Обиколка на Витоша 2015

Форум за обявяване, организиране и обсъждане на състезателни прояви. За да е състезателна една проява, тя трябва да включва съревнованието като предварително и официално обявен елемент.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 700 / 10
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот nikant » Сря Апр 01, 2015 10:30 am

marsa написа:И мейлите за потвърждение отново отиват в спам-а, поне в моята поща. Имайте го предвид и проверете!


И при мен мейла беше в спама
Ако спориш с идиот, вероятно точно същото прави и той.
nikant
 
Мнения: 170
Рейтинг: 1340
Регистриран на: Сря Ное 27, 2013 8:26 pm
Местоположение: Европа

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот raptor1987 » Сря Апр 01, 2015 10:58 pm

При мен не беше в спама.
Явно зависи от пощата.

П.п. абв.бг
Аватар
raptor1987
 
Мнения: 239
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Авг 29, 2012 8:05 pm
Местоположение: София

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот krach » Пон Апр 13, 2015 7:11 am

Цялото объркване от миналата година според мен щеше да се реши с един чек-пойнт на новото място. Ако ще 2ма души и една маса без каквито и да е неща за ядене. Кой минал минал, кой не е, да е и ай чаУ.
Нямам идея защо се нервирате на организаторите, допускат се грешки но също така се и оправят такива. Предвид колосалния брой участници, организацията според мен беше на ниво. Вероятно за първите 10-20-30 който са си профи състезатели е било по - криво но все пак след тях имаше още близо 1200 души.
Тази година за 4та поред ще участвам и по спомен 1вата обиколка на която бях бяха 300 колоездачи, на следващата 600 и миналата година двойно. Предполагам тази година ще е още повече. Явно е че велосипеда става все по - популярен.

Относно таксата, разликата в нея преди и след определената дата е да те стимулира да отидеш по - от рано. Не да чакаш до последно. Това създава допълнително работа в цялата организация (поне така мисля че е).
За това че е било дарение изобщо не съм обърнал внимание. Но значи ли това че са си прибрали парите в джоба? А и тази година може и по банков път да превеждаш.
krach
 
Мнения: 631
Рейтинг: 1451
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 11:27 am

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот RastaWarrioR » Сря Апр 29, 2015 12:59 pm

Миналата година имаше "малко" гафове с трасето и класирането и за това ще кажа и тук!
Когато се загубите и съкратите по неволя или липса на сили не преминавайте финалната линия за да не ви броят за финиширал. Един вид колегиалност към онези които са изминали цялото трасе в оригинален вид. С други думи, като се загубиш се връщаш назад и влизаш в трасето. Коментарите относно маркировката след това, както и протестите нека се отразяват другаде, а не в класирането - маркировката е еднаква за всички участници!
Изображение
Аватар
RastaWarrioR
 
Мнения: 669
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 2:02 pm

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот RastaWarrioR » Сря Апр 29, 2015 3:51 pm

:rofl: :rofl:
Праснете още един минус
:rofl: :rofl: :rofl:
Не сте съгласни, ми коментирайте!
Грешки всеки прави но не всеки обича да си ги поправя, ако нещо съм сбъркал в предишният пост готов съм да приема критиката ;)
Или пък минуса ще си остане анонимен за да не разберем кой съкращава умишлено!
Изображение
Аватар
RastaWarrioR
 
Мнения: 669
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 2:02 pm

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот Боян Бановски » Чет Апр 30, 2015 8:56 am

Камене, не се вързвай! По-важното е , че тази година ще се състезаваш с Jenson Button от McLaren-Honda , дуатлонист с номер 1507! :D Ако го настигнеш, може и автограф да вземеш!
Аватар
Боян Бановски
 
Мнения: 351
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 5:33 pm
Местоположение: София

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот RastaWarrioR » Чет Апр 30, 2015 1:11 pm

Забавлявам се :)
Тази година ще се съатезавам в Гречко седмица след В100 ;)
Изображение
Аватар
RastaWarrioR
 
Мнения: 669
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 2:02 pm

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот Djani_Varna » Чет Апр 30, 2015 2:20 pm

Има ли възрастово ограничение, че не намерих нищо в сайта им за това?
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот Exorcist » Чет Апр 30, 2015 2:46 pm

Djani_Varna написа:Има ли възрастово ограничение, че не намерих нищо в сайта им за това?

http://vitosha100km.bg/bg/useful-documents-2/
Аватар
Exorcist
 
Мнения: 275
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 9:08 pm
Местоположение: София

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот pufa » Пет Май 01, 2015 10:59 pm

Аз искам да питам понеже досега не съм участвал колко часа по-рано от старта в 6 трябва да сме там и освен ID номера трябва ли да нося нещо друго за да ми дадът номер на старта?
Аватар
pufa
 
Мнения: 87
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Сря Апр 29, 2015 10:45 pm

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот Explorer » Съб Май 02, 2015 11:44 am

Важното е да си там преди старта. Ако си регистриран и си имаш номер няма някаква допълнителна бюрокрация, направо се нареждаш на старта. Аз пристигам с 40 минути аванс преди старта, в случай че нещо се появи по пътя, но и това е малко прекалено. Изчакай още време за информация от организаторите за начина на получаване на състезателния номер. Миналата година беше от магазин Алпи, но през 2012 ако не греша получаването беше на самия старт.

Тъй като маршрутът миналата година беше главна причина за хаоса, :smash: аз искам да попитам дали този, който е публикуван в момента е достатъчно ясен? На мен упътването за след Ярлово не ми изяснява дали маршрута следва миналогодишния или някой друг.

Следва стръмно изкачване по черен път в югоизточна посока до седловината „Смильо“ /1350м н.в./ и продължително спускане на юг до с.Ярлово /1100м н.в./. Минавате през центъра на селото и непосредствено след училището се отбивате в ляво по асфалтов път. 400м по-нататък стигате до черен коларски път маркиран с камъни и синя лентова маркировка. Пресичате три рекички и продължавате по гол участък, последван от борова гора. След третата рекичка и кратко спускане започва леко изкачване вляво, покрай желязна вишка. Следва хоризонтален участък, водещ до разрушен кантон на шосето София – Самоков.
Аватар
Explorer
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Пон Апр 16, 2012 9:40 pm

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот Tonko » Съб Май 02, 2015 8:31 pm

Колеги,

Някой платил ли си е таксата за участие и в замяна да е получил касов бон или фактура?
Интересувам се, защото както знаете (ако сте обърнали внимание де) миналата година вместо касова бележка и фактура предлагаха квитанция за дарение, а не за заплащане на стартова такса. Обяснението беше, че организатора нямал касов апарат и нямало как да стане издаването на съответния счетоводен документ.

Тук идва и недоумението ми от тази година и затова питам дали някой е получил касова бележка, защото в сайта на мероприятието под организатор седи името на магазин "Алпи", а те 100% имат касов апарат.

Предполагам не съм единственият подразнен от факта, че и в любимия ни спорт се правят някакви сиви схеми. Не ме интересува сметката на организаторите и с радост бих платил и 50 лв за участие стига всичко да е на светли. 1600 човека по 30 лв са много пари и при наличието на спонсори, а те се вижда са доста не ми излиза сметката (тя не е колко печелят организаторите, а защо не го правят на открито).
Ако има счетоводител или данъчен служител сред вас, ще ми е интересно да прочета и обосновано мнение по въпроса.

Според мен сивотата в държавата е прекалено много, за да я оставим да се разпростира и в планината.

Надявам се да не остана грешно разбран - не ме интересува колко печелят организаторите, даже ще се радвам да е много, но нека да става джентълменски и по правилата!!!!
Аватар
Tonko
 
Мнения: 113
Рейтинг: 1482
Регистриран на: Съб Юни 04, 2005 8:37 pm
Местоположение: Eindhoven, The Netherlands

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот garyhobson » Съб Май 02, 2015 8:47 pm

Аз платих онлайн с ипей и кредитна карта. След като това е банково разплащане няма как да бъде скрито. За кешовите плащания не знам и тази година дали са по онзи начин.
garyhobson
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Яну 27, 2015 10:42 am

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот pufa » Съб Май 02, 2015 8:56 pm

Аз платих на каса на EasyPay и имам документ за самата транзакция.
Аватар
pufa
 
Мнения: 87
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Сря Апр 29, 2015 10:45 pm

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот l2b » Нед Май 03, 2015 9:14 pm

Платих таксата на място, в магазина на Алпи. Дадоха ми квитанция за дарение.
http://i.imgur.com/GIw2uQs.jpg
l2b
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Авг 14, 2012 4:21 pm

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот m1rtyyy » Съб Май 23, 2015 6:59 pm

Днес с приятели минахме половината трасе (от Бояна, до чуйпетлово - там е средата на трасето :) ) По пътя имаше МНОГО паднали дървета, някои от които успяхме да преместим от пътеките, други си искат машина за рязане!... Надявам се организаторите да минат трасето с необходимата техника, защото Особено с тези вече около 2 000 записали се велосипедисти, ще има такива Тапк и изчаквания, че не е истина!!!
А това с това "дарение" няма какво да се коментира... всеки иска и се опитва по всевъзможен начин да вземе парите на хората! отиваме да караме с желание, за кеф и удоволствие! Да си ги харчат със здраве данените от всеки един от нас по 30лв...!
Успех и безаварийно на всички участници! :beer: :beer: :beer:
m1rtyyy
 
Мнения: 30
Рейтинг: 1190
Регистриран на: Пон Фев 11, 2013 11:41 pm

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот krach » Пон Май 25, 2015 8:17 am

Баси мрънкането за 30 лева. За други състезания по 20-30 километра нямате против таксите от 10-25 лева, но 30 лева за 100 километра са МНОООГООО. :rofl: :rofl:
Малко ли е организацията и всичките подкрепителни пунктове по трасето? Вероятно няма да изядеш за 30 лева неща, но в тях малко или много ти се включва застраховка, разходи по издаване на номерата (от миналата година са с чипове, предполагам и тази). Нали не си мислите че тея неща ги берат от гората? Също така има и включени тениски които пак са няква малка част от таксата.
А относно това, че след определена дата е 50 лева, целта е хората да не чакат последния момент. И деня преди или в деня на състезанието да се изсипят 500 тюфлека които са чакали последния момент, което едно на ръка ще забави организацията и второ ще изтормози организаторите.

В крайна сметка никой не ви кара да давате 30 лева! Но след като си се навил по една или друга причина да ги дадеш не хленчеш колко са много. Като отидеш в бара и дадеш 30 лева за 2 големи с една кола, мрънкаш ли че е скъпо....съмнява ме!
krach
 
Мнения: 631
Рейтинг: 1451
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 11:27 am

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот Bobeto » Пон Май 25, 2015 8:40 am

m1rtyyy написа:Днес с приятели минахме половината трасе (от Бояна, до чуйпетлово - там е средата на трасето :) ) По пътя имаше МНОГО паднали дървета, някои от които успяхме да преместим от пътеките, други си искат машина за рязане!... Надявам се организаторите да минат трасето с необходимата техника, защото Особено с тези вече около 2 000 записали се велосипедисти, ще има такива Тапк и изчаквания, че не е истина!!!


Преди месец минахме през участъка след Ярема посока шосето за с. Плана и там през няма и 20-50 метра имаше паднали борове с много сериозни размери. И това беше през целия участък от 3 км. За да остане в трасето тази иначе много приятна алея, ще трябва горското да се задейства, защото това са камиони с дърва за изнасяне...
Bobeto
 
Мнения: 54
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Авг 07, 2014 9:18 am

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот veskoz » Пон Май 25, 2015 2:55 pm

krach написа:Баси мрънкането за 30 лева. За други състезания по 20-30 километра нямате против таксите от 10-25 лева, но 30 лева за 100 километра са МНОООГООО. :rofl: :rofl:
Малко ли е организацията и всичките подкрепителни пунктове по трасето? Вероятно няма да изядеш за 30 лева неща, но в тях малко или много ти се включва застраховка, разходи по издаване на номерата (от миналата година са с чипове, предполагам и тази). Нали не си мислите че тея неща ги берат от гората? Също така има и включени тениски които пак са няква малка част от таксата.
А относно това, че след определена дата е 50 лева, целта е хората да не чакат последния момент. И деня преди или в деня на състезанието да се изсипят 500 тюфлека които са чакали последния момент, което едно на ръка ще забави организацията и второ ще изтормози организаторите.

В крайна сметка никой не ви кара да давате 30 лева! Но след като си се навил по една или друга причина да ги дадеш не хленчеш колко са много. Като отидеш в бара и дадеш 30 лева за 2 големи с една кола, мрънкаш ли че е скъпо....съмнява ме!

Погрешно си схванал думите на колегата Tonko. ;) Чети пак. :peace:
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот Ram-XC1 » Пон Май 25, 2015 3:24 pm

Bobeto написа:
m1rtyyy написа:Днес с приятели минахме половината трасе (от Бояна, до чуйпетлово - там е средата на трасето :) ) По пътя имаше МНОГО паднали дървета, някои от които успяхме да преместим от пътеките, други си искат машина за рязане!... Надявам се организаторите да минат трасето с необходимата техника, защото Особено с тези вече около 2 000 записали се велосипедисти, ще има такива Тапк и изчаквания, че не е истина!!!


Преди месец минахме през участъка след jЯрема посока шосето за с. Плана и там през няма и 20-50 метра имаше паднали борове с много сериозни размери. И това беше през целия участък от 3 км. За да остане в трасето тази иначе много приятна алея, ще трябва горското да се задейства, защото това са камиони с дърва за изнасяне...


От Железницa до Симоеново също имaше бaя нaпaдaли дърветa, повечето бяхa достa големи, почти всички мостчетa бяхa счупени, тaкa че нa прaктикa се нaлaгaше нa всеки 5мин. дa слизaм от колелото.
Аватар
Ram-XC1
 
Мнения: 20
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Пет Дек 21, 2012 9:52 am
Местоположение: София

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот nikiorlov » Сря Май 27, 2015 6:48 pm

Здравейте.
Лично аз, като частица от организацията, искам да ви уверя в това, че всичко се прави с най-добри намерения! Не смятам, че някой е успял да се облагодетелства съществено, даже напротив. Свидетел съм за това колко хора и колко труд се хвърля и колко човеко-дни коства цялата работа, макар и да не си личи всичко това отстрани!!! Само в дните на проявата са ангажирани към 200 души (може би повече) за повече от 48часов работен "ден" всеки...
За маршрута. Работи се по въпросите с разчистването, но за пътеката след Ярема стои въпроса по-сложно... вероятно тази година ще се наложи да се мине по успоредния черен път в сечището стотина метра северно от пътеката (дължината е същата +-50метра), защото горските не позволяват да се унищожава падналата дървесина, а тя си е доста (сигурно са прави). Мостчетата към Бистрица и Симеоново пък са към "парк Витоша", те също са друга част от организацията и сигурно работят по въпроса. Може би за състезанието ще има мостове... Каквото и да е трасето ще е проходимо и еднакво за всички!
Следете сайта на проявата за актуализираща се информация.

Не забравяйте и това, че обиколката е състезание само за тези които решат че им се състезава. Първо-идеята за обиколка на Витоша е с НЕсъстезателен характер!!!!
Аватар
nikiorlov
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Вто Юни 10, 2014 8:41 pm

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот Tonko » Сря Май 27, 2015 9:20 pm

nikiorlov написа:Здравейте.
Лично аз, като частица от организацията, искам да ви уверя в това, че всичко се прави с най-добри намерения! Не смятам, че някой е успял да се облагодетелства съществено, даже напротив. Свидетел съм за това колко хора и колко труд се хвърля и колко човеко-дни коства цялата работа, макар и да не си личи всичко това отстрани!!! Само в дните на проявата са ангажирани към 200 души (може би повече) за повече от 48часов работен "ден" всеки...
За маршрута. Работи се по въпросите с разчистването, но за пътеката след Ярема стои въпроса по-сложно... вероятно тази година ще се наложи да се мине по успоредния черен път в сечището стотина метра северно от пътеката (дължината е същата +-50метра), защото горските не позволяват да се унищожава падналата дървесина, а тя си е доста (сигурно са прави). Мостчетата към Бистрица и Симеоново пък са към "парк Витоша", те също са друга част от организацията и сигурно работят по въпроса. Може би за състезанието ще има мостове... Каквото и да е трасето ще е проходимо и еднакво за всички!
Следете сайта на проявата за актуализираща се информация.

Не забравяйте и това, че обиколката е състезание само за тези които решат че им се състезава. Първо-идеята за обиколка на Витоша е с НЕсъстезателен характер!!!!

Привет,
Това за което започнах коментирането на въпроса с касовите бележки не беше обвързано нито с това колко хора се ангажират, нито колко се облагодетелствате, а именно, че нещо се прави неправилно! Извинявай, но си допуснал лека логическа грешка с това, че не се облагодетелствате СЪЩЕСТВЕНО - звучи кофти и поражда въпроси. Както написах не ме интересува вашата облага и бих се радвал тя да е голяма, НО когато 60 000 лв минават през една организация, то трябва да става по правилата и законите на държавата. Сред тези 2000 участника са все хора стремящи се към някакво чисто и неопорочено преживяване сред природата, а залитането в сивия сектор, поне за мен приравнява мероприятието с множеството сиви структури били те частни или държавни, които също като вас покриват потока от пари. ЩЕ ГО НАПИША С ГОЛЕМИ БУКВИ - НЕ МЕ ИНТЕРЕСУВА КОЛКО ПЕЧЕЛИТЕ, ЖЕЛАЯ ВИ ДА Е МНОГО И ВСЯКА ГОДИНА ДА СТАВА ПОВЕЧЕ. ТОВА, КОЕТО ИСКАМ АЗ ЛИЧНО Е ДА НЕ СЕ ОРГАНИЗИРАТ МАСОВИ МЕРОПРИЯТИЯ СВЪРЗАНИ С ПЛАНИНАТА, КОИТО ДА СЕ ПРЕВРЪЩАТ В СИВИ СХЕМИ. ЕДИНСТВЕНОТО МЕРОПРИЯТИЕ В БЪЛГАРИЯ НА КОЕТО УЧАСТВАМЕ С МОМЧЕТАТА ОТ ОТБОРА И НЕ МОЖЕ ДА СЕ ИЗДАДЕ ВАЛИДЕН ДАНЪЧЕН ДОКУМЕНТ Е ВАШЕТО, ЗА МОЕ ДЪЛБОКО СЪЖАЛЕНИЕ!
Момчетата от Мамут също организират маратон и издават данъчни документи, и има подкрепителни пунктове, и маркират трасето, и разчистват, а на всичкото отгоре терена е много по-негостоприемен - давам го само като пример, че и там са ангажирани хора, които го правят от добро сърце и любов към спорта, но го правят по правилата.

За състезателния характер не съм съгласен, защото скороходната обиколка беше квалификция за по-сериозно състезание, значи е състезание. За какво е тогава времеизмерването след като не е състезание ? Има ли времеизмерване (а вашето е и на ниво!), значи е състезание.

Понеже не бих искал да остана неразбран или квалифициран като мрънкач искам да ви благодаря за всичките усилия, които полагате и за това, че вече толкова години развивате мероприятието (аз съм участвал със 150 човека тотал и ми беше готино). И понеже ще кажат хората, мрънка за пари не, бих дал и по 50 лв за участие, стига всичко да е прозрачно (толкова давам за състезание по спускане).
Мероприятието ми е едно от любимите от 2005 насам и ако не ме беше грижа нямаше да коментирам, а щях да го игнорирам.

Единственото, за което "мрънкам" и недоволствам е сивотата която тегне над мероприятието-не може да събирате между 45 000 и 60 000 лв и да няма отчетност за тях, това е грешно изначално! Докато ние самите не сме си коректив, няма кой да ни помогне, това е жалката истина. Трябва да се научим да приемаме критика и да сме благодарни за нея!

Успех с организацията!

Все още голям фен на Обиколката на Витоша,

Тони
Аватар
Tonko
 
Мнения: 113
Рейтинг: 1482
Регистриран на: Съб Юни 04, 2005 8:37 pm
Местоположение: Eindhoven, The Netherlands

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот nikiorlov » Сря Май 27, 2015 9:22 pm

Скоро ще бъдат качени и на сайта на обиколката, ноо... да ги има и тук!
Това е най-вероятния трак (промяната от миналата година е след Ярема до шосето за Плана):
http://dox.bg/files/dw?a=321c47c9b5
Това е таблицата с техническа информация за трасето. Автор - Моя Милост :witch: :
http://dox.bg/files/dw?a=874ad7456c

Друга промяна - Постът на Симеоново ще остане предимно като "чек-пойнт", а по-сериозния подкрепителен пункт ще се измести над Бистрица. Така разтоянието Брезите-Драгалевци ще бъде по-равноделно разполовено по отношение манджа :)
Аватар
nikiorlov
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Вто Юни 10, 2014 8:41 pm

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот nikiorlov » Сря Май 27, 2015 9:26 pm

Tonko, аз не се занимавам с тези финанси и не разбирам от финанси! Имам само впечатления. На мен нищо не ми е сиво...

Иначе може и да си си прав деюре. Аз съм там за идеята най-вече.
Аватар
nikiorlov
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Вто Юни 10, 2014 8:41 pm

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот Tonko » Сря Май 27, 2015 9:35 pm

Ники, Критиката ми не е отправена персонално към теб! За съжаление ти си единствения от организаторите, който излезе напред и каза нещо по въпроса :( същия въпрос беше зададен и в страницата на мероприятието във ФБ - мълчанието там е до днес.

Моите Уважения към теб и всички сърдечни хора даващи от свободното си време, за може ние да си изкараме добре на подобни мероприятия.
Аватар
Tonko
 
Мнения: 113
Рейтинг: 1482
Регистриран на: Съб Юни 04, 2005 8:37 pm
Местоположение: Eindhoven, The Netherlands

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот nikiorlov » Сря Май 27, 2015 10:06 pm

Tonko написа:
За какво е тогава времеизмерването след като не е състезание ? Има ли времеизмерване (а вашето е и на ниво!), значи е състезание.

Тони


Ако искаш се възползваш от времеизмерването и се състезаваш (със себе си, с другите, с природата, и т.н. ;) ) ако искаш просто си обикаляш планината (със себе си, с приятели, с кучето и се наслаждаваш...) при това с подкрепителни пунктове (май повечето хора така правят, нищо, че му викат състезание).

Ама аз така говоря щото не си падам по "спортността"! Нищо,че като съм участвал все съм се състезавал и един път даже втори завърших.

Даже повече се възхищавам на тези които правят обиколката за повече време. По-дълго време са се борили със себе си и терена и им е било много по-трудно от натренирания карач/бегач дето и душче си е метнал за тва време и е забравил.

Тези по-бавните за мен са големите победители, а те са много повече от първите няколко спортисти...!!!
Елате да ги видите как завършват само! Аз лично честитя победата на всеки един от тези (за мен) герои. Говоря и за тези с колелата, но и за тези дето го правят пеш.

За един състезател ако е поредно състезание, за някои от тези участници е предизвикателството на живота им. Нещо за което ще си спомнят цял живот!
Аватар
nikiorlov
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Вто Юни 10, 2014 8:41 pm

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот nikiorlov » Чет Май 28, 2015 8:31 am

Скоро ще бъдат изпратени писма до всички участници.
Проверявайте си и папката "Спам", защото явно голяма част от пощите го пращат там писмото!
Предполагам става дума за дни до седмица.

П.С. Аз нямам ФБ и незнам какво се случва там... Но тук ще поглеждам регулярно - ако мога да съм полезен и имам инфо ще го споделям. Ако знам отговори на въпроси също.
Аватар
nikiorlov
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Вто Юни 10, 2014 8:41 pm

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот maionezata » Чет Май 28, 2015 8:48 am

Аз не разбрах едно нещо - ако искам да направя Обиколката, но не искам да се регистрирам, някой ще ме спре ли да карам с групата без да имам състезателен номер и без да ям и пия?
maionezata
 
Мнения: 55
Рейтинг: 1235
Регистриран на: Пон Апр 15, 2013 8:31 pm

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот nikiorlov » Чет Май 28, 2015 8:57 am

maionezata написа:Аз не разбрах едно нещо - ако искам да направя Обиколката, но не искам да се регистрирам, някой ще ме спре ли да карам с групата без да имам състезателен номер и без да ям и пия?


Никой няма формалното право да те спре. Евеннтуално някои от участниците може да ти се нацупят, че им правиш "допълнителен калабалък" точно в този ден когато са си платили и т.н...
Демек биха ти казали нещо за морала или нещо от този сорт, но планината си е за всички... Ти си решаваш!

Поне бъдете толерантни, ако все пак вземете решение да въртите по трасето извън организацията.
Аватар
nikiorlov
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Вто Юни 10, 2014 8:41 pm

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот maionezata » Чет Май 28, 2015 9:04 am

Разбира се! Осъзнавам, че ще има хора отишли с цел да се състезават и да постигнат резултат, те са с приоритет и няма да им преча. Ще тръгна с последните за да не преча на никого.
maionezata
 
Мнения: 55
Рейтинг: 1235
Регистриран на: Пон Апр 15, 2013 8:31 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Състезания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 18 госта