Питане за безкамерни гуми

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот ^_WhitE_DeMoN_^ » Сря Мар 22, 2017 11:30 am

Alexi написа:10 лв е един тюблес вентил ,качествено тиксо се намира за 10-15 лв ,боза има много варианти - както и евтини също

Масово са френски, изтръпвам като ги видя... Там идва друг проблем - шината е пробита за авто, предусещам разправия. С качествено тиксо (гафер) съм пробвал, не си струва разправията - решението е Gorilla Tape. Бозата на Slime си има своите предимства, остава течна по-дълго.


С о-пръстен (стиснат с гайка към шината от вътрешната страна) пробвах да уплътня скъсан вентил, въздуха и бозата минават през резбата. Основата на вентила ми е конусовидна, последно даже му направих един пръстен от парче вътрешна - без резултат.
Продължавам да търся решение върху втората капла...

П.П.: Mach1 Neo Disc @ Nobby Nic / Hans Dampf (2.35, TrailStar, TL ready) - пасват, уплътняват се, издуват се - без особен проблем.
Viber | Telegram | WhatsApp | Kaizala: 0885355287 || Facebook: Serge Bulah || Instagram: serge.insta
Аватар
^_WhitE_DeMoN_^
 
Мнения: 457
Рейтинг: 1775
Регистриран на: Нед Юли 26, 2009 3:23 pm
Местоположение: София, Льолин-6

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот compira » Сря Мар 22, 2017 12:55 pm

^_WhitE_DeMoN_^ написа:Как се борите с късането и уплътняването на вентили?

Аз използвам френски вентил от стара гума. Добавям една заоблена шайба от колодки или спирачки авид която я нанизвам на вентила преди да го сложа с облата част към шината. Така нямам проблем нито на дупка за френски нито на дупка за авто. Шината запечатжам с един слой горила (~8 лева е ролката и стига за 4 шини), като започвам 5см преди вентила и режа 5см след. Дулката на вентила я дупча със шило, а не с макетно ножче (практиката показва, че по-трудно се уплътнява така)! Успех! :beer:
Аватар
compira
 
Мнения: 543
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 10:23 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот pluveca6 » Чет Мар 23, 2017 5:57 pm

Здравейте, някой изпробвал ли е тази система и как мислите, че ще работи?
https://dragzone.bg/komplekt-za-bezkame ... beless-kit
https://www.youtube.com/watch?v=LCGw_JlEHPg
pluveca6
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Мар 22, 2017 9:15 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Alexi » Чет Мар 23, 2017 6:08 pm

на това клипче изглежда като детска игра щото е режисирано ,първо с тая помпа трябва да си голям късметлия за да направиш нещо с който и да е тюблес кит .. иска се компресор .. тая лента която ползва вместо тиксо не е надеждно решение ,Стан предлагаше такова с вграден вентил даже го имам и него - след време изпуска боза към ниплите ,тиксо е много по добре . като цяло ще свърши работа тоя кит ,но аз бих сложил тиксо
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот bdz43r » Чет Мар 23, 2017 7:46 pm

Зависи от профила на шината, а и дебелата лента увеличава малко диаметъра и уплътнява по-добре. Реално, би трябвало гумите да прилепват към лентата и течността изобщо не може да влезе отдолу.
Моите гуми се издуха още с първото движение на помпата, при това с малко по-тясна лента отколкото трябва.
Аватар
bdz43r
 
Мнения: 1217
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 9:57 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Kobeto » Нед Апр 02, 2017 11:35 am

Някой има ли представа бозата с гликола и русенския латекс колко време може да издържи затворена в бутилка на тъмно, без да се прецака?
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот bio » Нед Апр 02, 2017 12:14 pm

имам една на половин година и още става. иначе самият латекс след половин година беше направил няколко ципи, ама незнам дали това не стана като омешах два различни латекса. както и да е филтрирах го ... и няма проблем сега.
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот moridinbg » Пон Апр 03, 2017 9:10 am

Имам бутилка на 2 години - от розовата. Преди 2 седмици я забърках - имаше 1-2 топчета и ципа вътре, които махнах. Без гликол е стояла, само с капачка амоняк.
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Kobeto » Пон Апр 03, 2017 6:26 pm

moridinbg написа:Имам бутилка на 2 години - от розовата. Преди 2 седмици я забърках - имаше 1-2 топчета и ципа вътре, които махнах. Без гликол е стояла, само с капачка амоняк.

Моята е с латекс, гликол, вода и малко амоняк - на 5 месеца е. Като стои известно време се утаява, но след енергично разклащане утайката изчезва. На пръв поглед не личи да има някакви топчета. Скоро извадих един шип от трънков храст с клещите и само направи едно балонче колкото глава на карфица.
Но тука имам около 800мл. латекс и 1,5л гликол. Затова се чудя дали да забъркам всичко, ако така ще е по-трайно от латекса и гликола по отделно. Че и тях не ги знам колко време могат да издържат самостоятелно
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот moridinbg » Пон Апр 03, 2017 11:10 pm

На гликолът нищо не му става.
Латексът на тъмно и хладно престоява добре само с амоняк.
Сега се позачетох, индустриално го бъркат с 1% амоняк. И при мен се получава г/д толкова - капачката е около 10мл, а гликолът ми беше около литър.
Също така, бутилката я държа или пълна до ръба, или смачкана, за да няма никакъв въздух в нея.
Не ми се утаява нищо, а при теб се отделя от водата.

Това струва ми се случва и в гумата - разделя се латекса от водата, тя се изпарява, а той прави топчетата. За това е и гликолът - уж да се изпарява по-бавно.
Сега си правя експеримент - предната гума с гликол, задната без, да видим какво ще стане накрая.
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Петър Велков » Вто Апр 04, 2017 8:47 am

Аз вече си поръчах комплект фитили + шило и джаджа за вкарването им, но да попитам...

На някой от вас случвало ли му се е 3-4 мм. цепнатина между грайферите да не може да се запуши напълно? Заднага ми гума спадаше от няколко месеца и трябваше преди всяко каране да се припомпва. Никога не е спадала по време на каране. Вчера отлепих частично гумата (Maxxis Ikon 2.2 3C Exo TR) за да я почистя и да долея боза (да не тръгне някой да пита - по-удобно ми е, отколкото през вентила и не, нямам проблеми с раздуването после). Долях, затворих, напомпах до около 2.5 бара и видях споменатата цепнатина. Развъртях гумата, залепи се, но през нощта е останала отдолу на гумата и почти всичката долята боза беше "изчезнала безкрайно". Бозата ми е от тази на Стан.
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот bdz43r » Вто Апр 04, 2017 9:33 am

Бозата на Стан трудно запълва дупки и само уплътнява. При голям пробив, който се отваря при надуване, трябва нещо друго за пълнеж - фитил, лепенка отвътре и т. н.
Аватар
bdz43r
 
Мнения: 1217
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 9:57 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот thechosen » Вто Апр 04, 2017 12:32 pm

Аз имах подобен проблем - сцепих гума между грайферите 4-5мм, оказа се че бозата е доста малко и не можа да уплътни на пътеката. Прибрах се с припомпване, добре че беше близко :eyebrow: .
След като сложих нова боза я напомпих с малката помпа, колкото да не стои спаднала и я пораздрусах. На другият ден държеше още някакво налягане но реших да я напомпя с по високо налягане преди да монтирам, след като налягането се вдигна дупката се отвори пак. Спаднах я леко и я подрусах малко, почива си под надзор и раздрусване 7-8 часа и от тогава няма проблем.
Няколко пъти след това съм помпил същата гума с компресор за да уплътни след като е била махана и не се е отваряла пак цепката.
Ползвам бозата на Стан.

Но тези неща ми се струва, че зависят и от вида на сцепването - моето беше с тънак и гладък сряз, а сигурно и от гумата.
thechosen
 
Мнения: 235
Рейтинг: 1875
Регистриран на: Чет Май 29, 2003 3:49 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Петър Велков » Вто Апр 04, 2017 12:42 pm

bdz43r написа:Бозата на Стан трудно запълва дупки и само уплътнява. При голям пробив, който се отваря при надуване, трябва нещо друго за пълнеж - фитил, лепенка отвътре и т. н.


Предвид цитираното, независимо дали DIY или купешка и абстрахирайки се от бюджета, има ли "най-добра" боза? Щото аз уж затуй взех Стан-ската, ама явно съм се поизлъгал.
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот zImage » Вто Апр 04, 2017 1:02 pm

Аз имам много добър опит с Orange seal. Недостатъчк е, че съхне сравнително бързо и през лятото в жегата трябва да доливам на всеки 3-4 седмици.

На 2 пъти ми е запушвала 5-6 мм резки. Веднъж на Thunder Burt и веднъж на Rocket Ron.
Прикачени файлове
tb-cut.jpg
tb-cut.jpg (79.94 KiB) Прегледано 4166 пъти
We have nothing to fear but fear itself.
Grand Canyon CF SLX 9.9 (2013) + XT M8000 + Stages / 10.0 kg
https://www.olx.bg/ads/user/1pKJ/ / http://app.strava.com/athletes/744869 / http://blog.lifepattern.org/mtb/calendar.html
zImage
 
Мнения: 513
Рейтинг: 1971
Регистриран на: Пон Мар 21, 2005 4:54 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот moridinbg » Сря Апр 05, 2017 3:06 pm

Абе хора бе, за какво си давате парите за тея глупости. Литър каучук е 7-10лв, гликолът също, от това излизат 3 литра боза, дето ще стигне за вас и всичките ви приятели за сезони напред...
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот zImage » Сря Апр 05, 2017 4:41 pm

moridinbg написа:Абе хора бе, за какво си давате парите за тея глупости. Литър каучук е 7-10лв, гликолът също, от това излизат 3 литра боза, дето ще стигне за вас и всичките ви приятели за сезони напред...


Моите причини са: 1. защото не ми се занимава с поредното нещо, а времето и без това не стига; 2. защото мога; 3. може би поради същата причина, поради която понякога си поръчвам готова храна, въпреки че знам, че съставките и са в пъти по-евтини от готовия продукт: някакво удобство.

Надявам се да се появи някой бългрски предприемач и да почне да прави и да продава гето боза на половин цена, но засега няма.
We have nothing to fear but fear itself.
Grand Canyon CF SLX 9.9 (2013) + XT M8000 + Stages / 10.0 kg
https://www.olx.bg/ads/user/1pKJ/ / http://app.strava.com/athletes/744869 / http://blog.lifepattern.org/mtb/calendar.html
zImage
 
Мнения: 513
Рейтинг: 1971
Регистриран на: Пон Мар 21, 2005 4:54 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Admin » Сря Апр 05, 2017 4:56 pm

Има, има... 88 Components например. ;)
http://88-components.com/products/tubeless-sealant/

Но това за хората, които предпочитат да си купуват на малки, готови дози. Големи разфасовки засега май нямат.

Иначе и аз поради посочените причини ползвам за повечето неща предимно готови решения. Има хора, които просто обичат DIY нещата, т.е. дори не ги правят за пестене на пари, а просто за удоволствие. Има и такива, които ги правят основно за по-евтино, но пък явно имат времето и желанието. А има и такива, които просто нямат времето и/или желанието, т.е. плащат си за удобството на готовия продукт. :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Петър Велков » Сря Апр 05, 2017 7:05 pm

moridinbg написа:Абе хора бе, за какво си давате парите за тея глупости. Литър каучук е 7-10лв, гликолът също, от това излизат 3 литра боза, дето ще стигне за вас и всичките ви приятели за сезони напред...


Защото не ми се мърля с течни гадости, защото не ми е интересно и защото щом работят, не са "глупости". Защото за някои неща предпочитам да си дам парите на някой и той да ги свърши вместо мен.

Admin написа:Има хора, които просто обичат DIY нещата, т.е. дори не ги правят за пестене на пари, а просто за удоволствие. Има и такива, които ги правят основно за по-евтино, но пък явно имат времето и желанието. А има и такива, които просто нямат времето и/или желанието, т.е. плащат си за удобството на готовия продукт. :)


Баш, ама зависи и от заданието. Аз не е като да не си падам DIY-ър - готвя се (и си диря качествени материали) да си направя изцяло ръчно изработена джага от масивна дървесина - проектът е готов. Преди това си направих ново управление на парното вкъщи, щото оригиналното беше откровено тъпо. Но боза не бих седнал да си бъркам. Смесица от приоритети и интереси.

Междувременно, дупката на гумата се сдоби с лепенка, отделно се появиха още 2-3, в които още си живееха сериозни бодли. Свалих гумата, почистих я добре, сипах боза, турих я пак (без компресор, с обикновена помпа), поразвъртях я и засега всичко изглежда чудесно. Щях и да я сефтосвам, ама небето ми падна на главата...
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот zImage » Сря Апр 05, 2017 11:12 pm

Admin написа:Има, има... 88 Components например. ;)
http://88-components.com/products/tubeless-sealant/


Ха, не знаех. Ще се пробва веднага, тъкмо свърши наличната.
We have nothing to fear but fear itself.
Grand Canyon CF SLX 9.9 (2013) + XT M8000 + Stages / 10.0 kg
https://www.olx.bg/ads/user/1pKJ/ / http://app.strava.com/athletes/744869 / http://blog.lifepattern.org/mtb/calendar.html
zImage
 
Мнения: 513
Рейтинг: 1971
Регистриран на: Пон Мар 21, 2005 4:54 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот moridinbg » Чет Апр 06, 2017 12:08 am

Admin написа:Има, има... 88 Components например. ;)
http://88-components.com/products/tubeless-sealant/

Но това за хората, които предпочитат да си купуват на малки, готови дози. Големи разфасовки засега май нямат.

Ами това е също толкова, колкото Стан и останалите - ~50лв/литър.

защото щом работят, не са "глупости".

:agree:
Бозата на Стан трудно запълва дупки и само уплътнява.


Недостатъчк е, че съхне сравнително бързо и през лятото в жегата трябва да доливам на всеки 3-4 седмици.


В гетото занимавката е да направиш онлайн поръчката, която вероятно ще направиш и за магазинерската боза и като пристигнат нещата, да ги изсипеш в едно шише...
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Kobeto » Чет Апр 06, 2017 12:44 am

moridinbg написа:В гетото занимавката е да направиш онлайн поръчката, която вероятно ще направиш и за магазинерската боза и като пристигнат нещата, да ги изсипеш в едно шише...
5 мин. за поръчка на гликола, 5 мин поръчка на латекс по телефона. Амоняка - всеки ден минавам покрай аптеката по една или друга причина. Вода от диспенсъра - да го броим ли? Смесване на продуктите за около 10 мин общо - постилане на вестник и преливането в бутилката. Резултат - работеща боза за мен и за разни познати, които до сега хвърляха вътрешни гуми на поразия. Обръщам и гръб на индустрията. То е малко като калниците от корица на папка, успокоителя за верига от PVC тръбичка или счупен стоп и т.н. Липсата на време и цапотията са най-безсмислените причини, за които може да се хване човек в този случай. Моите лични наблюдения са, че когато човек го мързи, гледа да му е лесно и дава кинти - минимум усилие. Не казвам, че това е на 100% от случаите и не искам да засягам никого.
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Admin » Чет Апр 06, 2017 7:34 am

moridinbg написа:Ами това е също толкова, колкото Стан и останалите - ~50лв/литър.

Аз затова уточних, че е по-евтина, ако сравняваме малки разфасовки, защото при някои шишенце с 60-70 ml струва колкото това, което е 120 ml. Иначе да, ако човек си купува големи разфасовки, е друго. :agree:

<em>Kobeto</em> написа:Липсата на време и цапотията са най-безсмислените причини, за които може да се хване човек в този случай. Моите лични наблюдения са, че когато човек го мързи, гледа да му е лесно и дава кинти - минимум усилие. Не казвам, че това е на 100% от случаите и не искам да засягам никого.

Ама то това не е нещо лошо, нали? Всъщност няма значение как ще наречем едно или друго нещо (нека дори да е мързел) - факт е, че всеки по различен начин управлява времето и парите си. Всеки може да каже "Е ти досега да си беше забъркал една боза, вместо да пишеш във форума", ама може пък на мен писането да ми е по-приятно и да искам времето ми да отива точно за него. ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Alexi » Чет Апр 06, 2017 7:39 am

не бих се занимавал да си забърквам .. първо не ми трябват 3 литра ,а тя старее .. с един приятел взимаме половинка на Стан ,стига точно за 4 гуми .. ако я поръчаш отвън с разни други неща излиза безплатна доставката и
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот banzai » Чет Апр 06, 2017 12:20 pm

Пробвал съм 3-4 марки бози (stan, wtb, schwalbe, juicy lubes...май това са). Талант съм на пукането, въпреки че карам с 1кг+ гуми. Най доволен съм от juicy lubes, най добре се справят със запушването. Това са моите субективни 5 ст.
Иначе свободното време (и парите) си е индивидуално, та тая дискусия кой какво прави и дали му се занимава да бърка боза е безмислена. :beer:
Аватар
banzai
 
Мнения: 135
Рейтинг: 1799
Регистриран на: Сря Мар 26, 2014 10:32 am

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Петър Велков » Чет Апр 06, 2017 12:59 pm

banzai написа:тая дискусия кой какво прави и дали му се занимава да бърка боза е безмислена. :beer:


Аз ако подозирах, че ще я предизвикам, въобще нямаше да споменавам с каква боза карам.
Иначе мерси за "сокче-смазката", ще поръчам и на следващото пълнене ще я тествам. :beer:
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Pr3d4t0R » Чет Апр 06, 2017 7:55 pm

banzai написа:Пробвал съм 3-4 марки бози (stan, wtb, schwalbe, juicy lubes...май това са). Талант съм на пукането, въпреки че карам с 1кг+ гуми. Най доволен съм от juicy lubes, най добре се справят със запушването. Това са моите субективни 5 ст.


Тъкмо се чудех дали пак на Стан да си взема :beer:

Ако не почистя гумата от Станската боза преди да налея тази, дали ще е проблем? За един мързелив приятел питам :D
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3973
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот banzai » Чет Апр 06, 2017 8:10 pm

Едва ли ще е драма...но от друга страна, ако не я позачистиш сега пролетно, то кога :D
Аватар
banzai
 
Мнения: 135
Рейтинг: 1799
Регистриран на: Сря Мар 26, 2014 10:32 am

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Petar_stoychev » Съб Апр 08, 2017 6:41 pm

Колеги имам малко нужда от съвет и помощ.Тръгнах да си правя първият tubeless setup и почти успях ама... казвам почти защото предната се получи но със задната стана градниозен провал.
Та така шините са Crest с Станска лента и вентили гумите Conti RaceKing Protection Black Chilli и така предна се получи от пъвият път без проблеми пук пук опъна се по борда иделано по линията.Така дойде ред и на задната капла по същия начин сипвам бозица затварям тръгвам да помпя ситгнах до 3.5 атм. пук пук пак право като по конец,обърнах се за малко да погледна нещо и тогава дойде големият взрив
http://prikachi.com/images/45/9091045x.jpg .Слагам пак помпам пук пук прилепва по борда и линията равна навсякъде но гумата седи усукана в някои зони шината е по-близо до единия или другия борд.Оворих я пак сложих върешна гума пак се опъна по конец и пак същата работа като я завъртя започва да се впуска в ориенталски ритми.Та някой може ли да ми даде съвет ,от гумата ли е от шината ли е или аз нещо не правя като хората.
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Петър Велков » Съб Апр 08, 2017 6:46 pm

На мен ми звучи като (почти) скъсан борд на гумата. Поне ако правилно съм разбрал, че и с вътрешна не ще да застане като хората?
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

ПредишнаСледваща

Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта