Обиколка на Витоша 2015

Форум за обявяване, организиране и обсъждане на състезателни прояви. За да е състезателна една проява, тя трябва да включва съревнованието като предварително и официално обявен елемент.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 700 / 10
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот Euler » Пон Юни 22, 2015 10:29 am

vess_csm написа: /понеже търгашите си завършват успешно/

какво имаш предвид ?
Euler
 
Мнения: 65
Рейтинг: 1190
Регистриран на: Пон Юни 30, 2014 11:55 am

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот vess_csm » Вто Юни 23, 2015 8:55 pm

Euler написа:
vess_csm написа: /понеже търгашите си завършват успешно/

какво имаш предвид ?

имам предвид, че доста хора си съкращават :smash:
Аватар
vess_csm
 
Мнения: 57
Рейтинг: 1218
Регистриран на: Пон Окт 04, 2010 11:09 am

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот nikiorlov » Вто Юни 23, 2015 9:46 pm

Кои са, според вас, местата на които се съкращава?
Може и на лично...
В организацията съм и ще помислим занапред ;)
Аватар
nikiorlov
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Вто Юни 10, 2014 8:41 pm

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот Tonko » Вто Юни 23, 2015 10:58 pm

Наистина е по-удачно да има възрастови групи и да са обявени предварително, даже едно такова масово мероприятие ще е супер и за отборно каране в което си важи правилото за 2-те минути. Аз лично съм склонен и на по-висока такса, ако това би увеличило категориите, а с такова време-измерване отчитането в последствие вероятно е доста лесно.
Поздравления към организаторите за усилията и готиното мероприятие, тази година маркировката беше на ниво. Единственото нещо, което може да се подобри от гледна точна на "съжителстване" с туристи е да има по-добра информираност, защото разбрах, че по-късно минаващите участници в частта "Брезите" - "Симеоново" са имали големи премеждия свързани с туристи, отправям предложението без да знам дали е имало някаква информационна кампания тази година, ако е имало - ЕВАЛА, ако ли не, за догодина няма да е лоша стъпка.

А за келешите, които си режат трасето както са си свикнали да карат, нямам коментар - аз лично се развиках на някакви колеги на стръмнтеото носене на корените преди пътеката към Кладница, защото си минаха отстрани, където има пътека (преградена с лента) и се кара, а аз си носих най-прилежно (щот такъв е регламента), та както се сещате ме изпревариха де :) ама живи и здрави, това си е до спортменство.

Благодарности към всички хора по пунктовете, които бяха наистина настоятелни в помощта си независимо, че им я отказвах .... Всичко беше на ниво.
Догодина и 50 кинта бих дал, ако им касова бележка :)

Весело каране на всички.
Аватар
Tonko
 
Мнения: 113
Рейтинг: 1482
Регистриран на: Съб Юни 04, 2005 8:37 pm
Местоположение: Eindhoven, The Netherlands

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот balki » Вто Юни 23, 2015 11:33 pm

Tonko написа:... А за келешите, които си режат трасето както са си свикнали да карат, нямам коментар - аз лично се развиках на някакви колеги на стръмнтеото носене на корените преди пътеката към Кладница, защото си минаха отстрани, където има пътека (преградена с лента) и се кара, а аз си носих най-прилежно (щот такъв е регламента), та както се сещате ме изпревариха де :) ама живи и здрави, това си е до спортменство...


Точно за този участък не мога да разбера, защо всяка година го маркират през абсурдната пътека (тази по която си бутал). Хората които не знаят, че 5 метра встрани има прекрасна пътека за каране/бутане, се мъчат само там. И съм почти сигурен, че тези които гонят време, не минават оттам. Аз лично, само първата година се набутах оттам, въпреки че знаех за пътеката след това, но оттогава не си причинявам този мазохизъм и не го намирам за съкращване на трасето. Да не говорим, че е и по-безопасно да се мине оттам, вместо по ронливата маркирана пътека.

За другите участъци вече не знам какво е положението. Предполагам vess_csm има предвид по-сериозни скъсявания.
Аватар
balki
 
Мнения: 119
Рейтинг: 1242
Регистриран на: Съб Фев 26, 2005 11:32 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот motomarzel » Сря Юни 24, 2015 12:07 pm

Tonko написа:
А за келешите, които си режат трасето както са си свикнали да карат, нямам коментар - аз лично се развиках на някакви колеги на стръмнтеото носене на корените преди пътеката към Кладница, защото си минаха отстрани, където има пътека (преградена с лента) и се кара, а аз си носих най-прилежно (щот такъв е регламента), та както се сещате ме изпревариха де :) ама живи и здрави, това си е до спортменство.


Веднъж с Райко правихме замервания точно на този участък - дали ще минеш по пътеката или ще буташ през стръмното разлика няма - времето за преминаране на участъка е едно и също +/- по-малко от секунда. За това, бидейки наясно, че няма да спечеля и по този начин да ощетя друг състезател, с чиста съвест си минавам по караемата пътека, просто защото не обичам да слизам от колелото. Това е и единственият участък от трасето, който според мен е неправилно маркиран - това стръмно бутане през корените е безмислено.
Та по този повод, ако не броим едно липсващо мостче, един мост с големи стълби на входа и изхода и още един по-голям дървен мост с по-големи прагове, обиколката е на 100% караема, единствено на посочените участъщи се налага слизане от колелото.
Аватар
motomarzel
 
Мнения: 651
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 14, 2011 11:33 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот Tonko » Сря Юни 24, 2015 2:16 pm

И се съгласявам с това, че времето е еднакво, но и няма да се съглася :)
Еднакво е ако го прави един състезател сам по трасето и може да разполага с терена пред себеси - тук съм съгласен.

Аз обаче на баира настигнах симпатягата пред мен, който не може да изкачи стръмното и ме забавя, отделно точо защото слизам от колелото си нарушавам ритъма, което е кофти и е тъпо от страна на други участници да минават през лентата напрЕко, а аз чакам да се размина със колегата пред мен.
Майната им на 10/20 секунди, въпроса е принципен и след като е маркирано е редно всички да участваме при равни условия, ако например въпросния участък беше оставен отворен както серпентините на Симеоново (миналата година там имаше ленти пречещи да ползваш бързата линия, която аз като минах беше скъсана, щото някой си го кара направо и не се съобразява с трасето) тогава можеш да си минаваш както си искаш и аз щчх да мина по частта, която може да се кара точно, защото и аз не обичам да слизма от колелото :)

Иначе тия 20 или колкото и да са секунди дето губя нямат никакво значение на фона на 80 км пред мен ... коментирах въпроса, защото ми направи лошо впечатление.
Аватар
Tonko
 
Мнения: 113
Рейтинг: 1482
Регистриран на: Съб Юни 04, 2005 8:37 pm
Местоположение: Eindhoven, The Netherlands

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот vess_csm » Сря Юни 24, 2015 2:38 pm

nikiorlov написа:Кои са, според вас, местата на които се съкращава?
Може и на лично...
В организацията съм и ще помислим занапред ;)


след Ярлово, на рекичката имаше човек, който ни опътваше да продължим наляво, старото трасе отиваше надясно. На това място, един приятел е видял как колоездач пред него, без никакви скрупули, си минава в дясно и си продължава по старото трасе. След Ярема е задминал човек, който не го е минавал по трасето, но и той явно е направил същия номер. До колкото са ми казвали има и някакъв шорткът след Кладница, но не знам къде. :nono:
Чесно да ви призная си мислех тази година да се шусна по асфалта още от брезите, само за да видя дали ще ме дисквалифицирате. :eyebrow:
Трасето наистина е голямо и не знам как могат да се предотвратят тези изпълнения :( - освен, ако има изненадващи пунктове /хора, които записват/ на места където няма как да се сбърка трасето и съкратил ли си, гориш/

Относно това, кеото Тонката е писъл, по-добре е да си се минава в дясно, където се кара /не по стръмните корени; както Balki и motomarzel са описали/. Ще добавя и друго място, което е малко трики: след спускането към Ярлово - през реката или не? Като дистанция е все тая дали от ляво на нея или от дясно, пункта е по-надолу и все се минава през него, независимо кой път хванеш. Но от гледна точка на смазка, мокри и тежки обувки, не е куул през нея. Сложете някакви ленти да си вървят направо хората :)
Аватар
vess_csm
 
Мнения: 57
Рейтинг: 1218
Регистриран на: Пон Окт 04, 2010 11:09 am

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот LIL » Сря Юни 24, 2015 4:32 pm

Веско...голям си романтик :) Аз досега май не съм чуал за дисквалификация в наши състезания по какъвто и да е повод ;) А съм ставал свидетел и на сбивания по трасето и ред други изпълнения :D Всъщност, на миналогодишния Мургаш мисля Бойко върна един ентусиаст с анцунг и без каска :^:
Аватар
LIL
 
Мнения: 286
Рейтинг: 1789
Регистриран на: Пет Мар 20, 2009 10:40 am
Местоположение: София

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот Euler » Сря Юни 24, 2015 8:49 pm

Стига глупости, носенето и бутането на велосипеда си е част от планинското колоездене, минаването през рекички също (впрочем на рекичката след спускането към Ярлово се минава без да ти прелее водата в обувките).
Дайте да павираме и калните локви около язовир Студена и над Симеоново, за да не се накаляме...
Това, все пак, не е велоергометър във фитнеса. :smash:

И аз не обичам с автоматите да слизам в калта, но иначе би било прекалено скучно.
Ако се чудите дали колелото, което сте си харесали, а не може да пробвате, ще ви пасне... Ако се чудите, дали позицията ви върху байка е подходяща...
Предлагам инженерно-графично решение на проблема. :)
Euler
 
Мнения: 65
Рейтинг: 1190
Регистриран на: Пон Юни 30, 2014 11:55 am

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот dreamer78 » Сря Юни 24, 2015 9:27 pm

Euler написа:Стига глупости, носенето и бутането на велосипеда си е част от планинското колоездене, минаването през рекички също (впрочем на рекичката след спускането към Ярлово се минава без да ти прелее водата в обувките).
Дайте да павираме и калните локви около язовир Студена и над Симеоново, за да не се накаляме...
Това, все пак, не е велоергометър във фитнеса. :smash:

И аз не обичам с автоматите да слизам в калта, но иначе би било прекалено скучно.

Напълно подкрепям това мнение! Тези и други подобни препятствия са чара на състезанието и задължително трябва да останат в маршрута!
Scott Pro-Racing & Trek 1.1 & Trek X-Caliber 8
dreamer78
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Съб Юни 16, 2012 5:07 pm

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот orangebear » Чет Юни 25, 2015 3:06 pm

Голямо благодаря и от мое име на К2 за чудесните снимки.
Тръгнах без регистрация и ако не беше тази снимка, нямаше да има и бледа следа от геройското ми участие.
На слука!
orangebear
 

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот manqks » Чет Юни 25, 2015 10:40 pm

dreamer78 написа:
Euler написа:Стига глупости, носенето и бутането на велосипеда си е част от планинското колоездене, минаването през рекички също (впрочем на рекичката след спускането към Ярлово се минава без да ти прелее водата в обувките).
Дайте да павираме и калните локви около язовир Студена и над Симеоново, за да не се накаляме...
Това, все пак, не е велоергометър във фитнеса. :smash:

И аз не обичам с автоматите да слизам в калта, но иначе би било прекалено скучно.

Напълно подкрепям това мнение! Тези и други подобни препятствия са чара на състезанието и задължително трябва да останат в маршрута!

+1
Също мисля и , че доста от хората не отиват на състезанието за да се състезават или по-точно отиват за да се състезават със себе си. Отиват заради емоцията и по-горе описания чар! Плюс това има много хора, запознаваш се , хвърляш лаф, весело е дори и ако се пребиеш- след време си спомняш с кеф. Така че тук много хора говорят за съкращаване, 10-20 секудни преднина, хора които не пускат "състезателите" напред, и др., но истината е , че повечето хора не го правят за състезанието, а за емоцията от всички часове, прекарани в планината!
manqks
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Апр 25, 2015 11:15 pm

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот krach » Нед Юни 28, 2015 3:45 pm

Admin написа:Относно проблемите с пропускането на по-бързи състезатели по пътеката към Кладница, без да взимам ничия страна, искам просто да изтъкна, че според наблюденията ми върху начинаещи и неуверени колоездачи за много от тях карането по такава пътека (особено на местата, където е по-тясна или пък където има от бетонните прагове) е толкова напрегнато и блокиращо повечето други функции, че някои от тях буквално не могат нито да спрат или намалят като хората, нито да преценят къде ще е сгодно да пропуснат напиращия отзад по-бърз колоездач... изобщо, това, което на едни изглежда елементарно, за други може да е сериозно предизвикателство, включително дръпването встрани по тясна пътека. ;)


Само едно ми е интересно, ако колоездача отзад е по - бърз, КАК по дяволите е зад този който е по - бавен?!

Са ще изкарате от 10 кладенеца вода, но истината е, че обиколката на Витоша ( а и по принцип всеки маршрут), не е сингъл трака. ПО - БАВНИЯ, който е ПРЕД ТЕБЕ (бързия), явно върти повече на нагоре....демек е в по - добра форма за даден терен.
Демек ти БЪРЗИЯ, не си достатъчно бърз, че да се озовеш преди БАВНИТЕ на сингъл трака. И от там вече нямаш право да се цупиш на който е пред тебе и поради липса на опит, страх и тн не може да кара с твоето темпо. Преди това вероятно ти не си с карал неговото.
Когато съм попадал в група и пред мен и зад мен има поне по 10 души, от къде на къде ще си правя зор да спирам да пускам някой, който на следващия баир пак ще го лъхна. Вече ако сме сравнително на рядко винаги ги пускам, демек ако пред мен няма никой....
Така преди 2 години на обиколката, бях доста добра позиция (добра като за мен ;) ), на сингъл трака карах с група с моето темпо и чат пат настигаше някой бързах, който го пускахме разбира се. Спуках гума, след което ме настигна маса народ и вече нямаше смисъл да изпреварвам, понеже пред него имаше още 100 човека.

П.П. Някъде се пишеше за индивиди дето си говорили по телефона, това е различно и тези са си за бой. :smash: :beer:
krach
 
Мнения: 631
Рейтинг: 1451
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 11:27 am

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот Raffy » Пон Юни 29, 2015 4:12 am

LIL написа:Веско...голям си романтик :) Аз досега май не съм чуал за дисквалификация в наши състезания по какъвто и да е повод ;) А съм ставал свидетел и на сбивания по трасето и ред други изпълнения :D Всъщност, на миналогодишния Мургаш мисля Бойко върна един ентусиаст с анцунг и без каска :^:


Какво му е на анцуга (без "н")? Може човека да не може да си позволи екип за колоездене.
Аватар
Raffy
 
Мнения: 62
Рейтинг: 1192
Регистриран на: Сря Ное 05, 2008 7:55 pm
Местоположение: София

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот zImage » Пон Юни 29, 2015 8:07 am

krach написа:Само едно ми е интересно, ако колоездача отзад е по - бърз, КАК по дяволите е зад този който е по - бавен?!

Елементарно: като по-бързия си е разпределил силите да кара със сравнително равномерна мощност в продължение на 5-6 часа, а по-бавния ще кара на макс около 2 часа и после ще бедства още 6-8.

Перефразирам: по-бързият ще се изкачи до Тихия кът с приблизително същата мощност с която и до Чуйпетлово, а по-бавният щя се изстреля като ракета до Тихия кът, но след това ще се забави чувствително и към Чуйпетлово и в полетата след Ярлово.

В допълнение: времето на по-бавния няма да се влоши ни на йота, ако тръгне някоя и друга минута по-късно (при отчитането с rfid, което се прави в момента). Времето на по-бързия определено ще пострада ако се налага да кара/изчаква по-бавни. Вече зависи дали се състезаваш за време, за позиция или просто се разхождаш. Може пък наистина нечия стратегия да е да се вклини колкото се може по-бързо в тясната пътека и да държи позиция :roll2:

В заключение: ако всеки стартира с и поддържа близко до оптималното за него темпо ще получи много по-приятно цялостно изживяване. Това се постига с разделяне на старта И по-активна разсяснителна кампания. Тъй като почти всички се регистрират през уеб сайта на vitosha100 там е и мястото за една такава кампания - т.е. списък със съвети как да си изкараме добре на mtb ултрамаратон, в това число "как да не се презорим в първите 10% от обиколката, за да бедстваме по-малко следващите 90%".
We have nothing to fear but fear itself.
Grand Canyon CF SLX 9.9 (2013) + XT M8000 + Stages / 10.0 kg
https://www.olx.bg/ads/user/1pKJ/ / http://app.strava.com/athletes/744869 / http://blog.lifepattern.org/mtb/calendar.html
zImage
 
Мнения: 513
Рейтинг: 1971
Регистриран на: Пон Мар 21, 2005 4:54 pm

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот Euler » Пон Юни 29, 2015 9:44 am

krach написа:Само едно ми е интересно, ако колоездача отзад е по - бърз, КАК по дяволите е зад този който е по - бавен?!

Единият вариант е спукана гума или друг технически проблем, вторият, по-разспространен е различната техническа и физическа подготовка на участниците.
За хора с много добра физическа и кондиционна подготовка асфалтовото качване към Тихия кът не е проблем. Но ако са с малък опит в маунтин байка, с лоша техника, опитния карач с доста килограми отгоре става доста по-бърз от тях...

Аз пак казвам, че на бързата пътека към Кладница се спираше на бордюрите, на по-големи камъни и т.н. И за мен беше изненадващо как може такива участници да са пред мен. А и бях шокиран заради какви "препятствия" се спираше. Но такива са техническите им възможности и така карат. Моите физически възможности са толкова и така катеря към Тихи Кът. Това е положението и не можем да се сърдим на никого. До Чуйпетлово аз стигнах за малко под 3 часа, ако това ще ориентира някого за нещо...
Ако се чудите дали колелото, което сте си харесали, а не може да пробвате, ще ви пасне... Ако се чудите, дали позицията ви върху байка е подходяща...
Предлагам инженерно-графично решение на проблема. :)
Euler
 
Мнения: 65
Рейтинг: 1190
Регистриран на: Пон Юни 30, 2014 11:55 am

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот maldini » Пон Юни 29, 2015 10:09 am

Предполагам, че някой от участниците спират на по-големите препятствия, защото си пазят велосипедите !
maldini
 
Мнения: 27
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Апр 16, 2011 11:24 pm

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот Pencho93 » Вто Юни 30, 2015 1:44 pm

Всъщност аз бях този който се изпречи на корените но съвсем замалко и 5 секунди не са се спечелили от това после пак наваксах и изпреварих, пред мен един мина направо през лентата и си продължи, а аз трябваше да вдигам 16-килограмовия кютук и да го носа по корените... е извинявай няма как да не се забавя който и да е 14,5-колограмово колело с 2 шишета по 600 милилитра ще се озори да го носи по тия корени. Колкото до скъсяванията, единия от братята Георгиеви на спускането след бариерата не очакваше никой да погледне може би поради високата скорост в страни, обаче аз съвсем случайно погледнах и го видях как идва от пряката в дясно и както го нямаше зад нас така се озова с нас.
Pencho93
 
Мнения: 173
Рейтинг: 1428
Регистриран на: Пет Фев 01, 2013 9:30 pm

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот bobi33 » Вто Юни 30, 2015 8:41 pm

Не мога да разбера тия байкове,къде ги карате?Карате скъпи и качествени байкове ,но спирате на локви,кал,малки бетонни плочи....правите "тапи"....
bobi33
 
Мнения: 42
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Вто Мар 12, 2013 7:10 pm

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот PtD » Чет Юли 02, 2015 4:28 am

krach написа:Само едно ми е интересно, ако колоездача отзад е по - бърз, КАК по дяволите е зад този който е по - бавен?!

По лични наблюдения: има една група ентусиасти, които се раздават на старта, а към сингъл трейла вече си плюят белия дроб и сърцето им се е качило в мозъка. Просто нямат реална представа за възможностите си и не умеят да си разпределят силите за 100 км каране. Отделно, масово нивото на каране в планински условия (т.е. не равна алея или асфалт) е плачевно.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот dimom » Пет Юли 03, 2015 9:18 am

Досега не бях участвал в такова събитие, но ми хареса изживяването и сигурно ще повторя. Предвид масата народ мисля, че организаторите се справиха страхотно. Бих предложил само нарисуваните по трасето стрелки да са по-големи и ясни. Това, което на стоящ на едно място човек изглежда нормално и разбираемо, не винаги е такова като се засилиш на колелото. Имаше доста моменти в които трябваше драстично да забавям за да видя тая стрелка накъде всъщност сочи (понякога трудно намирах и самата стрелка). На едно разклонение предните 4-5 човека не видяха стрелките и яко сбъркаха пътя. Бяхме относително събрана група и като се разврещях да се връщат ме чуха, ама ако бях една идея по-разсеян или уморен щяхме всичките да се забием кой знае накъде :D Подобен приключенски елемент си има своето очарование, но предпочитам якото каране и това постоянно дебнене за мънички стрелки беше леко деморализиращо. Нямаше начин да се запозная предварително с трасето, иначе вероятно нямаше да имам проблем.
Като маса народ и аз се нацедих на тапи, някои от които хич не очаквах. Бавните на тясното...иди-дойди, обаче тия дето бутаха в редици по 2ма и по 3ма и не правеха път нямат извинение. Няколко пъти си направих устата да бутат в колона и хората се усещаха. Обаче имаше 2-3 случая в които един я мръдне - я не, останалите си стоят в редица. А път широк...Неудобно ми беше да се обаждам и когато все пак го правех гледах да съм учтив (доколкото може да звучи приветливо изморен човек, задъхан нагоре по техничен баир с темпото на пешеходец :roll2: ), така че проблема май не беше в мен :peace: Някои казват, че щом тия хора са пред мен, значи в нещо били по-добри и сигурно често е вярно. Проблема е в липсата на култура на тема "не карам сам" и в неправилната преценка на силите. Бидейки явно неадекватен, на старта се наредих прекалено назад. Резултата беше, че за тия 7+ часа подминах няколко стотин човека и се нагледах на огромен брой хора, основно хлапета, които явно се бяха надъхали зверски в началото и в един момент силиците им бяха свършили. От баира за Чуйпельово нататък май такива бяха поне половината бутащи по трудните участъци.
:idea: Предлагам някой с достатъчно опит и литераторски уклон в душата да се хване и да спретне една ясна и изчерпателна инструкция на темата. Догодина организаторите могат просто да я разпратят на всички участници, както тази година направиха с последните инструкции преди старта. Това може поне малко да помогне всички несъстезатели да се радваме по-пълно на обиколката :agree: Включвам всички - всъщност на бутащите сигурно им е било по-гадно отколкото на каращите зад тях. Ако с преливане на малко знание им се облекчи живота, ще е супер за всинца ни.
:beer:
dimom
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Апр 29, 2013 8:05 pm

Предишна

Назад към Състезания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 46 госта


cron