insrtumenti

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Мнениеот КапитанПланета » Съб Мар 13, 2004 7:27 pm

[quote="Persenk"]

Аз стенд за центровка на капли съм си направил.Ама стенд за потягане нямам.Значи доколкото разбрах стенд тип стойка се различава от показания по-горе на картинката.Можеш ли да дадеш някаква снимка че нещо не мога да си го представя-стендовете които съм виждал приличат на тези от Parktool-а.Благодаря предварително.
[/quote]


Ами обърнах интернета с хастара навън и разбира се моя стенд не можах да го намеря. Намерих нещо, което работи на подобен принцип :
[img]http://www.wiggle.co.uk/images/tacx%20t3000%20workstand.jpg[/img]
Опорните точки са при средното движение, долната тръба и предното колело. Както ти казах, не го препоръчвам - другият вариант е много по-удобен.
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот КапитанПланета » Нед Мар 14, 2004 1:04 pm

Я виж какво правят хората :
[img]http://www.gunev.com/bike/fun/nrs-stand.jpg[/img]
:o):D:D:D[:p];)
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MAN6 » Нед Мар 14, 2004 3:03 pm

moqta ideq e kyde kyde po-prosta, no zatowa pyk ima edin ogormen nedostatyk- koleloto ne moje da byde fixirano(t.e. winagi shte se liulee). zashtoto celiq "stend" se systoi ot 2 kuki na tawana, kym koito koleloto se zaka4a posredstwom 2 wyjeta... super elementarno.. :)
wsyshnost ima oshte edin nedostatyk- ne moje da se prenasq.. :)
no pyk ima i drug plius- ne zaema mqsto.. :)
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот Persenk » Нед Мар 14, 2004 7:48 pm

Eй това е голяма идея-водопроводна тръба си имам,коляно имам, остава само джантата.Нея пък ще я намеря от някоя морга.Мерси много.

Мan6 - нещо не върви да пробивам тавана на хола.
everything is fine
Аватар
Persenk
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1765
Регистриран на: Съб Яну 18, 2003 9:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот КапитанПланета » Нед Мар 14, 2004 8:35 pm

Покрай ВиК чарковете и идеите за опростяване на проекта ми хрумна нещо, само че въобще не е универсално... Номера е да се намери нещо стабилно, за което да се захване "конструкцията". В коридорчето където си потягам колелото има две яки вертикални тръби. Значи купувам си едно стоманено парче с квадратен профил, дълго метър и нещо. От едната страна го захващам за двете тръби, а от другата монтирам едно колче за седалка (което вече няколко месеца все не успявам да продам [:p]). Та като реша да работя по колелото, само свалям седалката, набучвам колелото на колчето и стягам скобата. Еуементарно и евтино :D. Единствения недостатък на системата е че колелото на жена ми е с друг диаметър на колчето :B):[:p];):D:8D:
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот HellRaider » Нед Мар 14, 2004 10:04 pm

[quote="КапитанПланета"]

Покрай ВиК чарковете и идеите за опростяване на проекта ми хрумна нещо, само че въобще не е универсално... Номера е да се намери нещо стабилно, за което да се захване "конструкцията". В коридорчето където си потягам колелото има две яки вертикални тръби. Значи купувам си едно стоманено парче с квадратен профил, дълго метър и нещо. От едната страна го захващам за двете тръби, а от другата монтирам едно колче за седалка (което вече няколко месеца все не успявам да продам [:p]). Та като реша да работя по колелото, само свалям седалката, набучвам колелото на колчето и стягам скобата. Еуементарно и евтино :D. Единствения недостатък на системата е че колелото на жена ми е с друг диаметър на колчето :B):[:p];):D:8D:


[/quote]


eh tiq jeni
Вчера е история.
Утре е мистерия.
Днес е подарък.
HellRaider
 
Мнения: 351
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 8:38 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Пон Мар 15, 2004 9:59 am

[quote="MAN6"]

moqta ideq e kyde kyde po-prosta, no zatowa pyk ima edin ogormen nedostatyk- koleloto ne moje da byde fixirano(t.e. winagi shte se liulee). zashtoto celiq "stend" se systoi ot 2 kuki na tawana, kym koito koleloto se zaka4a posredstwom 2 wyjeta... super elementarno.. :)
wsyshnost ima oshte edin nedostatyk- ne moje da se prenasq.. :)
no pyk ima i drug plius- ne zaema mqsto.. :)
[/quote]


Страхотна идея ... Толкова е проста .. затова не съм се сетил сам :D:D:D
MAN6 - много мерси, ще се възползвам :)
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот skoka » Пон Мар 15, 2004 12:18 pm

има и прост начин!аз вчера си направих и колелото може да се хваща,почти за всяка тръба.начина е следния:отивате при някои градски автобус(по възможност бракуван),качвате се вътре,и от тръбите,които са хванати за тавана,служещи за държане,си избирате подходящи.дори не се налага да заваряте.почти всяка тръба си има накраиник,чрез който се захваща за другата,чрез болтове.даже може да се намерят алуминиеви тръби(при голямо желание).при мене се наложи заваряне само при долната основа(може и джанта,но е по грозно,не че има значение де.)в момента нямам възможност да кача снимки,но при първа възможност ще пусна снимки,макар че,като изпълнение е елементарно,и при наличието на тръбите и накраиниците,може да се измислят много различни варианти.и гледаите автобуса да е бракуван,че шофьора хич няма да е доволен,и за последствиата не отговарям.:D:D:D
skoka
 
Мнения: 103
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Ное 01, 2003 1:03 pm

Мнениеот axelmax » Пон Мар 15, 2004 1:47 pm

znaeh li kade ima brakuvan avtobus ili tranvai inteseruvam se ot ikarus:D da go izdarpam s karuchkata za vtorichni surovini ste delnem

ne se karaite a karaite
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот skoka » Пон Мар 15, 2004 1:53 pm

там където работя има много-бракувани и не бракувани!можеш да се пробваш да жлезеш с каручката!:D:D:D
skoka
 
Мнения: 103
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Ное 01, 2003 1:03 pm

Мнениеот тучо чучо » Пон Мар 15, 2004 4:30 pm

[quote="КапитанПланета"]

колелото на жена ми е с друг диаметър на колчето :B):[:p];):D:8D:


[/quote]

И аз от доста време съм намислил да правя такава стойка, но за сега нямам много време за това. Пък и чакам да видя бъдещата ми рамка с какъв размер на седалковата тръба ще бъде. Въпреки това съм решил да помоля комшията, който е стругар, да изчегърта едно желязо с 3- те стандартни размера, редувани последователно по дължината му. Това желязо ще закрепя за стойката. Нея мисля да монтирам на балкона, на панела под прозореца с възможност за бърз и лесен демонтаж.
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Мнениеот КапитанПланета » Пон Мар 15, 2004 8:53 pm

[quote="тучо чучо"]
... да изчегърта едно желязо с 3- те стандартни размера, редувани последователно по дължината му....[/quote]


Хитро ! Не бях се сетил :B):[:0][:p]:^::8D:
Даже може да се изчегърта и четвърти, най-малък размер, който да играе роята на guide. Когато пъхаш колчето в колелото е лесно, защото е леко и си го наместваш. В нашия случай обаче трябва да вдигнеш колелото и да го напаснеш към висящото колче, което може да се окаже малко пипкаво занятие докато уцелиш правилната линия... Така първият участък с по-малък диаметър ще влезе лесно и ще позиционира колелото в правилна посока.
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот axelmax » Пон Мар 15, 2004 11:10 pm

skoka karucata se shchupi:D:D:D /ne koi da prodava zadnica za tipichna selska karuca -cena po dogovarqne i podkovi -nakladki tekro za sredno golemi kopita ama da ne sa mente che taq zima beh sas dakiva i .......udarih karucata i izkrivih shasito i mee qd mnogo /

ina che seriozno ako si vzema malko trabi i zahvati kam teh dali nekoi ste mi napravi problem stoto tezi nesta vse pak sa rezervni chasti ai moje nova ramka da si naprava :D:D:)

ne se karaite a karaite
marian
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Предишна

Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 24 госта


cron