Гадни спрейове...

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Гадни спрейове...

Мнениеот Jacket » Съб Окт 11, 2003 9:12 am

Онзи ден реших да си взема тефлонов спрей, защото много ги хвалят... Взех си някакъв Weldtite TF2, уж специално за колела. Първо пробвах с веригата - съвсем малко пръсване и веригата почна да го изхвърля по каплата... след това реших да пръсна малко в свободното движение отзад, че не съм го смазвал от маса време... ужас!!! Само от едно кратко пръсване сега отзад на свободен ход се чува едно ужасно стържене и свистене :(( Ще се ходи на майстор май, ама днес и утре ще го карам така... Накрая реших да пробвам и с жилата, щото на флакона пише че е ИДЕАЛЕН за такова. Еми пръснах малко в бронята на задната спирачка и то без да махам жилото и изведнъж ми се появи луфт в лостчето за спирачката - жилото не се връща докрай... познайте защо...
Това освен за смазване на ключалки май за друго не става. На всичкото отгоре струва 9 лева. За толкова щях да си взема 300ml специално масло за вериги, ама трябваше да чакам до другия ден...
Аватар
Jacket
 
Мнения: 1409
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 06, 2003 8:44 pm

Мнениеот screamBoy » Съб Окт 11, 2003 10:12 am

da ne e nqkakyw pochistwasht sprej ? ako e taka sled nego pryskash s neshto smazwashto i si na 6. Pochistwaneto na razni werigi i dwiveniq e trudna i pipkawa rabota, zatowa takyw sprej e cenen.

[url=http://www.freevibe.com/headsup/lowdown_index.shtml][img]http://free.techno-link.com/screamBoy/Graphics/KnockedOut.gif[/img][/url] &lt;.. [url=http://free.techno-link.com/screamBoy/]<s>Let it</s> [b][color=blue]B[/color][color=red]e[/color][/b][/url] ..&gt;
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот Jacket » Съб Окт 11, 2003 3:05 pm

Lubricant spray пише...
А и онези от Bike Center-а това ми препоръчаха като ги питах...
Аватар
Jacket
 
Мнения: 1409
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 06, 2003 8:44 pm

Мнениеот Blazarov » Съб Окт 11, 2003 7:56 pm

Kofti rabota... Ne znam, az polzvam edin nemski, i sym strashno dovolen. Na nego pishe che e specialno za verigi i vyrtjashti se neshta. Az go polzvam nai-veche za verigata, i e ekstra. Prysvam i malko vyv bronjata na jiloto, i sysshto deistva dosta dobre. Edin prijatel s takyv sprei, sled kato mahne jiloto, mu pyha trabichkata na spreja v bronjata i kazva che se pochistva prosto super. Trjabva da vzema da go probvam toja nomer. Inache za dvijenia mai gres si e nai-dobre
Blazarov
 
Мнения: 83
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юли 09, 2003 8:12 pm

Мнениеот uha_rampage » Нед Окт 12, 2003 2:20 am

probvaite da si smajete verigata s gres...

UHA™ ADMIN LEVEL 5
www.rampage.hit.bg
www.uha-mtb.hit.bg
www.rampage.hit.bg
Drujba-2 County - кварталът на богатите :)
Аватар
uha_rampage
 
Мнения: 1617
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Юли 20, 2003 3:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Нед Окт 12, 2003 11:49 pm

[quote="Blazarov"]

Kofti rabota... Ne znam, az polzvam edin nemski, i sym strashno dovolen. Na nego pishe che e specialno za verigi i vyrtjashti se neshta. Az go polzvam nai-veche za verigata, i e ekstra. Prysvam i malko vyv bronjata na jiloto, i sysshto deistva dosta dobre. Edin prijatel s takyv sprei, sled kato mahne jiloto, mu pyha trabichkata na spreja v bronjata i kazva che se pochistva prosto super. Trjabva da vzema da go probvam toja nomer. Inache za dvijenia mai gres si e nai-dobre

[/quote]


Наистина така бронята се почиства лесно и качествено отвътре. Ама да не го направиш вкъщи, че после ще търкаш пода.:D
Също така е хубаво, след като си почистил със спрея бронята отвътре, при вкарването на жилото да го намажеш и с грес. :8D:


Животът е кратък, карай бързо!
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Blazarov » Пон Окт 13, 2003 11:03 am

Abe kato kaza gres, ja kajete kakva polzvate za obiknovenni nujdi (smazvane na glavini, za jilata deto kazva Admin-a). Az ot dosta vreme ne bjah kupuval, shtoto ne se zanimavah da si smazvam koleloto, ama sega kato pochnah i mi potrjabva gres. Ot edin avto magazin mi prodadoha njakakva takava v tubichka, kato za pasta za zybi, pishe na neja che e litieva gres. Na vynshen vid e edna jyltenikava takava. Ta hubava li e tja za tija celi?
Blazarov
 
Мнения: 83
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юли 09, 2003 8:12 pm

Мнениеот КапитанПланета » Пон Окт 13, 2003 11:41 am

Аз ползвам Motorex Bike Grease от БАС и съм много доволен.
Ето това е :
[img]http://img.epinions.com/images/opti/de/a6/7884437Bikeline_Grease2000-t-resized200.jpg[/img]

За други видове не мога нищо да ти кажа, понеже не съм ползвал, а и като гледам как върви при редовно смазване, ще купувам пак грес чак след 2 год :D.



Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот 4getcredo » Пон Окт 13, 2003 12:06 pm

[quote="КапитанПланета"]

Аз ползвам Motorex Bike Grease от БАС и съм много доволен.

За други видове не мога нищо да ти кажа, понеже не съм ползвал, а и като гледам как върви при редовно смазване, ще купувам пак грес чак след 2 год :D.



Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
[/quote]

А колко струва? Thanks!
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот КапитанПланета » Пон Окт 13, 2003 12:20 pm

Купена е преди повече от година и не си спомням точно. Най-добре им се обади и питай.
А за литиевата грес съм чел че хубавото и е че не се влияе много от атмосферните условия, но път бързо губи качествата си и трябва по-често да се смазва. Някои хора я ползват, други казват "в никакъв случай литиева грес от автомагазин"... Абе моеш ли разбра... Аз затова като ламерче си купих грес на която пише че е за bike та да съм си спокоен :8D::D. Пък дори и 15 лв. да струва, все пак се ползва много дълго време...

Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Blazarov » Пон Окт 13, 2003 7:57 pm

Mersi Kapitane, shte ida i az da ja vidja. Mojata e njakaksi gysta, ili pone taka mi se stori, ama nali ti kazvam, ot mnogo vreme ne bjah pipal gre ta moje i da sym zabravil kak e. Inache mojata beshe mai 1.50 za tuba gore-dolu kolkoto tvoita, i syshto shte mi trae dosta :)
Blazarov
 
Мнения: 83
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юли 09, 2003 8:12 pm

Мнениеот screamBoy » Пон Окт 13, 2003 8:54 pm

i az sym na tazi zelenata ot BAS, ima q w nqkolko razfasofki, tazi e 9lw (po spomen)
kogato mi swyrshi obache shte probwam nqkakyw Zefal che tazi e malko gysta i lepkawa i ne me kefi za dwiveniq
drugata mi smazka e obiknowenno 'finno mashinno maslo'

[url=http://www.freevibe.com/headsup/lowdown_index.shtml][img]http://free.techno-link.com/screamBoy/Graphics/KnockedOut.gif[/img][/url] &lt;.. [url=http://free.techno-link.com/screamBoy/]<s>Let it</s> [b][color=blue]B[/color][color=red]e[/color][/b][/url] ..&gt;
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот fvezo » Вто Окт 14, 2003 8:15 am

Може ли някой да пише как и от къде се смазва свободното движение при задната главина, по специално вътрешната част?
fvezo
 
Мнения: 17
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Юли 11, 2003 8:51 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Вто Окт 14, 2003 3:32 pm

Още една изпробвана алтернатива: Купи си спрей за смазване на оръжия от някой оръжеен магазин. Например, спреят "СОКОЛ", който струва около 3 лв (има един мерник на флакончето, но изрично си пише, че е подходящ и за всякакви движения по велосипедите). С него веригата и свободния ход на задното движение стават невероятни, а и доста държи на влага (учудващо за цената:8D:). Става и за жила, защото има доста дълга и тънка тръбичка и може да се навре навсякъде!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот SPA » Вто Окт 14, 2003 6:07 pm

[quote="uha_rampage"]

probvaite da si smajete verigata s gres...

UHA™ ADMIN LEVEL 5
www.rampage.hit.bg
www.uha-mtb.hit.bg
[/quote]

UHA_RAMPAGE ti kolko pati si smazwal werigata s Gress? Ne dei da dawash takiwa saweti che toku wij niakoi go naprawil.
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Вто Окт 14, 2003 10:39 pm

[quote="SPA"]

[quote="uha_rampage"]

probvaite da si smajete verigata s gres...

UHA™ ADMIN LEVEL 5
www.rampage.hit.bg
www.uha-mtb.hit.bg
[/quote]

UHA_RAMPAGE ti kolko pati si smazwal werigata s Gress? Ne dei da dawash takiwa saweti che toku wij niakoi go naprawil.
[/quote]


Така е, веригата принципно не се смазва с грес. :)
Аз веднъж, като си купих една тефлонова грес, на кутийката й пишеше невероятни неща – ще рече човек, че е перфектна за всичко. Сред много й приложения беше дадено и това за смазване на вериги.
На мен ми стана интересно и пробвах веднъж. Ефектът не беше отчайващ, но с масло определено е по-добре. :8D:


Животът е кратък, карай бързо!
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот uha_rampage » Вто Окт 14, 2003 10:42 pm

SPA a s margarin probva li?

UHA™ ADMIN LEVEL 5
www.rampage.hit.bg
www.uha-mtb.hit.bg
www.rampage.hit.bg
Drujba-2 County - кварталът на богатите :)
Аватар
uha_rampage
 
Мнения: 1617
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Юли 20, 2003 3:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Вто Окт 14, 2003 10:53 pm

[quote="uha_rampage"]

SPA a s margarin probva li?

UHA™ ADMIN LEVEL 5
www.rampage.hit.bg
www.uha-mtb.hit.bg
[/quote]


Ами пробвай и кажи как е...[:p]

Животът е кратък, карай бързо!
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот uha_rampage » Вто Окт 14, 2003 10:59 pm

epa az sum probval i vurvi kato po
"med i maslo"
kato se zamislq ne sum probval s purvoto, a 4ovek trebe da opita ot si4ko v tozi SKAPAN juv0t :)

PS: moe da se polu4i nekuf plobluem s p4elite :)

UHA™ ADMIN LEVEL 5
www.rampage.hit.bg
www.uha-mtb.hit.bg
www.rampage.hit.bg
Drujba-2 County - кварталът на богатите :)
Аватар
uha_rampage
 
Мнения: 1617
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Юли 20, 2003 3:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот SPA » Сря Окт 15, 2003 9:33 am

[quote="uha_rampage"]

epa az sum probval i vurvi kato po
"med i maslo"
kato se zamislq ne sum probval s purvoto, a 4ovek trebe da opita ot si4ko v tozi SKAPAN juv0t :)

PS: moe da se polu4i nekuf plobluem s p4elite :)

UHA™ ADMIN LEVEL 5
www.rampage.hit.bg
www.uha-mtb.hit.bg
[/quote]

S margarin ne sam.
Za drugoto ... e ti si znaesh. Ako iskash moje i da pikaesh otgore towa si e twoi problem.
Towa che wse se barkash za stialo i nestialo i dawash razni i w powecheto pati mnogo netochni i wredni saweti, samo gowori za tebe do kolko osmisliash nestat koito se pishat tuka i do kolko se sblaskwash realno s problemite po edno kolelo.
Ne iskam da mislish che te sadia ili sam protiw teb prosto si izkazwam mnenieto w uchtiwa forma. :8D:
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Fm » Сря Окт 15, 2003 1:38 pm

Svobodnoto dvijenie na zadnata glavina se smazva s gysto maslo v obshti linii. Ne probvai da slagash gres shtoto moje da dovede do kofti posledici.

By Mutants. For Mutants.
All roads lead to Trantor.
Fm
 
Мнения: 20
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот uha_rampage » Сря Окт 15, 2003 3:16 pm

@Spa - [quote]do kolko se sblaskwash realno s problemite po edno kolelo[/quote]
rqdko se sbluskvam s problemi vupreki 4e karam dosta... tova gofori li ti neshto?

UHA™ ADMIN LEVEL 5
www.rampage.hit.bg
www.uha-mtb.hit.bg
www.rampage.hit.bg
Drujba-2 County - кварталът на богатите :)
Аватар
uha_rampage
 
Мнения: 1617
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Юли 20, 2003 3:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот SPA » Сря Окт 15, 2003 5:35 pm

[quote="uha_rampage"]

@Spa - [quote]do kolko se sblaskwash realno s problemite po edno kolelo[/quote]
rqdko se sbluskvam s problemi vupreki 4e karam dosta... tova gofori li ti neshto?

UHA™ ADMIN LEVEL 5
www.rampage.hit.bg
www.uha-mtb.hit.bg
[/quote]


Da goworimi che imame razlichni poniati za dosta. Zasto li? Obiknoweno sled edno serizno karane w planinata (prah, kal, woda) daje i da ne e DH wodi do seriozno pochistwane na koleloto. Iawano pri teb e riadkost.
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот i12805 » Сря Окт 15, 2003 6:08 pm

аз съм си купил някакъв италиански грес-спрей 9.80 лв. и на него пише, че е за опт. смазване на веригата, а също ставал и за кранк сет-а, главините и осите. не съм сигурен кой е производителя на флакона пише GIST, но това май е дистрибутора. ебе е.. ли му мамата.

айде със здраве

||united (C) ||
||zombium.org||
||united (C) ||
||zombium.org||
i12805
 
Мнения: 29
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Май 22, 2003 1:40 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Tanuco » Сря Окт 15, 2003 8:58 pm

[quote="uha_rampage"]

@Spa - [quote]do kolko se sblaskwash realno s problemite po edno kolelo[/quote]
rqdko se sbluskvam s problemi vupreki 4e karam dosta... tova gofori li ti neshto?

UHA™ ADMIN LEVEL 5
www.rampage.hit.bg
www.uha-mtb.hit.bg
[/quote]


Караш или се возиш?
Tanuco
 
Мнения: 259
Рейтинг: 1653
Регистриран на: Сря Окт 30, 2002 1:53 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот uha_rampage » Сря Окт 15, 2003 9:04 pm

priznavam si vozq se... ma ne tolkova dobre kolkoto ti!

UHA™ ADMIN LEVEL 5
www.rampage.hit.bg
www.uha-mtb.hit.bg
www.rampage.hit.bg
Drujba-2 County - кварталът на богатите :)
Аватар
uha_rampage
 
Мнения: 1617
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Юли 20, 2003 3:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Tanuco » Сря Окт 15, 2003 10:12 pm

Слаботелесни ми карачо, за разлика от теб не парадирам наляво и надясно колко "велики" пътеки пускам и по какви "\" наклони карам.За баирите из Дружба, дето ги превземаш с 60км/ч. няма да споменавам.:D
По-добре си мери приказките и престани да се месиш навсякъде и по всякакъв повод.Излагаш само себе си.
Не че останалите от форума не го забелязват.
Tanuco
 
Мнения: 259
Рейтинг: 1653
Регистриран на: Сря Окт 30, 2002 1:53 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Jacket » Чет Окт 16, 2003 6:22 am

Ти пък, глей колко малко му остава за 5 звездички. Остай го да си ги направи и ше миряса :))
Аватар
Jacket
 
Мнения: 1409
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 06, 2003 8:44 pm

Мнениеот TheUndertaker » Чет Окт 16, 2003 8:53 am

Dali ?! ako e do tva e da napi6e o6te 6-7 posta sled moq i da hvane 5 zvezdi za ..... i da spre da pi6e glupsoti vednuj go pomolih da spre nai u4tivo v susedniq forum sega molq pak treti put nqma da ima :)!

[b]nqma ni6to po ne6tastno ot 4ovek vqrva6t na sobstwenite si izmislici![/b]
Аватар
TheUndertaker
 
Мнения: 1253
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 10:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот bikerider » Чет Окт 16, 2003 11:02 am

[quote="Jacket"]

Онзи ден реших да си взема тефлонов спрей, защото много ги хвалят... Взех си някакъв Weldtite TF2, уж специално за колела. Първо пробвах с веригата - съвсем малко пръсване и веригата почна да го изхвърля по каплата... след това реших да пръсна малко в свободното движение отзад, че не съм го смазвал от маса време... ужас!!! Само от едно кратко пръсване сега отзад на свободен ход се чува едно ужасно стържене и свистене :(( Ще се ходи на майстор май, ама днес и утре ще го карам така... Накрая реших да пробвам и с жилата, щото на флакона пише че е ИДЕАЛЕН за такова. Еми пръснах малко в бронята на задната спирачка и то без да махам жилото и изведнъж ми се появи луфт в лостчето за спирачката - жилото не се връща докрай... познайте защо...
Това освен за смазване на ключалки май за друго не става. На всичкото отгоре струва 9 лева. За толкова щях да си взема 300ml специално масло за вериги, ама трябваше да чакам до другия ден...
[/quote]


аз ползвам за верига Valvoline high pressure lubricant + PTFE - пръскаш и бършеш веднага и после всяка вечер с парцала.
грес - Motorex ot БАС (повечето видове литиева грес разяждат уплътнения и семеринги)
за жила - синтетично трансмисионно масло, в никакъв случай грес, щото греста се сгъстява на студ...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Следваща

Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 27 госта