Питане за безкамерни гуми

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Петър Велков » Сря Апр 18, 2018 4:09 pm

RaceSport НЕ стават за tubeless. Тече отвсякъде по много. Аз с моите успях да се кача от Паниците до вр. Ботев (32 км.) и там всичко приключи безславно с гърмеж на задна гума в ръба на камък :D
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Yash » Сря Апр 18, 2018 7:49 pm

И аз с моя XKing ProTechion Blackchili имам сериозни проблеми. Изпуска здраво.
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Da Nail » Нед Апр 22, 2018 7:30 am

Време беше. Сега остава да видим дали наистина е вечна.

Изображение
Аватар
Da Nail
 
Мнения: 217
Рейтинг: 1409
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 6:40 pm
Местоположение: Шумен

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот didonch » Нед Апр 22, 2018 9:21 am

Yash написа:И аз с моя XKing ProTechion Blackchili имам сериозни проблеми. Изпуска здраво.

Странна работа от континентал твърдят че всички гуми маркирани като "ProTection" и "Performance" са подходящи за Tubeless :crazy: . Тотално вече се обърках кои стават и кои не стават за Tubeless. Иначе било готино да се кара на ниско налягане :rofl: . Май решението за каране с ниско налягане без да се притеснявам дали ще ми гръмне гумата някъде или ще изтече бозата е http://www.mrwolf.bike/discover-banger-by-mrwolf/ Твърдят че може да се кара и без тези 5% въздух :dontknow:
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот stoyancha » Нед Апр 22, 2018 9:42 am

Доста нашумяват тези insert foam системи и ми е интересно дали, някой ползва такава, за да сподели отзиви или някой да си е направил home made вариант :D
Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Yash » Нед Апр 22, 2018 1:19 pm

didonch написа:Май решението за каране с ниско налягане без да се притеснявам дали ще ми гръмне гумата някъде или ще изтече бозата е http://www.mrwolf.bike/discover-banger-by-mrwolf/ Твърдят че може да се кара и без тези 5% въздух :dontknow:

Едното струва 200 лв.
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Pr3d4t0R » Нед Апр 22, 2018 4:21 pm

stoyancha написа:Доста нашумяват тези insert foam системи и ми е интересно дали, някой ползва такава, за да сподели отзиви или някой да си е направил home made вариант :D


Направи си сам:
viewtopic.php?f=3&t=37936&start=150#p1074451

Все още не съм я отворил, но ми се струва, че снадката се е откачила. Тежи, но съм много доволен, че мога да си карам спокойно задната гума на 1.6-1.7, като комфорта на това налягане е отличен. Надолу чувам от време на време как удря гумено, но нямам никакви поражения по шината :love:

Прежалих се и ще поръчам Cushcore, тъй като ми е много ограничено свободното време напоследък:
https://www.bike-components.de/de/CushC ... -5-p62984/

Доста детайлно сравнени на всичко подобни системи:
https://www.vitalmtb.com/features/Vital ... stems,1841
Напълно съм съгласен със заключението им, че това е единственият ъпгрейд, който толкова значително подобрява комфорта и сцеплението на велосипеда.

Отпред съм със Maxxis Shorty Double Down, което тежи 1.2 кг. На 1.3 го карам и рядко удрях леко на капла. След като сложих Huck Norris ДХ e нямало удряне в капла - той не подобрява характеристиките на гумата, но пази нея и шината.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3968
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот I.nfraR.ed » Нед Апр 22, 2018 8:48 pm

Specialized Butcher GRID 27,5"x2.6.
Изпъна се само с нормална (floor) помпа на шина EX471.
Раздута на моята капла (25мм вътрешна ширина) е нещо по-скоро като Hans Dampf 2.35.
Тегло около 1кг.
Аватар
I.nfraR.ed
 
Мнения: 256
Рейтинг: 1645
Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 10:48 am

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Da Nail » Нед Апр 22, 2018 9:51 pm

Yash написа:И аз с моя XKing ProTechion Blackchili имам сериозни проблеми. Изпуска здраво.


При мен така залепна, че реално може би и без боза щях да мога да я карам. До първото пробиване :evil:
Аватар
Da Nail
 
Мнения: 217
Рейтинг: 1409
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 6:40 pm
Местоположение: Шумен

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Yash » Пон Апр 23, 2018 6:27 am

Da Nail написа:При мен така залепна, че реално може би и без боза щях да мога да я карам. До първото пробиване :evil:

Проблемът е със самата гума - изпуска през стените.
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот didonch » Пон Апр 23, 2018 8:46 am

Вчера колегата се сдоби с цепка на mavic puls pro от един клон. Раница, рамка крака ... всичко в боза :D , за капак и шината му се подби и нещо мърмореше че вече не е много сигурен дали ще стане Tubeless . Добре че мъкнах със себе си въртешна 27,5 която натикахме на 29-ка, няколко кабелни превръзки, малко мърморене ... и се прибрахме. Иначе ни чакаше 12км "бутинг". При по щателен преглед на гумата се оказа че и се е понапукал около зъбчетата на грайфера(не знам дали е нормално)-много хилав бил тоя мавик (като за 50 еврака). Та в тоя ред на мисли май не е чак толкова скъпо това чудо (Banger)....поръчах един ... та да видим какво ще излезе от раничката :D .
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот panayotov.r » Пон Апр 23, 2018 3:42 pm

Някой карал ли е с предна Mountain King II на XC колелце ? Засилих се мощно към два X King-a , но се оказа ,че не са сгъваеми. Та взех да си мисля за Предна Montain King , а задна Race King и двете 29x2.2 на шина 19 мм. Гумите са performance (борда е с пчелната кутийка) , но уж стават за безкамерни. Вече съвсем се обърках какви гуми да слагам :D
panayotov.r
 
Мнения: 87
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Съб Ное 28, 2015 9:15 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Yash » Пон Апр 23, 2018 6:02 pm

panayotov.r написа:Някой карал ли е с предна Mountain King II на XC колелце ?

Карам с Mountain King ProTection, предния модел. Доволен съм.


Вчера ми попадна в полезрението това: https://milkit.bike/en . И, какъвто съм си, поръчах един комплект. Ако някой го интересува, ще пиша отзиви като го пробвам.
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Alexi » Пон Апр 23, 2018 6:21 pm

хубава спринцовка и накрайници,други интересни неща не виждам .. откакто Стан измисли бозата се скъсаха да "откриват" топлата вода :D колко боза имаш в гумата се проверява по един и същ начин независимо каква боза ползваш ..
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Da Nail » Пон Апр 23, 2018 7:49 pm

Yash написа:Проблемът е със самата гума - изпуска през стените.


Явно си има някакви микро пори. Днес имах няколко сълзички по стените на гумата. Колкото глава на топлийка.
Аватар
Da Nail
 
Мнения: 217
Рейтинг: 1409
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 6:40 pm
Местоположение: Шумен

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот patsimir » Вто Апр 24, 2018 12:27 pm

Здравейте,
Дойде ми колелото с тези гуми. Как да ги направя безкамерни по най-добрия и разбира се изгоден начин :wavey:

Schwalbe Nobby Nic EVO / 2.35
67EPI Kevlar Bead / Tubeless Easy
PaceStar compound


https://www.boc24.de/shop/fahrradteile/reifen-und-schlaeuche/tubeless-zubehoer/schwalbe-tubeless-easy-kit?langId=-3&storeId=10001&catalogId=10002&productId=678446&adword=Shopping/%5Bproductextension%5D%5B%5B91337119617%5D%5D&gclid=CjwKCAjwq_vWBRACEiwAEReprCQk85TAVeGh6FF3FGnqy6_p8POSdHLhi52bJy9bvjmocV2cJTFJkRoCsZ8QAvD_BwEТова дали ще свърши работа?
scott contessa genius 710
patsimir
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юли 11, 2011 9:23 am

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот panayotov.r » Сря Апр 25, 2018 9:20 am

След като ми пратиха два X King-a Performance 29x2.2 с телен борд , вече ми писна да търся не много скъпи гуми , които да стават за безкамерни , но пък и да са по-универсални. Та си викам : Я да пробвам аз ще стане ли работата. Каплите са Mavic Crossride 622x19. Нямам Stan-ска лента. Облепих ги с Moment Power Tape (8лв 10м) Врътнах 1 оборот , сложих вентил (Stan) , сложих гумата, вземам голямата помпа от Lidl и за норматив я надух до 4 бара :clap: (Изпускаше през вентила) . Отворих после борда , сипах боза (Stan) ...малко на око , но около 100 мл, затварям и пак помпя - до 40 psi. Разклащане , друсане , въртене , мокрене със сапун. Оставих я така и на сутринта беше спаднала доста. Взех я на работа с мен и периодично я припомпвах и разклащах. Сега си стои на 2 бара и не е мърдала . Снощи направих и задната , само че този път при първото напомпване намазах отвътре гумата със съвсем малко боза. И пак по същата процедура. Отворих борда, сипах боза ,напомпих...и не е мръднала цяла нощ. Нито е изпускала , нито нищо. Малко по-тежички са тия гуми (750 гр. теглих ги) , но ми писна да ровя и да умувам. Дори не вярвах ,че така лесно ще ги направя. Предстои пробно каране :)
panayotov.r
 
Мнения: 87
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Съб Ное 28, 2015 9:15 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Alexi » Сря Апр 25, 2018 10:51 am

След като сипеш бозата можеш да излезеш да ги покараш - най добрия начин да закисне добре .. инак това клатене припомпване ,не си е работа .
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот panayotov.r » Сря Апр 25, 2018 10:54 am

Довечера след работа ще ги завъртя :D
panayotov.r
 
Мнения: 87
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Съб Ное 28, 2015 9:15 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Lento corredor » Сря Апр 25, 2018 12:41 pm

Колко широка лента залепи на шината?
Lento corredor
 
Мнения: 71
Рейтинг: 1222
Регистриран на: Сря Авг 23, 2017 11:05 am

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот panayotov.r » Сря Апр 25, 2018 1:48 pm

Тази лента е 50мм x10м. Рязах я с макетния нож по самата ролка , като се старах да е с ширината на шината . Точно не съм я мерил.
panayotov.r
 
Мнения: 87
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Съб Ное 28, 2015 9:15 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Lento corredor » Сря Апр 25, 2018 2:22 pm

panayotov.r написа:Тази лента е 50мм x10м. Рязах я с макетния нож по самата ролка , като се старах да е с ширината на шината . Точно не съм я мерил.

Чудя се, на тази шина http://www.alexrims.com/products/volar2-1/ с гуми continental race king performance 29, дали ще стигне ширина от 21 милиметра? :dontknow:
Lento corredor
 
Мнения: 71
Рейтинг: 1222
Регистриран на: Сря Авг 23, 2017 11:05 am

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот didonch » Сря Апр 25, 2018 2:24 pm

Lento corredor написа:Колко широка лента залепи на шината?

За всяка шина си е специфично-зависи колко е дълбока вдлъбнатината към спиците. Обикновено производителя пише, ако няма такава информация мериш вътре широчината на шината добавяш едни 2мм режеш едно парче тиксо и го лепваш като гледаш как и дали ляга плътно до ръбовете на шината....проба грешка докато намериш правилната ширина.
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот panayotov.r » Сря Апр 25, 2018 2:37 pm

Не е дадено това закръгление в средата какви размери има :dontknow: . Аз затова си взех широка лента, за да си срежа каквато ширина ми трябва. Лентата , която купих е 8 лв. Има я в почти всяка железария , Практикер , Практис.
panayotov.r
 
Мнения: 87
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Съб Ное 28, 2015 9:15 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Lento corredor » Сря Апр 25, 2018 2:38 pm

didonch написа:
Lento corredor написа:Колко широка лента залепи на шината?

За всяка шина си е специфично-зависи колко е дълбока вдлъбнатината към спиците. Обикновено производителя пише, ако няма такава информация мериш вътре широчината на шината добавяш едни 2мм режеш едно парче тиксо и го лепваш като гледаш как и дали ляга плътно до ръбовете на шината....проба грешка докато намериш правилната ширина.

Така сматам да направя. :beer:
Lento corredor
 
Мнения: 71
Рейтинг: 1222
Регистриран на: Сря Авг 23, 2017 11:05 am

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Kobeto » Сря Апр 25, 2018 3:08 pm

В главата ми е влязла някаква муха, че тия френски вентили за безкамерни гуми (пък и като цяло) ме дразнят поради това, че в момента в който развия малката врътка на игличката и започват да изпускат по малко. Трябва да се занимавам с преходници за помпата или като ходя на вулканизатора да ползвам компресор. Стана ми досадно. Не знам дали се бъркам или правилно си спомням, че нейде съм чел или засичал наличие на вентили тип автомобилен за безкамерни гуми. Рових из тази тема, но греда. Инак схемата с изрязването на вентил от гума на колело или кола я знам, но предпочитам купешките. Някой нещо ако знае ... Благодаря
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот didonch » Сря Апр 25, 2018 3:27 pm

Из чуждите сайтове има: https://www.bike-discount.de/en/buy/stan-s-notubes-schrader-tubeless-valve-32mm-694797
на родна земя ... въртиш телефони и питаш, че не всички артикули които имат налични са обявени в онлайн магазините :dontknow: .
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Alexi » Сря Апр 25, 2018 3:36 pm

според мен е достатъчно лентата да покрива отворите за ниплите .. 2г карах с капли 21мм на които бях сложил тиксо 15 или 16мм щото такова имах ,проблеми съм нямал с тиксото ( на Стан беше ,за шосейна шина )
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот didonch » Сря Апр 25, 2018 3:42 pm

Тиксото все пак е по-лизгаво и по лесно ще "изпуква" гумата при надуване. Другото което се сещам е че има по-голяма вероятност от разлепяне при демонтаж на гумата, която може да закачи тиксото и да го повлече ... знам ли ...
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот compira » Сря Апр 25, 2018 6:14 pm

Според мен и didonch и Alexi са много прави за лентата колко трябва да е широка. Да, достатъчно е само дупките на ниплите да покрие и така се избягва проблема с лекото отлепяне на тиксото когато отваряш борда, но ако го отваряш (може само през вентила да обслужваш). При другия вариант леко се увеличава диаметъра на шината (аз ползувам Gorilla) и гумата ляга плътно към лентата. Това улеснява многократно издуването й, както и по-лесно се забозява, и по-лесно гумата застава както трябва на шината, но... си има проблеми. След като отлепиш борда и тиксото леко се отлепи после има проблем с пасването на гумата, на мястото на разлепването винаги малко остава крива гумата. Та въпрос на личен стил, кой как обслужва търкалата. С разлепяне или без разлепяне, борави с кофти гуми/шини или с пригодени за целта... или просто с каквото има :D
Аватар
compira
 
Мнения: 543
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 10:23 pm
Местоположение: Пловдив

ПредишнаСледваща

Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта