Питане за безкамерни гуми

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот bio » Пет Окт 07, 2016 7:59 am

moridinbg написа:Само около 1/4 (обем спрямо каучука) допълнително вода и/или гликол му трябва.


верно ли пак съм чел през пръсти ... аз една година го меша в съотношение 1:2:2 - каучук/вода/гликол и пак работи.
нали правилно съм разбрал 8:1:1 го мешиш ти ... повече каучук слагаш ?!?
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Kobeto » Нед Ное 20, 2016 9:52 pm

Хм! За вътрешните гуми стана ясно, че бозата не ги хваща. За външните стана ясно, че някой път се цепят или бордът им се отлепва и бозата не ги хваща. Я споделете какво, аджаба, се случва, когато една гума е карана тюблес, събрала е тръните на всичката гора и в един момент сложите вътрешна, която би следвало да стане нарешето още по време на помпането??? Как го лекувате това?
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот bio » Нед Ное 20, 2016 9:57 pm

защо питаш като знаеш отговора ?!? не се лекува, преглеждаш и чистиш външната от тръните преди да монтираш вътрешната.
tubeless не пенкилер. дава ти възможност да караш с по-ниски налягания, дава ти възможност да свалиш малко тегло, дава ти възможност да не пукаш гума от малки трънчета ... но когато стане "зле" има доста мазане.
всеки си решава дали му харесва или не.
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Kobeto » Нед Ное 20, 2016 10:28 pm

Питам, защото в тема от 31 страници не е написано (или ми е обягнало) каква е процедурата с вътрешната. Само пише, че се слага, когато стане авария с безкамерната. Предполагах, че чистенето на тръните се заобикаля по някакъв необясним начин. Предполагах, че е мазано по време на ремонта, но с това чистене явно е още по-брутално :rofl: Иначе знам какви са предимствата на безкамерните гуми и затова съм решил да опитам, когато се видя с кинти. Може да опитам и рецептата за домашна боза. Вече ми е писнало от досадни трънчета на всяко каране. Благодаря за отговора :beer:
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот bio » Пон Ное 21, 2016 9:39 am

незнам колко ти е бюджета, но:
домашната боза излиза около 10лв литъра - ще ти трябват около 200ml за първото забозване.
може да ползваш 20'' вътрешни - още около 10 лв
или стари вентили + хоби тиско (duct tape) около 5м ще са ти необходими - да речем 10 лв.
демек не е безбожно скъпо.
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Kobeto » Пон Ное 21, 2016 9:58 am

Имам едни Ноби Никове, дето имат още малко хляб. Ще ги покарам още малко и след тях ще си взема по-читави гуми, които ще пробвам да направя. Иначе твоята рецепта ще я имам в предвид задължително. Хубаво е, че си я споделил :beer:
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот bdz43r » Вто Ное 22, 2016 8:58 am

На мен и вътрешните са ми с боза и си действа.
Аватар
bdz43r
 
Мнения: 1217
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 9:57 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Kobeto » Вто Ное 22, 2016 2:28 pm

Разпитах за течния каучук тук-там и ми казват "имаме "Течна гума, то е същото". Гъста консистенция, която се втвърдява при взаимодействие с кислород. Наистина ли е едно и също, или се опитват да ми пробутат друг продукт? Русенската фирма все още ли предлага, не ми отговарят на обажданията? Гликол намерих на 6лв/л.
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот stoicho85 » Вто Ное 22, 2016 7:20 pm

Нормално ли е 1-2 дни да се допомпват гумите след правене на безкамерни гуми?
Помпя ги на около 3.5 и след това спадат до около 1.5.
stoicho85
 
Мнения: 38
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Пон Сеп 28, 2015 4:53 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Alexi » Вто Ное 22, 2016 7:50 pm

това може да мине за нормално първите дни .. добре е да ги покарваш а не да стоят ако има неплътност бозата да я запушва .. вече ако това спадане не изчезне след примерно седмица ,значи просто си изтеглил късата клечка и сетъпа ти не е читав - я гума неподходяща я капла я вентил ,или не си уплътнил добре ниплите ..
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот penmark » Вто Ное 22, 2016 7:55 pm

Някой ползва ли floor pump за издуване на безкамерни? И ако може марка и модел, че моята стара руска помпа от москвич, взе да издиша и много зор ми дава напомпаването. :D
Аватар
penmark
 
Мнения: 1381
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 11:32 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот stoicho85 » Вто Ное 22, 2016 7:56 pm

Изпуска "само" през ниплите, винтила и борда.
Не съм е правил аз, утре ще е карам да е видят.
Прикачени файлове
15205776_1513537318673000_1958887915_o.jpg
Малко след последното ми мнение.
(366.56 KiB) 158 пъти
stoicho85
 
Мнения: 38
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Пон Сеп 28, 2015 4:53 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Bace_kz » Вто Ное 22, 2016 8:54 pm

Изпуска, защото не си "затворил" добре шината. Или лентата/бандажа се е отлепила/нарушила цялостта. Може и при монтажа на вентила да си оплескал нещо ...
Аватар
Bace_kz
 
Мнения: 531
Рейтинг: 1511
Регистриран на: Сря Окт 27, 2010 9:42 am
Местоположение: София

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот bio » Вто Ное 22, 2016 9:17 pm

penmark написа:Някой ползва ли floor pump за издуване на безкамерни? И ако може марка и модел, че моята стара руска помпа от москвич, взе да издиша и много зор ми дава напомпаването. :D

аз ползвам http://www.chainreactioncycles.com/airw ... prod126135
50/50 ... понякога става, понякога не става. с компресор всичко става.
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Alexi » Вто Ное 22, 2016 9:26 pm

с ниплите никога не съм имал проблем с тиксото на Стан ,вземи ти от него не е скъпо .. пак да кажа като сипеш бозата трябва да караш гумата .. сега така както си я оставил ако изпуска примерно в горната част - там боза няма за да запуши теча ,и да я помпиш полза няма .. помпиш ,ако не спада веднага излизаш да караш из квартала .. вземаш си и помпата с тебе :D ако изпуска видимо много от нипли/вентил ,нещо не е както трябва там
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот stoicho85 » Вто Ное 22, 2016 9:32 pm

Не съм ги правил аз, не съм наясно и предпочетох да си платя за да стане както трябва, но явно не са както трябва.
Не знам с какво тиксо са правени, бозата била на Стан. Утре или при първа възможност ще го занеса да го оправят.
Благодаря за съветите!
stoicho85
 
Мнения: 38
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Пон Сеп 28, 2015 4:53 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Даниел2001 » Чет Ное 24, 2016 8:38 am

Аз лично успях да направя това което си замислил. Карам 29" тоест трябваше да правя лентата от 24" . Най трудната част е залепването за каплата но според мен с малко повече усилия ще стане. Моята комбинация е шини кросър с максис ikon. Успех :beer:
Даниел2001
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 7:12 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Ksandar » Пет Ное 25, 2016 2:13 pm

Искам да попитам за нещо, от което ще зависи напролет дали ще мина на безкамерни. Значи, ако направя каплите с безкамерни гуми (вентили, лента и боза на Стан(може и друга)) на пролет, примерно април месец, но понякога не се кара колелото (може и по месец) има ли проблем с бозата вътре, като се има предвид, че ще седи на сянка и стайна температура в апартамент. Какво би трябвало да се очаква, ако не се развърта редовно по гумите, ще спече ли на дъното или пък ще изгуби ли свойства да запушва. Също така, ако се развъртат на място колелата през седмица същото ли ще е. Благодаря.
Ksandar
 
Мнения: 33
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Съб Окт 09, 2010 9:17 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Pr3d4t0R » Пет Ное 25, 2016 2:19 pm

Ползвам от години бозата на Стан и съхранявам колелото по същият начин, като понякога му се събират дълги периоди да не се кара. Аз лично винаги слагам горната граница на предписаното за моя обем гуми и по този начин доливам по една купичка 3 пъти в годината - на пролет, по средата на лятото и после късна есен. За година 1 л ми е достатъчен. Не правя никакви развъртания на гумите и не виждам смисъл от това.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3973
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Alexi » Пет Ное 25, 2016 2:26 pm

понякога гумите спадат леко или изцяло ако не се кара колелото с боза ,но ако са се уплътнили правилно не е проблем да си ги припомпиш и да си караш .. моята боза на стан след половин година не беше изсъхнала вътре
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Ksandar » Пет Ное 25, 2016 2:47 pm

Идеално, напролет ще действам. Според вас ще имам ли проблеми за направата с гуми Rocket Ron и Racing Ralph Performance (сгъваеми) по 2.1 и шини http://www.bikecenter.bg/product/sun_ringle-inferno23_26
Ksandar
 
Мнения: 33
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Съб Окт 09, 2010 9:17 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Pileto » Пет Ное 25, 2016 3:15 pm

ако гумите се напомпят с азот дали ще съхне по-бавно бозата?
Pileto
 
Мнения: 83
Рейтинг: 1330
Регистриран на: Нед Фев 01, 2015 9:05 pm
Местоположение: Габрово

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот bio » Пет Ное 25, 2016 3:20 pm

Pileto написа:ако гумите се напомпят с азот дали ще съхне по-бавно бозата?

- една фанта.
- лимон или портокал ?
- няма смисъл !!!
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот icog » Пет Ное 25, 2016 5:53 pm

Находка от Лидъл, аз скоро търсих и купих същото ама за 3 пъти повече пари и два пъти по-къса.

Изображение
icog
 
Мнения: 108
Рейтинг: 1347
Регистриран на: Пон Авг 03, 2015 12:16 am

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот emo_gp » Пет Ное 25, 2016 6:10 pm

Колеги отваряте ли си гумите за профилактика за коралчета? Преди време по неволя се наложи да сложа вътрешна гума и се оказа, че имам коралчета!
Boardman Fs Pro 27.5
Аватар
emo_gp
 
Мнения: 392
Рейтинг: 1430
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 5:58 pm
Местоположение: Гр. Стара Загора

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Alexi » Пет Ное 25, 2016 6:14 pm

е има си ама аз не се занимавам .. като разлепиш борда после следва мъчително уплътняване пак .. последния сетъп го развалих щото съдрах бордовете последователно и на 2те гуми ,майсторлък :rofl:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Kobeto » Пет Ное 25, 2016 8:08 pm

Чета в тая тема едни мнения за Ноби Ник Пърформънс, че като цяло била тегава гума за тюблес. Не съм правил и не съм карал безкамерни гуми. И както се казва, не знам дали ще убия куче, ако се хвана да ги правя. Оказа се, че събрах доста по-бързо компонентите за гето бозата. Също се оказа, че снощи успях да си поръчам с намаление два броя Ханс Дампф Супер Гравити 26х2,35, които ще пристигнат вероятно в началото на другата седмица. Задното Ноби може да изкара още. Предното е на около 50%. Въртят ми се едни филми, които не съм сигурен дали да ви спестя, но айде, ще си кажа:
Да ги разменя и да си причиня главоболието да се опитам да ги направя тюблес.
Директно да се опитам да ги направя тюблес, без размяна и да чакам задната да стане за боклука (ако успея да ги направя де)
Да си ги карам с така, с вътрешни, докато задната стане за боклука.
Ако едното Ноби отпадне, ще се наложи другото да го сложа за задна, а единия Ханс да е за предна. Но пак опирам до варианта да се опитвам да правя Ноби Ник безкамерна. Пък някак си не върви едната да е с вътрешна, а другата не.
И безболезнения вариант, ако не оплескам нещата, Нобитата в една кутия за резерва и да монтирам новите гуми.
И като казах резерва, понеже не съм маниак на тема сваляне на грамаж, в раницата вероятно мога да сложа резервна външна + вътрешна. Така или иначе, ако стане авария с безкамерната, ще се налага да свалям 20-инчовия бандаж. Под него ще си има стандартен бандаж. А както стана ясно по-горе, ще рябва да се омажа до ушите по време на ремонта и да вадя тръни незнайно колко време, преди да успея да сложа вътрешна гума. И в този ред на мисли само да вметна, че гледах едно клипче как един карач само извади вентила, сложи вътрешната и тръгна. Без да вади тръни. А заглавието на клипа беше нещо от сорна на Ремонт на тюблеса в полеви условия.
И да се върна към темата
Шините ми са DT Swiss 465 D без подбивки - https://www.levelninesports.com/dt-swis ... disc-black
Благодаря за вниманието
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Alexi » Пет Ное 25, 2016 8:37 pm

аз бих сложил един нов Ханс отпред ,дали с боза или не е въпрос на лични предпочитания .. отзад ще си доизтрия Нобитата без да ги жаля особено като свършат карания вече Ханс отива отзад ,а новия - отпред - така ще си с нова и читава гума отпред задълго ( имай предвид ,че тия трайл стара не са никак трайни )
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот HHristov » Нед Ное 27, 2016 8:56 am

Аз правих две Nobby Nic Performance на шини DT Swiss 445 D. И двете гуми станаха от раз без грижи. Имах проблеми с шините, че внадката не е заварена, а е фиксирана само с щифтове. При повишаване на налягането над 2.5 атм. започваха да издишат от там. При по-ниско налягане нямаха проблеми. Бандажите са от хоби лента. Предпочитам този вариант пред бандаж от вътрешна гума, защото при авария, само махам вентила и слагам вътрешна гума. Трънчета от външната не съм чистил. Ползвам едни вентили с гайки по 50 ст. от железарията.
HHristov
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1460
Регистриран на: Сря Сеп 03, 2014 7:18 am
Местоположение: Шумен

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Kobeto » Нед Ное 27, 2016 10:26 pm

DSC_0005.JPG
(239.25 KiB) 124 пъти
Утре отивам на компресора. Стискайте палци
Edit: Външната гума влезе с една идея по-трудно заради бандажа от вътрешната. Но щанги не съм ползвал.
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта