Питане за безкамерни гуми

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Pr3d4t0R » Съб Дек 10, 2016 6:06 pm

kawasuna

Ако си избрал подходящата външна за твоят стил каране единствената опасност е срязване, т.е.по-голяма дупка. Когато позволява дупката може да се запълни с фитили. Иначе патронче СО2, лепило и големи лепенки за вътрешни ми бяха достатъчни да залепя външната отвътре и с патрончето да я раздуя пак (само единият борд бях отлепил) - тук зависи шината позволява лесно напомпване.

Иначе е имало години, през които не съм пукал :D
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3973
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот bio » Съб Дек 10, 2016 6:26 pm

Kobeto написа:Ясно, работата отиде на нова шина :banghead: . Щом гумата няма да направи балона както трябва, няма смисъл изобщо да се мъча. Благодаря за мненията :beer:

Сложи я таз гума на някоя широка шина за проба и после прави генерални заключения.
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот compira » Нед Дек 11, 2016 11:45 am

Kobeto написа: Особено като се има в предвид, че при добавянето на бандаж от вътрешна гума ще стане съвсем тясно...


Забрави за този бандаж с вътрешна!!! Има само недостатъци, които са описани в предните страници на темата. Лично съм се убедил в повечето!

kawasuna,
хамалогията хич не е голяма ако се работи правилно и внимателно... тук е изписано много и ако се прочете преди да се пристъпи към действие (и разбира се да се избере правилната стратегия) успеха е гарантиран от първия път за поне 90% от гумите и шините които ползваме.
Аватар
compira
 
Мнения: 543
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 10:23 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот fgi » Нед Дек 11, 2016 3:38 pm

Някой случайно да продава домашна боза?
Някак все не мога да се наканя да купя съставките при положение, че 1 литър сигурно ще го ползвам 2 години.
fgi
 
Мнения: 59
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Окт 01, 2013 3:36 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Kobeto » Нед Дек 11, 2016 4:44 pm

fgi написа:Някой случайно да продава домашна боза?
Някак все не мога да се наканя да купя съставките при положение, че 1 литър сигурно ще го ползвам 2 години.

Направи си боза. Латекс от Бяла (Русенско) - звъниш един телефон и утре е при теб. Гликол има в OLX. Амоняк има в аптеката за стотинки. Вода има в чешмата. Аз ползвах минерална.
compira написа:
Kobeto написа: Особено като се има в предвид, че при добавянето на бандаж от вътрешна гума ще стане съвсем тясно...


Забрави за този бандаж с вътрешна!!! Има само недостатъци, които са описани в предните страници на темата. Лично съм се убедил в повечето!

Нито имам лента на Стан, нито имам Горила тейп. Наближават и празници и приоритет са други неща. Ако може от железарията или поне от големите вериги ХоумМакс, Практикер, Бриколаж да се намери друга лента ... Не съм видял някой от колегите да е писал за такава - май всеки ползва Стан и Горила
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот sailman » Нед Дек 11, 2016 6:27 pm

Kobeto написа:
fgi написа:Някой случайно да продава домашна боза?
Някак все не мога да се наканя да купя съставките при положение, че 1 литър сигурно ще го ползвам 2 години.

Направи си боза. Латекс от Бяла (Русенско) - звъниш един телефон и утре е при теб. Гликол има в OLX. Амоняк има в аптеката за стотинки. Вода има в чешмата. Аз ползвах минерална.
compira написа:
Kobeto написа: Особено като се има в предвид, че при добавянето на бандаж от вътрешна гума ще стане съвсем тясно...


Забрави за този бандаж с вътрешна!!! Има само недостатъци, които са описани в предните страници на темата. Лично съм се убедил в повечето!

Нито имам лента на Стан, нито имам Горила тейп. Наближават и празници и приоритет са други неща. Ако може от железарията или поне от големите вериги ХоумМакс, Практикер, Бриколаж да се намери друга лента ... Не съм видял някой от колегите да е писал за такава - май всеки ползва Стан и Горила

Бояджийско (хартиено) тиксо за основа. Щото не се деформира. Навиваш един-два пъти. Отгоре навиваш каквто и да е гаферно тиксо, два -три оборота. Приблизително 5-6 лв. е ролката. Вентили от стара вътрешна (метални с резба) и стават нещата. При някои шини с по-особен профил от вътрешната страна, както и на бордовете може да не се получи твърде добре или да стане със зор. Нито сложно, нито скъпо. Карам тъй вече две години. Все пак да уточня, че шините ми са тюблес реди. Помага това.
ВЕЛО 2009 Sus scrofa domestica
Аватар
sailman
 
Мнения: 1443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2008 11:10 am
Местоположение: София

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот xargs » Нед Дек 11, 2016 9:24 pm

И аз съм правил всякакви комбинации с местните гофрирани ленти, но горилата, поне при мен издържа много по-дълго. Струва 2 паунда - https://www.amazon.co.uk/Gorilla-Tape-1 ... VB0Y03FVW5 , което може и да е по-евтино от някои от тукашните гофрирани ленти
Аватар
xargs
 
Мнения: 454
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 12:01 am
Местоположение: София

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот HHristov » Нед Дек 11, 2016 11:20 pm

Аз съм ползвал с успех ленти на Tesa и 3М от желазарията. Навивам два слоя, като започвам 10 см. преди вентила и завършвам 10 см. след него.
HHristov
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1460
Регистриран на: Сря Сеп 03, 2014 7:18 am
Местоположение: Шумен

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот sailman » Пон Дек 12, 2016 8:19 am

Понеже темата стана дълга и на народа не му се рови или нема опит с търсачката, те ви - http://www.pinkbike.com/news/Tech-Tuesd ... rsion.html
И тва също - http://www.huckingkitty.com/node/46
П.П. Финтилите може да не съ френски (това според шината) :liplick:
ВЕЛО 2009 Sus scrofa domestica
Аватар
sailman
 
Мнения: 1443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2008 11:10 am
Местоположение: София

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот thechosen » Пон Дек 12, 2016 11:32 am

kawasuna написа:Колеги статистически горе-долу през какъв интервал пукате гума,или по-скоро колко пъти в годината?Гледам че понякога хамалогията е доста голяма с направата на подобна система.Та не е ли по добре както правя аз-нося си 2бр.вътрешни гуми+щангички+помпа,та стане ли проблем слагам вътрешната гума и продължавам,а след като се прибера си лепя спуканата гума.


Другото предимство, е че може да се кара с по-ниско налягане без опастност от прещипване на вътрешната, а ниското налягане дава по-добро сцепление.

За пукането - ако трябва да смятам колко подмокрения имам по задната гума за тази година сигурно ще се съберат 20 с различни размери, като някои със сигурност не съм ги забелязъл. Хубавото, е че не съм спирал да припомпвам или сменям гума а ги виждам след като се върна от каране, но и тогава не трябва нищо да правя.
Та всеки си решава според карането кое е по-добре за него.
thechosen
 
Мнения: 235
Рейтинг: 1875
Регистриран на: Чет Май 29, 2003 3:49 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот moridinbg » Вто Дек 13, 2016 3:55 am

Kobeto написа:Ако може от железарията или поне от големите вериги ХоумМакс, Практикер, Бриколаж да се намери друга лента ... Не съм видял някой от колегите да е писал за такава - май всеки ползва Стан и Горила


За можене - може, но е мъка и за това всички ползват Горила. Почти всичкият гафер в железариите е тънък и със слабо лепило. Горилата е дебела колкото 3-4 намотки гафер и има невероятно силно лепило. Една намотка горила и работата заспива.
Гафера се прокъсва и набръчква доста по-лесно, когато сваляш гума.


За 2.35 на 19мм шини от предната страница - аз карах 2 години 2.35 и 2.4 гуми на Maivc 819 и не е много препоръчително, защото балонът става много кръгъл и гумата се суче и подгъва неприятно при малко по-агресивно каране.
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Kobeto » Вто Дек 13, 2016 10:32 am

Следя темата и съм решил да бъде с Горила.
За шината - тя гумата ми не иска да легне хубаво на нея. Вчера пробвах двете гуми на шина 23мм и си заспаха там. Затова съм решил да сменя шината. Дори съм писал в една друга тема, ама никой не помага за избора
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Petar_stoychev » Пет Яну 20, 2017 8:58 pm

Някой пробвал ли е бозата на Continental да сподели впечатления ?
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Kobeto » Съб Яну 21, 2017 6:46 pm

Днес пробвах да направя предната си гума с френски вентил от стара гума. Не успях да я изпъна с 8 атм. компресор. Много малък дебит с тоя вентил Горилата ми е широка 48 мм. Останаха ми 21мм непокътната част. Може ли да се навиват две врътки една до друга със застъпване?
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Alexi » Съб Яну 21, 2017 6:48 pm

а на вентила развиваш ли му игличката .. с нея никога няма да стане :)
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Kobeto » Съб Яну 21, 2017 7:11 pm

Alexi написа:а на вентила развиваш ли му игличката .. с нея никога няма да стане :)

Ми той е обикновен френски вентил със външна резба за затягане към шината. Малката врътка, която е на игличката, се развива до върха й, но не съм давал зор с клещите да видя какво ще стане
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Alexi » Съб Яну 21, 2017 11:53 pm

развива се тялото с игличката инак дебита е много малък .. за тая цел се ползва специален инструмент макар че става и с малки клещи .. след това я напомпваш с компресора да прилепнат добре бордовете към шината - без боза отначало .. тоя метод е най сполучлив
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Kobeto » Нед Яну 22, 2017 9:41 am

Alexi написа:развива се тялото с игличката инак дебита е много малък .. за тая цел се ползва специален инструмент макар че става и с малки клещи .. след това я напомпваш с компресора да прилепнат добре бордовете към шината - без боза отначало .. тоя метод е най сполучлив

Тялото с иглата не се развива. Единствено малката врътчица, която е навита на иглата се върти. На нея има две странични дупчици и въздугхът влиза от там когато иглата е натисната. Иначе да, вентилите, дето продават по сайтовете им се развива тялото, точно дето се навива капачката. http://bikelab.bg/komplekt-frenski-vint ... merni-35mm
И след доста голямо забавяне ми сложиха новата шина - Mach1 Klixx ETR 23мм. Вчера дето вентилът ме издъни, ся съм надул гумата с вътрешна. Още на 2 атм. заспа по бордовете, което на 19мм шина беше някакъв ужас дори при 3,5-4,атм. И пак се случва в почивните дни да има издънка :banghead:
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот moridinbg » Пон Яну 23, 2017 12:10 am

Има си преста вентили, на които не им се вади игличката. Имах дори чифт фабрични tubeless вентили, на които не се вадеше. Доста неприятно откритие.
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Pr3d4t0R » Сря Фев 08, 2017 12:46 pm

Интересно - Huck Norris изглежда наистина се предпазва шината:
http://www.pinkbike.com/news/huck-norri ... -2017.html
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3973
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Kobeto » Чет Фев 23, 2017 7:02 pm

От къде мога онлайн или поне с обаждане по телефона да си купя само вентили?
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Boyan1984 » Чет Фев 23, 2017 8:43 pm

Мисля че гледах в скриймбайкс? Или в байкцентър или и на двете места.
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2434
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Admin » Съб Фев 25, 2017 8:07 pm

Kobeto написа:От къде мога онлайн или поне с обаждане по телефона да си купя само вентили?

Тук също изглежда да може:
http://allmountain.bg/shop/31-TUBELESS
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот moridinbg » Нед Фев 26, 2017 10:18 pm

За сега с Горила имаме залепен един страп на сноуборд автомат, който втори месец се кара и една броня на кола, която spirov92 трябва да каже дали още държи. Ебаси лепенката :bigeyes:
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот ^_WhitE_DeMoN_^ » Вто Мар 21, 2017 11:01 pm

Как се борите с късането и уплътняването на вентили?
В момента използвам изрязани Dunlop вентили, които упорито изпускат откъм шината или ги късам от натягане с гайката, сложил съм ги върху горилата, защото между горилата гумата не успя да пасне добре (тейпа правеше корем) и въбще не се изду.
Бозата ми е чист Slime Pro, който не успява да уплътни вентила, резби и нипли (тествано с кирлив бандаж).

Варианта с 20" вътрешна отпада (гоня тегло), авто вентила ми се струва лесно замърсяем с тази игличка, френския е неудобен и шината е за авто, пък сред продаваните вентили намирам само френски - варианти?
Viber | Telegram | WhatsApp | Kaizala: 0885355287 || Facebook: Serge Bulah || Instagram: serge.insta
Аватар
^_WhitE_DeMoN_^
 
Мнения: 457
Рейтинг: 1775
Регистриран на: Нед Юли 26, 2009 3:23 pm
Местоположение: София, Льолин-6

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Alexi » Вто Мар 21, 2017 11:27 pm

сложи си вентил за тюблес ,неговата гумичка е на конус и уплътнява много добре към шината ..
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот bdz43r » Сря Мар 22, 2017 12:26 am

Аз реших този проблем с О-пръстенче под вентила. Трябва обаче закръглението на дъното на шината да е с по-голям радиус.
Аватар
bdz43r
 
Мнения: 1217
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 9:57 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Alexi » Сря Мар 22, 2017 10:30 am

и да ми слагате минусите аз тия мъчения не мога да ги разбера .. 10 лв е един тюблес вентил ,качествено тиксо се намира за 10-15 лв ,боза има много варианти - както и евтини също .. то ако сетъпа ти не е надежден да се кръстиш всеки ден ще изпусне ли от вентил/нипли какъв е смисъла .. или да сложиш 150 грама вътрешна вместо тиксо , и вътрешните не са без пари .. нали идеята е да е леко и надеждно ?
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Pr3d4t0R » Сря Мар 22, 2017 10:53 am

Уплътни допълнително с изолирбанд/горила самият вентил. С тюблес шина и вентили ми се е налагало понякога да сложа изолирбанд за основа, защото не уплътняваше добре.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3973
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот HHristov » Сря Мар 22, 2017 11:27 am

^_WhitE_DeMoN_^ написа:Как се борите с късането и уплътняването на вентили?.... варианти?

Аз използвам такива вентили:
Изображение
Струват 50 ст. на железарията. Налага се да се изпили отстрани, за да влезе във вдлъбнатината на шината, и да се сложи подходяща гумичка. Монтирам върху бандажната лента. Шайбата не използвам.
HHristov
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1460
Регистриран на: Сря Сеп 03, 2014 7:18 am
Местоположение: Шумен

ПредишнаСледваща

Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 44 госта