izpravqne na kapla!!

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

izpravqne na kapla!!

Мнениеот MOTuKATA » Нед Окт 05, 2003 1:47 am

mom4eta kato karam i ot zadnata 4ast na koleloto se 4yvat kofti zvuci.ne mojex da si obesnq ot kade idvat,no nakraq mi kazaxa 4e sum izkrivil kaplata(koeto go znaex) i 4e po tozi na4in sum razxlabil spicite.i kato ima po golqmo naprejenie varxu zadnata mi kapla i spicite mi se tarkat edna v dryga.
iskat mi 10lv za izpravqne na kapla(na kolodryma).oba4e az imam onaq junjuriika deto zatqga spici.i iskam da me posavetvate kak da si q opravq sam kaplata.ga q zaka4a nekade vav vazdyxa i da zakrepq ot strani edno tebe6ir4e i kat q vratna tam det ne beleji-tam da zatqgam.abe daite edna barza ideq i malko info za tazi procedyra.
ne mi se davat 10lv-toest nqmam gi:8:
MOTuKATA
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Авг 30, 2003 10:23 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот koko » Нед Окт 05, 2003 9:48 am

Zna4i,
nameri si Barnet's bike manual iz neta.Malko oteg4itelno e ama...Ina4e printzipa e lesen -Ostavq6 si gumata na bike-a,vratka6 q,vizda6 kade bie.Zatqga6 2-te spitzi koi darpat v obratnata posoka ili othlabva6 tazi
koqto e direktno varhu mqstoto.Za malki otkloneniq 1/2 oborot mai e dostata4en.Gledai da ne zatqga6 prekaleno ili othlabva6 prekaleno.Az v na4aloto mnogo go praeh toq nomer i pukaha spitzi:D:D :D.A i se prigotvi se za 1-2 4asa igra4ka 6tot parviq pat sas vsi4ko e taka :D
A i o6te ne sam mnogo dobar (obiknoveno kazvam na nqkoi priqtel da mi nastroi) ama vinagi mi obqsnqvat 4e e mnogo lesno ta i az taka na tebe:D:D
koko
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Май 09, 2003 7:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот uha_rampage » Нед Окт 05, 2003 3:23 pm

s turpenie si4ko se postiga [:p]

UHA™ ADMIN LEVEL 5
www.rampage.hit.bg
www.uha-mtb.hit.bg

BTW tiq ot koludruma sa pederasi! hodi pri Djenko za 4 leva si gotov
www.rampage.hit.bg
Drujba-2 County - кварталът на богатите :)
Аватар
uha_rampage
 
Мнения: 1617
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Юли 20, 2003 3:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Georgi » Нед Окт 05, 2003 3:51 pm

10lv.!!!!
Tiq sywsem ne sa w 4as, deeba!
Do zala Makedoniq ima edin Naso (mislq, 4e taka se kazwashe), kojto mi go naprawi za 3. No ina4e procedurata e mnogo byrza. Ako ne dyrvish da si precizaen stawa i beza da mahash gumata - 15min:)
Georgi
 
Мнения: 57
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Окт 03, 2003 8:27 am

Мнениеот uha_rampage » Нед Окт 05, 2003 4:12 pm

zavisi kolko ti e kriva shinata.... za 10 leva trqbva da prili4a ili na kvadrat ili na osmica - ot opit kazvam [:p]

UHA™ ADMIN LEVEL 5
www.rampage.hit.bg
www.uha-mtb.hit.bg
www.rampage.hit.bg
Drujba-2 County - кварталът на богатите :)
Аватар
uha_rampage
 
Мнения: 1617
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Юли 20, 2003 3:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Georgi » Нед Окт 05, 2003 4:25 pm

[quote="uha_rampage"]

zavisi kolko ti e kriva shinata.... za 10 leva trqbva da prili4a ili na kvadrat ili na osmica - ot opit kazvam [:p]

UHA™ ADMIN LEVEL 5
www.rampage.hit.bg
www.uha-mtb.hit.bg
[/quote]

e...nali q kara i samo skyrzca :)
Georgi
 
Мнения: 57
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Окт 03, 2003 8:27 am

Мнениеот MOTuKATA » Нед Окт 05, 2003 5:10 pm

6inata ne e nito na osmorka nito na kvadrat!abe kajete mi koi e jenko i go6o kai za toq naso kade to4no da go tarsq.
abe nz ama mnogo mi se iska da moga si gi opravqm sam ama bix predpo4el parviq pat da gledam.ina4e mi doide ideqta.imam edna vilka i 4rez neq ste go pravq kat profesionalistite:D(zaebi:|):)
MOTuKATA
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Авг 30, 2003 10:23 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот uha_rampage » Нед Окт 05, 2003 5:25 pm

www.uha-mtb.hit.bg
tam v servizi - ima info za jenko

UHA™ ADMIN LEVEL 5
www.rampage.hit.bg
www.uha-mtb.hit.bg
www.rampage.hit.bg
Drujba-2 County - кварталът на богатите :)
Аватар
uha_rampage
 
Мнения: 1617
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Юли 20, 2003 3:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Georgi » Нед Окт 05, 2003 5:49 pm

[quote="MOTuKATA"]

6inata ne e nito na osmorka nito na kvadrat!abe kajete mi koi e jenko i go6o kai za toq naso kade to4no da go tarsq.
abe nz ama mnogo mi se iska da moga si gi opravqm sam ama bix predpo4el parviq pat da gledam.ina4e mi doide ideqta.imam edna vilka i 4rez neq ste go pravq kat profesionalistite:D(zaebi:|):)
[/quote]

mi zna4i:
wyrwish po Pirotska posoka Cum i predposlednata prqka predi tramwaq w dqsno se wivda (na ygyla ima change). Tam (ne w 4enva)prodawat kolela, lodki, palatki ...i kwot se setish. Zaeli sa polowinata ulica. Ne moesh gi propusna
Georgi
 
Мнения: 57
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Окт 03, 2003 8:27 am

Мнениеот MOTuKATA » Нед Окт 05, 2003 8:39 pm

go6o mersi mnogo.o6te tam ste otida si go opraq!!
MOTuKATA
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Авг 30, 2003 10:23 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот uha_rampage » Нед Окт 05, 2003 8:52 pm

probvai pri djenko fe

UHA™ ADMIN LEVEL 5
www.rampage.hit.bg
www.uha-mtb.hit.bg
www.rampage.hit.bg
Drujba-2 County - кварталът на богатите :)
Аватар
uha_rampage
 
Мнения: 1617
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Юли 20, 2003 3:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Blazarov » Нед Окт 05, 2003 9:11 pm

[quote="Georgi"]

[quote="MOTuKATA"]

6inata ne e nito na osmorka nito na kvadrat!abe kajete mi koi e jenko i go6o kai za toq naso kade to4no da go tarsq.
abe nz ama mnogo mi se iska da moga si gi opravqm sam ama bix predpo4el parviq pat da gledam.ina4e mi doide ideqta.imam edna vilka i 4rez neq ste go pravq kat profesionalistite:D(zaebi:|):)
[/quote]

mi zna4i:
wyrwish po Pirotska posoka Cum i predposlednata prqka predi tramwaq w dqsno se wivda (na ygyla ima change). Tam (ne w 4enva)prodawat kolela, lodki, palatki ...i kwot se setish. Zaeli sa polowinata ulica. Ne moesh gi propusna
[/quote]


Taja presechka ne e li Vashington? Shtoto mai e tja, i az sym hodil tam i picha e naistina pich, za okolo chas vinagi prikljuchva i vzima evtino
Blazarov
 
Мнения: 83
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юли 09, 2003 8:12 pm

Мнениеот jokata » Нед Окт 05, 2003 9:18 pm

Дженко взима по 4лв. на капла, онзи ден използвах услугите му.:(!::V::}):
Оправи ми каплите супер, но при монтажа нещо е сговнил работата, щото след половин час каране от предната почнаха да се чуват нечовешки звуци... предната гума почти не се въртеше!!!
За късмет се намирах близо до въпросния Го6о и на задна гума, бутайки стигнах. Той оправи нещата... ;)
Оказа се че половината сачми от главината са изпадали. Не знам какво е правил Дженко, но преди да отида при него всичко беше Окей. Иначе досега съм използвал само неговите услуги и нямам оплаквания.

[b]P.S.[/b]
[color=red]Не знам дали всичко това те интересува, но това са мойте впечатления от Дженко. Успех!:D[/color]

Добрютро!!!
Човек без идея е като риба без велосипед.
Аватар
jokata
 
Мнения: 299
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Авг 30, 2003 11:39 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот uha_rampage » Нед Окт 05, 2003 9:24 pm

djenko e gei feeeeee....
izpravi mi vednuj ednostennata shina i pri edin razuk zavoi dolu na benzinostanciqta s okolo 40-50km/h q izkirvih na osmica
basi izpravqneto....

UHA™ ADMIN LEVEL 5
www.rampage.hit.bg
www.uha-mtb.hit.bg
www.rampage.hit.bg
Drujba-2 County - кварталът на богатите :)
Аватар
uha_rampage
 
Мнения: 1617
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Юли 20, 2003 3:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bgurov » Пон Окт 06, 2003 9:20 am

1)Изправянето на шини е м/у 3 и 5 лева (айде 7 ако са се дигнали цените от пролетта) на повечето места ( зависи дали е двустенка или едностенна - за двустенките е по-скъпо) ама 10лв е баая :(
2) За да я изправиш като хората трябва стенд, ама колкото да се движи прилично, можеш и сам по гореописаният начин
3) Ако тръгнеш сам да се оправяш НИКОГА НЕ ВЪРТИ НИПЕЛИТЕ НА СПИЦИТЕ С ПОВЕЧЕ ОТ 1/2 оборот. Дай 1/2 затягане откъм вдлъбнатата страна и 1/2 охлабване откъм изпъкналата. Пак завърти колелото и виж дали още е крива и така но върти само по 1/2 оборот
4) Наистина погледни Барнет. Някъде из форумите тук имаше един пост от Капитан Планета с препратка към този манюал
5) Виж и тук: http://www.parktool.com/repair_help/FAQindex.shtml
В частта "Wheels- truing and rim straightening"

Аре успех.
bgurov
 
Мнения: 48
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Ное 12, 2002 6:13 pm

Мнениеот MOTuKATA » Пон Окт 06, 2003 1:52 pm

offf zna4i nema da xoda pri jenko.ste si otida pri pi4a det blazarov i go6o mi prepora4axa.rampage sto me kara6 da xoda pri jenko kato posle kazva6 4e e gei:(!:i 4e zarad nego si stel da se utepe6.
bgurov mersi mnogo.vervai mi taka ste napravq.mene mi e malko kriva i prednata i neq ste se opitam da q opravq sam,s tvoite ukazaniq.a za zadnata ste otida na washington
MOTuKATA
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Авг 30, 2003 10:23 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот G_a_D » Пон Окт 06, 2003 3:52 pm

Аз също предпочитам, ако мога нещо сам да си го оправя, да не го давам в "лапите" на други хора.Затова виж това: http://caravan.hobby.ru/materiel/wheelbuild-ru.html

Статията е дълга, защото става въпрос за сглобяване на цяло колело / предно или задно/ от нулата.За тебе конкретно - чети "Натяжение и настройка.".
Ако си по-добре с Английския,някъде в сайта има и препратка към оригинала на статията.
G_a_D
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Сеп 01, 2003 9:28 am
Местоположение: Bulgaria


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта