What should I do? - disc brake

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

What should I do? - disc brake

Мнениеот LiFo » Нед Ное 16, 2003 7:34 pm

Imam rujda po diska na prednata mi spirachka!:V:
Daite suvet.Kakvo trjabva da napravja:?:

Last In First Out - that's the spirit!
Law:
There is no law without an exception!
Exception: Murphy's law
Аватар
LiFo
 
Мнения: 301
Рейтинг: 1785
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 11:13 pm
Местоположение: Soon on Mars

Мнениеот TOYAGA » Нед Ное 16, 2003 8:52 pm

КАРАЙ!

Get mad, then get over it.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот uha_rampage » Пон Ное 17, 2003 12:22 am

dobre kazano :D

UHA™ ADMIN LEVEL 5
www.rampage.hit.bg
www.uha-mtb.hit.bg
www.rampage.hit.bg
Drujba-2 County - кварталът на богатите :)
Аватар
uha_rampage
 
Мнения: 1617
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Юли 20, 2003 3:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пон Ное 17, 2003 3:24 pm

[quote="TOYAGA"]

КАРАЙ!

Get mad, then get over it.
[/quote]


по-точно СПИРАЙ :D:D:D:8D::8D:

Do, or do not - there's no try...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот LiFo » Пон Ное 17, 2003 5:14 pm

Misleh si dali rujdata njama da precaka nakladkite.
V temata "Magura Lousie FR trouble! Help..." sum opisal EDIN problem s nakladkite, no sega kato ne sum karal ot 2 sedmici vidjah che se pojavil VTORI problem - tazi rujda(za kojato vposledstvie razbrah ot vashite otgovori, che ne e problem)!

Ta sega shte si smenja nakladkite (kazvam go s 80% sigurnost) i se pritesnjavam, che rujdata shte gi precaka i otnovo shte trjabva da se brukna za 40 kamuka.

Last In First Out - that's the spirit!
Law:
There is no law without an exception!
Exception: Murphy's law
Аватар
LiFo
 
Мнения: 301
Рейтинг: 1785
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 11:13 pm
Местоположение: Soon on Mars

Мнениеот uha_rampage » Вто Ное 18, 2003 1:26 am

sho ne slojish masulce na nakladkite i disca? ama obilno? zeme da se orpavi :8D:

UHA™ ADMIN LEVEL 5
www.rampage.hit.bg
www.uha-mtb.hit.bg
www.rampage.hit.bg
Drujba-2 County - кварталът на богатите :)
Аватар
uha_rampage
 
Мнения: 1617
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Юли 20, 2003 3:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Вто Ное 18, 2003 11:42 am

[quote="LiFo"]

Misleh si dali rujdata njama da precaka nakladkite.
V temata "Magura Lousie FR trouble! Help..." sum opisal EDIN problem s nakladkite, no sega kato ne sum karal ot 2 sedmici vidjah che se pojavil VTORI problem - tazi rujda(za kojato vposledstvie razbrah ot vashite otgovori, che ne e problem)!

Ta sega shte si smenja nakladkite (kazvam go s 80% sigurnost) i se pritesnjavam, che rujdata shte gi precaka i otnovo shte trjabva da se brukna za 40 kamuka.

Last In First Out - that's the spirit!
[/quote]


na nakladkite tova im e rabotata - da gi styrje diska
kato gi styrje toi otnasia material, taka che niama strashno - ferodoto ne rajdiasva :D:D:8D: nai-mnogo da ti se izlyska diska :D:8D::8D:
no ako tolkova mnogo darjish da predpriemesh neshto - mahni diska, nakisni go v spirachna technost (ama DOT, a ne na magura masloto), na sutrinta go trykni s mnogo fina shkurka i go izchisti ot spirachnata technost s izopropilov alkohol ("ValvolineDiskBrakeCleaner" sprei), montirai go i SPIRAI :^::^:

Do, or do not - there's no try...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот did » Вто Ное 18, 2003 12:05 pm

[quote="LiFo"]

Imam rujda po diska na prednata mi spirachka!:V:
Daite suvet.Kakvo trjabva da napravja:?:

Last In First Out - that's the spirit!
[/quote]


Не намирам особен смисъл да правиш това, което ще ти кажа, но ето един изпитан евтин метод за премахване на ръжда от всякакви метални повърхности, както и от такива, които поради контакт с ръждив метал са се зацапали неприятно:

Намираш си отнякъде оксалова или лимонена киселина (ама не лимонтузо - това е винена киселина;), само името е лимонено). Представляват бели кристални вещества и се разтварят лесно във вода. Аз имам по много и от двете, ама няма как да ти дам (в Пловдив съм), пък и в кой да е магазин за химии ще си намериш без проблем необходимото количество за лев-два! Аз лично ти препоръчвам оксаловата - по-бързо става. Та обработката с тия слаби киселини НИКАК не вреди на желязото (защото наистина са слаби), още по-малко на другите метали, напълно е безвредно, но напълно разгражда ръждата (железния оксид), като я превръща във водоразтворимо съединение (железен оксалат или железен цитрат). За велосипедни части не ми се е налагало да пробвам, но многократно съм почиствал така какво ли не, даже фаянс, върху който с години е капала ръждива вода и е станал тъмнокафав. Между другото, препаратите за почистване на ръжда съдържат точно оксалова киселина.

Пак казвам, не виждам смисъл от тези процедури за диск, но проблема с ръждата е по-общ и може тая технология да помогне на някой за нещо друго (кафеви "язвички" по стоманената рамка, временно рециклиране на занемарена с годините и ръждясала верига... ). Знам ли?


Безисходица е ситуацията, очевидният и логичен изход от която просто не ти харесва.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


cron