skurca ;-(

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Мнениеот КапитанПланета » Съб Яну 17, 2004 11:37 am

[quote="bikezilla"]

А някой би ли ми обяснил каква е целта на тоз номер с тебешира по спирачната повърхност на каплата, не обичам да правя неща от суеверие, или просто защото някой ми е казал вервай ми ;о)

[/quote]


Повърхността на шината става по-абразивна. Тази идейка я видях в MBAction и се оказа че върши работа. И да не ти свърши работа, няма как да навреди :D.

Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Пон Яну 19, 2004 11:21 am

[quote="bikezilla"]

А някой би ли ми обяснил каква е целта на тоз номер с тебешира по спирачната повърхност на каплата, не обичам да правя неща от суеверие, или просто защото някой ми е казал вервай ми ;о)

[/quote]


Пробвай смело! Загуба няма, само малко ще ти се поизядат допълнително накладките! Преди време бях даже поолял каплата с масълце и пробвах какво ли не, за да започнат спирачките пак си спират като по-рано. Стигнах и до тебешира. Ей, наистина действа! Изстърга горния слой от накладката за 2-3 спирания, разкара остатъците смазка от каплата... Абе оправи се работата, много по-добре стана.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот TheUndertaker » Пон Яну 19, 2004 2:51 pm

[quote="КапитанПланета"]



Повърхността на шината става по-абразивна. Тази идейка я видях в MBAction и се оказа че върши работа. И да не ти свърши работа, няма как да навреди :D.


[/quote]


Nqkakvo nabludenie s kolko se namalq spira4nata sila v procenti ?!

[url=http://mtbpld.phpbbhost.info]Форум за Планинско колоездене[/url]
Аватар
TheUndertaker
 
Мнения: 1253
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 10:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот bikerider » Пон Яну 19, 2004 3:07 pm

[quote="Windstream"]

[quote="bikerider"]

да не би да триел в каплата, тоест да ти е пречел, а когато си го стиснал да се е освободил за момент, което ти си почувствал като моментно ускорение?

[b]Do, or do not - there's no try...[/b]
[/quote]


Не, и точно това е странното, ако беше веднъж да кажем че не съм го усетил че стърже (което е малко трудно), но то постоянно, при всяко натискане на спирачката. Спирах на няколко пъти, чистих от сняг и накрая за проба само по асфалта карах т.е. само водата от снега е останала и пак същото... Освен това ускорението го усещам само докато съм натиснал лостчето, в момента който го отпусна и то изчезва. Накладките ми са Shimano M70/T3, на сухо, вода и кал спират като бесни но явно снега не им понася, 100% обаче съм сигурен не става дума за замръзване тъй като тоя номер го правят и при +5 и при -14.

[b][color=red]Live to ride... and ride to feel alive![/color][/b] :8D:
[/quote]


хм, странно. да не би да хвърля сняг по гумата и тя да се хлъзга повече? :D:D:8D::8D:
сериозно, нямам представа, за първи път чувам за подобен "проблем". би ли споделил ако разбереш от какво е?

[b]Do, or do not - there's no try...[/b]
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот КапитанПланета » Пон Яну 19, 2004 3:07 pm

[quote="TheUndertaker"]

[quote="КапитанПланета"]



Повърхността на шината става по-абразивна. Тази идейка я видях в MBAction и се оказа че върши работа. И да не ти свърши работа, няма как да навреди :D.


[/quote]


Nqkakvo nabludenie s kolko se namalq spira4nata sila v procenti ?!

[/quote]


Ми по-скоро се увеличава... С колко не мога да ти кажа, защото XT и без това си имат достатъчно спирачна сила. По-важното в случая е че намалява скърцането.

Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Damian » Пон Мар 15, 2004 11:14 am

ako ne sa ti nastroeni nakladkite da opirat dobre na kaplata su6to moje da skurcat.a ako ti e novo koleloto malko kato se poiztriiat 6te sprat da skurcat(pone na moito be6e taka:))
Damian
 
Мнения: 36
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Мар 15, 2004 9:50 am

Предишна

Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта