Питане за безкамерни гуми

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Alexi » Съб Апр 08, 2017 6:57 pm

веднъж гръмне ли така си остава кривичка гумата ,караш си я така нямаш други варианти ..
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Petar_stoychev » Съб Апр 08, 2017 7:06 pm

Alexi написа:веднъж гръмне ли така си остава кривичка гумата ,караш си я така нямаш други варианти ..


Страшен късмет значи гума за толкова пари.... на мен обаче ми е интересно от как се получи така,дали борда изпусна...
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Alexi » Съб Апр 08, 2017 7:11 pm

гумата явно стои халтаво на шината което е донякъде до бройка може би ,и аз имам една такава скъпа гума дето сега си я карам леко крива с вътрешна
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот bio » Съб Апр 08, 2017 7:35 pm

провери си шината дали не е дала кривини, че един приятел тук избомби и гумата, а и шината стана салата. при тях обаче беше от високо налягане. гумата до края на живота си остана крива.
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот moridinbg » Сря Апр 12, 2017 8:52 am

Но пък вече знаеш, че тея работи не се правят в банята. Или изобщо вкъщи (:
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Friz » Чет Апр 13, 2017 7:28 am

Такаа направих си и аз бозица по рецептата на moridinbg, за което му благодаря и се надявам да се видим да черпя бири :beer: .
1. Първо си поръчах течен каучук 1л от русенската фирма(Протекс гр. Бяла).
2. Купих си пропилен гликол от магазин, в който продават ВиК части, котли и т.н. В тези магазини имат пропилен гликол, защото той се използва в слънчевите панели, за да не замръзват през зимата.
3. Взех амоняк от аптеката.
4. Вода от чешмата.
Съотношението е 1:1:1 каучук, вода, гликол. Амоняк се слага 1-2%, разбих всичко хубаво в едно пластмасово шише от минерална вода(даже не можах да се омърлям). Сипах в гумата като преди това разлепих всички бордове хубаво, разду се веднага и уплътни. Трябва да кажа, че гумата си беше безкамерна просто беше изсъхнала бозата на стан. Сега започвам тестове и ще споделя.
Аватар
Friz
 
Мнения: 95
Рейтинг: 1305
Регистриран на: Пон Авг 02, 2010 8:36 am
Местоположение: Разлог

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Katana » Вто Апр 18, 2017 11:40 am

Здравейте! Мисля да си направя предната гума Tybeless, но се чудя коя от двете да е.Мисля да я карам и градско и се чудя коя ще замине първа :) Благодаря! :beer:
http://allmountain.bg/shop/tires/543-wt ... -grip.html
http://allmountain.bg/shop/tires/517-sc ... 5x235.html
Аватар
Katana
 
Мнения: 409
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 10:22 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот icog » Вто Апр 18, 2017 3:31 pm

С WTB-то нямам опит, ама Ханс-а да го караш градско си е грехота! Със сигурност ще замине много бързо.
icog
 
Мнения: 108
Рейтинг: 1347
Регистриран на: Пон Авг 03, 2015 12:16 am

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Kobeto » Вто Апр 18, 2017 7:00 pm

Katana написа:Здравейте! Мисля да си направя предната гума Tybeless, но се чудя коя от двете да е.Мисля да я карам и градско и се чудя коя ще замине първа :) Благодаря! :beer:
http://allmountain.bg/shop/tires/543-wt ... -grip.html
http://allmountain.bg/shop/tires/517-sc ... 5x235.html

Сериозно ли мислиш да караш в града с гуми за по 70+ лева и на х2,30 - 2,35? Избери си по-тесни и по-евтини гуми с хубав централен грайфер, който да ти позволява по-добро търкаляне на асфалта на 2,25 най-много. Като искаш пак може да си ги направиш безкамерни. Избрал си гуми за гората. Hans Dampf тежи, твърда е, с кофти грайфер за асфалт, износва се бързо. Все едно, че караш танк.
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Pr3d4t0R » Вто Апр 18, 2017 8:16 pm

И двете ще се износят много бързо при градско каране. Не е съвместимо изискване хем да държи добре в планината хем да има дълъг живот при каране в града. Първият тип са с доста по-мека, даваща сцепление и бързо изнасяща се смес срванено с втория.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Alexi » Вто Апр 18, 2017 8:20 pm

ако все пак искаш нещо средно може да загледаш Ноби Ник ,имат прилично търкаляне а и в гората се държат доста добре ,а има и олекотени варианти
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Katana » Вто Апр 18, 2017 10:32 pm

То идеален вариант няма.Всъщност има ...готов wheelset Tubeless с по-агресивни гуми само са планина.В града с други...ама това са си доста пари.За момента май ще си карам градско с Ардента, а като се ходи някаде сменям предната с някоя от горепосочените 2 гуми.Почвам да се отказвам от tubeless-a.Мерси все пак :)
Аватар
Katana
 
Мнения: 409
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 10:22 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Friz » Сря Апр 19, 2017 8:31 am

Katana написа:Здравейте! Мисля да си направя предната гума Tybeless, но се чудя коя от двете да е.Мисля да я карам и градско и се чудя коя ще замине първа :) Благодаря! :beer:
http://allmountain.bg/shop/tires/543-wt ... -grip.html
http://allmountain.bg/shop/tires/517-sc ... 5x235.html


Аз карам WTB-Vigilante 2.3 и отпред, и отзад както каза Pr3d4t0R са с доста мека смес и се износват бързо. Определено за хасвалт няма да издържи много.
Аватар
Friz
 
Мнения: 95
Рейтинг: 1305
Регистриран на: Пон Авг 02, 2010 8:36 am
Местоположение: Разлог

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Katana » Чет Апр 20, 2017 4:55 pm

Friz написа:
Katana написа:Здравейте! Мисля да си направя предната гума Tybeless, но се чудя коя от двете да е.Мисля да я карам и градско и се чудя коя ще замине първа :) Благодаря! :beer:
http://allmountain.bg/shop/tires/543-wt ... -grip.html
http://allmountain.bg/shop/tires/517-sc ... 5x235.html


Аз карам WTB-Vigilante 2.3 и отпред, и отзад както каза Pr3d4t0R са с доста мека смес и се износват бързо. Определено за хасвалт няма да издържи много.

Ясно.В моя случай струва ли си да си направя само задната гума Tubeless ,а предната да я сменям при различен терен? :crazy: И въобще има ли някой който да кара така??? :clap:
Аватар
Katana
 
Мнения: 409
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 10:22 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Alexi » Чет Апр 20, 2017 5:10 pm

аз си сменям гумите според сезона/времето за това и в момента не съм тюблес ,имам 3-4 комплекта гуми най различни от полуслик за гора до доста рошави
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Petar_stoychev » Чет Апр 20, 2017 6:49 pm

Alexi написа:аз си сменям гумите според сезона/времето за това и в момента не съм тюблес ,имам 3-4 комплекта гуми най различни от полуслик за гора до доста рошави


На колко сета капли ги въртиш тия гуми ? :)
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Alexi » Чет Апр 20, 2017 7:18 pm

тука не съм включил сликовете с които карам по шосе :D имам 2 комплекта капли с дискове и касета за 1 мин. ги сменям ако трябва
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот noncho » Чет Апр 20, 2017 9:02 pm

Преглеждал съм тази тема преди време информативно, но не съм се решавал, защото бях с неподходящи гуми/капли.

Сега обаче се оказа, че с новия ми летен сет мога да се пробвам:
Гума Schwalbe G-One 700х40 и 785 ХТ UST 622х19 капла.

Питания:
1. Доколко е подходящо за този вариант?
2. Трябва ли да слагам допълнително някакъв тип бандаж?
3. Коя купешка течност да си взема за пробата? // П.П. Тази на 88 от предната страница трябва да свърши работа.
4. Колко течност се слага в такава по-тясна гума, 40-50мл?
Моите снимки @ http://www.NonchoILiev.com
Аватар
noncho
 
Мнения: 98
Рейтинг: 1285
Регистриран на: Вто Май 11, 2010 3:52 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Kobeto » Съб Апр 22, 2017 11:13 am

Дойде време да сменям задната шина. Технологията на тюблеса беше с вътрешна 20-ка и домашна боза. Направена е в средата на декември - шината е DT Swiss 465D а гумата е Nobby Nic Performance.
Разглобяването на системата ми отне около 30 мин. Първо реших да изпусна гумата, като направо развия иглата. Никакъв въздух не излезе. Започнах да натискам с една клечка, която се счупи. После вкарах една изчистена от памука клечка за уши и я натиснах с клещите. Успях да изпусна въздуха. Бордовете на гумата не мръднаха. Натиснах ги да се отлепят от шината. До тук много добре. Беше залепнало здраво. Обаче как беше залепнал бандажът за външната гума ... Разлепване с изоблен метален предмет, иначе няма начин да се свали външната гума заедно с бандажа. В полеви условия щеше да е доста по-тегаво и вероятно щеше да е мазано. Ето няколко снимки:
DSC_0116.JPG
(185.54 KiB) 152 пъти
DSC_0115.JPG
(287.32 KiB) 137 пъти
DSC_0114.JPG
(326.65 KiB) 136 пъти
Новата шина ще е Mach1 Klixx, a гумата същата, докато се износи. Ще ползвам Горила и купешки вентил, вместо 20-ка
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Alexi » Съб Апр 22, 2017 11:27 am

поизсъхнала ти е бозата а и май доста си налял,от колко време е
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Kobeto » Съб Апр 22, 2017 11:33 am

Alexi написа:поизсъхнала ти е бозата а и май доста си налял,от колко време е

Бях налял 120 мл. на 26х2,25, но докато уплътни гумата излезе една малка част. Сега докато разглобявах изтече малко и в канала излях над 50 мл. на око Течност имаше доволно в гумата. Ами 4 месеца откакто е налята тая боза. Доста пъти изпускам и вкарвам въздух, според терена.
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Kobeto » Съб Апр 22, 2017 5:14 pm

Тия засъхнали ципи нормално ли е да ги има за толкова кратко време? И проблем ли е ако не успея да ги изчистя хубаво. На места са залепнали силно и искат стъргане с нещо здраво, а аз направо си заявявам публично, че ме мързи да стържа, с което не се гордея. От вътрешната страна, точно под грайфера са залепнали най-силно и се е получил един по-дебел слой, целия в ситни топчета, като глави на карфици. Отстрани са тънки, гладки и се белят на ръка.
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Alexi » Съб Апр 22, 2017 5:32 pm

аз такова нещо не съм забелязвал при моите гуми ,едната стоя над година с боза на Стан и си беше вътре течна без такива ципи ,имаше няколко топченца засъхнали само
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Петър Велков » Съб Апр 22, 2017 7:14 pm

Моите образуват ципи и на всяко второ-трето доливане ги чистя без да се старая много-много.
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Kobeto » Съб Апр 22, 2017 8:03 pm

Петър Велков, ти с каква боза караш? И дали тия ципи не означават, че трябва се направи някаква малка промяна в пропорциите на гето бозата? Примерно да се добави гликол или вода? Явно това стяга бързо, щом за 4 месеца прави такива ципи. Ако течността беше по-малко, а не 120 мл. вероятно е щяла да изсъхне още повече. Аз поне така си обяснявам нещата. Надявам се другите гето бозаджии също да споделят какво мислят
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот emo_gp » Съб Апр 22, 2017 9:01 pm

Тези ципи защо те притесняват ?
Boardman Fs Pro 27.5
Аватар
emo_gp
 
Мнения: 392
Рейтинг: 1430
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 5:58 pm
Местоположение: Гр. Стара Загора

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Петър Велков » Съб Апр 22, 2017 9:34 pm

Kobeto написа:Петър Велков, ти с каква боза караш?


От тази на Стан. Нямам идея какво количество наливам, защото го правя на око директно от бутилката, с леко разлепване на единия борд.
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот bio » Съб Апр 22, 2017 10:38 pm

Kobeto написа:И дали тия ципи не означават, че трябва се направи някаква малка промяна в пропорциите на гето бозата? Примерно да се добави гликол или вода? Явно това стяга бързо, щом за 4 месеца прави такива ципи. Ако течността беше по-малко, а не 120 мл. вероятно е щяла да изсъхне още повече. Аз поне така си обяснявам нещата. Надявам се другите гето бозаджии също да споделят какво мислят

ти в какви пропорции караш ?!? според мен или ти е прекалено гъста или ти липсва амоняк.
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Kobeto » Нед Апр 23, 2017 1:19 am

1:2:2 - каучук/вода/гликол. и 30-40 мл. амоняк на 500мл. боза. Това са ми пропорциите. На Стан не съм виждал на живо боза и не мога да направя сравнение за гъстота, но моята е с една идея по-гъста от течна сметанка за кафе
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот bio » Нед Апр 23, 2017 8:55 am

Kobeto написа:1:2:2 - каучук/вода/гликол. и 30-40 мл. амоняк на 500мл. боза. Това са ми пропорциите. На Стан не съм виждал на живо боза и не мога да направя сравнение за гъстота, но моята е с една идея по-гъста от течна сметанка за кафе

аз (ние) в момента съм в съотношение 2:1:1 и 50мл амоняк на 1л. боза. както и да е според мен нямаш грешка в пропорциите, гумата ти пропуска вода/въздух и реално бозата остава само лакекс, който прави тея "паюджини". аз в повечето случай имам едно рядко мляко и латекс отделен върху гумата или на чудовище. 3 месеца по мой наблюдения е нормалния живот на бозата.
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

ПредишнаСледваща

Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 18 госта