Питане за безкамерни гуми

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Kobeto » Пон Ное 28, 2016 12:46 pm

Греда! Омазах бордовете със сапунка, изпънах гумата с компресора - не изпускаше много. Задържах я напомпана няколко минути и след това развих иглата на вентила. Като спадна гумата пак се върна в първоначалното си положение, без да седи долепена до борда на шината. Все пак реших да пробвам, така и така бях там. Налях 150мл. домашна боза през вентила, развъртях гумата и вкарах компресора в действие. Оказа се, че съм забравил една малка дупка от счупено автомобилно стъкло (квадратно парченце се беше забило по диагонал). Покрай бордовете изби боза, а дупката придържах с пръст. Така около 2-3 мин. с вкарване на въздух от време на време. Накрая си махнах пръста, гумата спадна, бозата излетя, бордовете се отлепиха на 100% и все едно нищо не съм направил. Надявах се поне те да залепнат, а дупката щях да си я направя с импровизиран фитил от плат или направо с лепенка отвътре. Сега не знам точно къде е проблема - дали бозата не може да запушва или Нобито е достатъчно капризно, или двете взети заедно :dontknow:
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот HHristov » Пон Ное 28, 2016 1:09 pm

Kobeto написа:.. бозата излетя, бордовете се отлепиха на 100% и все едно нищо не съм направил. Надявах се поне те да залепнат, а дупката щях да си я направя с импровизиран фитил от плат или направо с лепенка отвътре...

Бозата не е лепило. Тя не може да залепи бордовете на гумата към шината. Налягането на въздуха в гумата притиска борда, а бозата уплътнява ако има неплътности. Нормално е ако няма налягане в гумата бордовете да се разлепят. Трябва първо да залепиш голямата пробойна и тогава да издуваш гумата с боза.
HHristov
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1460
Регистриран на: Сря Сеп 03, 2014 7:18 am
Местоположение: Шумен

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Kobeto » Пон Ное 28, 2016 1:33 pm

HHristov написа: Трябва първо да залепиш голямата пробойна и тогава да издуваш гумата с боза.
Ми тая дупка се оказа по-голяма, отколкото си мислех. Иначе след около 40мин. отворих гумата и имаше още около 100мл. боза, която дръпнах със спринцовката и отделих в друг съд, понеже не знам дали може да се ползва пак (ако може, кажете да си я върна при общата). А вътрешността на външната гума имах очакване да е покрит с тънък бял слой, който евентуално да е започнал да засъхва. Беше си чиста гумата, просто мокра. По ръцете ми и по спринцовката дето имаше изцапано си стана тънък гумен слой. Всичко е измито и когато имам време ще опитам пак. Иначе бозата ми е 2:1:1 - латекс, вода, гликол и 20-30 мл. амоняк. Това е общо 420-430мл. боза
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Pr3d4t0R » Пон Ное 28, 2016 2:50 pm

Процедурата е следната:
0. При първо правене на шината се надува гумата без боза, за да е сигурен човек, че не изпуска през ниплите;
1. Налива се боза и гумата се надува до 3 атмосфери (за да уплътнят бордовете по шината) и се джурка по такъв начин, че бозата да докосне навсякъде;
2. Гумата се поставя хоризонтално и се минава със сапунена вода, за да се увериш, че не изпуска отнякъде;
3. Повтарят се едно и две докато спре да изпуска.
Последна промяна Pr3d4t0R на Пон Ное 28, 2016 3:32 pm, променена общо 1 път
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3973
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот moridinbg » Пон Ное 28, 2016 3:01 pm

Какво налягане направи? Щом не ти е запечатал борда е възможно да не е достатъчно. Аз помпам до към 4 атмосфери, когато слагам гума на ново, после я пускам да подскочи от земята няколко пъти и спадам до колкото ми трябва. Бордовете пукат, когато легнат. Зависи от комбинацията гума и шина може и да им трябва повече, а може и така и да не стане.

Първо оправи пробойната и после прави губилесс
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Kobeto » Пон Ное 28, 2016 5:22 pm

През ниплите мисля, че няма как да изпуска, понеже стандартният бандаж не съм го свалял никога и той е залепнал там. Върху него сложих 20-цоловата вътрешна. moridinbg, първото надуване го направих на около 3-3,5 атмосфери - бордовете започнаха пукат и да се намества гумата по шината. Така пукаше винаги, когато съм я отварял да лепя вътрешната и после започна да надувам на 2,8 до към 3,5 атм. Накрайникът на маркуча на компресора не беше от тези стандартните, които са с гумено уплътнение отстрани, което се свива и хваща вентила при натискане на лостчето горе. Този беше една тръбичка с уплътнение само на челото. Захващането за вентила е като все едно щипка подаване на ток между акумулатори. Първия път като натиснах спусъка да вкарам въздух и маркучът изхвърча от вентила - иска да се държи и да се натиска, иначе изпуска въздух и не отчита добре налягането в гумата. И се получи малко тегаво да държа пистолета, маркуча и дупката на гумата. С бозата не я напомпах на камък, защото малко и ме достраша да не я пръсна през тая дупка. По целия монтаж съм следвал стъпките от разни клипове за гето тюблес, и които съвпадат с на Pr3d4t0R до известна степен.
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот xargs » Пон Ное 28, 2016 5:25 pm

Pr3d4t0R написа:Процедурата е следната:
0. При първо правене на шината се надува гумата без боза, за да е сигурен човек, че не изпуска през ниплите;
1. Налива се боза и гумата се надува до 3 атмосфери (за да уплътнят бордовете по шината) и се джурка по такъв начин, че бозата да докосне навсякъде;
2. Гумата се поставя хоризонтално и се минава със сапунена вода, за да се увериш, че не изпуска отнякъде;
3. Повтарят се едно и две докато спре да изпуска.


Процедурата е правилна, но четвърта точка (3.) може да се остави и за следващия ден. Имал съм гуми, които изпускат яко докато ги правя, но като престоят една нощ и след това са бетон :agree:
Аватар
xargs
 
Мнения: 454
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 12:01 am
Местоположение: София

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Kobeto » Пон Ное 28, 2016 8:20 pm

Между другото, гледах тука из темата, търсих из форума, гледах клипове в youtube и все виждам едни и същи гето помпи за безкамерни гуми. Празни бутилки от безалкохолно с 2 вентила, пожарогасители с разните им дюзи, кранчета и т.н. Обаче ся както си вървях и се сетих за нещо много елементарно, което не изисква някакви специални умения или инструменти - Стара газова бутилка, стандартен клапан с малко лостче отгоре, което вдига и пуска иглата, достатъчно дълъг и здрав маркуч и накрайник за автомобилен вентил.
Помпането ще става с помощта на друг стандартен клапан, на който е сложен маркуч с накрайник отрязан вентил без игла. Иглата на клапана се спуска, системата се отваря и влиза в сила компресора на някоя бензиностанция или вулканизатор (който иска може да блъска с малката помпа и да сгъстява с помпата за шокове :crazy: ), надува се до описаното на бутилката налягане и иглата на клапана се вдига. Бутилката вече е пълна с въздух под налягане. Вкъщи се слага другия клапан и при пускане на иглата имаме шоково помпане на гуми. Това вероятно ще става и за помпане на автомобилни гуми. Във всяка железари има бутилки с различна големина, както и клапани за тях. Маркучите се продават на метър. Благодаря за вниманието
Edit: Не знам един компресор на вулканизатор примерно до какво налягане може да вкарва въздух. Също не съм много наясно дали нещо може да издумка, ако компресорът няма сила да вкара повече въздух, а в бутилката има още място. Предполагам, че просто ще спре да вкарва до някаква граница. И рабира се не е нужно бутилката да се пълни на макс. Предполагам, че тук има хора, които са по-наясно с мерките за безопасност, когато става въпрос за по-големи налягания
Прикачени файлове
1.jpg
1.jpg (26.63 KiB) Прегледано 7375 пъти
Последна промяна Kobeto на Пон Ное 28, 2016 9:18 pm, променена общо 3 пъти
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот kawasuna » Пон Ное 28, 2016 8:44 pm

На 29 инчова гума,20 инчова ли се слага на шината или по-голяма?Четох темата до към средата и там не се опоменава нищо за размера на каплите.20ка
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот xargs » Пон Ное 28, 2016 11:38 pm

Kobeto написа: Обаче ся както си вървях и се сетих за нещо много елементарно, което не изисква някакви специални умения или инструменти - Стара газова бутилка, стандартен клапан с малко лостче отгоре, което вдига и пуска иглата, достатъчно дълъг и здрав маркуч и накрайник за автомобилен вентил.



а още по-лесно е направо да надуеш гумата с пропан-бутана. Ако не се раздуе, със запалката със сигурност ще залепне :clap: :clap:

Честно казано, не знам как си представяш цялата галимация с компресорите, бензиностанциите и газовите бутилки като по-елементарна от шише кока кола :rofl:

kawasuna написа:На 29 инчова гума,20 инчова ли се слага на шината или по-голяма?Четох темата до към средата и там не се опоменава нищо за размера на каплите.20ка


ако шината е хубава, не бих се занимавал с гето варианта, особено на предна. Горила тейп-а в амазон е 2 паунда и става перфектно. https://www.amazon.co.uk/Gorilla-Tape-1 ... handy+roll

Винтилите си режа от стари вътрешни гуми. Ако нямаш подходящи, в байксцентър има BMX-ови континентали с метални винтили.
Аватар
xargs
 
Мнения: 454
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 12:01 am
Местоположение: София

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Alexi » Пон Ное 28, 2016 11:41 pm

какви са тия мазохистични методи .. ако няма компресор под ръка може да се ползват 16 грама СО2 .. аз поне ги намирам по 1.50 лв ,имам и такава помпичка и те не са скъпи
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Kobeto » Вто Ное 29, 2016 1:22 am

Имал съм някаква идея, споделил съм я. На вас като ви е сложно и не ви кефи, не се занимавайте, нал тъй :) Аз си имам всичко друго, но не и бутилка. Щом си намеря на добра цена и щом най-напред се преборя с моите гуми да станат без вътрешни, ще си направя домашния вулканизатор, пък вий ми се подигравайте тука :) :offtopic: И правенето на вино е хамалогия, ама бурето е пълно в гаража ;)
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот HHristov » Вто Ное 29, 2016 9:47 am

С газовата бутилка няма как да стане. Този вентил с лостчето намалява налягането до 30 милибара. (0.03 атм.) През него не можеш и да помпиш в обратна посока (към бутилката). Има едни вентили с врътка, които само отварят клапана на газовата бутилка и пускат високо налягане към изхода, но и с тях няма да стане - налягането е 2 атм. и дебита им е много нисък.
HHristov
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1460
Регистриран на: Сря Сеп 03, 2014 7:18 am
Местоположение: Шумен

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Vatman » Вто Ное 29, 2016 10:30 am

16 грама СО2
Това количество за колко гуми стига? Нещо не ми се вижда оправдано за 1-2 помпения да се налага да се рециклира 100 г метал...
Vatman
 
Мнения: 96
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 2:00 pm
Местоположение: с. Каменица, община Велинград

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Alexi » Вто Ное 29, 2016 12:55 pm

за едно помпене е на планинска гума .. по принцип е за спешни случаи из гората - разлепен борд и т.н.
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот stoicho85 » Вто Ное 29, 2016 9:14 pm

Гумите бяха направени наново и за сега не виждам проблем.
Изпуска леко от бордовете, но се надявам след 2-3 дни да се оправят.
Има нов продукт на пазара от българската фирма 88components: http://88-components.com/products/tubeless-sealant/
Подозирам че е брандиран познат продукт, но ако някои има отзиви нека да каже.
stoicho85
 
Мнения: 38
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Пон Сеп 28, 2015 4:53 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот moridinbg » Сря Ное 30, 2016 4:57 am

Ами те бозите са ясни, няма какво толкова да има вътре. Но е 50лв/л за нещо, което на цени на дребно е под 10лв/л...
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот thechosen » Сря Ное 30, 2016 9:38 am

stoicho85 написа:Гумите бяха направени наново и за сега не виждам проблем.
Изпуска леко от бордовете, но се надявам след 2-3 дни да се оправят.
Има нов продукт на пазара от българската фирма 88components: http://88-components.com/products/tubeless-sealant/
Подозирам че е брандиран познат продукт, но ако някои има отзиви нека да каже.


Ако изпуска от бордовете най-добре е да свалиш гумата, да я хванеш хоризонтално и да я клатиш напред-назад завърташ малко и така докато завъртиш гумата няколко пъти, после обръщаш от другата страна и повтаряш. Така бозата ще отиде по бордовете и ще уплатни.
thechosen
 
Мнения: 235
Рейтинг: 1875
Регистриран на: Чет Май 29, 2003 3:49 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Kobeto » Сря Ное 30, 2016 2:54 pm

.JPG
.JPG (115.97 KiB) Прегледано 6869 пъти
Втори опит и резултатът е 1:1. Оправих пробойната с вътрешна лепенка. Изненадата се почви, когато надух на 3,5 и започна да изпуска през пробойната, но доста по-слабо. Бордовете държаха доста добре без боза. Зачудих се дали да опитвам с боза при положение, че тая дупка пак пуска въздух. Майсторът на вулканизатора ми каза, че по всяка вероятност издиша през оплетката между лепенката и самата дупка. Повреда, която вече няма как да се оправи, понеже едно евентуално стъргане на лепилото означавало скъсване на оплетката и после балон и на боклука. Това както и да е. Реших да пробвам. Налях 150 мл. боза, развъртях и надух на 3,5 атм. През пробойната излезе малко боза, а през бордовете почти нищо. Натопих я във водата да видя дали изпуска от някъде и за момента всичко е ОК. Гумата седи вкъщи напомпана на 3,5 и ще я монтирам утре вероятно, ако нещо не се е случило до тогава. Интересно, че Ханса ми се бави вече 4 работни дни. На предната съм сигурен, че резултатът ще стане 2:1 за мен. Неприятен факт, е че дупката е точно до страничния грайфер и при завой може да ми направи проблем. Поне така си мисля
Прикачени файлове
.JPG
.JPG (117.02 KiB) Прегледано 6861 пъти
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Kobeto » Пет Дек 09, 2016 6:58 pm

Здравейте,
Днес дойде ред да се позанимая с чисто нов Ханс Дампф. Не съм се опитвал да я правя безкамерна още. Ето какво направих. Реших да я покарам малко с вътрешна, докато "се опознаят" с шината. Да, обаче се оказа много срамежлив тоя Ханс. И дето е срамежлив, ами и много инат. Първо влезе трудно на шината - помогнах си със щангите. После не иска да ляга хубаво по бордовете на шината. Първи опит - помпане на 3,5 атм. и не легна. Втори опит - сапунка и помпане на 3,5 атм. и пак не ляга, въпреки тупкането в земята. Трети опит - помпане на 3,9 атм., монтаж на колелото и слизане по стълби, дропове от където може. Пак не иска. На шината й дават максимум 4 бара налягане. На гумата дават 3,5 бара. Страхувам се да напомпам на повече от 3,9 атм. да не сцепя шината или да прецакам нещо гумата. Сега съм я напомпал на 3,8 атм. и съм я оставил да отлежава. Идеята ми е да поседи така няколко дена, да я спадна и със сапунка да пробвам пак. Имам и въпрос: Ако без вътрешна я напомпам на 3,8-9 да се опъне колкото може по шината и след това я напомпам с боза пак на толкова и не легне добре, проблем ли ще е това? Не се сещам друго какво мога да направя.
Ето и за какво става въпрос точно
Прикачени файлове
DSC_0021.JPG
(389.48 KiB) 136 пъти
DSC_0022.JPG
(281.02 KiB) 134 пъти
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Alexi » Пет Дек 09, 2016 7:28 pm

шината ти ми се види тесничка ,колко вътрешен е .. според мен прилично е легнала
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Pr3d4t0R » Пет Дек 09, 2016 8:27 pm

Едно максис шорти беше така при мен. Абсолютно по същият начин не лягаше и резултатът бе:
https://www.dropbox.com/s/34yp4o880xl3k ... 2.mp4?dl=0

От байк-компонентс ми я смениха гаранционно.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3973
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Kobeto » Съб Дек 10, 2016 12:35 am

Alexi, шината е https://www.levelninesports.com/dt-swis ... disc-black И на мен ми се вижда тесничка, но на нея пише МАХ 26х2,40, а тази е 2,35

Pr3d4t0R, казваш ми да не се надявам ли ? Няма ли да легне, ако се покара малко така да се разкърши?
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Alexi » Съб Дек 10, 2016 8:41 am

19мм е шината ти ,за 2.35 е тясна и за това не ляга добре според мен
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Kobeto » Съб Дек 10, 2016 9:26 am

Alexi написа:19мм е шината ти ,за 2.35 е тясна и за това не ляга добре според мен

Признавам, че ми стана много неприятно. Особено като се има в предвид, че при добавянето на бандаж от вътрешна гума ще стане съвсем тясно. А самият балон е едва забележимо по-голям от 2,25
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Alexi » Съб Дек 10, 2016 9:33 am

балона ще стане както трябва на широчка шина .. шините ти са хубави но са за ХС според мен ,гума 2.1-2.2 ще се успи на тях .. лятото карах задна гума 2.1 на шина 21 мм вътрешен ,много красиво стоеше с разпънати бордове даже си мечтая за шини 23мм
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Pr3d4t0R » Съб Дек 10, 2016 10:31 am

Не е проблем ширината на шината. На времето съм карал толкова широки гуми на толкова тясна шина. Просто балонът стои по-зле от колкото на широка шина.

Моя случай беше краен - въобще не задържаше гумата. Бих те посъветвал да я покажеш на твоя търговец и да помолиш да ти я сменят.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3973
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Kobeto » Съб Дек 10, 2016 12:47 pm

Ясно, работата отиде на нова шина :banghead: . Щом гумата няма да направи балона както трябва, няма смисъл изобщо да се мъча. Благодаря за мненията :beer:
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот kawasuna » Съб Дек 10, 2016 2:26 pm

Колеги статистически горе-долу през какъв интервал пукате гума,или по-скоро колко пъти в годината?Гледам че понякога хамалогията е доста голяма с направата на подобна система.Та не е ли по добре както правя аз-нося си 2бр.вътрешни гуми+щангички+помпа,та стане ли проблем слагам вътрешната гума и продължавам,а след като се прибера си лепя спуканата гума.
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Alexi » Съб Дек 10, 2016 2:39 pm

всеки си преценява индивидуално .. аз примерно махнах бозата по следната причина - искам да си сменям гуми имам 3 чифта според сезона и карането ,а с боза не става и мазалото е голямо ;скъпичка е бозата,вътрешната и да я спукаш се лепи и реално изкарва доста ,на 5-6 лепенки хвърлям ; пукам сравнително рядко - с едно каръшко изключение 4 пъти за 1 ден - тогава си бях направил експеримент с много леки вътрешни от по 100 грама ,не са опция вече за мене - 180-220 грама са ок ,качествен производител максис ,швалбе ; имал съм аварии и с боза - разлепен/скъсан борд т.е. не си 100% защитен и става все тая реално с моето каране .. за АМ би било по удачно да си с боза
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

ПредишнаСледваща

Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта