Белоградчик „Rocks & Roll” 18ти и 19ти май 2013

Форум за обявяване, организиране и обсъждане на състезателни прояви. За да е състезателна една проява, тя трябва да включва съревнованието като предварително и официално обявен елемент.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 700 / 10
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Обществен транспорт

Мнениеот ride_the_mountain » Пон Май 13, 2013 11:44 pm

Всъщност има автобуси до Чипровци. Ако реште да пътувате в петък, купете си билета предварително!
http://www.centralnaavtogara.bg/index.p ... cd2995&d=l
Може да отседнете в семеен хотел "ТОРЛАЦИТЕ" .
www.torlacite.com

Има и вариант и с влак до гара Орешец. Оттам до Фалковец и хан "Мадона" са 10на км и сутринта на 18ти ще има извозване до Чипровци.

Balkancruiser написа:
MilenVD написа:Евала Амии аз мисля да дойда :)))) Ще пътувам от София, Драгалевци.. имам място за още 1 колело на багажника... някой ако е мераклия може да шернем пътя. Поздрави!

Всъщност съм супер навит да си делнем пътя до там. Не ти видях поста първия път като четох темата. Има ли все още места при теб? :)
ride_the_mountain
 
Мнения: 116
Рейтинг: 1445
Регистриран на: Сря Авг 01, 2007 2:40 pm

Re: Белоградчик „Rocks & Roll” 18ти и 19ти май 2013

Мнениеот uzunsd » Вто Май 14, 2013 10:33 am

Здравейте!
Имам огромно желание на участвам в това събитие и търся компания/транспорт от София до Чипровци за събота сутринта. Ще съм много признателен, ако някой отдели едно-две места в колата си, както и място за едно колело. Разбира се, ще се включа към разходите за горивото.

Благодаря предварително,
Серж.
uzunsd
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1195
Регистриран на: Съб Яну 26, 2013 9:01 am

Re: Белоградчик „Rocks & Roll” 18ти и 19ти май 2013

Мнениеот Fujitzo » Вто Май 14, 2013 6:11 pm

Към организаторите,

Първо поздравления за чудесните идеи за трасета и състезания. Както се казва - опознай отечеството за да го обикнеш! Логистиката според мен е най-голямото предизвикателство. Предвижда ли се извозване на участниците от финала до старта на първия ден, където се предполага че ще се оставят колите ? Или примерно от финала на втория ден в Белоградчик до Чипровци. С влак ще е някъв ужас според мен - според разписанието влака тръгва от София в 7 и пристига в Орешец в 10:44 (като прибавим 20% закъснение предвид състоянието на БДЖ - ще пристигне в 11:30) , което е прекалено късно за включване в състезанието на първия ден. В петък не може да се хване защото тръгва от София в 17:05 , което пък е прекалено рано за работещите. От друга страна не си представям как ще се натоварят колела на стар селски автобус тръгващ в петък от София , вече пълен. Остава варианта с кола , което пък означава че трябва да се върнеш при нея ! Дори и с кола , ако се вземе разстоянието за 2ч , за да си в 9 на Чипровци , трябва да тръгнеш в 7 и да станеш в 6 .. мисля че този график ще откаже голям брой участници. Аз поне уикендите ги считам за почивни дни , в които не се става рано.

Предложение: изместете старта в 12ч ? Слънцето залязва в 20:40 , не виждам какъв би бил проблема за 30-40км трасе, което би трябвало да се вземе за макс 4 часа.
Fujitzo
 
Мнения: 281
Рейтинг: 1303
Регистриран на: Чет Апр 08, 2010 11:11 pm

Re: Белоградчик „Rocks & Roll” 18ти и 19ти май 2013

Мнениеот RastaWarrioR » Вто Май 14, 2013 6:33 pm

Абе то не беше зле и датире да изместят ама..........
Изображение
Аватар
RastaWarrioR
 
Мнения: 669
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 2:02 pm

Re: Белоградчик „Rocks & Roll” 18ти и 19ти май 2013

Мнениеот Ивайло » Вто Май 14, 2013 7:13 pm

Имам няколко въпроса към организаторите:
1. Колко струва нощувката в хан "Мадона"?
2. Как може човек да стигне обратно до колата си в Чипровци след като финишира първия ден (освен очевидния отговор - на собствен ход)?

П.П. Сега от статията на Админа виждам, че е 10 лв. за участници, но е добре да бъде потвърдено...
П.П.2 Подкрепям предложението ако е възможно стартът на ден 1 да се измести за малко по-късно.
Аватар
Ивайло
 
Мнения: 157
Рейтинг: 1482
Регистриран на: Пет Юни 22, 2007 7:52 pm

Re: Белоградчик „Rocks & Roll” 18ти и 19ти май 2013

Мнениеот radizala » Вто Май 14, 2013 7:41 pm

Извозване от ФИНАЛА до СТАРТА, СЕ предвижда и нощувката само за участниците е 100% -10лв.
Аватар
radizala
 
Мнения: 104
Рейтинг: 1248
Регистриран на: Вто Май 18, 2010 7:47 pm
Местоположение: Белоградчик

Re: Белоградчик „Rocks & Roll” 18ти и 19ти май 2013

Мнениеот ride_the_mountain » Вто Май 14, 2013 7:43 pm

Не може да се стартира в 12ч, защото състезанието не е шосейно. Точно за това е обявено в Календара в началото на годината, за да може всеки да го следи. А това, че след като сме го обявили, някой чиновник решава че 18ти ще е работен ден, не е основание да правим разместване в и без това пълния Календар, с което ще прецакаме други събития на други хора. За догодина ще организираме специално извозване от София и прибиране с голям автобус, при положение че има достатъчно интерес и спонсори.

П.С. Аз съм от Враца и тази година ходих няколко пъти на Кресна със софиянци. Тръгвахме от София в 06ч00, за да хванем целия ден за каране. Всичко е въпрос на мотивация и възможности. Чипровци и Белоградчик за си там и през останалото време на годината. Маршрутите също :beer:


Fujitzo написа:Към организаторите,

Първо поздравления за чудесните идеи за трасета и състезания. Както се казва - опознай отечеството за да го обикнеш! Логистиката според мен е най-голямото предизвикателство. Предвижда ли се извозване на участниците от финала до старта на първия ден, където се предполага че ще се оставят колите ? Или примерно от финала на втория ден в Белоградчик до Чипровци. С влак ще е някъв ужас според мен - според разписанието влака тръгва от София в 7 и пристига в Орешец в 10:44 (като прибавим 20% закъснение предвид състоянието на БДЖ - ще пристигне в 11:30) , което е прекалено късно за включване в състезанието на първия ден. В петък не може да се хване защото тръгва от София в 17:05 , което пък е прекалено рано за работещите. От друга страна не си представям как ще се натоварят колела на стар селски автобус тръгващ в петък от София , вече пълен. Остава варианта с кола , което пък означава че трябва да се върнеш при нея ! Дори и с кола , ако се вземе разстоянието за 2ч , за да си в 9 на Чипровци , трябва да тръгнеш в 7 и да станеш в 6 .. мисля че този график ще откаже голям брой участници. Аз поне уикендите ги считам за почивни дни , в които не се става рано.

Предложение: изместете старта в 12ч ? Слънцето залязва в 20:40 , не виждам какъв би бил проблема за 30-40км трасе, което би трябвало да се вземе за макс 4 часа.
ride_the_mountain
 
Мнения: 116
Рейтинг: 1445
Регистриран на: Сря Авг 01, 2007 2:40 pm

Re: Белоградчик „Rocks & Roll” 18ти и 19ти май 2013

Мнениеот Ивайло » Вто Май 14, 2013 7:47 pm

Ок, благодаря ви за бързите отговори! :beer:

Относно часа на старта, не може ли да се обсъди възможността, нека да не е в 12 ч., но да речем в 10.30 ч. Това ще даде повече спокойствие на хората, пътуващи от София, че при тръгване към 7 ч. ще могат без излишно бързане да стигнат на старта и да се подготвят. Ясно е, че който е мотивиран да дойде ще тръгне достатъчно рано, но все пак става въпрос за много ранно ставане а и за не съвсем лесно пътуване до Чипровци през планински пътища.
Аватар
Ивайло
 
Мнения: 157
Рейтинг: 1482
Регистриран на: Пет Юни 22, 2007 7:52 pm

Re: Белоградчик „Rocks & Roll” 18ти и 19ти май 2013

Мнениеот zImage » Вто Май 14, 2013 9:47 pm

В добро състояние ли е пътят през Петрохан ако някой е минавал скоро? Или да въртим през Витиня?
We have nothing to fear but fear itself.
Grand Canyon CF SLX 9.9 (2013) + XT M8000 + Stages / 10.0 kg
https://www.olx.bg/ads/user/1pKJ/ / http://app.strava.com/athletes/744869 / http://blog.lifepattern.org/mtb/calendar.html
zImage
 
Мнения: 513
Рейтинг: 1971
Регистриран на: Пон Мар 21, 2005 4:54 pm

Re: Белоградчик „Rocks & Roll” 18ти и 19ти май 2013

Мнениеот KUM4o » Вто Май 14, 2013 10:18 pm

До колкото знам Петрохан е в отвратително състояние, пълен с дупки. По-добре мини през Витиня, пътят е отличен.
Аватар
KUM4o
 
Мнения: 151
Рейтинг: 1304
Регистриран на: Сря Ное 30, 2011 4:42 pm
Местоположение: Мездра

Re: Белоградчик „Rocks & Roll” 18ти и 19ти май 2013

Мнениеот radizala » Сря Май 15, 2013 8:34 am

Ако карате по внимателно минете през Петрохан, доста време и километри ще спестите. След Берковица се отклонявате на ляво през "Балова шума" за Чипровци и въобще не слизате на Монтана. Това мисля че е най добрия вариант.
Аватар
radizala
 
Мнения: 104
Рейтинг: 1248
Регистриран на: Вто Май 18, 2010 7:47 pm
Местоположение: Белоградчик

Награден Фонд

Мнениеот ride_the_mountain » Сря Май 15, 2013 12:40 pm

От магазин СТЕНАТА са осигурили от DEUTER раници за първите места и вело-аксесоари за останалите !

Всеки записал се получава и юбилейна бутилка вино на изба БОРОВИЦА специално издание
ROCKS 'N ROLL !
(в прикачения файл)
ROCKS N ROLL BOROVITSA.JPG
(124.27 KiB) 127 пъти


Да видим и CRAFT какво ще дадат, защото те ще награждават лично. :bigeyes:

:smash:
ride_the_mountain
 
Мнения: 116
Рейтинг: 1445
Регистриран на: Сря Авг 01, 2007 2:40 pm

Re: Белоградчик „Rocks & Roll” 18ти и 19ти май 2013

Мнениеот Ивайло » Сря Май 15, 2013 1:16 pm

В събота ще пътувам с кола от София за Чипровци. Имам места за трима човека с машините. Ако има желаещи да пишат на ЛС. Предлагам тръгване в 6.00 ч. от допълнително уговореното сборно място. Също ако някой друг ще пътува с кола но има места, можем да се комбинираме.
Аватар
Ивайло
 
Мнения: 157
Рейтинг: 1482
Регистриран на: Пет Юни 22, 2007 7:52 pm

Re: Белоградчик „Rocks & Roll” 18ти и 19ти май 2013

Мнениеот Balkancruiser » Сря Май 15, 2013 1:52 pm

Ще искам малко съвет. Случаят е следния: трябва в неделя следобед да се прибера много бързо след състезанието в София заради един изпит от 16:00; съответно няма да мога да остана за награждаването и церемонията. Мисля да си каширам колата в Белоградчик за да мога направо да паля и да излетя към Сф след като финиширам. Тъпо се получава, но това е положението.

Да чакам транспорта от Белоградчик за Чипровци, ако оставя колата там, не ме устройва, защото няма да смогна да се прибера до София преди 16ч.

Та чудех се има ли вариант да си оставя колата в Белоградчик и да ползвам някакъв транспорт до Чипровци? Не е като да не мога да стигна и на самоход, но 50км баш преди състезанието не ми се видят добра идея. :xx(:

Някой знае ли вариант за предвижване между Белоградчик и Чипровци освен самоход? :erm:
Аватар
Balkancruiser
 
Мнения: 46
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Пет Окт 19, 2012 2:56 pm
Местоположение: Народна република Европа

Re: Белоградчик „Rocks & Roll” 18ти и 19ти май 2013

Мнениеот ride_the_mountain » Сря Май 15, 2013 2:35 pm

За ИЗВОЗВАНЕТО
В събота след финала на трасето Чипровци-Горни Лом се придвижвате по асфалта няколко км надолу до с. Долни Лом с колелото. Там, до карулката на граничните (точно на влизане в селото) е предвиден ЗА СЪБОТА организиран транспорт обратно именно до Чипровци, за да можете да си вземете колите. След като ги вземете преспивате, където искате. В неделя отивате на старта в Белоградчик и след като финиширате, си тръгвате веднага за където искате.
Защо трябва да чакаш неделята за да си вземеш колата от Чипровци, когато си я взимаш още в събота? :dontknow: :agree:


Balkancruiser написа:Ще искам малко съвет. Случаят е следния: трябва в неделя следобед да се прибера много бързо след състезанието в София заради един изпит от 16:00; съответно няма да мога да остана за награждаването и церемонията. Мисля да си каширам колата в Белоградчик за да мога направо да паля и да излетя към Сф след като финиширам. Тъпо се получава, но това е положението.

Да чакам транспорта от Белоградчик за Чипровци, ако оставя колата там, не ме устройва, защото няма да смогна да се прибера до София преди 16ч.

Та чудех се има ли вариант да си оставя колата в Белоградчик и да ползвам някакъв транспорт до Чипровци? Не е като да не мога да стигна и на самоход, но 50км баш преди състезанието не ми се видят добра идея. :xx(:

Някой знае ли вариант за предвижване между Белоградчик и Чипровци освен самоход? :erm:
ride_the_mountain
 
Мнения: 116
Рейтинг: 1445
Регистриран на: Сря Авг 01, 2007 2:40 pm

Re: Белоградчик „Rocks & Roll” 18ти и 19ти май 2013

Мнениеот Balkancruiser » Сря Май 15, 2013 2:48 pm

Огромно мерси за разясненията! :beer: Тази част със стигането от Д. Лом до колите в Чипровци ми е обягнала и се вхарах в излишни схеми.
Значи съм в схемата твърдо :)

А всъщност някой знае ли колко време е пътят с кола от Белоградчик до София? 2-3 часа?

ride_the_mountain написа:За ИЗВОЗВАНЕТО
В събота след финала на трасето Чипровци-Горни Лом се придвижвате по асфалта няколко км надолу до с. Долни Лом с колелото. Там, до карулката на граничните (точно на влизане в селото) е предвиден ЗА СЪБОТА организиран транспорт обратно именно до Чипровци, за да можете да си вземете колите. След като ги вземете преспивате, където искате. В неделя отивате на старта в Белоградчик и след като финиширате, си тръгвате веднага за където искате.
Защо трябва да чакаш неделята за да си вземеш колата от Чипровци, когато си я взимаш още в събота? :dontknow: :agree:
Аватар
Balkancruiser
 
Мнения: 46
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Пет Окт 19, 2012 2:56 pm
Местоположение: Народна република Европа

Re: Белоградчик „Rocks & Roll” 18ти и 19ти май 2013

Мнениеот ride_the_mountain » Сря Май 15, 2013 6:29 pm

Да, горе-долу е толкова. През Пертохан въпреки лошия път се стига, по-бързо. През Витиня е по-мазно. Разликата е 40на минути.

[quote="Balkancruiser"]Огромно мерси за разясненията! :beer: Тази част със стигането от Д. Лом до колите в Чипровци ми е обягнала и се вхарах в излишни схеми.
Значи съм в схемата твърдо :)

А всъщност някой знае ли колко време е пътят с кола от Белоградчик до София? 2-3 часа?
ride_the_mountain
 
Мнения: 116
Рейтинг: 1445
Регистриран на: Сря Авг 01, 2007 2:40 pm

Re: Белоградчик „Rocks & Roll” 18ти и 19ти май 2013

Мнениеот Ивайло » Сря Май 15, 2013 6:35 pm

ride_the_mountain написа:След като ги вземете преспивате, където искате.


Трябва ли някъде да заявя предварително за резервация за нощувката в хан "Мадона"?
Аватар
Ивайло
 
Мнения: 157
Рейтинг: 1482
Регистриран на: Пет Юни 22, 2007 7:52 pm

Re: Белоградчик „Rocks & Roll” 18ти и 19ти май 2013

Мнениеот radizala » Сря Май 15, 2013 6:39 pm

170-180 км. зависи къде живееш в София, и зависи с каква скорост ще караш направи си сметката :)
Аватар
radizala
 
Мнения: 104
Рейтинг: 1248
Регистриран на: Вто Май 18, 2010 7:47 pm
Местоположение: Белоградчик

Re: Белоградчик „Rocks & Roll” 18ти и 19ти май 2013

Мнениеот radizala » Сря Май 15, 2013 6:45 pm

Обади се на: 0898533385- Радослав Младенов, аз ще возя хора с буса от Белоградчик през Мадоната и до Чипровци, сигурно ще наптавя 2-3 курса
За да успеем за старта ще се тръгва по рано :dontknow:
Аватар
radizala
 
Мнения: 104
Рейтинг: 1248
Регистриран на: Вто Май 18, 2010 7:47 pm
Местоположение: Белоградчик

Re: Белоградчик „Rocks & Roll” 18ти и 19ти май 2013

Мнениеот zImage » Сря Май 15, 2013 9:58 pm

radizala написа:... аз ще возя хора с буса от Белоградчик през Мадоната и до Чипровци ...

Това дали значи, че мога да си оставя колата в Хан Мадона, където мисля да нощувам и с вашия бус да ида до Чипровци? А след това и от Долни Лом обратно до мадоната?
We have nothing to fear but fear itself.
Grand Canyon CF SLX 9.9 (2013) + XT M8000 + Stages / 10.0 kg
https://www.olx.bg/ads/user/1pKJ/ / http://app.strava.com/athletes/744869 / http://blog.lifepattern.org/mtb/calendar.html
zImage
 
Мнения: 513
Рейтинг: 1971
Регистриран на: Пон Мар 21, 2005 4:54 pm

Re: Белоградчик „Rocks & Roll” 18ти и 19ти май 2013

Мнениеот radizala » Сря Май 15, 2013 10:55 pm

ДА
Аватар
radizala
 
Мнения: 104
Рейтинг: 1248
Регистриран на: Вто Май 18, 2010 7:47 pm
Местоположение: Белоградчик

Re: Белоградчик „Rocks & Roll” 18ти и 19ти май 2013

Мнениеот Balkancruiser » Сря Май 15, 2013 11:02 pm

за в случай на без достатъчно места ще си взема спалния чувал - може да се запасят и други за да не се получи неква конфузна ситуация, щото винаги е възможно хората да са повече от леглата :bulb:
Аватар
Balkancruiser
 
Мнения: 46
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Пет Окт 19, 2012 2:56 pm
Местоположение: Народна република Европа

Re: Белоградчик „Rocks & Roll” 18ти и 19ти май 2013

Мнениеот radizala » Чет Май 16, 2013 8:28 am

И в Белоградчик има къде да се спи :)
Аватар
radizala
 
Мнения: 104
Рейтинг: 1248
Регистриран на: Вто Май 18, 2010 7:47 pm
Местоположение: Белоградчик

Re: Белоградчик „Rocks & Roll” 18ти и 19ти май 2013

Мнениеот MilenVD » Чет Май 16, 2013 2:05 pm

Хора последно какво предлагам аз. Мога да закарам някой до Чипровци но немога да го върна към софия. Ще се събираме ли последно някъде от софия да пътуваме в група?????
Аватар
MilenVD
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1181
Регистриран на: Сря Яну 12, 2011 8:26 pm
Местоположение: BULGARIA

Re: Белоградчик „Rocks & Roll” 18ти и 19ти май 2013

Мнениеот kolaboratsionist » Пет Май 17, 2013 11:51 am

Здравейте. Предлагам транспорт за един човек с велосипед от София. Тръгване в Събота около 06:00. Връщане в Неделя след състезанието. На 18-ти ще пренощувам в Белоградчик. Ако се интересувате обадете ми се на 0885951462, Христо.
kolaboratsionist
 
Мнения: 63
Рейтинг: 1315
Регистриран на: Сря Юни 16, 2010 3:09 pm
Местоположение: София

Re: Белоградчик „Rocks & Roll” 18ти и 19ти май 2013

Мнениеот kolaboratsionist » Пет Май 17, 2013 3:44 pm

kolaboratsionist написа:Здравейте. Предлагам транспорт за един човек с велосипед от София. Тръгване в Събота около 06:00. Връщане в Неделя след състезанието. На 18-ти ще пренощувам в Белоградчик. Ако се интересувате обадете ми се на 0885951462, Христо.

Мястото е вече заето
kolaboratsionist
 
Мнения: 63
Рейтинг: 1315
Регистриран на: Сря Юни 16, 2010 3:09 pm
Местоположение: София

Re: Белоградчик „Rocks & Roll” 18ти и 19ти май 2013

Мнениеот marfi » Нед Май 19, 2013 8:55 pm

Привет,

Получи се интересно състезание.

Най ми хареса атмосферата в хана, чувствах се като на Джирото - колоездачи навсякъде.

Тъй, сега по същество.

За мен първият ден беше страшно скучен:
Безкрайно изкачване, последвано от бутане до върха, доста туфесто спускане, по което всъщност не се кара много - вече след туфите по-добре.

Как да е, спуках гума пред финала, не намерих трасето за Елита, но и да го бях намерил едва ли щеше да е много по-интересно.

За мен първият етап трябва да се преправи, твърде много асфалт, твърде много бутане.

Ден втори:

Оправих си гумата (мерси Авител).
Тръгнахме, до крепостта се движех с победителя от първия ден - Емо, Валентино (местното дете чудо) и юношата на Авител (сори много съм зле с имената). На крепостта малко ми дръпнаха, ама викам си аре са - нека Емо замине (двете юноши не ме вълнуват). След сипеестото спускане малко изостанах - задмина ме Тошо и няколко други човека. След това ги настигнах и на косъм ги изгубих при ЛОКВАТА (с големи букви щото там бая хора са се загубили, включително Емо и юношата на Авител. Както и да е - аз и групата ми (в която беше и човека, който според организаторите е спечелил гонката) продължихме по правия път. Повечето хора, включително и Тошо се наредиха зад мен и така закатерихме наново. По едно време Тошко и едно момче, което караше син Крос с преден слик ме настигнаха, но момчето с Крос-а не издържа дълго и останахме само аз и Тошко, на едно върло пущане Тошко ми замина, в последствие се е загубил - видяхме се чак на финала. Човекът, който се качи на първо място на подиума така и не ме изпревари.

Както и да е - след като се разделихме с Тошко ми стана скучно - карам си аз, още едно момче ме изпревари на спущане, но нищо повече. Отклоних се по трасето за елита и като стигнах до мястото с бутането след дерето бях удебен, че в предишен живот с нещо съм разгневил организаторите, толкова бутане - аман! Финиширах на някакво място насред нищото, необозначено с нищо, а контролата ме поздрави за третото място. На центъра също нямаше нищо показващо финал. Съмнявам се белоградчани бяха разбрали за състезанието.

Викам си - ми да - Емо и Тошко съм пред мен makes sense.

Да, ама не :)

Емо се загубил, Тошко се загубил - ма не си направих труда да питам - кой е преди мен - трети > трети. Все пак не съм супер, мега ултра бърз, пък и много бегачи бяха отишли на Карлово, хората които ме изпревариха се бяха изгубили викам - справедливо е.

Трасето от втория ден беше по - готино. Имаше от всичко - редуващи се спускания и качвания, що-годе равни участъци, спускане по гладка скала, бутане, single tracks, рекички - кеф голям.

Питам Иван - Иване да оставям ли за награждаването: "Да", казва ми - трети си.

Хубаво - седя и чакам два часа до награждаването и един от организаторите (сори за имената) като стигна до Елита и бам! - Извика друго момче на трето място. Много се ядосах, да не бях чакал поне. Не знам момчето ли или някои от контролите - отиде, говори нещо и ме извикаха на подиума, хубаво.

Обаче викат и човека дето оставих при локвата и който не ме изпревари оттогава и ще го награждават за първо място. Питам го - "Пич, кога ме изпревари?" - "Ми не съм" отвръща ми той. Е като не си, как си първи?!

Както и да е, подиума сещате се не е мястото за подобни разговори. Казах на организаторите и си тръгнах.

Моето обяснение е, че на мястото на първата чешма (след като се излече от дерето) човекът си е продължил направо, наместо да завие надолу и надясно. На това място с този shortcut се спестяват около 5 км (пропуска се едно U). Не че е съкращавал съзнателно, просто след много малко метри е попаднал отново на маркировката, но без да прави U-то и реално си е на правия път.

За това объркване не е виновен той разбира се - просто при само една контрола за 40 км. трасе - ми така се получава.

Друг пропуск за мен беше, че водата дойде чак на втория час от карането ми - чак на отклонието Хоби/Елит - супееер далеч. По-бавните са минали оттам чак на трети, четвърти час под жаркото слънце - много е. После по трасето на елита имаше постове - но малко излишни, аз се бях вече добре дехидратирал.

Хубаво състезание се получи, хубав маршрут втория ден. Хубаво атмосфера в събота вечер.

Бих карал отново ако се ревизират маршрутите и бутиковите части отпаднат, няма смисъл от толкова бутане, както и ако има повече контроли и по сериозно отношение към времената и класирането.
Изображение
Аватар
marfi
 
Мнения: 464
Рейтинг: 1620
Регистриран на: Пет Юли 24, 2009 8:17 am
Местоположение: София

Re: Белоградчик „Rocks & Roll” 18ти и 19ти май 2013

Мнениеот radeviq » Нед Май 19, 2013 9:13 pm

Като цяло споделям основната идея на горния пост. Атмосфера чук. Трасета има на къде по-добре. При мен втория ден също беше странно. На отклонението за елит пича ми вика "2-3ти си", а на горната контрола ставам 5-6ти, като ме изпревари само едно момче. Магията май е станала при излизането до пътя след с. Извос от където някой може да се е заблудил и да е хванал асфалта нагоре :dontknow: . Като цяло съм доволен от всичко с малки изключения и велосипеда ми, който накрая даде фира и неможах поне малко да посмекча гадността от дългото бутане :D .

Колегата с номер 8, който ми даде гума нека драсне 1 ЛС, че не го видях на финала/награждаването :beer: .
Аватар
radeviq
 
Мнения: 280
Рейтинг: 1379
Регистриран на: Сря Ное 16, 2011 10:26 pm
Местоположение: София/Перник

Re: Белоградчик „Rocks & Roll” 18ти и 19ти май 2013

Мнениеот KUM4o » Нед Май 19, 2013 9:27 pm

Мамещи имаше и в първият етап. Както всички знаят всички бацета от елит объркааа пъта както се казва. След 5.6-6км след старта аз се усещам, че тука баце не е трасето на елит и естествено връщам назад гледайки всички прииждащи как ми се хилят под мустак и мислейки си къв е тоя :rofl: . След 20 минутно разпитване и търсене на отбивката за елит тръгвам по пътя(вечерта валя доста и отначало пътя беше нормално кален) и виждам точно 2 следи от 2 велосипеда( това го подчертавам и ще стане дума по натам) 600м преди спущанието виждам двама от елита( 2те следи от 2та велосипеда) почти горе. След мъничко из гората се появява Миро от Герак и след кратък разговор установяваме, че сме 3ти и 4ти с него. Забравих да кажа, че горе имах яростен бой с 3 каракачанки като едната я млатих със задницата на кололото и после продължих с камъне. На спущанието изпреварихме пичовете от Перник, които бяха пред нас и станахме на 1-во и 2-ро място в този момент. До финала запазихме позиции като не бяхме изпреварвани от никого, а в последствие се оказва, че имаме човека чудо. Пуши цигари и е минал трасето на елит със средна 26км.ч за да може да финишира 8ми в генералното класиране, явно е бил толкоз бърз, че даже и следи по трасето не е оставил. Както и да е та от 1-во място Миро и 2-ро място аз станахме 2-ри и 3-ти, но няма значение. Състезанието беше страхотно, маркировката отлична, с дребни забележки, единственото, което не ме изкефи е наличието на много малко маршали, които да съблюдават за нечестни игри и да водата беше много оскъдна. За елит в първият ден имаше вода, чак на изкачването, което дублират с хоби, а това направо е ужас при положение, че бидона ми 700мл. свърши още на първия етап на елит. Настроението беше страхотно и чакам другата година, да развъртим отново гуми по-трасетата.
Аватар
KUM4o
 
Мнения: 151
Рейтинг: 1304
Регистриран на: Сря Ное 30, 2011 4:42 pm
Местоположение: Мездра

ПредишнаСледваща

Назад към Състезания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта