поддръжка на FOX

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

поддръжка на FOX

Мнениеот konopr » Пет Окт 22, 2010 2:36 pm

Искам да попитам всички ползватели на вилки FOX, по специално на FOX Vanilla няколко въпросчета:
-къде си ги сервизирате
-колко горе долу време отнема смяната на маслото
-има ли някой измежду вас, който сам си сменя и поддържа всичко по вилката
-какво масло е нужно

че на моето място ми казаха че трябва да го оставя за един цял ден :crazy:
Аватар
konopr
 
Мнения: 434
Рейтинг: 1475
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 12:06 pm

Re: поддръжка на FOX

Мнениеот uBaH » Пет Окт 22, 2010 3:02 pm

Тема на място (и навреме) - смятайте, че питащите сме двама. От днес и аз съм горд притежател на Vanilla и ако не беше колегата, след седмица щеше да лъсне подобна тема.
Аватар
uBaH
 
Мнения: 1249
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 24, 2009 2:44 pm
Местоположение: Димитровград / Хасково

Re: поддръжка на FOX

Мнениеот konopr » Пет Окт 22, 2010 4:37 pm

uBaH написа:Тема на място (и навреме) - смятайте, че питащите сме двама. От днес и аз съм горд притежател на Vanilla и ако не беше колегата, след седмица щеше да лъсне подобна тема.


Честито за вилката! Ти имаш още бая време да покараш преди нужда от профилактика. Принципно пише в инструкциите че на 100 часа каране трябва да се сменя маслото, но за тази вилка "каране" според мен означава доста здраво каране, така че ако не се спускаш всеки ден по брутални терени сигурно за 300-400 часа каране няма да има нужда от профилактика. Поне аз вече я карам 7 месеца и не съм сменял още маслото, понеже направил само към 7-8 спускания от Витоша това лято. Но сега на първата профилактика ще видя, как е маслото и дали съм бил прав :D
Аватар
konopr
 
Мнения: 434
Рейтинг: 1475
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 12:06 pm

Re: поддръжка на FOX

Мнениеот did » Пет Окт 22, 2010 4:45 pm

konopr написа:че на моето място ми казаха че трябва да го оставя за един цял ден :crazy:


Един ден е съвсем приличен срок за такава профилактика.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: поддръжка на FOX

Мнениеот vpravov » Пет Окт 22, 2010 7:01 pm

Както вече съм споменавал в една друга тема - тука всичко си има!. Съветвам притежателите на FOX да поразровят добре в дадената страница и ще намерят всичката им необходима информация. Евала на FOX, че е достъпна. :agree: Колкото до това - кой да прави профилактиката! :dontknow: Аз си я правя сам. Съветвам обаче много да се внимава, ако се разглабя хидравличния патрон(както и talas, ако има), защото има опасност от грешки по невнимание, които да доведат до много сериозни разходи! Аз лично на два пъти извадих късмет да се усетя навреме и без последствия, заради което в момента наистина много внимавам какво правя.
Изображение
Аватар
vpravov
 
Мнения: 1277
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 09, 2005 8:51 am
Местоположение: София

Re: поддръжка на FOX

Мнениеот airborneone » Пет Окт 22, 2010 9:27 pm

konopr написа:така че ако не се спускаш всеки ден по брутални терени сигурно за 300-400 часа каране няма да има нужда от профилактика.


konopr написа:Поне аз вече я карам 7 месеца и не съм сменял още маслото, понеже направил само към 7-8 спускания от Витоша това лято. Но сега на първата профилактика ще видя, как е маслото и дали съм бил прав :D

Минуса ти е от мен, затова, че си мърляч и даваш съвети.
В случай, че не си разбрал защо ти казвам, че си мърляч:
1)Първата смяна на масло се прави при много по-малко от стандартното препоръчително време, което производите е написал, защото често слагат кофти масло. Било то Фокс, РС, Марцочи или друг производител на вилки.
2)Масло може да се наложи да смениш и след 20 часа каране.ЗАВИСИ В КАКВО се кара, освен КОЛКО се е карала вилката
Пробвай да изкараш още 400 часа карайки "леко" спускане в адската кал и след това ще те видиме какво масло ще изкараш от вилката.
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3684
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Re: поддръжка на FOX

Мнениеот sailman » Съб Окт 23, 2010 11:21 am

-къде си ги сервизирате

ВЕЛО 2009 - Пламен е единствения човек, който познавам, дето е разглабял и ремонтирал Talas патрон. Може и други да има, ама аз не ги знам. :dontknow: Отделно вече определено има не малко опит с Фоксове, щото доста от околните му търкаляме вилки на марката.
-колко горе долу време отнема смяната на маслото

Около час и половина. Зависи от модела и пр...
-има ли някой измежду вас, който сам си сменя и поддържа всичко по вилката

Да.
-какво масло е нужно

7,5W Fork Oil плюс Fox Float Fluid, което е заменимо с Torco Assembly Lube или трансмисионно синтетично масло, например MOBILUBE 1 SHC 75W-90
че на моето място ми казаха че трябва да го оставя за един цял ден

Един ден е нормален срок за профилактика на вилка в сервиз, като се има предвид, че хората там си имат и други клиенти и за всеки механик е задължително да дава срок, какъвто сметне, че му е нужен да си свърши работата, дето я е имал ПРЕДИ да му занесеш твоята вилка и после да ти обърне внимание. Иначе ще е некоректно, както спрямо теб, тъй и към хората преди...
ВЕЛО 2009 Sus scrofa domestica
Аватар
sailman
 
Мнения: 1443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2008 11:10 am
Местоположение: София

Re: поддръжка на FOX

Мнениеот konopr » Съб Окт 23, 2010 3:56 pm

Благодаря ви за мненията и насоките, които ми дадохте. Явно малко съм подценил профилактиката, но вилката си работи перфектно въпреки че съм мърляч (което ще се промени :D )Надявам се скоро и сам да мога да си правя профилактиката, пък до тогава едва ли ще имам повече въпроси. :beer:
Аватар
konopr
 
Мнения: 434
Рейтинг: 1475
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 12:06 pm

Re: поддръжка на FOX

Мнениеот uBaH » Сря Окт 27, 2010 11:02 am

Снощи изчетох повечето информация, която се съдържа в сайта на Fox. Има я налична и в PDF между другото (по-удобно е, особено за offline ползване), но е малко объркващо (за това малко по-долу) :)

Доста неща ми станаха ясни, но все пак имам няколко въпроса, отговор на които нямаше как да намеря в сайта:

1. Намира ли се в България маслото Fox 10W, което дават да се ползва във Vanilla R? И ако не, с какво по-разпространено може да се замени? Sailman е писал малко по-горе за 7,5W - там ясно, но за 10W? Към този въпрос - има някакво разминаване в информацията на самия сайт и PDF-a за 2008-2009. Специално за Vanilla R 2008( в сайта дават 160 + 30 ml 10W, а в PDF-a 160 ml 10W + 30 ml 7W :confused: Все пак какво да ползвам? :)
2. Същият въпрос като по-горе, но този път зa Fox float fluid :)
3. Мога ли да си позлвам силиконовия спрей за смазване на стеншъните (както правих досега на сънтура) или да си карам по процедура - Fox float fluid (евентуално аналог някакъв) под прахоуловителите на 15 часа? Или пък и двете - силиконов спрей преди каране и Fox float fluid на 15 часа?

Благодаря предварително :beer:
Аватар
uBaH
 
Мнения: 1249
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 24, 2009 2:44 pm
Местоположение: Димитровград / Хасково

Re: поддръжка на FOX

Мнениеот airborneone » Сря Окт 27, 2010 11:31 am

1)Fox 10W не се намира, дори при "официялните" вносители.
Запитани дали ще могат да внесат по поръчка с капаро, също няма адекватен отговор.
По принцип може да се използва друго масло, стига да е 100% синтетика. Аз лично скоро ще мога да кажа как е с груго масло.
2)Fox float fluid е адски важен, според мен и аз лично си вкарвам от чужденеция.
Тук отново не се намира.
3) Аз лично смятам, че с масло за вилки е по-добре, но нека някой, който ползва дълго силиконов спрей да каже.
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3684
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Re: поддръжка на FOX

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Сря Окт 27, 2010 11:45 am

3) от близо 3 години смазвам със силиконов спрей вилкатата на твърдака (Fox F120 RLC)
Технически проблеми няма; все още съм с фабричните семеринзи, а колелото се кара редовно в голяма гняс.
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Re: поддръжка на FOX

Мнениеот uBaH » Сря Окт 27, 2010 11:47 am

airborneone, благодаря за информацията.
Когато имаш време, драсни едно ЛС относно Fox float fluid и как мога да се включа и аз, когато си поръчваш следващия път.

HepBeH_XaMcTep, нещо съм пропуснал твоето мнение, когато отговорих по-горе :)
Все пак, освен силиконовия спрей, спазваш ли си процедурата със смазването под прахоуловителите на всеки 15 часа?
Последна промяна uBaH на Сря Окт 27, 2010 12:22 pm, променена общо 2 пъти
Аватар
uBaH
 
Мнения: 1249
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 24, 2009 2:44 pm
Местоположение: Димитровград / Хасково

Re: поддръжка на FOX

Мнениеот тучо чучо » Сря Окт 27, 2010 12:10 pm

Вместо FOX Float Fluid използвам синтетично трансмисионно масло с голям вискозитет - 70-80W. Отидох при приятел, който има автосервиз и взех с една спринцовка. В момента карам и вилка и шок с това масло.
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Re: поддръжка на FOX

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Сря Окт 27, 2010 12:45 pm

uBaH написа:airborneone, благодаря за информацията.
Когато имаш време, драсни едно ЛС относно Fox float fluid и как мога да се включа и аз, когато си поръчваш следващия път.

HepBeH_XaMcTep, нещо съм пропуснал твоето мнение, когато отговорих по-горе :)
Все пак, освен силиконовия спрей, спазваш ли си процедурата със смазването под прахоуловителите на всеки 15 часа?



НЕ!
Имайки предвид, че понякога правя 15 часа каране за 2-3 дни...
Правя го единствено след каране в зверска гняс или при смяна на масло;
Ползвам синтетика с голям визкозитет...
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Re: поддръжка на FOX

Мнениеот vpravov » Сря Окт 27, 2010 1:31 pm

тучо чучо написа:Вместо FOX Float Fluid използвам синтетично трансмисионно масло с голям вискозитет - 70-80W.

И аз така! :agree:
uBaH написа:1. Намира ли се в България маслото Fox 10W, което дават да се ползва във Vanilla R? И ако не, с какво по-разпространено може да се замени? Sailman е писал малко по-горе за 7,5W - там ясно, но за 10W?

За всичко останало ползвам Motul Fork Oil - 7.5W. Ако държиш на 10W - Motul имат и Fork Oil -10W.
uBaH написа:Към този въпрос - има някакво разминаване в информацията на самия сайт и PDF-a за 2008-2009. Специално за Vanilla R 2008( в сайта дават 160 + 30 ml 10W, а в PDF-a 160 ml 10W + 30 ml 7W :confused: Все пак какво да ползвам? :)

30-те ml. са за смазването на втулките в ботушите. Разликата между 7.5W и 10W е минимална и според мен решението ти за тук зависи от решението ти, какво ще сложиш в хидравличния патрон(160ml.). Просто използвай същото за да не купуваш допълнително масло.
Изображение
Аватар
vpravov
 
Мнения: 1277
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 09, 2005 8:51 am
Местоположение: София

Re: поддръжка на FOX

Мнениеот airborneone » Сря Окт 27, 2010 2:29 pm

vpravov написа: Просто използвай същото за да не купуваш допълнително масло.


Винаги ме е учудвала немърливостта, особенно като се отнася за компоненти, чиято цена хич не е малка....
Цената на литър масла дали е съизмерима с цената на вилката, че да си струва да не зачиташ какво е написал производителя за продукта си?
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3684
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Re: поддръжка на FOX

Мнениеот vpravov » Сря Окт 27, 2010 3:38 pm

@airborneone – когато класифицираш нечий съвет, като немарливост, поне се постарай с обосновката. Как точно, използването по-рядкото масло (7.5W), ще навреди на смазването на втулките, в сравнение с препоръчваното от производителя (10W)? :popcorn: Особено при тази "колосална" разлика във ВИСКОЗИТЕТА???
Изображение
Аватар
vpravov
 
Мнения: 1277
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 09, 2005 8:51 am
Местоположение: София

Re: поддръжка на FOX

Мнениеот airborneone » Сря Окт 27, 2010 4:17 pm

@vpravov,
Ще кажеш ли дали вообщи и ако да от кога ползваш по-рядко масло масло.
По-важното каква гаранция даваш ТИ при неблагоприятно стечение на обстоятелсвтата?
Отново питам цената на литър масло ти се струва много имайки предвид колко си дал за вилка Fox, това ли е случая?
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3684
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Re: поддръжка на FOX

Мнениеот vpravov » Сря Окт 27, 2010 4:36 pm

airborneone написа:Ще кажеш ли дали вообщи и ако да от кога ползваш по-рядко масло масло.

Да ползвам. Горе вече съм го написал. При FOX-а вече го ползвам над три години.
airborneone написа:По-важното каква гаранция даваш ТИ при неблагоприятно стечение на обстоятелсвтата?

Пак те питам - какви са тези "неблагоприятни стечения на обстоятелствата".? Аз не се сещам какви могат да бъдат, особено в случая. Не говорим за различно количество, по-лошо качество и др. Говорим за разлика във вискозитета и то пренебрежима!!! При Rock Shox този вискозитет е 5W.
airborneone написа:Отново питам цената на литър масло ти се струва много имайки предвид колко си дал за вилка Fox, това ли е случая?

Да. Не виждам причина да дам 25-30лв. за литър масло от което ще са ми необходими 50ml. на профилактика, вместо да ползвам същото масло, което ползвам в хидравличния патрон.
Изображение
Аватар
vpravov
 
Мнения: 1277
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 09, 2005 8:51 am
Местоположение: София

Re: поддръжка на FOX

Мнениеот sailman » Сря Окт 27, 2010 5:43 pm

Не прекалявайте със създаването на "култове" около сервизирането на Фоскове и прочее вилки и шокове. При наличието на достатъчно навици за екстраполиране на наличната информация и малко сръчност, и инструменти (дето в никакъв случай не са нещо изключително), самостоятелното сервизиране не е кой знае какъв проблем..:peace:
Относно използуваните смазочни материали - Ползването на масла за вилки (fork oil) с различен от обявеният от производителя вискозитет, рядко може да доведе до драстична промяна в работата на вилката/шока, стига разбира се, да не се изпада в крайности - напр. при препоръчано 2.5W да се сипва 7.5W. Което, само по себе си също не е проблем, ама възможносттите за настройки на хидравликата може да се окажат недостатъчни. (В случая говоря за хидравлики с достатъчни възможности за настройка)
Сега някой може да каже - "Ама при вилки с "отворена баня", мазането на втулките може да се влоши при използването на по-рядко масло..."
Аз лично не виждам такава опастност - ако си спомняте, при някои стари вилки рибаунда се нагласяше точно с игри с вискозитета на маслото, а не си спомням някой да се е размрънкал, че му са се скапали втулките или стеншъните от различното масло, дето го е сипал...
Що се отнася до Semi Bath системите, там нещата са доста по прости - 90% от съвременните конструкции ползват дунапренени пръстени над втулките, чиято цел е да задържат около тях ограниченото количество смазка намираща се в ботушите на вилката. Уверявам ви, че втулките изобщо не ги ебе какво масло ги смазва, стига да е с достатъчно стабилни характеристики.
Ако се върнем конкретно на темата "ФОКС" - маслата използвани там трябва да са съвместими, поради туй, че от едната страна маслото сипано в хидравликата (R, RC2, RLC) служи и за мазане на втулките, ама отделно дунапреновите пръстени горе се напояват с въпросният FOX Float Fluid (или Torco Assembly Lube ;) ), та нали им се налага да работят заедно, и се сещате, какво следва като извод от това, надявам се :idea:
Прочее освен препоръчаният от производителя FOX Float Fluid, Enduro seals си имат тяхно виждане по въпроса - Air Piston Lube. На практика същото като Фоксовото, а на цвят напрово си е като монтажните масла, които съм ползвал при събиране на двигатели след основен ремонт (за каквото са предназначено пропринцип Assembly Lube). Така че, за пореден път се повтаря в тоя форум - въпросният FOX Float Fluid, не е нищо изключително и съвсем не е единствената смазка произведена с подобни характеристики!
Колкото до страната с пружината (независимо въздушна или метална), там маслото служи единствено за смазване, а не за хидравлична амортизация и е средно все тая какъв му е визкозитета, стига химически да е съвместимо с "прословутия" Fluid. Тези всичките работи вервам са ви навели на достатъчно мисли в съответната посока...
Който обаче има някакви скрупули, и при наличието на съответните възможностти, нека да използва единствено препоръчаните от производителите масла и пр.
ВЕЛО 2009 Sus scrofa domestica
Аватар
sailman
 
Мнения: 1443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2008 11:10 am
Местоположение: София

Re: поддръжка на FOX

Мнениеот uBaH » Сря Окт 27, 2010 8:09 pm

Добре де, стана ясно, че всеки си има предпочитания в поддъжката :) Няма нужда от спорове.

С моето каране, масло ще ми трябва чак пролетта. За него няма проблем, защото има време - ще се комбинирам с някого и ще вземем от чужбина.
Но много по-скоро, ще ми трябва Fox Float Fluid или евентуално Torco Assembly Lube. Ако не си намеря скоро, в един момент ще се окаже, че хем ще ми се кара, хем ще се въздържам, поради защото не съм направил профилактиката.
Проблема се състои в това, че Torco Assembly Lube е точно толкова неоткриваено, колкото и Fox Float Fluid. Или поне като напиша "Torco Assembly Lube" в една Gooляма търсачка, не намира ни дистрибутор, ни цени за България.
@sailman - може ли да подскажеш нещо по въпроса?
Аватар
uBaH
 
Мнения: 1249
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 24, 2009 2:44 pm
Местоположение: Димитровград / Хасково

Re: поддръжка на FOX

Мнениеот masada » Сря Окт 27, 2010 8:21 pm

абе вас не ви ли минава на ум че маслените семеринги работят и то само при точно определен вискозитет на маслото? :rofl:
masada
 
Мнения: 42
Рейтинг: 1035
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 4:57 pm

Re: поддръжка на FOX

Мнениеот sailman » Сря Окт 27, 2010 8:29 pm

Малце по-нагоре съм го писал ;)
7,5W Fork Oil плюс Fox Float Fluid, което е заменимо с Torco Assembly Lube или трансмисионно синтетично масло, например MOBILUBE 1 SHC 75W-90

Аз лично в момента, вместо Fox Float Fluid ползвам едно синтетично трансмисионно масло но Valvoline предназначено за редуктори на извънбордови двигатели. Не `щото е нещо по-особено, ами просто ми беше останала една тубичка и след като му проверих характеристиките и ги намерих подходящи си смазвам Фокса с него. Вече две смени проблеми - никакви. Слагано е и по Фоксовете на 3-4 ма приятели, със същия положителен ефект.
Както многократно се е споменавало тук и на други места (макар и понякога "под сурдинка"), спокойно може и се използува всяко синтетично трансмисионно масло с вискозитет 70 -90W

@masada - Говориш глупости...
ВЕЛО 2009 Sus scrofa domestica
Аватар
sailman
 
Мнения: 1443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2008 11:10 am
Местоположение: София

Re: поддръжка на FOX

Мнениеот outfaced » Сря Окт 27, 2010 8:35 pm

uBaH написа:Добре де, стана ясно, че всеки си има предпочитания в поддъжката :) Няма нужда от спорове.

С моето каране, масло ще ми трябва чак пролетта. За него няма проблем, защото има време - ще се комбинирам с някого и ще вземем от чужбина.
Но много по-скоро, ще ми трябва Fox Float Fluid или евентуално Torco Assembly Lube. Ако не си намеря скоро, в един момент ще се окаже, че хем ще ми се кара, хем ще се въздържам, поради защото не съм направил профилактиката.
Проблема се състои в това, че Torco Assembly Lube е точно толкова неоткриваено, колкото и Fox Float Fluid. Или поне като напиша "Torco Assembly Lube" в една Gooляма търсачка, не намира ни дистрибутор, ни цени за България.
@sailman - може ли да подскажеш нещо по въпроса?


ако толкова се притесняваш за изрядността на вилката и сервизирането и по книга, няма да минеш само със смяна на маслото ... има и семеринги и прахови уловители и въобще пари да имаш за харчене :)
http://www.bike-components.de/products/ ... Fluid.html
http://www.bike-components.de/products/ ... l-Kit.html
http://www.bike-components.de/products/ ... s-Kit.html
магазина праща до BG


@masada се гъбарка нещо :D


п.п.
http://www.peterverdonedesigns.com/bikesuspension.htm
:8D:
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: поддръжка на FOX

Мнениеот uBaH » Сря Окт 27, 2010 8:53 pm

Благодаря за информацията :)
Относно MOBILUBE 1 SHC 75W-90 - пропуснал съм, my bad както се казва.

Имам един-двама познати, които ако имаше възможност, нямаше да излизат изпод колите си, та има кого да разпитам какво/от къде и т.н.

@outfaced, ясно е, че само с масло няма да се размине, но поне да започна с малките неща, а по-нататък и с останалото. Уплътнения и т.н. още не съм прочел при какви условия се сменят.
Аватар
uBaH
 
Мнения: 1249
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 24, 2009 2:44 pm
Местоположение: Димитровград / Хасково

Re: поддръжка на FOX

Мнениеот PtD » Сря Окт 27, 2010 10:54 pm

Абе вие тия вилки ще ги карате ли, или ще ги слагате на трона и ще им се кланяте?
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: поддръжка на FOX

Мнениеот Capoeira » Чет Окт 28, 2010 7:02 am

Не мога да разбера защо се ползвате фабричните характеристики, като база за заместването на маслата, като те не отговарят и на йота на реалните характеристики на маслото и са ебселютно марково не пиложими при заместване на една марка с друга.
ползвайте това:
http://www.peterverdonedesigns.com/file ... 20oils.pdf
когато замествате маслата от една марка с друга за да не се получава ефекта "уау" и да разликата между 7.5W и 10W, може да бъде огромна. Използването на по-рядко масло ще накара маслото по-лесно да се стича от втулките и да се "разплисква" навсякъде вместо да седи полепено по втулките и стеншъните.
Bikes Intelligence Life
Proud of Boxxer
Аватар
Capoeira
 
Мнения: 1188
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 10, 2003 9:49 pm
Местоположение: 2025

Re: поддръжка на FOX

Мнениеот axelmax » Чет Окт 28, 2010 8:21 am

airborneone написа: чужденеция.


:offtopic:
?
:offtopic:
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Re: поддръжка на FOX

Мнениеот codename47 » Чет Окт 28, 2010 1:25 pm

:offtopic: по-високия вискозитет масло би трябвало да е и по-тежко :D
Ако приемете ограниченията си, ще успеете да ги прескочите и да минете отвъд тях!
Аватар
codename47
 
Мнения: 2295
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 9:19 pm
Местоположение: София

Re: поддръжка на FOX

Мнениеот did » Чет Окт 28, 2010 1:40 pm

codename47 написа::offtopic: по-високия вискозитет масло би трябвало да е и по-тежко :D

Кое е по-тежкото? 100 грама масло 5W или 100 грама масло 7.5W?
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Следваща

Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта