Питане за безкамерни гуми

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Yash » Сря Апр 25, 2018 8:56 pm

Kobeto написа:... вентили тип автомобилен за безкамерни гуми. Рових из тази тема, но греда. ... Благодаря


https://www.bikecenter.bg/komponenti/va ... -schrader/
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Da Nail » Сря Апр 25, 2018 10:02 pm

Точно от тези си поръчах, но по стечение на обстоятелствата използвахме само единия. Та сега имам един излишен/резервен :D
Аватар
Da Nail
 
Мнения: 217
Рейтинг: 1409
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 6:40 pm
Местоположение: Шумен

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот nonkapo » Съб Апр 28, 2018 8:55 am

Добурето;-). Някой би ли споделил от къде пазарувате Континенталската боза и на какви пари, както и името на самият продукт? Това отдолу ли е ?
http://www.chainreactioncycles.com/bg/e ... prod109883
Не се гаси туй що не гасне
Аватар
nonkapo
 
Мнения: 301
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Съб Окт 09, 2010 2:36 pm
Местоположение: Арабистан

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот didonch » Съб Апр 28, 2018 9:08 am

Струва ми се че в hibike е по-евтинка, при положение че се ползват услугите на добри. Сега не знам за колко време ще пристигне до родна земя.... но поне няма доставка!
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Любо » Съб Апр 28, 2018 10:03 am

velosiped.bg със сигурност я имат.
Nicolai Ion 16
Аватар
Любо
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1357
Регистриран на: Вто Дек 10, 2013 10:44 am
Местоположение: София

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Petar_stoychev » Съб Апр 28, 2018 12:30 pm

didonch написа:Струва ми се че в hibike е по-евтинка, при положение че се ползват услугите на добри. Сега не знам за колко време ще пристигне до родна земя.... но поне няма доставка!


От Добри идват за същото време както от другите сайтове на немчугите +1-2 дена за транспорта на наша земя :beer:
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Любо » Съб Апр 28, 2018 12:41 pm

Nicolai Ion 16
Аватар
Любо
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1357
Регистриран на: Вто Дек 10, 2013 10:44 am
Местоположение: София

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот nonkapo » Съб Апр 28, 2018 2:57 pm

Благодаря. Само дето нямат по голямата опаковка, иначе излиза колкото от Хай байк без доставката.
Не се гаси туй що не гасне
Аватар
nonkapo
 
Мнения: 301
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Съб Окт 09, 2010 2:36 pm
Местоположение: Арабистан

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот nonkapo » Чет Май 24, 2018 6:28 pm

Още един въпрос. Има ли смисъл да слагам горилата върху вече поставена пвц лента или е по добре да я махна и да оставя само лентата?
Не се гаси туй що не гасне
Аватар
nonkapo
 
Мнения: 301
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Съб Окт 09, 2010 2:36 pm
Местоположение: Арабистан

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот nonkapo » Пет Юни 01, 2018 7:14 pm

Сам си отговорих, обаче идва друг въпрос. Капли Синхрос 24" гуми Конти Експлорър облепени с Горила. Надувам ги с компресор, но изпускат от борда при натискане а също и от спиците(за около 30минути от 65psi едната, другата за около 45мин.). Това със спиците имам идея от къде е (тези капли имат четири отвора - технологични или за конденз които са твърде на високо и не ги покрива плътно лентата) обаче това с борда е на път да ме откаже. Има ли смисъл да пробвам с бозата и ако тогава пак изпуска от борда да се откажа или да зарежа от сега?
Благодаря.
Не се гаси туй що не гасне
Аватар
nonkapo
 
Мнения: 301
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Съб Окт 09, 2010 2:36 pm
Местоположение: Арабистан

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот emo_gp » Пет Юни 01, 2018 8:25 pm

Колеги днес гледах течност на производителя Tip Top в магазина на един приятел . Та искам да попитам ползвал ли е някой такава течност ? ( https://hollandbikeshop.com/img/prod/ti ... 34-0-l.jpg )
Boardman Fs Pro 27.5
Аватар
emo_gp
 
Мнения: 392
Рейтинг: 1430
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 5:58 pm
Местоположение: Гр. Стара Загора

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот didonch » Съб Юни 02, 2018 11:13 am

nonkapo написа: гуми Конти Експлорър облепени с Горила. Надувам ги с компресор, но изпускат от борда при натискане .....Има ли смисъл да пробвам с бозата и ако тогава пак изпуска от борда да се откажа или да зарежа от сега?


Ако контито не е маркирано като ProTection или Performance няма смисъл да пробваш. Ако на магия успеят да залепнат за шините то след около 40мин ще забележиш едни малки мехурчета по страничния борд от бозата ....микро дупчици, които не успява да запуши бозата. Технологично са направени да не стават :D ... казвам от опит. Ще береш ядове и 100мл боза на вятъра. Контито не е лоша гума но получаваш точно толкова колкото и си платил :evil:
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Totem » Чет Юни 28, 2018 4:37 pm

Тъй, най-сетне и аз се престраших да мина tubeless. Поръчах си кита на BikreWorkx от bikehouse, сложих ги в шини DT Swiss 533D и новите гуми на Schwalbe Nobby Nic и Hans Dampf. И двете са tubeless ready, пробвах на сухо - заспа. Сложих бозата - също заспа. Обаче има много малък проблем. Още като бях взел шините ги разпробих, за да пасне автомобилен вентил. Та сега за 24ч има много леко омекване и трябва да ги донадуя преди да изляза. Пробвах да стегна вентила към шината и понамаля значително. Въпросът ми към по-опитните - нормално ли е, или да си поръчам автомобилни вентили за тюблес, защото изпуска от там ? Гледах, че има такива в bikecenter, но вече нямат в наличност :dontknow:
ПС: тествах ги днес - определено се усеща разликата. Към всеки който се чуди - давайте, това е един от най-добрите ъпгрейди за колелото. :wavey:
Аватар
Totem
 
Мнения: 157
Рейтинг: 1234
Регистриран на: Нед Ное 25, 2012 1:44 am
Местоположение: Варна/Бургас

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот bio » Чет Юни 28, 2018 4:52 pm

Totem написа: ... Пробвах да стегна вентила към шината и понамаля значително. Въпросът ми към по-опитните - нормално ли е, или да си поръчам автомобилни вентили за тюблес, защото изпуска от там ? Гледах, че има такива в bikecenter, но вече нямат в наличност ..

евентуално може да подложиш о-пръстен под вентила. мисля, че някой беше писал за нещо подобно тук. аз съм нямал подобно проблеми също с автовентили с резба.
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Alexi » Чет Юни 28, 2018 4:56 pm

аз карах така цяло лято ,обаче ей така периодично ми изпускаше от вентила и накрая на едно каране се наложи да сложа вътрешна ( даже беше състезание ама аз бях отишъл да си покарам ) .. не си е работа с 2 думи
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Totem » Чет Юни 28, 2018 5:00 pm

bio написа:
Totem написа: ... Пробвах да стегна вентила към шината и понамаля значително. Въпросът ми към по-опитните - нормално ли е, или да си поръчам автомобилни вентили за тюблес, защото изпуска от там ? Гледах, че има такива в bikecenter, но вече нямат в наличност ..

евентуално може да подложиш о-пръстен под вентила. мисля, че някой беше писал за нещо подобно тук. аз съм нямал подобно проблеми също с автовентили с резба.


В кита има към всеки вентил по 1 малък гумен пръстен, който сложих между вентила и каплата, но все пак ме притеснява. Въпрос номер 2 - знаете ли от къде мога да взема такива, защото обърнах половината интернет и няма такова животно (поне не в наличност) :dontknow:
Аватар
Totem
 
Мнения: 157
Рейтинг: 1234
Регистриран на: Нед Ное 25, 2012 1:44 am
Местоположение: Варна/Бургас

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот marsa » Чет Юни 28, 2018 9:06 pm

Търси авто вентили с Гугъл, така ще намериш най-много опции. Примерно 416 модела от тук:
https://auto-accesoaries.com/valvesbg/

Аз веднъж имах случай с уж оригинален Стански преста вентил (който май се оказа менте) - металната част в гумения конус била по-малка от нормалното и гумата постепенно се е изяла от дозатягане на вентила. На едно каране гумата започна все повече да спада и при допомпване вентила се измъкна през едната стена на шината и се заклещи между двете стени. Тогава ме спаси малко парченце вътрешна гума, което пробих и нанизах на вентила и успя да уплътни изяденото уплътнение, та си вдигнах гумата успешно.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Da Nail » Пет Юни 29, 2018 8:29 am

От 2 месеца съм тюблес и аз. В сервиза сипахме от бозата на Finish Line, която уж е с кевларени нишки вътре и алабала и се води LIFETIME, тоест не изсъхвала. Преди 2 седмици драснах борда на един камък и гумата започна да изпуска. Напомпах, наклоних към дупката, за да запълни и....нищо. Отворихме гумата и вътре бяха останали само сини нишки с малко течност, която се изми с гола вода. Сипахме на бат' Stan-чо бозата и всичко се оправи. Може и самата гума (Continental RaceKing с всички протекшъни и блек чилита) да е виновна, защото сълзеше непрекъснато от борда. Максиса отпред не сълзи, но нямам идея какво се случва вътре в него. Ta, имайте едно наум :magnify:
Аватар
Da Nail
 
Мнения: 217
Рейтинг: 1409
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 6:40 pm
Местоположение: Шумен

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Petar_stoychev » Пет Юни 29, 2018 8:40 am

Da Nail написа:От 2 месеца съм тюблес и аз. В сервиза сипахме от бозата на Finish Line, която уж е с кевларени нишки вътре и алабала и се води LIFETIME, тоест не изсъхвала. Преди 2 седмици драснах борда на един камък и гумата започна да изпуска. Напомпах, наклоних към дупката, за да запълни и....нищо. Отворихме гумата и вътре бяха останали само сини нишки с малко течност, която се изми с гола вода. Сипахме на бат' Stan-чо бозата и всичко се оправи. Може и самата гума (Continental RaceKing с всички протекшъни и блек чилита) да е виновна, защото сълзеше непрекъснато от борда. Максиса отпред не сълзи, но нямам идея какво се случва вътре в него. Ta, имайте едно наум :magnify:


И мойте RaceKing борда беше станал жълтеникъв от бозата...има го и другото че BlackChili-то като дойде ново вътре седи едно мазно и ако не се изчисти бозата бяга от него.... :beer:
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот compira » Пет Юни 29, 2018 10:20 am

Totem написа:Тъй, най-сетне и аз се престраших да мина tubeless. Поръчах си кита на BikreWorkx от bikehouse, сложих ги в шини DT Swiss 533D и новите гуми на Schwalbe Nobby Nic и Hans Dampf. И двете са tubeless ready, пробвах на сухо - заспа. Сложих бозата - също заспа. Обаче има много малък проблем. Още като бях взел шините ги разпробих, за да пасне автомобилен вентил. Та сега за 24ч има много леко омекване и трябва да ги донадуя преди да изляза. Пробвах да стегна вентила към шината и понамаля значително. Въпросът ми към по-опитните - нормално ли е, или да си поръчам автомобилни вентили за тюблес, защото изпуска от там ? Гледах, че има такива в bikecenter, но вече нямат в наличност :dontknow:
ПС: тествах ги днес - определено се усеща разликата. Към всеки който се чуди - давайте, това е един от най-добрите ъпгрейди за колелото. :wavey:

Най-лесно проблема се решава с една сферичма шайба от колодки или от авидски спирачки. Слагаш я с облото към шината и стягаш колкото искаш. По този метод всеки вентил от стара вътрешна върши работа. От няколко години съм така на шини с дупки за авто вентили и никога там не съм имал проблем!
Да уточня, че ползувам горила-та и шайбата ляга на два слоя от лентата!
Аватар
compira
 
Мнения: 543
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 10:23 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот LiveByTheCode » Съб Юни 30, 2018 3:55 pm

Da Nail написа:От 2 месеца съм тюблес и аз. В сервиза сипахме от бозата на Finish Line, която уж е с кевларени нишки вътре и алабала и се води LIFETIME, тоест не изсъхвала. Преди 2 седмици драснах борда на един камък и гумата започна да изпуска. Напомпах, наклоних към дупката, за да запълни и....нищо. Отворихме гумата и вътре бяха останали само сини нишки с малко течност, която се изми с гола вода. Сипахме на бат' Stan-чо бозата и всичко се оправи. Може и самата гума (Continental RaceKing с всички протекшъни и блек чилита) да е виновна, защото сълзеше непрекъснато от борда. Максиса отпред не сълзи, но нямам идея какво се случва вътре в него. Ta, имайте едно наум :magnify:

Общо взето бозата на Стан май се оказа най добра, всичките други май се оказаха боклук :dontknow:
LiveByTheCode
 
Мнения: 169
Рейтинг: 1508
Регистриран на: Вто Ное 04, 2014 2:47 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот I.nfraR.ed » Съб Юни 30, 2018 5:11 pm

Аз сега тествам една на NRG и ми се струва, че ще е добра като гледам как се държи извън гумата.
Най-вероятно ще изсъхва по-бързо от станската.

От новата боза на Finish Line дочувам доста противоречиви мнения, иначе на рекламните клипчета изглеждаше добре.
Аватар
I.nfraR.ed
 
Мнения: 256
Рейтинг: 1645
Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 10:48 am

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот stoyancha » Съб Юни 30, 2018 5:59 pm

По 80-90мл. боза достатъчни ли ще са за гуми 2.4 - 2.5 / 27.5, вътре с tyre inserts?
Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот evilzet » Съб Юни 30, 2018 6:01 pm

В момента съм с едногодишна станска без допълване и все още е течна и запълва. Отпред тюблес, отзад промита вътрешна с боза. Доколкото помня бях сипал по около 100мл за 27.5 на 2.2. Въпреки че определено е течно, преди перпендикуляра мисля да добавя по 40мл за спокойствие.
evilzet
 
Мнения: 1479
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот I.nfraR.ed » Съб Юни 30, 2018 7:37 pm

Hans Dampf 2.35, която не бях отварял около година и половина, а само съм доливал боза на Stan.
Цялата вътрешна повърхност на гумата беше със засъхнал слой латекс и течността си беше променила цвета (баш като боза), но като цяло очаквах да е много по-зле, да има топчета и т.н.
Много трудно свалих засъхналия слой, измъчих се в банята :)
Беше ми предна гума и освен на 1-2 места съвсем малки дупчици не съм имал голяма възможност да тествам колко добре запушва.
Гоня 100кг и я карам обикновено на 25-26psi, а на първия кръг на ендурото в Кюстендил я спаднах още, но не измерих колко е било. Явно съм удрял някъде и каплата, но не съм имал проблеми иначе.
На задната имам 10-на дупчици и нарязано от камъни, но всичките са запушени успешно. Борд още не съм рязал откакто съм с боза в изминалите 2 години и не мога да кажа как е.

Изображение Изображение
Аватар
I.nfraR.ed
 
Мнения: 256
Рейтинг: 1645
Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 10:48 am

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот penmark » Нед Юли 01, 2018 11:10 am

Вчера свалих преден Максис Икон на 6 месеца, същата работа беше вътре.
Аватар
penmark
 
Мнения: 1381
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 11:32 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот nonkapo » Нед Юли 01, 2018 9:30 pm

Като казахте вентили ето такива си взех. http://tehno-zona.eu/produkt/%d0%bc%d0% ... %d0%b0-av/
По евтини не намерих-дойдоха не бронзови а с някакво покритие. Може да се наложи да се струговат малко за по тесните капли, но на Синхроса си легнаха точно със силиконова шайбичка и малко автомобилен силикон ей така да ми е спокойно.
Не се гаси туй що не гасне
Аватар
nonkapo
 
Мнения: 301
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Съб Окт 09, 2010 2:36 pm
Местоположение: Арабистан

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Totem » Пон Юли 02, 2018 8:01 pm

Малко ъпдейт по моя случай - било е от проклетата лента върху каплата :bawling: 2 оборота с гафер и забрави, че някога е изпускала. За 5лв ролката си реших мъките завинаги. Поръчал съм няколко автомобилни вентила от алиекспрес - ще кажа как са, като дойдат. Поздрави :wavey:
Аватар
Totem
 
Мнения: 157
Рейтинг: 1234
Регистриран на: Нед Ное 25, 2012 1:44 am
Местоположение: Варна/Бургас

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Alexi » Пон Юли 02, 2018 8:04 pm

спокойно ,не е завинаги :D ще се разкисне лентата от бозата ,ще се надигне от налягането ,пак ще изпуска :D
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот evilzet » Пон Юли 02, 2018 10:30 pm

И що да се надига от налягането, като то я натиска?
evilzet
 
Мнения: 1479
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

ПредишнаСледваща

Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта