недостатъчно контролиращи и упътващи лица, недостатъчна маркировка, липсата на вода по трасето, техническа поддръжка, начална и крайна регистрация.
Някой от екипа се опита неуспешно да преброи участниците на старта и реши, че няма нужда да публикува генералното класиране на всички успешно завършили участници, а само на тези, снимани около рекламата с първенците. Нали в списъка трябваше да са всички завършили до 17ч. Добре, че попитах, та ми дадоха грамота и фанелка, на финала.

Очевидно е, че бяха положени усилия от страна на организатора, въобще това велорали да се състои, но за мен са недостатъчни и ще си помисля дали да участвам отново, щом мястото не ми е там. Личното ми мнение е, че неизпълнените обещания са си откровени лъжи.
orangebear
 

Re: Велорали Черни връх 2015?

Мнениеот outfaced » Сря Окт 07, 2015 9:54 am

Разочароващото за мен е най вече, че последните 2-3 издания бяха близко до перфектни. Това е сериозна крачка назад.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Велорали Черни връх 2015?

Мнениеот kyuubi » Сря Окт 07, 2015 3:22 pm

Беше супер, аз се изкефих верски :) Вероятно имам по-различни очаквания и това е причината. Много беше яко да покарам колело до върха на Витоша с толкова много каращи хора и да направя над час спускане :)

Наистина май много хора не са включени в класирането, но подозирам, че това е, защото са дисквалифицирани. Наистина много народ завърши от обратната страна на финала, може да не са ги отчитали, в което има логика и доколкото знам е според правилата.
kyuubi
 
Мнения: 21
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Пет Юли 31, 2015 9:10 am

Re: Велорали Черни връх 2015?

Мнениеот Bobeto » Чет Окт 08, 2015 1:03 pm

Bobeto
 
Мнения: 54
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Авг 07, 2014 9:18 am

Re: Велорали Черни връх 2015?

Мнениеот veskoz » Чет Окт 08, 2015 2:30 pm

outfaced написа:Разочароващото за мен е най вече, че последните 2-3 издания бяха близко до перфектни. Това е сериозна крачка назад.

Нормално! Познаваш бащите на мероприятието. :D
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Велорали Черни връх 2015?

Мнениеот radeviq » Вто Авг 16, 2016 2:05 pm

Знае ли се нещо за тази година - дата, маршрут, ще го има ли, няма ли да го има? :dontknow:
Аватар
radeviq
 
Мнения: 280
Рейтинг: 1379
Регистриран на: Сря Ное 16, 2011 10:26 pm
Местоположение: София/Перник

Re: Велорали Черни връх 2015?

Мнениеот Admin » Вто Авг 16, 2016 5:29 pm

Датата е 8 октомври.
http://www.mtb-bg.com/index.php/events/ ... %7C36%7C30
За останалите подробности още не са ми изпращали.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Предишна

Назад към Състезания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 37 госта