Питане за безкамерни гуми

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот compira » Съб Май 20, 2017 1:21 pm

Gorilla-ta излиза 7-8 лева с доставката!!! и една ролка от 9м стига точно за 4бр. 26" колела!
Аватар
compira
 
Мнения: 543
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 10:23 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот galileo » Нед Май 21, 2017 10:47 am

Да споделя.
Гумите са ми задна-Rock Razor и предна-Magic Mary. Използвах Duct tape и течност на 88 components. Предната ми гума уплътни веднага и изцвърча съвсем малко докато задната стана доста по-бавно и проблемно. Имаше една дупка която уплътни след много въртене на гумата и след това с малко каране и сега(на следващия ден) е спаднала, не на цяло, но е доста.
След като изсипах течността в шишенцето останаха ей тези мизерийки:
Изображение
Изображение

Това трябва ли да ме притеснява?
Аватар
galileo
 
Мнения: 92
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Сря Ное 20, 2013 9:21 am
Местоположение: Пловдив

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Alexi » Нед Май 21, 2017 12:43 pm

според мен е стара тая течност
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Pr3d4t0R » Нед Май 21, 2017 1:33 pm

Ако не си разклатил добре преди да сипеш е нормално така да стане.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Katana » Нед Май 21, 2017 11:11 pm

Ще задам въпроса си тук! :) През какъв период от време е хубаво бозата в гумата да се разнася,клати,вътри и т.н. , за да не засъхне в гумата? Посъветваха ме в един сервиз да я разклащам всеки ден , иначе ще засъхне... :dontknow:
П.С. Това последното изречение...... !!! :D :D :D
Аватар
Katana
 
Мнения: 409
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 10:22 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот moridinbg » Пон Май 22, 2017 12:21 am

Ако ти засъхва бозата, не караш достатъчно често (:
Зависи от конкретни гуми, колко е сухо и влажно и съставки на бозата. На няколко месеца обикновено се образуват едни гумести точета/корали/boogers, които са всъщност втвърдилият се латекс от бозата.
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Katana » Пон Май 22, 2017 9:57 am

Всъщност карам почти всеки ден, а безкамерната я ползвам само за планина веднъж седмично.За това ми беше питането, дали няма да засъхне през седмицата ако не се кара.Благодаря ти! :beer:
Аватар
Katana
 
Мнения: 409
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 10:22 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот kawasuna » Сря Май 24, 2017 5:03 pm

Приятели мисля да си правя и аз гумите без вътрешна,та да попитам за капла ETRO 622x23мм.каква лента трябва да си поръчам,като ширина?
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Kobeto » Сря Май 24, 2017 6:54 pm

kawasuna написа:Приятели мисля да си правя и аз гумите без вътрешна,та да попитам за капла ETRO 622x23мм.каква лента трябва да си поръчам,като ширина?

Ако можеш си направи безкамерни гуми с вътрешни.
Сега сериозно - Залепи едно парче тиксо вътре на шината, изрежи го плътно по борда, разлепи и го измери точно. Аз така направих измерването
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Pr3d4t0R » Сря Май 24, 2017 7:35 pm

ETRTO ти показва, че вътрешната ширина на шината ти е 23 мм - това е макс ширината, която ти трябва. Целта на тази лента е да оплътни ниплите. Малко по-нагоре в темата има мнения за това, коя "лента" е най-подходяща - аз с тези на Stan не съм имал проблеми (винаги правя два оборота с тях).
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот galileo » Вто Май 30, 2017 8:13 am

Здравейте,
минаха две седмици и гумите ми не спираха да спадат, всеки ден по-малко. Вчера вечерта, по съвет на колега от крива спица, свалих гумите и с дунапренче със сапунена вода започнах да изследвам гумите. Оказа се, че изпускат около вентилите, използвах тази техника за уплътняване на каплите. С каплите няма никакъв проблем, през никой от ниплите не се образуваха балончета, явно дукт тейпа не държи като се лепи едно върху друго.
Единствено с горила тейп ли става работата или има някаква друга хитрост при залепянето на винтила?
Аватар
galileo
 
Мнения: 92
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Сря Ное 20, 2013 9:21 am
Местоположение: Пловдив

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот bio » Вто Май 30, 2017 2:49 pm

galileo написа:Здравейте,
минаха две седмици и гумите ми не спираха да спадат, всеки ден по-малко. Вчера вечерта, по съвет на колега от крива спица, свалих гумите и с дунапренче със сапунена вода започнах да изследвам гумите. Оказа се, че изпускат около вентилите, използвах тази техника за уплътняване на каплите. С каплите няма никакъв проблем, през никой от ниплите не се образуваха балончета, явно дукт тейпа не държи като се лепи едно върху друго.
Единствено с горила тейп ли става работата или има някаква друга хитрост при залепянето на винтила?

Здравей,
1. не съм от Крива Спица.
2. тук в темата имаше разни подложки с o-пръстени и т.н. между вентила и шината.
3. слагал съм и силикон между вентила и каплата, но и без него работи. реално бозата трябва да запуши около вентила.
според мен трябва да започнеш отначало с нова боза, дори и gorilla ...
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Pr3d4t0R » Вто Май 30, 2017 3:04 pm

При мен добавяне на още един пласт лента (или каквото се ползва) точно на вентила и после леко срязване на кръст е сработвало при такъв проблем.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот compira » Сря Май 31, 2017 7:25 am

Pr3d4t0R написа:... и после леко срязване на кръст е сработвало при такъв проблем.
по-добре една дупка с шило от колкото срязване на кръст, по-добре се получава
Аватар
compira
 
Мнения: 543
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 10:23 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот half » Чет Юни 01, 2017 10:24 am

moridinbg написа:10 дена с русенския каучук - Доста по-течен е от mold builder-а по клиповете и темите в mtbr. Само около 1/4 (обем спрямо каучука) допълнително вода и/или гликол му трябва.
Има перфектни свойства - стои си течен, но при механично разчовъркване веднага се втвърдява. Доста е филмиращо, защото първо капнах малко на земята да видя за колко време втъврдява и няколко минути нищо не се случи, кото ме притесни малко, в момента, в който почнах да го разбутвам с пръст веднага стана на гума о.О

За поръчки - Протекс на 0817 756 50 или 0817 734 40. От там ми дадоха телефона на човек, който прати, но най-добре звънете на фирмата.


Това ли е сместа която ползваш все още и телефоните дали са актуални?
Течен каучук; вода; пропилен гликол?
"Доброто възпитание е умението да скрием колко високо мнение имаме за себе си и колко ниско мнение имаме за другите." - Марк Твен
Аватар
half
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1293
Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 9:09 am
Местоположение: Варна

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот moridinbg » Чет Юни 01, 2017 11:53 am

Това е + 1% амоняк - 10мл на литър.
За телефоните - не знам до колко все още са актуални.
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот taurus13 » Пон Юни 05, 2017 11:35 am

moridinbg написа:Тя формулата не е кой знае колко вълшебна - каучуков латекс, амоняк, вода, Polypropylene Glycol /антифриз/. По чуждите форуми слагат slime за автомобилни/тракторни гуми, но единствено заради частиците вътре. Те са за да има по-добър шанс да запълни по-едри дупки.
За тия по-едри добавки напоследък в мтбр гледам е станал доста популярен царевичен грис - corn meal - едросмляно царевично брашно. Шредирана зкуствена трева също е популярно. Шредирана гума (външна, вътрешна) води до сплъстяване на всичко вътре на топка. Някои хора са доволни от косми?!

Има 150 страници тема в мтбр, но е безсмислено да се чете цялата - на 20 страници се почва от начало с нови хора. Работещата рецепта е г/д това с малки вариации.

Акрилният латекс (това, което знаят като латекс 98% от хората) много се сплъстява и като цяло не се справя никак добре спрямо каучуковия.

Антифриза се използва не заради алкохолите, а заради пропилен гликола - освен че предпазва от замръзване (което в тюблеса не е от значение нормално), той забавя и изпаряването на водата, което е доста по-важно.

Колко излиза - ами при 1:2 латекс към вода, пренебрежимо количество амоняк, гликол - към 10-12-15лв/литър трябва да дойде, ако се намери най-после тъпия каучук. Другото е, че добре забъркан, става доста по-малко на топки и издържа доста повече от Стан.

Мен от Зебра ме отрязаха - не продавали латекс. Аз изрично писах, че търся натурална гума. Толкова и им се е занимавало, като са видяли, че пускам допитване за 1-2 литра...

@X_NRG, твоя колега ако изрови пак контакта би било супер. Писах на някакъв уж мейл на Протекс - нула внимание.
БТВ има още един Протекс, в Хасково или Кърждали - те се занимават с платове и текстил, да не им пишете погрешка (:

Връщам малко темата назад, но....аз слагам вместо пропилен гликол, глицерол/глицерин поради това че е силно хигроскопичен и забавя изпарението. Това си го измислихс сам де, но въпроса е дали е същото като антифриза като действие? Иначе напълно безвреден и достъпен в аптеката.
За латекс ползвам течна гума, за косми ползвам полипропиленови строителни фибри за армиране на разтвори. Проблема ми е че трудно ги режа на ситно.
Трябва да кажа, че не карам безкамерни, а пълня вътрешни - по ред причини все още предпочитам така. Пробвал съм без косми, но не запушва много ефективно - с фибрите работи много добре. Засъхване на бозата не съм имал изобщо, само че....става уплътяване на фибрите на топка косми след 3-4 месеца престой в гумата. Без фибри течността си седи вътре както съм я налял много време. Амоняк не съм пробвал, сега като ви чета ще сложа и амоняк да видя дали ще има някакъв ефект.
И друг проблем имам, че не мога да наливам бозата през вентила, когато има фибри - твърде тесен е отвора в привидно големия авто вентил - на практика около 2 мм само. Затова прасвам с една замба малък отвор на края на сгъната на две гума, така че да се получи кръгъл отвор, след което разпъвам с една тръбичка и пълня, след което лепя. Понеже отвора е кръгъл, гумата не тръгва да се цепи впоследствие и лепенката си държи докрай. Абе...измишльотини...да се намираме на забавление. Ще взема да пробвам и царевични грис как се държи....само да не се раздуе да стане на качамак вътре :lol:
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот moridinbg » Пон Юни 05, 2017 1:43 pm

Пропиле нгликолът е силно хигроскопичен и забавя изпарението. За това се ползва (: Нямам представа глицерол/глицерин как ще се държи спрямо него. Този експеримент не съм го правил.

Антифризът за коли е токсичен. Също върши работа, но е хубаво да пазиш ръцете с ръкавици и ако нещо стане в гората и гумата изплюе бозата, ще изхвърлиш доста отрова

Пробвали сме да заместваме каучуковият латекс с какво ли не - ами не е намерен работещ заместител. Просто нищо няма свойството на каучука при механично усилие от течен да стане твърд...
Грисът се раздува и става качамак - също пробвано (: След време може и да почне да се разваля.
Като цяло разните фибри и парчетии вътре до известна степен помагат за запушване на малко по-големи отвори, но всичко пробвано до момента осезаемо ускорява процесора на образуване на топки от бозата и според мен е по-добре да се избягват и да се ползват фитили за големите пробойни.

Струва ми се, че се вкарваш в големи приключения с тея пълнени вътрешни гуми. Защо?
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Kobeto » Пон Юни 05, 2017 3:32 pm

През уикенда при мен стана следното - Блъсках по едни камъни и накрая спрях да изчакам твърдаците за 5 мин. Качвам се да тръгвам и гумата мека, почти на капла да удари. Помислих в първия момент, че нещо е станало с шока. Оказа се, че гумата изпуска през борда, точно между него и борда на шината от едно мъничко местенце. Все едно, че е имало трън и съм го извадил. Никаква боза, нищо. С няколко помпания успях да се прибера. Гумата тъкмо легна до долу. Отворих да видя какво става вътре. Шината е облепена с Горила. При вентила има около 10см. допълнително парченце тиксо. То обаче се беше запретнало и между него и основния слой тиксо се беше натрупала една топка суха боза с диаметър колкото на бирена капачка. Гумата беше само мокра и нямаше боза, която да се търкаля вътре и да ми запуши тая пробойна в борда. Бозата е налята преди около 2 месеца. 100мл. на 26х2,25 гума с гето фитил от подгъв на калъфка за възглавница. Подозирах, че бозата е малко, но другото, което ми направи впечатление през тези 2 месеца беше, че покрай този фитил не изчезна тъмното петно от времето, когато беше мокро там. Дори ми се струваше, че той си дърпа влага от бозата и я избива навън в определени моменти. Може просто така да ми се е сторило. Не знам до колко това е възможно. Скоро предстои да отворя предната гума да видя какво се случва и там. Нея я наливах преди 4-5 месеца
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Alexi » Пон Юни 05, 2017 3:52 pm

като се заговори за избиване на влага ,задната ми гума като сляза при велосипеда я намирам "омазнена" отвън на петна тук там ,при каране изчезват и после пак се появяват .. не спада ,няма спуквания видими петната не са на едно и също място .. гумата е снейкскин т.е. си е за тюблес .. предната е друг модел на швалбе ,няма тоя проблем ..
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот taurus13 » Пон Юни 05, 2017 9:42 pm

moridinbg написа:Пропиле нгликолът е силно хигроскопичен и забавя изпарението. За това се ползва (: Нямам представа глицерол/глицерин как ще се държи спрямо него. Този експеримент не съм го правил.

Антифризът за коли е токсичен. Също върши работа, но е хубаво да пазиш ръцете с ръкавици и ако нещо стане в гората и гумата изплюе бозата, ще изхвърлиш доста отрова

Пробвали сме да заместваме каучуковият латекс с какво ли не - ами не е намерен работещ заместител. Просто нищо няма свойството на каучука при механично усилие от течен да стане твърд...
Грисът се раздува и става качамак - също пробвано (: След време може и да почне да се разваля.
Като цяло разните фибри и парчетии вътре до известна степен помагат за запушване на малко по-големи отвори, но всичко пробвано до момента осезаемо ускорява процесора на образуване на топки от бозата и според мен е по-добре да се избягват и да се ползват фитили за големите пробойни.

Струва ми се, че се вкарваш в големи приключения с тея пълнени вътрешни гуми. Защо?

Така де...той глицерина е братчед на пропилен гликола - поливалентни алкохоли и двете вещества за безвредни за човека и силно хигроскопични, поради което се ползват за овлажнител в хранителната и козметичната индустрия.
Днес размишлявайки върху неудобството с фибрите и царевичнич грис ми дойде друга идея която реализирах - взех парче твърд XPS(фибран и подобни) и го настъргах на шкурка номер 60 - получават се едни лекички хубави жилави и мекички трохички, които много по-добре плуват в бозата от фибрите. Освен това без проблем минават през вентила на гумата с помощта на едно меко шише с остър накрайник от боя за коса.(жена ми ги генерира постоянно :D )
Разбира се веднага проведох хард тестовете - след като монтирам гумата и я напомпам, хващам една дебела игла губерка и най-безцеремонн я набивам с помощтта на едни клещи в гумата и така 5-6 пъти....запушва буквало на първото завъртане. То това е смисъла от пълнежа в бозата - че запушва веднага механично, като бобров бент на река, а после латекса изсъхва и залепва окончателно отвора.
Сега...не съм сигурен в точните пропорции на сместа - глицерина го метнах 50 грама на око в около 150 мл от течната гума. Сложих и амоняк, щом това помагало нещо.... Общо вкарах към 120 мл в гумата(2,5 цола). Сега остава да видя колко ще изкара и дали/кога ще стане на топка. Преди с фибрите ми изкарваше макс 4 месеца...след което хвърлях гумата, но така или иначе тя вече си беше за хвърляне, защото почти винаги успявам да я снейк байтна яко за това време....
В общи линии не ми е за гумата, просто мразя да трябва да лепя в планината гуми...особено като все караме по някви диви терени пълни с тръни и бодили. Безкамерни засега не правя, защото малко ме притеснява свинщината когато се наложи да сменям спица...а мен ми се налага от време на време - влизат разни клони в спиците, късат се....та засега си предпочитам аз за велотуризма вътрешните гуми с боза. Виж ендуристите и байк парк карачите, те са ясни че безкамерните са най-добри за тях.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот pancho_villa » Пон Юни 05, 2017 10:10 pm

A тези ленти вършат ли работа за крос кънтри:
https://dragzone.bg/lenta-protektor-za- ... al-z-liner
Има с широчина 5см.
Аватар
pancho_villa
 
Мнения: 56
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Апр 16, 2017 3:03 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот SStoeV » Вто Юни 06, 2017 8:00 am

Тези ленти са за да ги монтираш между вътрешната и външната гума. В случая при безкамерни гуми не влизат в употреба.
Иначе по въпроса ти - ако караш с вътрешни вършат работа да те предпазят от някое друго трънче.
Аватар
SStoeV
 
Мнения: 684
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 26, 2007 7:10 pm
Местоположение: София

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот pancho_villa » Вто Юни 06, 2017 2:16 pm

Извинявам,се че темата е за безкамерните гуми ама не се стърпях да ви питам защото съм с вътрешни гуми. Подариха ми ги колегите и си ги сложих. Надявам се да ме спасят от някой "бабин зъб". :praying:
Аватар
pancho_villa
 
Мнения: 56
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Апр 16, 2017 3:03 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот half » Вто Юни 06, 2017 11:00 pm

Чакам каучука, утре ще взема пропилен гликол и амоняк. Но сега пробвах предната само на сапун (с 20 инчови ще ги правя) и ханс даф-а изпуска отвсякъде по борда, слабо е и държи обем (може би за 1-2 минути ще спадне), но е буквално по цялата му дължина и даже се усеща на пръста въздуха. Аз си мисля, че бозата ще се справи, но ако имате опит с този проблем споделете какво е положението.
:beer:
"Доброто възпитание е умението да скрием колко високо мнение имаме за себе си и колко ниско мнение имаме за другите." - Марк Твен
Аватар
half
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1293
Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 9:09 am
Местоположение: Варна

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот I.nfraR.ed » Нед Юни 11, 2017 6:59 pm

Моите ги направих безкамерни миналата година август-септември с боза на Стан и не ги бях пипал.
Засега, да чукна на дърво, не съм имал проблеми. Явно не карам "достатъчно" агресивно, но не ми се е налагало да ги развалям. Може и да съм хващал разни трънчета, но не съм усетил. Не съм изплисквал боза през бордовете, може би защото карам на по-високо налягане, тъй като съм тежък.
Оня ден махнах вентилите да проверя какво е състоянието и за моя изненада все още имаше около 1 пръст течност (пуснах по една свинска опашка), Долях за всеки случай по 30-40мл.
Миналата година не помня колко сложих, но беше около 100-на мл.
Hans Dampf отпред и Rock Razor отзад на капли EX471 и бандажна лента на Stan.
Аватар
I.nfraR.ed
 
Мнения: 256
Рейтинг: 1645
Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 10:48 am

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Pr3d4t0R » Чет Юни 15, 2017 12:32 pm

Интересна и подробна информация за всички tire inserts на пазара:
http://www.vitalmtb.com/features/Vital- ... stems,1841
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот kawasuna » Пет Юни 16, 2017 6:06 pm

Одеве и аз си направих гумите с бозичка и стана от първия път без никакви проблеми.Ползвах комплекта на Стан.Зглобих си колелото и излезнах да го покарам малко и какво да видя.Задната гума съм я сложил обратно на движението,направо се пукам от яд,хем имах едно на ум за това баси.....Та се чудя дали да я обръщам или да я търкалям така,какви ще са последствията ако я карам по този начин
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот half » Пет Юни 16, 2017 6:37 pm

Ще се върти назад колелото :D
Просто гумата е мислена да се търкаля в една посока (да има по-малко съпротивление при нормално движение и да захапва повече при спирачка), предполагам някои професионалист би усетил разликата, но зависи и каква е гумата и как караш. Сложи я както трябва да е когато не те мързи.
А аз втори понеделник звъня на телефона на Протекс вдига ми един човек казвам му 2 литра и адрес "Ще предам на колегите" и ... нищо, ще пробвам другия телефон следващия път, вярно 2 литра са смешна заявка, но той ми приема поръчката все пак.
"Доброто възпитание е умението да скрием колко високо мнение имаме за себе си и колко ниско мнение имаме за другите." - Марк Твен
Аватар
half
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1293
Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 9:09 am
Местоположение: Варна

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Katana » Пет Юни 16, 2017 10:31 pm

Тъй като направих грешка в избора на предната безкамерна гума, сега съм решил от 2.25 да мина на 2.35.Въпросът ми е какво се случва със старата гума по която най-вероятно ще има засъхнала боза...ще може ли да се изчисти и дали гумата ще става за каране след това.Някъде из форума четох че вече направена тюблес не става след това за ползване.Благодаря! :)
Аватар
Katana
 
Мнения: 409
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 10:22 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта